Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) anonymus89 válasza liksoft (#6950) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm a válaszod!

Biztos, hogy valami fizikai hibája lehet mert kattog ha pl. az xp tölt, meg akkor is ha linux alól próbálom megnyitni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6952) Josi válasza anonymus89 (#6949) üzenetére


Josi
aktív tag

De sokszor van, hogy nem fizikailag sérült a merevlemez, hanem csak logikailag.
Ilyenkor egy bootlemezről elindított live windows alól egy checkdisk segít rendbetenni a lemezt.
persze csak saját felelősségre.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6953) Saltwater válasza Josi (#6952) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ha az adatok eltüntetése a cél, akkor inkább a formázást javaslom. ;]

https://hdd-adatmentes.hu

(#6954) liksoft válasza Saltwater (#6953) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:C De tudok egy gyorsabb, biztosabb módszert! A kalapács! :P

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6955) Josi válasza Saltwater (#6953) üzenetére


Josi
aktív tag

Próbáltad te már?
Mert én elég sokszor és jó eredménnyel. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6956) liksoft válasza Josi (#6955) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adatmentéses szakembertől kérdezed. :B

A chkdsk feltételezi a fizikailag hibamentes drive-ot. Bármi gubanc esetén kérdés nélkül javít, sokszor gyomlál. Mivel nem készít visszaállítási adatokat, így "orosz rulett" mentendő adatokon futtatni.

De Te tudod....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6957) Josi válasza liksoft (#6956) üzenetére


Josi
aktív tag

Csak hibátlan meghajtón alkalmazom.
És természetesen az ügyféllel előzőleg tisztázzuk a dolgokat.
Itt többnyire nem mentendő adat számít, hanem, hogy egyáltalán elinduljon a windows. :)

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6958) liksoft válasza Josi (#6957) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De ez itt ADATMENTÉSES topic!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6959) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

gyengélkedett a rendszer ezért újratelepítettem a napokban.
Windows 7 32 bitről van szó.
Két HDD van a gépben, egy újabb SATA és egy régi IDE csatlakozású.
A rendszer mindig az IDE-s vinyón szokott lenni, de most a telepítő vagy nem látta,
vagy össze-vissza keverte a rajta lévő partíciókat ahogy frissítettem a listát.

Nem mertem ilyen módon az IDE-sre telepíteni hátha leformáz mindent, elég fontos adatokat tároltam rajta,
ezért feltelepítettem a SATA-sra és rendben is megy a dolog, de:

Telepítés után vagy látom az IDE-s HDD-n lévő partíciókat, vagy nem, de inkább nem. Amikor láttam pár másodpercre, akkor rá tudtam menni, a mappastruktúra is visszaköszönt, majd vagy eltűnt vagy kékhalállal vetett véget a próbálkozásnak.

Minden rendszerindításkor megvizsgálja a windows a rajta lévő 3 partíciót és szól, hogy meg kéne formázni, illetve eleinte működés közben is feljött az ablak, hogy formázzam meg. Ezt azonban nem tettem meg.

Mégpedig azért, mert szeretném megkérdezni tőletek, van-e valamilyen mód arra, hogy az adatokat átmentsem a SATA-s merevlemezre?

Köszönöm ha valaki megpróbál segíteni! :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#6960) liksoft válasza kovacsroli (#6959) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az a drive valószínűleg a halálán lehet, ha nem tápellátási hibád van. Lehet csatlakozó, tápegység. Ha nem, akkor adatmentéses szakembert tudok javasolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6961) kovacsroli válasza liksoft (#6960) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Szia,

köszönöm a választ, amint lesz időm ellenőrzöm a csatlakozásokat.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#6963) liksoft válasza #03319296 (#6962) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ne nyúzd, le van tapadva! Vagyis a fejek nem a parkoló rámpán vannak, hanem a mágneslemezen. A drive ütögetése, hirtelen rángatása, forgatása az olvasó karok deformációját okozhatják, így a lemez karistolásához vezethetnek. Mostantól "hímes tojás" a drive! Megtapadhatott a lemezen, de a rámpa alá is beszorulhatott a fej. Egyik sem jó, ha az adatok valóban fontosak, akkor csak adatmentéses szakembernek célszerű odaadni.

Ez nem otthoni tuning kategória.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6965) liksoft válasza #03319296 (#6964) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Persze. Csak le kell húzni. Mint a hitelkártyát. :F :W .....

A fej egy méz szerű gélbe tapad bele, mely többször erősebb mint a karra való rögzítés. A fejet hajszálnál alig vastagabb rugók tartják, melyek deformálódnak "húzogatás" hatására. A fej és felület közötti légrés akkora, hogy ennél a drive-nál közel 50.000 fér el belőle 1mm-ben! Vagyis, a legkisebb mechanikai deformáció a fej rossz repülését eredményezi, majd a felület karistolását. "Csak le kell húzni...."

Ha az otthoni módszert választod, én itt kiszálltam, mert ez nem otthoni feladat. 1 a 40-hez, hogy otthon szétszedéssel bármi is kijön belőle.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6967) föccer válasza #03319296 (#6966) üzenetére


föccer
nagyúr

Nézd el neki, napi szinten találkozik olyan drivokkal, amit ilyen "házibarkács" módszerrel tettek végleg tönkre és itt, a topikban is nagyon sokszor értetlenkednek a kérdezők. :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6968) liksoft válasza #03319296 (#6966) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnálom, ha "beletenyereltem" valamibe. Mivel újonc vagy, leányzó képpel, így nem a HDD guru ugrik be róla először az embernek. :B

Valamint egy nem elhanyagolható "apróság". Te még nem találkoztál olyan emberkével aki bármilyen Általad nem ajánlott megoldásból csak azt hallotta meg, hogy ilyen is van, így meg is csinálta? Mert én sajnos sokszor. Hiszen az "így is lehet de nagyon nem ajánlott a kockázatok miatt" mindig az olcsóbb, gyorsabb út. Vagyis sokan ezért ezt megpróbálják. Régebben, most és a későbbiekben is az általam indított témában az ilyen ötleteknek még a csíráját is el fogom fojtani. Ugyanis ha valaki megtette, onnan nincs visszaút. Ennek a témának a szakmaiságáért én felelek, nem óhajtom ezt a felelősséget a moderátorokra hárítani.

Még egyszer elnézést ha megbántottalak, de a fenti okok miatt volt az írásom.

További szép napot!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6969) do3om


do3om
addikt

Hi
Egy 80Gb-os IDE HDD-n amit már töbször formáztam (3-4x) lehet még visszahozni valamit a régi adatokból?
Tehát több formálással előttiből. A vinyó nem volt telepakolva a formázások után, ha ezt számít a felülírás miatt.

Vagy ne is akarjak vele próbálkozni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#6970) liksoft válasza do3om (#6969) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ami 1* felül lett írva, az nem menthető. Így a többszöri formázás nem gond, de tudni célszerű, mennyire lett teleírva a mentendő adatok írása óta, és akkor mennyire volt tele. Vagyis ha csurig volt régen, és azóta csak 30%-ig lett megtömve de akár 4*, akkor is 50-60% adat még megmaradhatott. Ha viszont 20% lett felülírva 40%-al, akkor esélytelen. Ha 50-50% két partíció volt, és egybe lett formázva 25% adattal teleírva, a második partíció akár 95% fölött is visszajöhet.

Az "életétől" függ sok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6971) do3om válasza liksoft (#6970) üzenetére


do3om
addikt

Régen elégé televolt azóta nem igen.
Mivel nézzek rá hogy mi marad?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#6972) liksoft válasza do3om (#6971) üzenetére


liksoft
Topikgazda

RAW recovery programokkal (tartalom alapján ment).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6973) maestro_z válasza liksoft (#6972) üzenetére


maestro_z
tag

Hello.
Az egyik ismerősöm 2,5 ös mobil vinyója bekrepált. Gyári Samsung házban van egy 320-as szintén Samsung lemez. Amikor usb-n csatlakoztatom, csak halk búgó hangot ad szaggatottan, kb. fél másodpercenként 5-6-szor. A rajta lévő led 3 rövidet villan, majd 1 hosszú szünet után ismétli ezt. A lemezek nem pörögnek fel és a gép nem látja a meghajtót. Szétkaptam a mobilházat, gondoltam, dokkolóban sata csatin keresztül több sikerem lesz - hátha a benne lévő elektronika halt meg - de sajnos gyári usb csatoló felület van a lemezen.
Egy adatmentéssel foglalkozó cégnél már járt a vinyó, ahol kb 600.000 forintot mondtak a mentésre. Családi fényképek vannak rajta, fontos volna, de sajnos ennyit nem tud áldozni rá. Ami furcsa, a cégnél úgy nyilatkoztak, hogy látszanak rajta az adatok, viszont nem szedték szét, még a házat sem. Ezt komolyabb programmal deríthették ki?
A kérdésem az volna, esetleg tudnál e ajánlani olcsóbb alternatívát az adatmentésre?
Előre is köszi!

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#6974) liksoft válasza maestro_z (#6973) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Elképzelhető, látni kell. A többit privátban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6975) liksoft


liksoft
Topikgazda

Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6976) do3om válasza liksoft (#6972) üzenetére


do3om
addikt

Ok köszi már ránéztem valóban talál régi dolgokat de úgy látszik nem a hasznosakból. Persze mág megpróbálom.
:R

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#6977) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

ExFat file rendszerről hogy tudnám vissza szedni a file okat,
a winyo valszeg a végét járja, de valahogy rá kéne venni, hogy olvassa le a file-t róla.
Hasonló helyzetben, ntfs file rendszer esetében a Get Data Back segített.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6978) Kal-El válasza liksoft (#6942) üzenetére


Kal-El
senior tag

Hello!
Megcsináltam a tükrözést, de eszembe jutott, hogy kipróbálom, mi van ha leveszem az egyik winyót, mintha tönkrement volna. És látom, hogy ilyenkor az adat egyik winyóról sem elérhető. Ezért érdekelne, hogy ilynekor miképp lehet hozzáférni az adatokhoz, mert látom, hogy van 2 opció ebben az esetben: tükör eltávolítása, és kötet újraaktiválása. Melyiket érdemes használni ilyenkor?

(#6979) Kal-El válasza Kal-El (#6978) üzenetére


Kal-El
senior tag

Ja és még valami: a töredezettségmentesítés ilyen tükrözött lemezek esetében mennyire célszerű?

(#6980) liksoft válasza Kal-El (#6979) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nálam nem volt gond a kiesett után az indulással, adatok mentésével.
Nem szereti. Széteshet a tükör, amit újraszinkronizál (nálam legalábbis).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6981) liksoft válasza Core2duo6600 (#6977) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Van FAT verzió is. Gondolom a legújabb már tudja. De ha a drive haldoklik, akkor nem nyúzni kéne, hanem fizikai másolatot készíteni. Ennek is meg van a rendszere. Legtöbbször normál PC-n már nem megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6982) Core2duo6600 válasza liksoft (#6981) üzenetére


Core2duo6600
veterán

No ezt kipróbálom.

Ez egy usb3 as házban lakott gyárilag volt benne, de szétszedthető, és normál sata hdd volt benne egy kék Wd Scorpio, azt hittem elösször, hogy a kerettel van a baj, de nem.
Kipróbálom az fat féle változatot, hátha kezeli.

Nem létfontosságúak az adatok, azok szalagon, ill. a NAS on vannak, bár nem ártana ha meglenne, játékok és filmek vannak rajta javarészt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6983) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
Windows telepítéskor sikerült leformáznom egy 500Gb-os HDD-t tele adatokkal, 2 partíció volt és ezek most egy nagy, formázatlan partíciót alkotnak.
Ilyenkormi a teendő, szükségem lesz egy 1TB-os HDD-re az adatmentéshez?
(466GB a lemezkép + a kimentett fájlok)

(#6984) Kal-El válasza liksoft (#6980) üzenetére


Kal-El
senior tag

Tegyük fel: ha meghal az egyik winyóm, akkor az után mit kell tenni, hogy elérhető legyen a másikon lévő adat? Nálam Tükör eltávolítása, vagy Kötet újraaktiválása lehetőség elérhető, ha leválasztom az egyiket, vagy valami mást kell? Esetleg törölni a "meghalt" winyó köteteit? Mondjuk az alaplapról a SATA kábel sincs levéve, ha esetleg az probléma ilyen esetben.

(#6985) liksoft válasza AeSDé Team (#6983) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mindenképpen kell másik drive, amire mented az adatokat. Ha lemezképet is csinálsz, az plusz biztonság, de hibátlan drive esetén nem mindig szükséges. A gondolataid jók, így valószínűleg vissza fogod hozni amit lehet. A legfontosabb, hogy nem írunk a mentendőre. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6986) liksoft válasza Kal-El (#6984) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nálam amikor meghalt az egyik drive, azonnal mentést készítettem mindenről. Folyamatos üzemben használtam a gépet, így nem állt le. A két drive cseréje után rendszert újra raktam, majd mentésből visszatöltöttem.

Másik gépen nekem is volt gondom egyszer egy kiesett lemezzel, pótoltam, majd szinkronizáltattam. Az egyetlen "eredmény" az volt, hogy az indító menüben 3 lemezt választhattam, mikor csak kettő volt. Kikapcsoltam az indító menüt. Tudom, nem a legjobb, de nem volt időm letesztelni a "mi van ha" állapotot.

Ami biztos, ha tükörben fut a rendszer, akkor a hibátlan drive-ról még ha nem is indul a rendszer, menthetőek az adatok. Ez már nagy előny. Persze ha az adatok titkosítottak, akkor a kulcs is kell hozzá. Ilyen vagy külső program, vagy Bitlocker, vagy saját tulajdonba vétel esetén állhat fenn.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6987) AeSDé Team válasza liksoft (#6985) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszönöm, és milyen programmal ajánlott csinálni? A GetDataBack ezt adja ki szkennelés után, ezzel mit tegyek? Hármat már visszaállítottam egy másik merevlemezre, de vannak ismétlődő fájlok ahol muszáj felülírnom egyikkel a másikat, és vannak olyanok amik ezeken nem voltak rajta de szükségem van rájuk. Talán az összeset vissza kellene állítani? Neten kerestem tutorial videókat, és általában nincs ennyi fájlrendszer, csak néhány.

Képernyőmentés: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6988) liksoft válasza AeSDé Team (#6987) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nincs két egyforma mentés. Itt csak a "küszöbre" tud tenni bárki, de a munka a Tiéd. Vagy ---- adatmentéses cég.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6989) Core2duo6600 válasza AeSDé Team (#6987) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Valszeg az egyik zöld lesz a tied, a pirosból én még semmit nem tudtam visszahozni.

Ha több ször van ugyanez, akkor mindet célszerű visszaszedni, küöm nevekkel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#6990) AeSDé Team válasza Core2duo6600 (#6989) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ha mindet külön állítanám vissza azzal 500Gb-nál sokkal több adat jönne vissza, és nekem erre nincs tárhelyem. Végül hagytam a getdataback-et, és egy R-Studio nevű programmal állítottam vissza a fájlokat. Látszólag mindent visszakaptam, a fontosabb dokumentumok és képek épen megmaradtak. A többi pótolható, de például a játékok is épnek tűnnek és elindulnak.
Szerintem ez sem rossz program, nekem jobban tetszett és átláthatóbb volt mint a getdataback.

Köszönöm a segítséget :R

(#6991) aDamker


aDamker
aktív tag

Szia liksoft,

En azzal a kerdessel fordulok feled hogy milyen tapasztalataid vannak Truecrypt-el rejtett, titkositott particiok menteserol? Nekem tortenetesen egy 2 TB-os winyora gondolta ugy a win7 telepito hogy megformazza, holott mas SSD-re lett kijelolve, es lett arra telepitve.Kerdes nem volt, csak csinalta barmifele engedely nelkul... Probaltam a Volume headert visszallitani, ez allitolag sikerult, tudom mountolni a meghajtot, de a fajlrendszer kriksz-krasz karaktereket mutat, nyilvan a key serult, es semmi se nyithato meg.

[link]

Probaltam raereszteni Getdatabackfat/ntfs-t de azt mondta nincs fajlrendszer mogotte.
A win telepitesekor nem latszodott, hogy ujrairna az egesz winyot, ha volt formazas akkor max gyorsformazas lehetett, ezert biztam abban hogy a getdataback segit. Mit tudok tenni? Truecrypt tudna vmit tenni?

Koszi, Adam

(#6992) liksoft válasza aDamker (#6991) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha a TrueCrypt nem tudja helyesen megnyitni (a felületet jól dekódolni), akkor annyi. A formázással felülírt terület még nem lenne gond, ha a belső kulcs nem sérül. Nem fejtettem vissza a programot, így annak helyét nem ismerem. Mentéskor a mount-olt drive-ra kell ereszteni a mentő progit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6993) Doky586 válasza aDamker (#6991) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha hibás jelszót adsz meg hibásan dekódol, ha jó jelszót adsz meg jól dekódolná az adataidat..

(#6994) liksoft válasza Doky586 (#6993) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Milyen algoritmus alapján? Azt soha nem kéri be! Így ha ennek leíró táblázata sérült meg, akkor hogyan tovább?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6995) Doky586 válasza liksoft (#6994) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Feltételeztem hogy semmi sem sérült meg. Minden a lehető legtökéletesebben működik. Csak az ember tévedett begépeléskor. Így működik a titkosítás.

(#6996) liksoft válasza Doky586 (#6995) üzenetére


liksoft
Topikgazda

LEFORMÁZTA!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6997) aDamker


aDamker
aktív tag

Probalok en itt mindent semmi eredmeny. Azt nem tudom felfogni hogy a windows telepito miert onkenyeskedett, es formazta meg? Ha ezt tudom akkor telepites elott lehuzom a winyot, 1 perc lett volna...

(#6998) aDamker


aDamker
aktív tag

Amugy ha jol ertelmezem akkor erdemes mentest csinalni errol a volume headerrol, es csinalni egy rescue disket? Ha azok meglennenek akkor szinte garantaltan menne a cucc?

(#6999) Doky586 válasza aDamker (#6997) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem semmilyen adatvesztés nem történt addig amíg nem próbáltad felülírni a lemez eggyes részeit (="Probaltam a Volume headert visszallitani") sajnos ez már adatvesztéssel járhat. A Truecriptet ennyire nem ismerem, de az biztos hogy figyelmeztetés nélkül nem töröl. viszont titkosított adatot nem lehet csak úgy a hagyományos módszerekkel (GDB) visszaállítani. aztokat először ki kel venni a titkosításból azon progival amivel titkosítva volt. Erre utal a csatolt képertnyőmentésed is. De mivel összetúrtad a filerendszert nem tudom mit lép rá a Truecrypt...

liksoft: itt a formázás alatt nem a hagyományos formázást kell érteni (még így harmadkézből átadott infó szerint se) hanem a Truecript rendes működését ami titkosítja az adatokat (adatvesztés nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#7000) aDamker válasza Doky586 (#6999) üzenetére


aDamker
aktív tag

Nem a trucrypt torolt, hanem a win7 telepito formazott. A truecrypt tudta ezt csinalni restore volume header parancs utan, amit a kepen is lattal. A merevlemez hd sentinel szerint 100%-os.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.