Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Ibituba válasza schawo (#10750) üzenetére


Ibituba
aktív tag

[link] 1 pár ilyet. de az nem tudom hogy pl itt miért nincs ára!! [link] :W

(#10752) qse2rgz5


qse2rgz5
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék kifejezetten zenehallgatásra hangrendszert venni. A keret 100 ezer Forint, de nem ez a célérték. Leginkább klasszikus, rock, country zenéket hallgatok, de a többi műfajt is kedvelem, szóval lenne mindenféle (.flac formátumban, amikor csak tehetem). Hellyel nincs probléma, lehetnek bármekkorák a hangfalak. A szoba 25nm körül van, a ház pedig gyakorlatilag egy tanya távoli szomszédokkal, így hangerő korlátozás nincs.
A hangkártya egy Asus Xonar DS lenne.
Ezekhez a paraméterekhez várnék ötleteket.

(#10753) schawo válasza qse2rgz5 (#10752) üzenetére


schawo
titán

Ajánlom figyelmedbe a hifi topicot is. Multimédiás megoldások (stúdió monitorok) is szóba jöhetnek, először válasszunk a két megoldási lehetőség közül.

Továbbá majd keresünk valamit a DS helyett.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10754) Lalikiraly válasza qse2rgz5 (#10752) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Heló! Úgyszint HIFI kategória! Inkább egy korrekt STEREO erősítő és két szép hangfal 100 ból már azért el lehet indulni. Akár egy 2 szer 50W körüli Onkyo erősítő és mellé ha nem is csúcs de két SAL DREAM hangfal. a Multimédiás hangfalak fényévekre vannak ezektől.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#10755) toldy


toldy
őstag

Ma rendeltem egy Modecom MC-HF32-őt. Kíváncsi vagyok milyen lesz, elvileg hétfőn mehetek érte.

Elbizonytalanodtam, szerintetek érdemes volt, megéri azt a 2k felárat a hf24el szemben?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#10756) schawo válasza Lalikiraly (#10754) üzenetére


schawo
titán

100 körül már elég jó stúdió monitorok vannak, igenis összevethető hangminőséggel.

De 100-ért hifiből és pro-audióból is használtat vennék.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10757) R.U.Z.S.I válasza toldy (#10755) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

A Modecomokra én is kíváncsi vagyok. Remélem írsz majd róla részletesen.
2e Ft nem nagy felár a nagyobb teljesítményért és méretért (ha ez hangzásban is megnyilvánul)

(#10758) _tRebroN_


_tRebroN_
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 2.0 vagy 2.1-es hangfal szettet filmre és játékra kellene főleg és ritkábban zenehallgatásra. Egy esc200-as JBL-em van, de megmondom őszintén már annyira nem jön be az amit nyújt (erős a mély és elnyomja a szatelliteket) másik meg ki sem használom az 5.1-et így fölöslegessé vált ezért váltanék.
Edifier R1900T-II, R1600T-plust és HCS2330-akat nézegettem, (árban és méretben ezek egész jók), de megmondom az őszintét nem ismerem ezt a márkát egyáltalán (max annyira amit itt elolvastam a fórumban róluk) és 2330nál attól félek, hogy ugyanúgy járok vele mint a JBL-el (azaz a 2.1 miatt a mély megint előtérbe kerül ami nem baj ha van csak ne legyen annyira domináns), az is átfutott a fejemen, hogy ha JBL-hez képest szeretnék inkább a szép hangzás felé elmozdulni akkor egy Yahama NX-M5 hangfal párat mondjuk összetársítanék egy sztereó erősítővel, de itt meg az erősítővel vagyok meglőve ugyanis nem tudom melyiket. Tudnátok segíteni??

Norbi

(#10759) Haart válasza _tRebroN_ (#10758) üzenetére


Haart
addikt

Nézd meg hátha találsz az apróban egy R1900TII-t ;]

(#10760) Ibituba


Ibituba
aktív tag

bontatlan csomagolású 1800A eladó ;] [link] erősítő része nem is annyira szar...

(#10761) Gampa


Gampa
aktív tag

Lehet nekem is lesz egy eladó 1900,majdnem 2 év garival,full dobozos!

(#10762) _tRebroN_ válasza Haart (#10759) üzenetére


_tRebroN_
tag

Néztem, hogy árulsz, de ez a fázis még odébb van nekem! :U vmi infó kéne...

(#10763) Tothgera30 válasza _tRebroN_ (#10762) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elég annyi hogy nagyon jól jársz vele?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10764) _tRebroN_ válasza Tothgera30 (#10763) üzenetére


_tRebroN_
tag

Igen és mi a helyzet a többivel? Nem szeretnék félinfó alapján dönteni ha nem haraxol...

(#10765) GaborGh válasza Ibituba (#10760) üzenetére


GaborGh
őstag

Zsíííír!

Vevő vagyok rá! :D

(#10766) Tothgera30 válasza _tRebroN_ (#10764) üzenetére


Tothgera30
Ármester

10k-ig Genius HF-1255A / 20k körül Edifier R1600 Plus vagy R1900TII, azután talán Behringer MS40 és M-Audio AV40, felette meg már el lehet menni a csillagos égig.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10767) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!
Hamarosan gépcsere lesz, s utána egy idővel minden bizonnyal lesz egy hangrendszer, hangkártya újítás is. Előrebocsájtom, hogy a gép ezen része abszolút a kompetenciámon kívül esik, így lesznek egyszerű kérdések. :U
Az biztos, hogy 2.0-s vagy 2.1-es rendszerben gondolkozom, de mindenek előtt megkérdezném, hogy mi a kettő között a különbség, melyik a jobb, ajánlottabb, s miért? Amiben a tanácsotokat szeretném kérni, az az, hogy egy Xonar DX hangkarihoz, milyen 2.0-s/2.1-es rendszert ajánlotok, hogy legyen értelme a DX-nek, tehát legyen hallható különbség rajta az alaplapihoz képest? Olyan 25-30k-ig :U Annyi kitétel lenne még, hogy fekete legyen.
(Lesz még egy buta kérdésem, de azzal várok még az ajánlatokig :D)
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10768) DarthRoni


DarthRoni
tag

Lekopogom, Istenkirály ez az EDIFIER!!!! Ajánlom mindenkinek!!!!!!!! HCS 2330 eszméletlen jól szól *.*
Csak ennyit akartam, köszönöm! :D:D:D

(#10769) Viper26 válasza DarthRoni (#10768) üzenetére


Viper26
nagyúr

Basszus még a végén én is 2.1-en kezdek gondolkozni, pedig elégedett vagyok az R1600T-vel. :DD

iPhone 14 | FR955

(#10770) harry válasza Isual (#10767) üzenetére


harry
veterán

Zenére jellemzően a sztereó szettet szokták javasolni, hacsak nem valami nagyon mély-orientált zenét hallgatsz, ezesetben, vagy ha javarészt filmekhez és játékhoz kell, akkor egy 2.1, leginkább valamelyik Edifier.
De logikusan végiggondolva, ugyanannyi pénzből 2 vagy 3 hangfalat kell kihozni 2.0 vs. 2.1 esetén, így én inkább egy jobb sztereót vennék.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10771) Isual válasza harry (#10770) üzenetére


Isual
veterán

hupsz. casual gaming és filmezés + szokásos felhasználásra, néha zenehallgatásra kell. Bocsi ezt elfelejtettem leírni. Milyen konkrét típust(okat) ajánlanál? Érdemes már egy ilyen kaliberű szetthez beruházni egy minőségi Xonar DX-re?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10772) Tothgera30 válasza Isual (#10771) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tessék... [link]. A ModeCom hangfalak kimaradtak, én nem ajánlom mert nem ismerem, majd a többiek írnak róluk. Edikhez már jól jön a Xonar, tehát 20k körüli hangfalhoz már érdemes!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10773) Isual válasza Tothgera30 (#10772) üzenetére


Isual
veterán

Rendben, köszönöm! Közvetlenül a vásárlás előtt még benézek, hogy pontosan melyiket lesz érdemes vennem.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#10774) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

üdv
én ilyet használok [link]
és szépen adja ki a magas és mély hangokat is :K

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#10775) _tRebroN_ válasza Tothgera30 (#10766) üzenetére


_tRebroN_
tag

Szal akkor azt mondod egy MS40 vagy egy AV40 jobb minőségű hangfal egy Edifier R1900T-II nél?? Csak mert R1900-nak picivel szélesebb a freki átviteli tartománya (60Hz - 20kHz) az AV40-nél (85Hz - 20kHz) plusz az AV40 1 collal kisebb a mély sugárzó evvel gondolom kevésbé teltebb mélyet tud.
Vélemény?

(#10776) Tothgera30 válasza _tRebroN_ (#10775) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én hallgattam, szerintem szebben szól, őszintén mondva lehet hogy beállítás kérdése lenne, lehet nem, nem tudom. Őszintén szólva nem néztem azt hogy szakilag mit tud/tudnak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10777) harry válasza Isual (#10771) üzenetére


harry
veterán

Ilyen célra lehet 2.1-nél maradnék, Edifier HCS2330 van 26k körül, cikk: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10778) _tRebroN_ válasza Tothgera30 (#10776) üzenetére


_tRebroN_
tag

...és a Yamaha HS-50M-ről vélemény?? :F

(#10779) Gampa


Gampa
aktív tag

Nos egy kis teszt! Beraktam a Xonar DS-t,kicsit megszivatott a gyári cd,de orvosoltam.

Már az elsö szám elinditása után hallható volt a különbség,az alaplapival elég tompán szolt,igy nem volt nehéz meghallani a különbséget! Mintha elmentem volna dokihoz,és kimosta volna a fülem.Föleg a közép,és magas hangok javultak,nem is kicsit.Olvastam egy tesztet miszerint gyárilag a müveleti erösitö egy rakás...... igy vettem bele egy OPA2604-est,amit egy kis teszt után ki is cseréltem.A hangja mégjobb lett,öröm hallgatni a kis Edi 1900-al! A logival összhasonlitva,tényleg szebben szól a kis Edi,de azért megmarad a logi is,ha elvesztem az eszem még jól jöhet. :DD

(#10780) GaborGh válasza Gampa (#10779) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszönjük és várjuk a folytatást!

[ Szerkesztve ]

(#10781) Gampa válasza GaborGh (#10780) üzenetére


Gampa
aktív tag

Még csak kb 30-60 perc teszten vagyok tul,de gyüjtöm a tapasztalatokat!

(#10782) x_o_n válasza _tRebroN_ (#10778) üzenetére


x_o_n
veterán

ó hát az szépen szól(szerintem)de az ára..az elég magas

(#10783) x_o_n válasza x_o_n (#10782) üzenetére


x_o_n
veterán

esetleg menj be valamelyik mezzoforte-üzletbe és próbáld ki,gondolom ki lehet,én egy zenész ismerősnél hallottam és jó.

(#10784) x_o_n válasza Tothgera30 (#10766) üzenetére


x_o_n
veterán

szia

Behringer MS40 .
ezt hol lehetne kipróbálni? ütős áron van,de kiváncsi lennék milyen a yamahához viszonyitva.

-bocs a 3hsz de mindig lement az időlimit-

[ Szerkesztve ]

(#10785) Tothgera30 válasza _tRebroN_ (#10778) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem halottam még.

#10784 x_o_n: Ismerősi körben van, tehát szerencsés vagyok hogy meg tudtam hallgatni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10786) toldy


toldy
őstag

Ma meghoztam a ModeCom MC-HF32-t. Nos, súlya az van, rénézésre is szép, jól összeszerelt. Szépen összedugdostam mindent, és így betegen is olyan különbségek vannak az előző btech-hez képest, hogy hihetetlen, mintha nem is azt a számot hallgatnám. Nekem nagyon tetszik, nem bántam meg. :DD

Az élet nem habostorta.

(#10787) nanizo


nanizo
csendes tag

Sziasztok! Nemtom jó helyre írok-e, de hátha tudtok segíteni.
Vettem egy Speedlink VIVO 2.1 Subwoofer System hangrendszert, nagyon szép hangja van, rendesen működik, viszont kb. 15-20 percenként reccsen egy hatalmasat. Közben semmi, nem sistereg, nem recseg. Egy Acer 5750G laptoppal használom.
Kell aggódnom emiatt? Mi lehet a dolog oka? Köszi!

(#10788) Lalikiraly válasza nanizo (#10787) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!
Előtte más hangszóróval csinálta a gép ezt? vagy fejhallgatóval?
Hát furi. És ezt magas vagy alacsonyabb hangerőn csinálja? Nem kapcsol be vagy ki valami a lakásban ami nagyobb áramot zabál? Mert az okozhat tüskét az áramban és azzal nem tud a tápja mit kezdeni. De csak tipp esetleg. De félni jobb mint megijedni...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#10789) nanizo válasza Lalikiraly (#10788) üzenetére


nanizo
csendes tag

A hűtőre gyanakszom... Egyébként gondolom, ez nem nagyon tesz jót a hangfalaknak, mit lehetne tenni? :///

(#10790) Lalikiraly válasza nanizo (#10789) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen énis hűtőre gondoltam azoknál reális az ilyen időközi bekapcsolás. Hát kérlek erre megoldás. Na az szép mert nem hiszem hogy egy túlfesz védős elosztó kisímítaná. ámbár... esetleg másik konnektor. de amúgy egyszerű nyomd fel a villanyt és amikor a hangfal pukkan vagy zörren akkor a villanynak is csökkenie ingadoznia kell. nem lehet hogy nagyon régi a lakásban a villanyóra biztosítéktábla? hát a hangszóróknak sem meg az erősítőnek sem tesz túl jót. de furi hogy a tápegysége ezt nem viszi el... Furcsállom. És ezt a hibajelenséget gariztatásnál bebizonyítani hallod...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#10791) nanizo válasza Lalikiraly (#10790) üzenetére


nanizo
csendes tag

Bebizonyosodott, a hűtő a ludas.

Hát elég régi a villanyóra, 1972-ben készült még az akkori Nyugat-Berlinben. Errefelé nem divat X évente cserélni, meg hitelesíttetni, meg mittudomén, bár lehet, hogy érdemes lenne... :U

Mit lenne érdemes tenni egy ilyen helyzetben? :F

(#10792) _tRebroN_ válasza Tothgera30 (#10785) üzenetére


_tRebroN_
tag

Ismersz vkit akinek van ilyenje pesten vagy környékén? Esetleg bolt? Mármint Behringer MS40 pl.: BBstudio-t hívtam ott nincsen kirakva viszont van nekik raktáron :DD

[ Szerkesztve ]

(#10793) Lalikiraly válasza nanizo (#10791) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ezt már sajnos egy elektronyos emberkétől kell, hogy mit lehet tenni. most mondhatom neked hogy próba egy túlfeszvédős elosztó... de lehet továbbmenni hogy biztosíték kábel óra blabla... Ezt nem az én tisztem eldönteni. esetleg a géptől független konnektorba dugd be a hangfalat ilyesmivel lehet játszani. ha meg régi hűtő most nem mondhatom hogy jajj cseréld már ki azt is gyorsan :D Érted :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#10794) Tothgera30 válasza _tRebroN_ (#10792) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bp.-től mesze lakom, nem igazán ismerek olyat. Múltkor valami műszaki áruházban láttam Debrecenben hasonló hangfalakat és ott ki voltak rakva.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#10795) Haart válasza Lalikiraly (#10793) üzenetére


Haart
addikt

Nekem van tulfeszvégőm APC és úgy is csinálja a pattogást amikor ki-be kapcsolom a gépet vagy a hangfalat, esetleg felkapcsolom az állólámpámat. Szóval azzal nem lehet kivédeni.

(#10796) Lalikiraly válasza Haart (#10795) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igazad van, tényleg mert nekem is túlfeszvédős elosztóm van és az íróasztali lámpát megérzi a hangfal. Akkor az illető úr sztem ne aggódjon. jogos köszi a felvetést és milyen igazad van. Csak persze én azé nem figyeltem erre most fel me két hete nincs hangfalam :S Várom a gariztatást a második csomaggal.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#10797) adamsys


adamsys
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék tőletek.
Adott egy kis méretű (27 colos) Samsung LCD televízió, ami botrányosan szarul szól (kb mint egy átlag notebook) a beépített hangszóróival. Szeretném feljavítani a hangzását egy sima 2.0-ás hangfalpár rákötésével (azért nem 2.1, mert a mélynyomót nem tudnám hova tenni a szoba berendezése miatt, egyébként a szoba alapterülete kb. 5 m2, szóval kicsi). Nem szeretnék sokat költeni rá, max 5-8 ezer forintot. Annyi az elvárás, hogy legyen valamennyi mély benne, nem tervezem ordíttatni, inkább moderált hangerőn fogom hallgatni.
Tudtok ajánlani valami best buy terméket? Sajnos egyáltalán nem vagyok járatos ezen a területen...

A válaszokat előre is kösz!

"And now for something completely different!"

(#10798) R.U.Z.S.I válasza adamsys (#10797) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

A mellékelt képen látható néhány az árkategóriába tartozó cucc.
Ezek közül a logit ismerem. Az a legolcsóbban beszerezhető közülük. A tv-hez képest nagyon jól szól és basszusban sincs hiány. A másik kettőt nem ismerem, de a tv-nél tuti jobbak azok is (talán a loginál is).
Könnyű helyzetben vagy, nem tudsz mellényúlni :D

(#10799) GaborGh válasza adamsys (#10797) üzenetére


GaborGh
őstag

+2.000 huf

Genius 1255A a best buy, legolcsóbb 2.0 ami jó szívvel ajánlható...

Nagyon sokan vásárolták már és eddig mindenki meg volt vele elégedve :)

[ Szerkesztve ]

(#10800) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Vagy Genius 1201 még ami játszhat. Szép zongoralakk előlapja van. 1255A egyértelműen best buy :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.