Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26101) 19870820


19870820
senior tag

Üdv. Olyan kérdésem lenne hogy másnál előfordult-e már hogy a win7 fogja magát és lekapcsolja a gépet? Ez a dolog teljesen úgy működik mintha én magam a leállítás gombra mennék. Ezt teljesen váratlanul tette az ímént,ezt már kb 1 hete is megtette. Fogalmam sincs miért.Először géphibára gyanakodtam,de ha az lenne akkor nem hinném hogy szépen leállításként lekapcsolja a gépet a win7.
Szóval lehet hogy ez nem is hiba,hanem valami win7 beállítás,csak én nem tudom mi az.

(#26102) cigam válasza 19870820 (#26101) üzenetére


cigam
félisten

Az nem lehet, hogy vmi (időzített) progi lefut, aminek az van beállítva, hogy mikor végzett kapcsolja ki a gépet?

Nekem is lenne 1 kérdésem.

Hol tudom beállítani, hogy a numblokban a . gomb ne , írjon, hanem .-ot? Számolgatás közben közben elég lehangoló hogy 2,5*19 =syntax error

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26103) fatal` válasza 19870820 (#26101) üzenetére


fatal`
titán

Energiagazdálkodásnál nézz körül, nem csak lemegy sleepbe vagy lehibernálja bizonyos idő eltelte után?

(#26104) zka67 válasza BenJoe80 (#26098) üzenetére


zka67
őstag

(#26105) 19870820 válasza fatal` (#26103) üzenetére


19870820
senior tag

Hát ahogy néztem nem alvóba megy,mert egér vagy billentyűre nem reagál,igazából ez teljesen olyan mint amikor a leállításra megyek,csak ugye ezt nem csináltam.Ahogy írtam ez kb 1 hete is megtörtént már.Hibernálás "Soha"ként van beállítva.Egyébként itt semmihez nem nyúltam mióta felraktam win7et. Szóval nagyon nem értem ezt.

(#26106) fatal` válasza 19870820 (#26105) üzenetére


fatal`
titán

Milyen tápod van?

(#26107) 19870820


19870820
senior tag

Nálam ez most feladta a leckét,pedig nem most használok elöször win7et. :DDD
Fogalmam sincs mitől lehet ez,de komolyan. Energiagazdálkodásnál minden alapon van,szóval nem értem.

(#26108) 19870820 válasza fatal` (#26106) üzenetére


19870820
senior tag

Itt a GPS 500A-s táp az enyém. [link]

(#26109) 19870820 válasza fatal` (#26106) üzenetére


19870820
senior tag

Hát már legalább fél órája ezt nézegetem a windowsba de nem jutok semmire.
Olvastam hogy billentyű kombinációval is le lehet állítani,de én ilyet nem csináltam.
Egyedüli megegyezés az utóbbi leállással az volt hogy akkor is és most is ment a youtube,szerintem ennem a leállásnak nem sok köze lehet ehhez.

(#26110) Sub-ZeRo válasza 19870820 (#26109) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A gépben jól össze van dugva minden? Nem melegszik valamelyik hardvered?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26111) Milka 78


Milka 78
nagyúr

26086Erre valaki? :F Vagy esetleg egy másik média lejátszó ami Win7 alatt képes duál monitorra kiterjesztett monitorként(MPC,VLC)?De ezekhez kéne egy részletes beállítás is,pl.rendelés,stb,mert mind az oprendszer,mind a két fent említett lejátszó teljesen ismeretlen számomra.
Másik.Olvastam,hogy van egy frissítés ami gondot jelenthet.KB971033.Akkor nem gáz ha ezt nem is telepítem.Azt olvastam,hogy beindítja a visszaszámlálást.
Előre is köszi az válaszokat(most rohanok gályázni :O )

(#26112) pukkancska válasza 19870820 (#26105) üzenetére


pukkancska
tag

Itt nincsen beállítva egy korlát?:

(#26113) Sub-ZeRo válasza Milka 78 (#26111) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

MPC-HC az szerintem bőven jó. Én per pill nem tudom hogy megy-e dual monitoron, azt másik topikban kellene megkérdezned.
Igen az a frissítés a tört win7-nél az aktivátort hatástalanítja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26114) negyedes válasza Milka 78 (#26111) üzenetére


negyedes
addikt

Az az eredetisegvizsgalo update......szoval akkor nem eredeti a wined........innen nem segithetunk ebben a temaban.

KMplayer esetleg. de Te mit akarsz kiterjesztett monitorral? WMP-ben elinditod a filmet es kihuzod a masik monitorra ugy, hogy maradjaon egy kis resze az nem kiterjesztett reszen majd ALT+Enter es fulscreenen megy.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26115) BenJoe80 válasza zka67 (#26104) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Szia zka76!

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítségedet... beállítottam amit mondtál és megy minden szépen. Azért csak normálisabb így... olyan volt VMR-el mintha kisebb felbontásban futott volna a film. Viszont amióta beállítottam az EVR-t megint tökéletes minden.

Viszont szerintem akkor ez nem is inkább annyira szoftver függő mint inkább hardver függő. Nekem most két gépem van otthon, mindkettőn Win7 és u.a. a KMPlayer. Az első egy régebbi gép (ASUS P5GD1 Pro, Intel Pentium 4 3.2GHz Socket 775, nVidia EN 8600GT 256MB DDR3) és minden külön beállítás nélkül működött, míg a másik egy újabb (Gigabyte GA-870A-UD3, AMD Phenom II X4 955 3.2GHz Black Edition AM3, ATI Radeon Sapphire HD5770 1GB DDR5) ott meg nyűgösködött. Szóval szerintem az újabb videó-kártyák (vagy alaplap és/vagy proci vagy mit'tom én) kavar inkább be és nem a Win7.

A Zoom Player amt írtál - most megfogott... meg nézem közelebbről...

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26116) Sub-ZeRo válasza negyedes (#26114) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet hogy nem eredeti neki, de ha visszaolvasol, akkor láthatsz nem egy olyan hsz-t, hogy az erkó winnen is tud galibát csinálni, pedig ott érvényes kulcsal történt az aktiválás... :((( :DDD
De persze nem védem, csak előferdült már ilyen nem egyszer is... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26117) negyedes válasza Sub-ZeRo (#26116) üzenetére


negyedes
addikt

Lehet kicsit kemeny voltam, elnezest. :B Akkor koltottek fel telefonon es olyankor nagyon mogorva tudok lenni :DDD .

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26118) flash-


flash-
veterán

sziasztok

vennék egy laptopot:
Processzor

* típus : Intel® Core™ i3-330M processzor
* órajel : 2.13 GHz
* Elülső busz : 1,066 MHz
* Másodszintű gyorsítótár : 3 MB

Rendszermemória

* normál : 3,072 (2,048 + 1,024) MB
* bővíthetőség felső határa : 8,192 MB
* technológia : DDR3 RAM (1066 MHz)

az lenne a kérdés hogy erre melyik windows 7 ajánlott?a 32 bites vagy a 64 bites?

kérlek segitsetek,nem nagyon értek hozzá
köszi előre is

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#26119) Morden24 válasza flash- (#26118) üzenetére


Morden24
nagyúr

Roppant egyszerű: ha a gépben található memória összege eléri vagy meghaladja a 4Gb-ot, akkor 64 bites W7-et rakj fel (ez kezeli a 4+ Gb memóriát). Ugyanez érvényes rá, ha esetleg tervezel memóriát bővíteni benne.

Ha a jelenlegi állapotban kívánod használni a gépet (3Gb), akkor elég lehet egy 32bites OS is.

szerk.: Ha a kiadásra is vonatkozik a kérdésed, akkor csak te tudod eldönteni, hogy milyen funkciók kellenek neked (tehát, hogy Home Premiumot, Professionalt vagy Ultimate-et választasz-e).
Általában home usereknek bőven elegendő a Home Premium, ami ráadásul nem is drága (OS nem jár a géphez? úgy tuti olcsóbban úsznád meg, mint ha külön vacakolsz).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#26120) Sub-ZeRo válasza flash- (#26118) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

64 bit home premium. Az elég rá.

(#26117) negyedes:Ó értem. Hát akkor ablak kinyit és a mobil, pápá. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26121) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#26116) üzenetére


Morden24
nagyúr

Megjegyzem, azokban az esetekben én úgy tudom, hogy pont nem a frissítéssel, hanem a kiosztott kódokkal van galiba... :)

Sectumsempra - For Enemies

(#26122) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#26121) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De nem csaka sulis kulcsokról beszélek, volt akinek oem kulcsol is ezt csinálta... Vagy nem jól emlékszem? :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26123) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#26122) üzenetére


Morden24
nagyúr

Olyanról én nem hallottam, csak msdnaa-s kulcsparáról.
Ettől persze még nem zárom ki, lehet neked van igazad.

Én felraktam egy retail-re és három OEM-re, egyikkel sem volt gebasz. Persze ez sem reprezentatív, az én Windows-aim általában jól működnek :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#26124) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Keresnék olyan gadget et ami kiírja nekem a TV műsorokat.

Legyetek szívesek ajánlani nekem párat.

Köszönöm. :R

(#26125) Milka 78 válasza negyedes (#26114) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Oksa vágom! ;) Ezt a WMP-s dolgot kipróbálom,de ez kezeli az MKW fájlokat és azok feliratait vagy kell hozzá kodek?

(#26126) 19870820 válasza pukkancska (#26112) üzenetére


19870820
senior tag

Itt nálam is soha van beállítva. Ezt néztem meg először amúgy,de azért köszi a segítséget. :)

(#26127) 19870820 válasza Sub-ZeRo (#26110) üzenetére


19870820
senior tag

Melegedésnek nyoma sincs,4 ventilátor hűti a gépem+ugye ami a videókártyán meg a processzoron van.Havonta ellenőrizem hogy minden össze van-e dugva,ilyenkor meg természetesen mindig ki is takarítom. Egyébként ezt egy normál leállításként csinálta,semmi kékhalál vagy valami.

(#26128) Maksifül


Maksifül
senior tag

Mitől lehet az, hogy nem tűnik el az egérmutató mellől a "dolgozom" jelecske? Folyamatosan ott van, akármit is csinálok. Kikapcsolás, restart sem segít, de még ha az egérmutató beállításait meg is változtatom, akkor is megmarad ez a hülyeség csak más ikonnal.
Valami javaslat?
Köszönöm!

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#26129) negyedes válasza Milka 78 (#26125) üzenetére


negyedes
addikt

Azt pontosan nem tudom, mivel en nem nezek hd tartalmakat. mpc igy kellene hogy mukodjon ahogy a rendes wmp. elmeletileg.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26130) Gorneck válasza Milka 78 (#26125) üzenetére


Gorneck
titán

Felraksz egy Klite basicet és már menni is fognak...

Gorneck#1239

(#26131) Morden24 válasza Maksifül (#26128) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem raktál fel valami egyedi asztal/ikon/egérmutató témát?

Sectumsempra - For Enemies

(#26132) pr0bi


pr0bi
senior tag

Sziasztok , nyomtató megosztással kapcsolatos problémám lenne.

Adott két gép, az egyiken egy Win XP (32bit) fut míg a másikon egy Win 7 (64bit) Enterprise egy usb-s hp nyomtatóval. A file és nyomtatómegosztás elvileg tökéletesen működik, a két gép látja egymást stb...

Amikor az XP-s gépen próbálom beállítani a 7-es gépen megosztott nyomtatót valamiért nem tudja feltelepíteni , mivel nem találja a kiszolgálón a megfelelő illesztőprogramot. Ezt onnan se tudom feltelepíteni neki , hibaüzenettel visszadobja a kérést ( nem megfelelő oprendszer ). Külön amikor a munkacsoportfából kitallózom a nyomtatót ott se veszi be a vezérlő INF file-t mondván más típus , pedig minden egyezik.

Mi lehet a gond? Egyszerűen nem értem, eddig a rendszer újratelepítéséig minden működött hibátlanul.

(#26133) Laccoss válasza pr0bi (#26132) üzenetére


Laccoss
addikt

Xp-re xp-s drivert próbáltál? Tehát nem a win7est? Esetleg az okozhatja. Ha xp-win7 kompatibilis driver akkor érdekes jelenség. Nyomtató típusa?

[ Szerkesztve ]

(#26134) pr0bi válasza Laccoss (#26133) üzenetére


pr0bi
senior tag

Igen , a hivatalos HP supportrol letöltött nyomtató drivert 2k_xp alá. Gyönyörűen benne vannak a fileok többek közt a szükséges INF is. De nem veszi be , mondván más típus.

Amikor 7-n próbálom az illesztőprogramokat bővíteni ( mivel XP onnan akarja először telepíteni magának) oda sem sikerül még a 7-es X86 driver sem.

(#26135) pr0bi válasza Laccoss (#26133) üzenetére


pr0bi
senior tag

HP Deskjet 5150. Drivert innen szedtem , külön ha ezen van nyomtató tökéletesen feltelepül de nekem a másik helyről kéne leosztva..

(#26136) Laccoss válasza pr0bi (#26134) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáld meg a nyomtató megosztásnál van olyan hogy További illesztőprogramok, és oda felrakni az xp-s drivert. Más tippem nincs.

(#26137) Fire/SOUL/CD válasza pr0bi (#26134) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Milyen típusú pontosan az a nyomtató?
Melyik driver-t töltötted le? (linket)

Szerk
Ja épp most írtad...próbáld meg amit Laccoss javasol, aztán meglátjuk.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26138) pr0bi válasza Laccoss (#26136) üzenetére


pr0bi
senior tag

De oda se sikerült ( ha Win 7 - tovább i illesztőprogramokra gondolsz). Ott ugye az x64 adott , x86-hoz viszont nem sikerült feltenni.

(#26139) kiskakas


kiskakas
senior tag

sziasztok,

Win7 64bit Ultimate hun verziom lenne, egy 80g rendszervinyoval es 2db 2t wd green (ears szeria) hdd-vel. ugyanez a konfig (zotac ionitx a-u alaplappal) nyugalomban, lekapcsolt vinyokkal 35-36 wattot eszik, win7 alatt barmit allitok be Energiagazdalkodasnal, 45-48w a fogyasztas stabilan, a 2db wd vinyot abszolut nem kapcsolja ki.

mindharom Energiagazdalkodasi modot kiprobaltam, azokat egyenileg hangolgattam,de semmi.. Indexeles nincs bekapcsolva a 2db wd-re. van vkinek tippje?

(#26140) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Sikerült eltüntetnem a win7 x64 telepítőlemezem...
A kérdés arról szólna, hogy mondjuk ha letöltök egy p2p oldalról egy lemezt ami elvbe buherálatlan x64 prof akkor arról felrakva a rendszert az eredeti kulccsal az legálisnak fog e számítani vagy sem?
Jah és mi van akkor ha ha ami fent van az egy VL-es telepítő tehát miután feltelepült utánna cserélem a kulcsom sajátra?
Valakinek ötlet erre??

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26141) Morden24 válasza szabonagyur (#26140) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha buherálatlan, akkor igen, legálsinak fog számítani.

A Volume Licence az Enterprise verzió, tehát egészen biztosan nem cserélheted ki a saját, nem VL-es kulcsodra.

Sectumsempra - For Enemies

(#26142) rebugra válasza Sub-ZeRo (#26044) üzenetére


rebugra
aktív tag

Sajnos nem jó, frissitettem BIOS-t, megcsináltam mindenféle DVD USB Toolsal, másik gépen botol rolla, de az a gép nem akar.. :F

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#26143) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Könyörgöm segítsetek! Most telepítettem fel a Win7 a múlt hétvégén és erre olyat csinál, hogy amikor el akarom indítani a Mozilla Thunderbird-öt akkor azt írja ki:

"A Thunderbird már fut, de nem válaszol. Új ablak megnyitásához először be kell zárni a futó Thunderbird folyamatot, vagy újra kell indítani a rendszert."

Megpróbáltam a Windows Feladatkezelő-ben leállítani a Thunderbird-öt de ott ért még csak igazán meglepetés: nincsenek sem "Alkalmazások", sem "Folyamatok", sem pedig "Szolgáltatások" fülek. Ez meg mi?! Egyedül ami van az "Teljesítmény", "Hálózat" és "Felhasználók" fülek vannak...

Ha megpróbálom a gépet újra indítani akkor szépen újra indul de a Thunderbird továbbra sem megy, kezdődik a cirkusz előröl ráadásul ez a csonka Windows Feladatkezelő nagyon idegesít!

Ki mit gondol mi ez?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26144) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Okay... a "Windows Feladatkezelő" problémát sikerült megoldani... az én hibám. Még nem ismerem nagyon a Win7-et... a fülek mögött a kis nyílra kellet kattintani és megjelentek a hiányzó fülek.

De a Tunderbird továbbra sem működik...!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26145) szabonagyur válasza Morden24 (#26141) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

VL-t úgy értem hogy az van odaírva...
Meg azért kérdem, hogy legális e mivel nem pont olyan mint ami nekem volt win 7 pro-m
Nekem van benne olyan opció is, hogy windows anytime upgrade valamint telepítés közben belehet írni a sorozatszámot, de ami fentvan annál nem lehet csak miután megnyitom a gép tulajdonságait és ott kiírja, hogy 3 nap van hátra még, és ott hogy kulcs csere...
Vagy ez is olyan mint ami nekem van? Jah és utóbbiba nincs is anytime upgrade lehetőség:(

Más: Felraktam a windows live mailt...Miért van az, hogy letölti ugyan az emailem de ha más gépről is letöltetem mondjuk oulook-kal akkor amiket egyszer letöltött megint letölti outlookra... De ha outlook szedi le ott leszedi és nem jön be megint live mailbe

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#26146) cigam válasza 19870820 (#26127) üzenetére


cigam
félisten

Eventlog-ba mit ír miért álítja le?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26147) Morden24 válasza szabonagyur (#26145) üzenetére


Morden24
nagyúr

Abszolt nem értem, amit írsz.

Ha ugyanolyan verziót raktál volna fel, mint ami neked van, semmi gondod nem lenne, ez biztos.
Neked milyen kulcsod van? VL-es? Mert ha nem, akkor a VL-es verziót elfelejtheted.
Ha nem volt lehetőség kulcs beírására, az alapban gond.

A más-ra: be kell állítani, hogy törölje-e letöltés után a leveleket a serverről, vagy ne.

Sectumsempra - For Enemies

(#26148) Morden24 válasza BenJoe80 (#26144) üzenetére


Morden24
nagyúr

Milyen kis nyílra? Lőhetnél egy screenshotot erről a Task Managerről.

Ja, és jó tippem van rá, hogy ez valami fasza torrentes "special edition" Windows. Ha igazam van, akkor további jó szívást kívánok a jóminőségű wareztermékkel.

Sectumsempra - For Enemies

(#26149) negyedes válasza Morden24 (#26148) üzenetére


negyedes
addikt

Ha kicsi a tm ablaka akkor megjelenek oldalt kis nyilak. En is masnal lattam es magamnal nem tudom eloidezni. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26150) BenJoe80 válasza Morden24 (#26148) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Pedig nem... eredeti a Windows 7... A nyíllal kapcsolatban meg semmi különös... Ctrl+Alt+Del megjelenik a Windows Feladatkezelő és ott ahol fülek vannak (Alkalmazások, Folyamatok... stb.) a fülek mögött ott van egy balra-jobbra nyíl amivel mozgatni lehet a füleket. Na és ha nem az első fül az aktivált akkor a következő megjelenítésnél az aktivált előttieket nem jeleníti meg csak ha a nyíllal megmozdítod.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.