Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25551) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

A következő kérdésem lenne: win7-nek valahogy meg lehet adni hogy kezdje újra nulláról a prefetch adatok gyűjtését?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#25552) Fire/SOUL/CD válasza LLKobe (#25551) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Manuálisan törlöd a Windows\Prefetch könyvtár tartalmát
2. Vagy használod pl. a CCleaner progit, ami ezt elintézi helyetted, ha a haladó beállításnál bejelölöd, hogy a prefetch-t is takarítsa. Igaz ez (ahogy írja is) csak a régebbi prefetch adatokat törli, nem mindet.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25553) zka67 válasza LLKobe (#25551) üzenetére


zka67
őstag

Kitörlöd a prefetch könyvtár tartalmát

(#25554) #41133696 válasza bobsys (#25524) üzenetére


#41133696
törölt tag

THX :R

(#25555) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok! Ismerős Angliában vett készre szerelt PC-t W7 gyárilag feltett angol nyelvű op rendszerrel. Hogyan tudná a magyar billentyűzet kiosztást rávarrni? Köszi szépen.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#25556) kraftxld válasza Rica (#25555) üzenetére


kraftxld
nagyúr

control panel, region and language, keyboards and language, change keyboards, add..

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25557) concret_hp


concret_hp
addikt

van ilyen, hoyg ha felhúzom az ablakot a kép tetejéig akkor kinagyítja meg ilyesmik. ezeket hol lehet kikapcsolni? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25558) Lenry válasza concret_hp (#25557) üzenetére


Lenry
félisten

így

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25559) Poviclo


Poviclo
csendes tag

Szisztok

Segítségre lenne szükségem, a WIN7 ezt írja:
"A(z) Felhasználói profil szolgáltatás szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. A felhasználói profilt nem sikerült betölteni."
Ezt csak OK gombal tudomásul vehetem. Majd ismét bejelenkezés, és újra kiírja a fenti szöveget. És így tovább, tovább, tovább .........

Mi tévő legyek?
Előre is köszi a válaszaitokat.

(#25560) pzstm


pzstm
titán

Adakozz Te is a Microsoft és a Bing segítségével

Nagyon jónak találom az ötletet. Itthon is lehetett volna hasonlót csinálni árvízkárosultak részére pl. szerintem.... :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25561) vagamo


vagamo
őstag

Beteszem ide is mert talán win hiba és nem a nyomtatóé:
Sziasztok van egy HP1022-es nyomtatóm és egy win7 a driver elvileg a legfrissebb, de ennek ellenére nem megy a nyomtatás, mindig leáll a nyomtatáskezelő és hiába indítom újra kézzel ahogy ismét nyomtatni szeretnék megint leáll ezért semmit nem tudok kinyomtatni. Egészen máig a laptopomon jó volt, így ott nyomtattam, de mai naptól ott sem működik ugyan ezt csinálja semmi különlegeset nem csináltam azon a gépe! Érthetetlen számomra és gőzerővel keresem a megoldást mert szereződéseket kéne SOS-be nyomtatnom :(
mindig ezt az üzenetet kapom és hiába indítom újra:

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#25562) Fire/SOUL/CD válasza vagamo (#25561) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Kapcsold ki a nyomtatót, távolítsd el ezt a drivert, indítsd újra a gépet.
A vezérlőpult/hardver és hang/eszközök és nyomtatók-ba lépje be, ha még ott az ikonja, töröld ki, majd nyomtató hozzáadása, kiválasztod hogy helyi vagy sem, következő ablak (usb-s, lpt stb) tovább és windows update. Le kell töltenie jó pár drivert a W7-nek, ha ez megtörtént(és ez több perc is lehet), akkor lehet, hogy ott lesz pontosan a nevévela listába, de ha nem az még nem jelent rosszat, katt a mégsem-re.
Most kapcsold be a nyomtatót, ha szerencséd van már az általa letöltött drivert fogja hozzá felpakolni, ami nem feltétlenül csak ehhez a HP-hez jó, és más is a neve, de az nem gond.

Remélem segít.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25563) Haart


Haart
addikt

Segítsen pls valaki.
Most tettem újra a win-t. Viszont nemtudom hogy de a D meghajtóra kerültek a boot könyvtárak, ill azon is van ahogy a C-n is. Nemtudom hogy kerültek rá. Lemezkezelőnél azt látja hogy a D is redszerwinyó, holott azon nincs semmi ilyesmi. És ez miatt most nemtudom formázni a D-t.
Valami ötlet hogy formázni tudjam?

(#25564) vagamo válasza Fire/SOUL/CD (#25562) üzenetére


vagamo
őstag

köszi kipróbálom

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#25565) Gorneck válasza pzstm (#25560) üzenetére


Gorneck
titán

Ország/régiónál mióta nem lehet Mo-t választani? Mert eddig be lehetett álltani pl csak moi oldalakon keressen...

Gorneck#1239

(#25566) Fire/SOUL/CD válasza Haart (#25563) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A lemezkezelőből jó lenne egy kép, de olyan, amin jól látszik, hogy melyik partíció milyen típusú. (Pl elsődleges,rendszerindító, aktív stb stb)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25567) Haart válasza Fire/SOUL/CD (#25566) üzenetére


Haart
addikt

Ahogy nézem a boot dolok a D-n voltak. Rendszer és elsődlegesnek írta. A c-t pedig sima elsődlegesnek rendszer nélkül, de igazából a win fájljai azon voltak szóval érdekes lett nagyon, nem tudom hogy sikerült neki de épp most húzom megint újra. Mostmár lerendeztem a telepítő partícionáló progijával.

(#25568) kraftxld válasza vagamo (#25561) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Próbáld meg a 1010-es driverrel, vagy azzal ami gyárilag benne van a Win7-ben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25569) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Tudnátok javasolni olyan cikket ami azzal foglalkozik, hogy minél jobban kizárólag játékra optimalizáljuk a Windows 7-et? Ilyen-olyan dolgokat találtam de egyik sem komplett igazán. Processek, registry, segédprogramok, memóriakezelés, felesleges Windows komponensek eltávolítása, stb...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#25570) negyedes válasza M@trixfan (#25569) üzenetére


negyedes
addikt

Szerintem ez ertelmetlen.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25571) Sub-ZeRo válasza M@trixfan (#25569) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows 7 ati vagy nvidia edisűn. Ez kell neked akkor. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25572) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Segítségre lenne szükségem:

Hogyan lehet Xp drivert (konkrétan egy VGA driverét, a vga nem cserélhető) windows 7 telepítőbe integrálni?
Vagy van másik ötlet arra, hogy mi tévők legyünk egy régebbi géppel, amihez hiába vettünk w7-et, mivel effektíve használhatatlan mivel az vga csak xp-vel működik. Vga cserélhetetlen, tehát szoftveresen kellene megoldani. Tipp?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#25573) Fire/SOUL/CD válasza M@trixfan (#25569) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A játékokat nem foglalkoztatja, hogy nincs csoportházirend, vagy nincs telepítve a passziánsz vagy bitlocker, vagy egyéb win komponens (na jó talán a DX kivétel) ;]
A játékoknak egy dolog kell, minél nagyobb CPU- Video- RAM- HDD- teljesítmény, meg egy jó alaplap, szóval egy minél bivalyabb komplett konfig... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25574) #95561216


#95561216
törölt tag

Kinéztem egy új notebookot, de az adatlapja szerint még Vistával jönne. Ilyenkor mi van, frissíthetem ingyen 7-re?

(#25575) #93794560 válasza littlemamba (#25572) üzenetére


#93794560
törölt tag

XP drivert szerintem ne próbálj meg Win7-be integrálni, mert a gép olyan szépen elszállna, mint a fecske ősszel. Attól, hogy a Win7 alapból nem ismerte fel a VGA-t, attól még lehet hozzá valahol driver, esetleg az Aero nem fog működni. Írd le, milyen VGA-ról van szó, úgy talán lehet segíteni!

(#25576) negyedes válasza Sub-ZeRo (#25571) üzenetére


negyedes
addikt

edisün!!! :DD

littlemamba xp drivert nehezen eroszakolsz ra egy 7re. teljesen mas a drivermodel, szinte lehetetlen. Milyen vga az?

flimo Szerintem az az akcio mar lejart. De erositsen meg valaki ebben!

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25577) #93794560


#93794560
törölt tag

Az olyan régebbi VGA-khoz, amik nem támogatják a DirectX9-et, azokhoz sajnos már elég nehéz megfelelő Win7 drivert szerezni.

(#25578) bobsys válasza #95561216 (#25574) üzenetére


bobsys
addikt

nem
az az akcio mar elmult

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25579) littlemamba válasza #93794560 (#25575) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Intel 82852/82855 GM a VGA típusa.

Rendben, akkor nem próbálkozom tovább...látom nagy károkat tudtam volna csinálni.

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#25580) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#2667) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, megnézem, és elmondom mire jutottam ;)

(#25581) Laccoss válasza littlemamba (#25579) üzenetére


Laccoss
addikt

Ésszel kell az ilyet csinálni, főleg régi hardvernél.

Ezt letöltötted volna, és megmutatja hogy mely hardverek nem kompatibilisek.

Itt pedig pár szó a vga win7 kompatibilitásáról: [link]

Esetleg, bár ezt nagyon vágni kell: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25582) #93794560 válasza littlemamba (#25579) üzenetére


#93794560
törölt tag

Úgy látom, hogy a neten sincs hozzá driver, a hivatalos oldalon meg főleg nem.

(#25583) negyedes válasza littlemamba (#25579) üzenetére


negyedes
addikt

Hat erre nem igazan fogsz talalni win7 drivert mert nincs is. Nem supportalt. Maradjon az xp azon a gepen.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25584) #93794560


#93794560
törölt tag

Csak trükközéssel lehet működésre bírni a cuccot, az a kérdés, hogy megéri-e. Amíg az XP támogatása él, és amíg az a régi gép bírja, jobb a stabil, és kompatibilis XP-vel használni.

(#25585) littlemamba válasza Laccoss (#25581) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Már egy ideje foglalkozom a dologgal, az általad linkeltekkel már találkoztam, de ilyen mélységekben nem nyúltam volna bele a windows mappába. Ezért kerestem más megoldást. Viszont telepítőbe már integráltam, igaz xp-be vistafájlokat, többek között az audióvezérlőt, igaz azt nem a saját gépemre és nem saját lemezekkel, de megoldható volt,jól működött és ja hól tudom a mai napig is azzal telepít, ezért gondoltam, hogy ez most is járható út.

@ negyedes és gb4400 : köszi nektek, én is így láttam, azért jött az ötlet az integrálással. Az a vicc, hogy egyszer már valahogy sikerült megoldanom a dolgot, mivel kb 3 hónapig ment már rajta W7, igaz az első 3 napban ugyanígy kompatibilitási bajai voltak, viszotn utána megszűnt. Most belekerült nagyobb proci, több ram, és értelemszerűen vissza akartuk rakni a W7-et, de napok óta nem találok megoldást rá.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#25586) Laccoss válasza littlemamba (#25585) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáltad kompatibilitással felrakni a drivert?

(#25587) littlemamba válasza Laccoss (#25586) üzenetére


littlemamba
aktív tag

igen, de meg sem kottyant neki. Restart után mindig kiírja, hogy új hardver stb stb és nem telepíti rendesen. Használni lehet vele a laptopot, de filmnézés és digitális tv tuner kizárva. Ez a gond, mert szaggat vagy el sem indul.
Xp módot is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#25588) Hiperwolf válasza szabonagyur (#24193) üzenetére


Hiperwolf
tag

littlemamba: Lehet, XP-alatt fel kéne tenni a drivert, aztán megkeresni, hogy hova telepített és azt átmásolni W7-re ugyanoda, de ez csak egy tipp, én nem csináltam.

Nem az eredeti címzetthez ment volna.

[ Szerkesztve ]

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#25589) M@trixfan válasza Fire/SOUL/CD (#25573) üzenetére


M@trixfan
addikt

Olyasmikre gondoltam mint amikkel az XP-t is ki lehetett gyomlálni, hogy jobban fusson virtualizálva. Volt egy halom process, nyomtató támogatás, stb amik nélkül határozottan csökkent a memória és cpu használat. Ugyanez Win 7-re játék szempontjából átültetve kéne mivel az egyik gépen csak játékok vanak és semmi másra nincs használva.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#25590) littlemamba válasza Hiperwolf (#25588) üzenetére


littlemamba
aktív tag

No ezt kipróbálom, mivel most fel van rá telepítve mindkettő.Köszi

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#25591) Sub-ZeRo válasza negyedes (#25576) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jól van na, elkapott a hév. :DD edisün, tessék :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25592) Rica válasza kraftxld (#25556) üzenetére


Rica
senior tag

Köszi szépen! :R

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#25593) Lenry


Lenry
félisten

kékhalálozik a Windows, valószínűleg a vinyó haldoklik alatta, így úgy gondoltam, hogy újrarakom egy másik lemezre, aztán meg azt, hogy inkább átghostolom.

pro a ghostolás mellett, hogy nem kell újrarakni mindent, de kontra, hogy sose csináltam, egyszerre mindkét partíciót fel kellene szabadítanom, gyanítom, hogy a bootot nem tudná működőre megcsinálni, vagy ha mégis, akkor meg a Linuxos grubomat szúrná el.

szerintetek megéri a ghosttal szórakozni? főleg időben, azt is bele számítva, hogy a célpartíció jelen tartalmát át kell valahova ideiglenesen pakolni, aztán meg vissza a mostani rendszerpartícióra.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25594) Sub-ZeRo válasza Lenry (#25593) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem rakd újra. Lehet hogy hosszú idő, de ott biztos fog működni minden.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25595) Lenry válasza Sub-ZeRo (#25594) üzenetére


Lenry
félisten

hát... aludtam rá egyet megnéztem egy House-t. reinstall lesz a vége. az éjjel.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25596) #95561216 válasza bobsys (#25578) üzenetére


#95561216
törölt tag

És akkor francnak árulják Vistával? Persze az árát visszakérni akkor se lehet, ha nem kell. Na mind1, majd úgy tekintem van egy legális win7-em, aztán becsókolhatnak.

(#25597) Sub-ZeRo válasza Lenry (#25595) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Okés.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25598) bobsys válasza #95561216 (#25596) üzenetére


bobsys
addikt

mert Vistat meg lehet kapni
a laptop mikor keszult meg csak vista volt
es vehetsz windows 7 upgradet (a teljes win 7 ar kb 60%-a)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25599) #95561216 válasza bobsys (#25598) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kösz, de ezt így dugják fel a..

(#25600) Poviclo


Poviclo
csendes tag

Szisztok
Segítségre lenne szükségem, a WIN7 ezt írja:
"A(z) Felhasználói profil szolgáltatás szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. A felhasználói profilt nem sikerült betölteni."
Ezt csak OK gombal tudomásul vehetem. Majd ismét bejelenkezés, és újra kiírja a fenti szöveget. És így tovább, tovább, tovább .........

Mi tévő legyek?
Előre is köszi a válaszaitokat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.