Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25401) montressor


montressor
aktív tag

Hali'

Win 7 Ultimate 64bitet probalnek hasznalni, de azt vettem eszre, h totalcmd-ben elkezdek masolni pl 30-40GB-ot, es a win bazira belassul. Alig lehet megnyitni egy bongeszot vagy mas kisebb alkalmzast. XP 32bitest hasznaltam, es az ezt a teljesitmenyt felulmulta. Probaltam kikapcsolni a viruskeresot/leinstalallni, de ua.
MSI p55-gd55 alaplapban hasznalok 4gb rammal egy i3-530-ast. Nem talalkozott vk ilyennel? Filmet probalok nezni kozben es akadozik meg ilyenek, no multitask...
nem lehet, h az msi-knek van vm megszakitasos hibaja, mert az elozo lapom is az volt, es annak meg a hangja szart be mindig, egy ido utan recsegni kezdett...

[ Szerkesztve ]

(#25402) Sub-ZeRo válasza 19870820 (#25397) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam csak ellenőrizze és én telepítem ha akarom. Meg alatta minden kivan pipálva még az MS termékeket is nézze.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25403) Sub-ZeRo válasza montressor (#25401) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha nem totallal másolsz akkor is ezt csinálja?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25404) polonic válasza 19870820 (#25393) üzenetére


polonic
félisten

Nem az én készülékeben van a hiba. Ez egy gond. Vistán is, xp-n is így volt. Más konfiggal is. Most is mindkettő konfigon.
Ha viszont olyan office csomagod van, ami nem tartalmazza a outlookot vagy access-t, akkor viszont nem akarja telepíteni.

(#25405) janos666 válasza Thunderzolee (#25392) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosan ezt terveztem használni, csak egy saját készítésű FreeDOS-al bootoló pendrivera akarom rádobni.
Viszont emlékeim szerint ez sem látja a RAID tömb mögötti vinyókat, legalább is mikor legutóbb használtam, még át kellett állítani a vezérlőt RAID-ból ACHI módba, de utána visszaállítva RAID-ba megmaradnak a tömbön az adatok.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25406) negyedes válasza sagvary (#25400) üzenetére


negyedes
addikt

Nekem nem hianyzik. Folek hogy tc hasznalok. Ha annyira kell vegyel.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25407) 19870820 válasza polonic (#25404) üzenetére


19870820
senior tag

Azt hiszem megvan miért nem ajánlja fel nekem. Talán azért mert OpenOffice van fenn nálam csak. :DDD Nem tudom erre miért nem gondoltam. :B

(#25408) montressor válasza Sub-ZeRo (#25403) üzenetére


montressor
aktív tag

ugy nez ki igen, mar vagy 2 perce nyilik a skype :(

(#25409) pukkancska válasza sagvary (#25395) üzenetére


pukkancska
tag

A címsorban lévő lehetőség nem jó?
Ha az ott lévőkre kattintasz akkor is feljebb visz 1 mappával, sőt akár 2-3-al is. :)
[/L

[ Szerkesztve ]

(#25410) Sub-ZeRo válasza montressor (#25408) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor neked valamelyik szoftver bekavar. Vagy esetleg még biosban nézz szét, lehet hogy ott nincs valami belőve. Esetleg egy resource monitrot nézz mikor másolsz, ott kiderül melyik alkalmazás húzza be a rendszert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25411) Fire/SOUL/CD válasza montressor (#25408) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nézd meg a BIOS-ban, hogy a SATA üzemmód AHCI-n van-e...
Állítani ne állítsd át, csak nézd meg egyenlőre, hogy min áll jelenleg!

Fire.

UI: Nekem a Hitachi HDD-k (NCQ) egyikére sem lehet feltelepíteni a Vista/W7-et IDE módban. Az XP felmegy, de IDE módban nálam nagyon lassú volt a HDD, akárcsak nálad. XP-be integráltam AHCI drivert, úgy pakoltam fel, akkor ment normálisan, Vista/W7-et meg csak AHCI módban tudom telepíteni...Nem biztos, hogy ez a gond, de megnézni nem lehet gond...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25412) gti16v


gti16v
őstag

erre valaki?

köszönöm

[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#25413) Fire/SOUL/CD válasza gti16v (#25179) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt nem tudom, hogy konkrétan az ahhoz a hangkarihoz adott utility segítségével hol, és hogy egyáltalán megoldható-e a dolog, de Creative hangarikhoz adott/telepített utility-ben szokott lenni egy stereo downmix állítási lehetőség. Na valami ehhez hasonlót kellene keresned...Sajnos ennyi amit tudtam segíteni, de talán lesz valaki, akinek ilyen vagy hasonló asus hangkarija van...

Vagy mégjobb, ha itt teszed fel a kérdésed, nagyobb esély lesz a válaszra.
(Ha még nem tetted meg)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25414) gti16v válasza Fire/SOUL/CD (#25413) üzenetére


gti16v
őstag

köszi

nagyon az az érzésem,hogy egy X-fi beszerzés lesz a vége....

azért még próbálkozok...

(az a fura xp-n semmit sem kellett variálnom, telepítés után automatikusan,szólt az összes mp3,nál divx-nél...stb... azért gondoltam a W7-topicra első körben...)

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#25415) IfjVerIstvan válasza janos666 (#25381) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

ha nem a W7-tel particionáltad, akkor esetleg alignment probléma.
[link]

Aláírva...

(#25416) Thunderzolee

Halee!

Az Aero betekintésen kívül az asztalt hogyan lehet ikonnal elővarázsolni?
Nincs olyan ikon (Asztal megjelenítése) mint ami az XP-ben is volt? :F

Megtaláltam ugyan a tálcán jobb klikkel a helyi menüben ott egy ilyen pont, de ez így macerás. Kérhetem vissza a Start menü mellé az Asztal megjelenítése gyorsikont? :O

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25417) Fire/SOUL/CD válasza Thunderzolee (#25416) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ott van a tálca jobb (leg)szélén egy semmitmondó üres téglalap formájában, na arra katt. :DDD
Vagy csak elég fölé is vinni az egeret, akkor az időre megjeleníti az asztalt, amíg el nem mozdítod róla az egérkurzort.

Fire.

UI: Ne aggódj, amikor legelőször felpakoltam a W7-et, az első kérdésem a topic-ban nekem is ez volt, én sem találtam, arra a téglalapra meg eszembe sem jutott gondolni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25418) Inv1sus válasza Sub-ZeRo (#25380) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszönöm a tippet, de sajnos nem oldotta meg a problémám :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#25419) Thunderzolee válasza janos666 (#25405) üzenetére

Én is használtam párszor régebben, de nem emlékszem rá.
Most épp azon vagyok, h egyik HDD-n az XP lesz, másikon a Win 7. Pont nemrég szedtem szét a RAID tömböt, így nem tudom megnézni gyorsan, de elképzelhető, h Neked van igazad. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25420) Thunderzolee válasza Fire/SOUL/CD (#25417) üzenetére

Jesus..

Arra rá is lehet kattintani?
Azt hittem ez az Aero betekintés ez csak abból áll, h föléviszem a nyilat, és egy pillanatra előugrik az Asztal.
Ezek szerint kattintani is lehet rá. Köszi. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25421) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mit csináljak? Hülye a hang mixer, néhány dolog le van rajt halkítva, hiába teszem vissza a hangerőt rajt, ha újra elindítom a progit, ugyanúgy van lehalkítva.
Ez valami bug, vagy én nem értek hozzá:?

(#25422) polonic válasza bobalazs (#25421) üzenetére


polonic
félisten

Itt képen, amit bekarikáztam, arra állítsd.

(#25423) montressor válasza Fire/SOUL/CD (#25411) üzenetére


montressor
aktív tag

minden ide modban van, de azok nem csak a raid-re vonatkoznak? Atallitast megsinyli a windows?

amugy a task managert neztem es az az erdekes, h a proc csak 3-5%on fut, a tobbi 95-97% idle... 1.6GB ot zabal a fizikai 4GB-bol

koszi

(#25424) Fire/SOUL/CD válasza montressor (#25423) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor ezt kellene tenni
Nagyon fontos, hogy a gép újraindításakor EGYBŐL be a BIOS-ba és átállítani AHCI-re.
(Remélem csak W7 rendszered van)

Ez a művelet tartogathat(igaz ritkán) meglepetéseket(beáll az OS, mint a kapa), úgy hogy csak saját felelősségre!!!

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25425) janos666 válasza Thunderzolee (#25419) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szétszedtem, megnéztem, a SMART szerint hibátlanok a winyók, de ezt reméltem is a 171 óra üzemidő után.
Viszont ettől még lassú marad a tömbön belüli adatmozgatás... Erre ötlet azon kívül hogy próbáljam meg formázni a partíciót, vagy akkor már inkább újragyártani az egész RAID tömböt, és elölről kezdeni? 2Tb-ot azért nem olyan egyszerű eltenni valahova, és a windows is nemrég lett újrarakva...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25426) 19870820


19870820
senior tag

Találtam egy ilyen fájlt a windows mappába: WiseCustomCalla.dll ebbe a mappába található: C:\Windows\E10DB5DAE57640EAA7FC1CB2A7B283A6.TMP.
Ez vajon mi a nyavaja? Remélem nem valami virus ez? Az a baj sejtésem sincs miféle programhoz tartozhat ez ezért kérem a segítségeteket .Köszi. :)

(#25427) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#25324) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

UP! UP! :DD

Sk8erPeter

(#25428) janos666 válasza 19870820 (#25426) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is van olyanom, és a Wise Installation Wizard darabkája, amit különböző programok teleptői használnak.
(Tudod: feltelepül a telepítő, mielőtt telepíteni kezd :)) )

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25429) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#25424) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD Nekem nem állt be, pedig csináltam már így. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25430) montressor válasza Fire/SOUL/CD (#25424) üzenetére


montressor
aktív tag

koszi az infot, ki fogom probalni
win7 64 igen, remelem nem a 64bit sajatossaga ez a kis szivatas....

(#25431) montressor válasza Sub-ZeRo (#25429) üzenetére


montressor
aktív tag

win 7-el?

(#25432) Fire/SOUL/CD válasza montressor (#25431) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Gyáva népnek nincs hazája!", szóval ne pöcsörésszél, csináld meg, max ha beáll a W7 (amire kicsi az esély), akkor nyomsz egy karcsú reset gombot, aztán visszaállítod IDE-re. ;] :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25433) Sub-ZeRo válasza montressor (#25431) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25434) montressor válasza Sub-ZeRo (#25433) üzenetére


montressor
aktív tag

koszi
Fire/SOUL/CD: :DD :D :DDD :C
oke, oke, csak most nem vagyok otthon es elore puhatolodzom

amit viszont nem ertek, es egyenlore a mobo-s topicbol nincs valasz, h nem lattam a biosban sata mode -ot, csak raid mode-ot lehet allitani ahci/ide/raid-re, de gondolom akkor ezek lesznek azok, na majd ha hazaerek, kiprobalom.

[ Szerkesztve ]

(#25435) zoo8800 válasza bigdigit (#25398) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha minden igaz, a ntoskrnl.exe rohadt le, ami win hibának tűnik...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#25436) Fire/SOUL/CD válasza montressor (#25434) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ha leírnád, hogy milyen alaplapod van pontosan(szóval lehetőleg ne csak annyit hogy pl Asus ;] ), akkor meg tudnánk nézni, hogy egyáltalán van-e benne AHCI üzemmód...

Fire.

UI: Vagy a PH! adatlapodon is kitöltheted a "Cuccok"-nál...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25437) montressor válasza Fire/SOUL/CD (#25436) üzenetére


montressor
aktív tag

igaz, ami igaz, p55-gd55 msi
biztos van benne olyan, mert vettem hozza :DD

A bios manualja nem tul informativ ez ugyben.
szerintem a raid mode lesz az, csak nem ertem miert raid modenak hivja, mert ha nem raid mode-ban hasznalom akkor ugye az mar nem raid mode. Van egy integralt periferials menu, abban van egy raid mode, amit lehet allitani ahci/ide/raid-re es ebben az almenuben van meg egy on-chip ata devices, amibe ha belemaszok itt is van egy ugyanilyen raid mode (ahci/ide/raid) beallitas. Mi lehet a kulonbseg a ketto kozott?

(#25438) Fire/SOUL/CD válasza montressor (#25437) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Küldtem privát üzenetet, ezt a témát innentől már kizárólag privátba beszéljük meg, mert ez már nem W7 hatásköre...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25439) montressor válasza Fire/SOUL/CD (#25438) üzenetére


montressor
aktív tag

koszi

(#25440) concret_hp


concret_hp
addikt

hogy tudom lecsekkloni, hoyg az akitvációval meg mittoménmivel minden rendben volt-e? msdnaa licenc, de nagyon rosszul esne, ha egyszercsak véleteln kiírn, hogy nem működik tovább :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25441) montressor válasza concret_hp (#25440) üzenetére


montressor
aktív tag

nyomsz egy windows ablakos jelet es egy break-et, vagy a system properties-ben legalul irja, h aktivalt-e

(#25442) Maksifül


Maksifül
senior tag

Segítséget szeretnék kérni.
32bit XP SP3-ról váltottam Windows7 64bit-re, és szeretném a Skpye üzenetnaplóban tároltakat átmásolni, hogy az új rendeszeren is visszaolvashassam az előzményeket az elejétől a végéig. A kérdés, hogy honnan, mit, és hova kellene másolnom, hogy ez így használható legyen?
Megőriztem az XP teljes C: meghajtóján tároltakat, úgyhogy ezzel nem lehet gond, minden megvan.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#25443) Lenry válasza Maksifül (#25442) üzenetére


Lenry
félisten

az régi C:\-ről a Documents and Settings\<felhasználóneved>\Application Data\Skype\ mappa tartalmát másold az új rendszer Users\<felhasználóneved>\AppData\Roaming\Skype\ mappába

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25444) Maksifül válasza Lenry (#25443) üzenetére


Maksifül
senior tag

Köszönöm szépen. Hellyel-közzel sikerült is.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#25445) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Lenne egy problémám egy laptoppal, amelyre win7 ultimate-et raktak fel ami fel van törve. Ezzel nem is lenne baj, mert a rendszer jól müxik, de nem tudok belépni a bios-ba, eltünt az alsó sor boot-oláskor és hiába nyomkodom a billentyűket amik be kellene hozzák a biost, nem történik semmi. Sajnos nem tudom, hol van a reset jumper ebben a gépben.
Mivel a gépet meg szeretném venni mindenképp meg kellene oldani ezt a problémát.
Kérdésem a következő: okozhatja-e ezt a hibát a windows 7 feltörése? Tehát létezik olyan crack-elés ami a biost piszkálja meg? És ha igen, akkor a saját eredeti windows-omat ha felteszem rá, vajon visszajön a rendes bios?
Mivel nem fizettem még ki, nem kísérletezgethetek rajta.
Kérek mindenkit, hogy tegye most félre a hivatalos windows-okról való szónoklást, nem én tettem fel rá a jelenlegit.

(#25446) concret_hp válasza montressor (#25441) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi :) :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25447) virkir válasza v.attis (#25445) üzenetére


virkir
veterán

A válasz igen, létezik bios módosítós crack és elvileg ha egy rendes wint raksz fel akkor ilyennek nem szabad előfordulnia.
Szerintem beszéld meg az eladóval, hogy felpróbálod a saját rendszeredet amit nem aktiválsz és ha akkor is van valami gond akkor egy format c: után adod vissza a gépet.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#25448) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Mi van olyankor, ha kitöröltem az alapértelmezett Képek mappát? Hogy lehet visszacsinálni?

Vagyis lehet hogy nem is kitöröltem, hanem átállítottam, hogy a D: legyen az.
De most ha a D: -re kattintok, és ott ugyebár a Hely fülön megpróbálom áthelyezni mondjuk a C:-re, akkor ezzel a hibaüzenettel megtagadja a dolgot:

Igazából azt akarom csinálni, hogy a felhasználó mindenféle cucca, könyvtára (pl az asztal is) a D: -n legyen, hogy legyen neki bőven hely, meg újrainstallnál ne kelljen keresgélni, ellenőrizgetni, hogy vajon mi értékes lehet még a C: -n ...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#25449) Fire/SOUL/CD válasza v.attis (#25445) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"...és hiába nyomkodom a billentyűket...
Azon a kütyün az ESC a diagnosztikai képernyő, F12 a bootmenü, és az F2-vel lehet belépni a BIOS-ba. Annyit tegyél meg, hogy a noti bekapcsolását követően azonnal nyomkodod nagy sebességgel (5 leütés/másodperc) az F2-öt. :DDD Ha véletlenül sikerül belépni, akkor állíts be mindent ami szükséges/meg egyáltalán lehet és mentsd el. Talán utána már nem lesz gond...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25450) v.attis válasza virkir (#25447) üzenetére


v.attis
őstag

Megpróbálom ezt elérni, Köszönöm a választ!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.