Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25101) pzstm válasza KaiotEch (#25100) üzenetére


pzstm
titán

átírod a programot ;) A program kapcsolja le...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25102) Fire/SOUL/CD válasza bigdigit (#25099) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A W7 jobban viseli, az alaplapcserét mint pl az XP. Ennek ellenére ilyen esetben a teljes újratelepítés a bevett szokás. Tudom, hogy hosszadalmas lehet (nem is az OS, hanem a felhasználó progik telepítése miatt), de mindenképpen az javallott.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25103) Morden24 válasza bigdigit (#25099) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gyakorlatilag tökéletesen fog működni, lazán veszi a Win7 (és a Vista is) a hardverváltozást. Ennek egy előfeltétele szokott lenni, mégpedig az, hogy a csere előtt a specifikus drivereket és az eszközökhöz tartozó programokat (ld. X-Fi) uninstallálni illik, majd a csere után visszarakni.
Ez nem kötelező, de így elkerülhető a legapróbb kellemetlenség is.
Ettől függetlenül ha te nem veszel észre semmi rendelleneset, akkor don't worry, be happy :)

Sectumsempra - For Enemies

(#25104) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#25103) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja, kár hogy az aktiváció ugrik, ha OEM-ről van szó...Persze ha fullos a W7 avagy tört/aktivátorozott, akkor mindegy... ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25105) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#25104) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez igaz, el is felejtettem - szokás hatalma, én desktopon retail-t használok :B

Sectumsempra - For Enemies

(#25106) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#25104) üzenetére


pzstm
titán

Ja, kár hogy az aktiváció ugrik, ha OEM-ről van szó

Egy kis "telefonszex"-el megoldható az is :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25107) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#25106) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, ha "elkapod" azt a "búgó hangú gerlicét", Ő segítőkész szokott lenni, de ha a "hasta la vista, alaplap vissza" kategóriájú vadegérhez kapcsolnak, akkor az aktiválás esélytelen. :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25108) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#25107) üzenetére


pzstm
titán

2ismerős esetében kellett eddig telefonálnom, mindkétszer kellemes szlovák akcentussal rendelkező fiatal hölgyhöz kapcsoltak. :P

szerk.: úgy látom mindjárt falhozba**om a cégnél a billentyűzetet. a "csodálatos" Lotus Notes-al egyetemben :(((

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25109) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#25108) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen igen, Ő az a "búgó hangú gerlice" :K , de van egy mély hangú őstulok is néha, na Őt nem érdekli az sem, ha meghibásodás miatt, garanciális okokból lett cserélve az alaplap pl. (És persze OEM W7-ről van szó)
Fél perc, aztán köszönés nélkül leteszi a telefont ilyen esetben... :))

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25110) StLui válasza Fire/SOUL/CD (#25109) üzenetére


StLui
veterán

Ez csak Win7-es probléma? Mert nekem van 3céges OEM XP-m 3géppel, volt azokban az évek alatt mindenféle upgrade, és azt sem figyeltem, hogy ugyanarra telepítsem újra ugyanazt az XP-t, de eddig mindíg működött a teljes aktíváció, és megy az auto frissítés is?
Persze tudom, hogy nem kéne ilyen engedékenynek lennie.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25111) pzstm válasza StLui (#25110) üzenetére


pzstm
titán

szerencséd volt :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25112) StLui válasza pzstm (#25111) üzenetére


StLui
veterán

ne de ennyiszer? :C

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25113) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Kérdésem nem teljesen szorosan Win7-hez kapcsolódik, de van köze hozzá, így itt teszem fel.

Hogyan lehet megoldani a lehető legegyszerűbben, hogy egy PC-n (Win7) futó program képét rálőjem egy laptopra (XP)? Lehetőleg wifi-n keresztül, fizikai eszköz beiktatása nélkül. Tehát a laptopot, mint hordozható képernyőt szeretném használni.

Oka: házibuli lesz nálunk, és tervezek egy táncszőnyegezést. Az viszont párhuzamos porton csatlakozik, ami a PC-n van, a laptopon viszont nincs. A PC egy kuckó katású részen van, így ott nem lehet ugrálni.

[ Szerkesztve ]

(#25114) Fire/SOUL/CD válasza StLui (#25110) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az XP OEM esetében az aktivációk száma ugyan szintén korlátozott, de elég magas szám, pl 15x biztos lehet aktiválni az XP-t. Ezért lehetséges, hogy nem merítetted ki az évek folyamán ezt a számot. W7 OEM esetén max 5-ször lehet aktiválni.
Azonban az nagyon fontos, hogy az OEM liszensz arra a konfigra lesz érvényes/eredeti/jogtiszta liszensz, amelyiken az első aktiválás el lett végezve. Magyarul, ha az idők folyamán "össze-vissza" telepítetted az XP-ket és aktiváltad, akkor jó eséllyel nem jogtiszta a rendszered, hisz másodszor/harmadszor stb nem biztos, hogy ugyanarra került az adott XP példány, mint amin először lett beaktiválva.

A W7 esetén ez az 5-szöri aktiválási lehetőség arra értendő, hogy ugyanazon a konfigon újratelepíted ugyanazt a W7 OEM-et és úgy aktiválod.(pl mert összeborult a rendszer és muszáj volt újrahúzni és nem volt partíciómentésed stb stb)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25115) pzstm válasza DeFranco (#25113) üzenetére


pzstm
titán

hmm.. hát így hirtelen Wifi-n keresztül elsőre nekem egy teljesképernyős távoli asztal jutna eszembe :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25116) bandus


bandus
veterán

és már működik is a win7 professionalom!

azt leírná még nekem valaki, hogyan is kell beállítanom, hogy ne kérdezzen rá minden rohadt program előtt, hogy valóban futtatni akarom-e? elfelejtettem sajna :B

mod: igenigen, telepítésre gondoltam :B

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25117) pzstm válasza bandus (#25116) üzenetére


pzstm
titán

futtatásnál kizárt, hogy mindig kérdezzen. Telepítésnél esetleg.
User Account Control settingsben tudsz egy csúszkát szabályozni. (UAC)

(De egyértelműen NEM javaslom a kikapcsolását...)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25118) Fire/SOUL/CD válasza bandus (#25116) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az UAC "biztonsági" szintjének állításával, esetleg teljes kikapcsolásával. (start/UAC) Azonban így egy fontos védelmi mechanizmust kapcsolsz ki, kockáztatva, hogy káros alkalmazások észrevétlenül lefussanak, pl mert a víruskergetőd nem ismeri a kártevőt...
Szóval az UAC kikapcsolása nem javallott. :N

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25119) DeFranco válasza pzstm (#25115) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez a rendes, beépített távoli asztali kapcsolat? Van valami buktatója, amire figyelni kell? Kb 30 percem lesz összehozni, és most nincs lehetőségem próbálni, ezért kérdezem. Még nem használtam soha.

(#25120) pzstm válasza DeFranco (#25119) üzenetére


pzstm
titán

nem különösebben...
ha a PC-t akarod elérni, akkor a felhasználói névhez tartozzon jelszó is.
3389-es port legyen nyitva routeren. És engedélyezve legyen a távoli asztal elérés, Windows-on belül.
jah és 3perc alatt össze tudod hozni, nem hogy 30 alatt :K ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25121) szabonagyur válasza janos666 (#25089) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia!!

Nem tűnt még fel neked, hogy ilyen buherált, tákolt, hulladék WIN7-ekkel nem foglalkozunk??

Ez itt NEM a reklám helye amúgy sem:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25122) Sub-ZeRo válasza V.Stryker (#25096) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szívesen. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25123) DeFranco válasza pzstm (#25120) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, meg fogom próbálni. Ha a 7-eses PC-ről akarom az XP-s laptopot elérni, akkor nem kell jelszó? XP-XP között emlékszem, hogy sima mappa megosztáshoz is kellett jelszó, de azt át lehetett hidalni.

(#25124) negyedes válasza szabonagyur (#25121) üzenetére


negyedes
addikt

Az nem takolt win7, hanem win7 takolo. :DDD

Ha mar a temanal vagyunk akkor inkabb WAIK.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25125) pzstm válasza DeFranco (#25123) üzenetére


pzstm
titán

helyi hálózat létrehozása(mappamegosztás) és távoli asztal két teljesen különböző dolog. Minden esetben kell jelszó Remote Desktop-hoz, egyedül 3rd party app segítségével oldható meg anélkül. (pl.: Radmin)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25126) DeFranco válasza pzstm (#25125) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, még csak elszenvedője voltam a távoli asztalnak. Akkor ezek szerint kap 1-1 jelszót a két gép, aztán nyomás az instrukciók alapján. Köszönöm a segítséget!

@(#25127) pzstm : basszus, logikus... felfogtam. Beírok egy ceruzás kisötöst zölddel.

[ Szerkesztve ]

(#25127) pzstm válasza DeFranco (#25126) üzenetére


pzstm
titán

elég arra jelszót rakni, amelyiket el akarod érni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25128) artiny


artiny
őstag

Mitol lehet,hogy valmit masolok,atnevezek nem frissul magatol a mappa,stb. hanem nekem kell egy refresht csinalni?

tegnap elott lett ujrateve a win.

(#25129) Lenry válasza artiny (#25128) üzenetére


Lenry
félisten

milyen Windowst tettél föl? gyári vagy gyányolt?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25130) b1sti válasza Lenry (#25088) üzenetére


b1sti
senior tag

Szia!

Igen, mozog!! :F

(#25131) b1sti


b1sti
senior tag

Úgy néz ki sikerült megoldanom!! :C Azért köszönöm!

(#25132) b1sti válasza b1sti (#25131) üzenetére


b1sti
senior tag

Sikerült megoldanom, viszont közel sem szól úgy, mint XP alatt!! Ezen lehet változtatni??

(#25133) artiny válasza Lenry (#25129) üzenetére


artiny
őstag

gyárit---csinaltam restore pointot es mar jo

(#25134) bandus


bandus
veterán

na, akkor mégegy probléma. sok műveletnél kidobja, hogy nem tudom végrehajtani, ekkor rákattintok, hogy rendszergazdakén, és úgy okés. namost amúgy is rendszergazdai jogosultságú fiókkal lépek be, hogy lehetne elkerülni ezeket a dolgokat?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25135) pzstm válasza bandus (#25134) üzenetére


pzstm
titán

Vista óta nem vagy "teljesen" rendszergazda ;)
És az UAC figyelmeztetést látod. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25136) JetiRulez válasza JetiRulez (#25082) üzenetére


JetiRulez
őstag

Felhozom!

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#25137) Psychonaut válasza bandus (#25134) üzenetére


Psychonaut
addikt

Elkerülni az UAC kikapcsolásával vagy Take Ownershippel lehet.

(#25138) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Valamelyik játékkal együtt telepólt pár Visual C++ és emiatt előjött ez a hiba. Ott fityeg a D-n és nem a C-n, a helyén. Gond ebből nincs, de zavar a D-n, nem szeretem ha rendszerfájl van ezen a partíción, ami adatmentésre van. Megcsináltam az első lépést, hogy telepítettem a Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x64)-ot. De a vez. pultban ennek nyoma nincs, azaz szerintem ma nem telepítettem semmit. És lehet igaza van, mert az a kuka fájl még mindig ott van.

Köv. lépésnek ezt írja:
Ezt tegyem fel, igaz?
Itt a 2. link, az x64 alatt. Na de itt nem írja, hogy a win7 supported lenne. :F Így inkább nem is tettem fel.

Hogyan tovább?

Ha a 3. megoldást választanám (annyira nem szimpi megoldás), és kül-i fórumokon írják, hogy még ennek ellenére is visszamászik a fájl és lesz belőle 2.

(#25139) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali, 1ik gépen a családba Win7-van és el lett hagyva a jelszó. Mi módon lehet bejutni ? Van valami Ophcrack nevű program amit nem használtunk nem tudtuk mert a win-7 bootolni se engedett. (ergó XP-t se lehet gondolom feltenni a 7 helyére mivel a xp cd-t se engedi bootolni. )

Valami megoldással segítsetek léccy ,

WIN7 CD nincs a számítógép a rajta levő 7-el jött.

XP CD az van.

(#25140) Telefunen válasza #27441408 (#25139) üzenetére


Telefunen
őstag

A win7 még egy bitet nem írt a RAM-ba, mire a BIOS már nekiáll bootolni az XP CD-ről, tehát ezzel biztosan nem lesz gond.

(#25141) pzstm válasza #27441408 (#25139) üzenetére


pzstm
titán

XP esetében, ha csökkentett módban indítottad, akkor ki tudtál választani egy Rendszergazda nevű felhasználót. Ha azzal beléptél az alapértelmezett user jelszavát át tudtad írni....nem tudom, hogy W7 alatt működik-e, de egy próbát megér ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25142) #27441408 válasza pzstm (#25141) üzenetére


#27441408
törölt tag

Csökkentett mód már próbálva volt. Kéri a jelszót. :DDD

Telefunen Tehát ha minden kötél szakad a win7 akkor is leszedhető és helyére tehető az xp?

[ Szerkesztve ]

(#25143) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Rohadt ideges vagyok már erre a gépre, kérném a segítségetek.

Ma kiporoltam a gépet, csak a VGA-t és a hangkártyát szedtem ki a gépből.
Miután mindennel végeztem, nem bootol be rendesen a windows.

Addig minden rendben, amíg megy a boot képernyő (Win 7 logó vibrál vagy mit csinál), de azután semmi. Fekete a képernyő, nem jelenik meg az üdvözöljük szöveg. Nem hallom, hogy bejelentkezne, vagy hasonló, de winyó látszik, hogy dolgozik valamit.

Ezt eddig úgy tudtam orvosolni, hogy beraktam a win lemezt, javítás és rámegyek az indítási javításra, nem talált semmit, így rámegyek, hogy újraindítás, így már jó.

Ami még hozzátartozik a dologhoz, hogy a VGA vacakol, szürke csíkok jelennek meg grid alatt. De egyelőre ettől elhatárolva próbáljunk megoldást keresni.

Kérlek segítsetek! :W

[ Szerkesztve ]

(#25144) Telefunen válasza #27441408 (#25142) üzenetére


Telefunen
őstag

Igen, vagyis az XP telepítése közben nem tudod leszedni a win7-et (nyilván nem fogja látni az XP telepítő, esetleg válassz másik mappát a telepítéshez, ne a :\windows-t), de utólag, miután felment az XP akár törölheted is.

Vasinger!: Próbálj meg bebootolni csökkentett módban, majd állítsd át a felbontást valami nagyon alacsonra és rebootolj.

[ Szerkesztve ]

(#25145) Vasinger! válasza Telefunen (#25144) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Megvolt. De nem értem, hogy állítsam át a felbontást, nekem a csökkentett mód alapból kisebb felbontásban indít. És így sikerült. Csökkentett mód után kikapcsoltam a gépet, majd be és jó volt megint. Ki tudja miért? :F És biztos lesz még ilyen hiba, a fejemet rá...

(#25146) #27441408 válasza Telefunen (#25144) üzenetére


#27441408
törölt tag

Úgyis hogy nincs meg a jelszó ? törölni akkor is tudom ? (tehát nem kér e ahhoz is kódot)

(#25147) Telefunen válasza #27441408 (#25146) üzenetére


Telefunen
őstag

Persze, az XP nem fogja látni hogy a "users" mappa egyáltalán windows kreálmány...

Vasinger!: Ugyan win7 alatt még nem volt ilyen gondom, én így az XP-s tapasztalataimra alapoztam, de gondolom elég simán leokézni a default csökkentett mód esetén érvényes felbontást, aztán restart utánt az fogja fogadni az embert, ha normál módban bootol.

[ Szerkesztve ]

(#25148) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#25145) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Húzva nincs a gép? Egy bios defaultot kipróbálhatnál. Meg szerintem haldoklik a vga-d.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25149) szabonagyur válasza negyedes (#25124) üzenetére


szabonagyur
félisten

SZia!

Értem, nem tudtam, hogy vmi waikről lenne szó:D

AKkor bocsika:(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25150) Steelmanus válasza szabonagyur (#25149) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Akkor miert irsz be? Mellesleg a VLite programmal igenis rendesen szemelyre lehet szabni barmelyik W7 verziot, azt tudni kell hogy a WAIK nelkul nem is mukodik vagyis ugy mukodik mint egy grafikus felulet a WAIK felett. A WAIK letoltesehez pedig Validalni kell. Hogy miert mondom ezt, hat azert mert rohadtul idegesit az hogy pl a HP-be nem tesznek bele Group Policy Editor-t mert azt hiszik hogy az egesz vilag Kezdo es csak OK-OK modban mukodik.
Az AHCI driverek a gyartok oldalain ma mar fejlettebbek mint a W7 beepitett es valahogy bele kellene integralni mert nem biztos hogy egy 2-3 terras vincsit korrektul fog lekezelni a W7 beepitett drivere, mert azt eppen nem latni sosem a WU-en.
Ha valaki mondjuk 17 eve a windows vonalon nott fel van mar eleg tapasztalata majd a Vista ma a W7 szoval nem kell mindenkit butanak tartani az MS reszerel.
Az is szokott mergesiteni, hogy mint egy csecsemonek ra kell cuppanni a WU-ra es varni a mannat vagy jon vagy nem, es ha jon akkor sem biztos hogy a sok millio gepen egyforman fog segiteni.
Es vegere egy kis izelito hogy mikent pocsekolja a memoriat a W7. Barmelyik programmal meglehet csinalni - nalam pl ugy hogy 2 Gb memoria mellet neha nincs lapozofajl, de peldanak most csak a sakk programon mutatom be.
W7 altal kezelt:

W7 altal kezezelt de optimalizalt:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.