Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25901) fatal` válasza dim dim (#25900) üzenetére


fatal`
titán

Ezek nem kiterjesztés szerint állítanak helyre, valószínűleg nem találja a törölt mappát de próbáld meg a Runtime Software GetDataBack for NTFS-t. Nem ingyenes.

(#25902) fatal` válasza blaz33 (#25897) üzenetére


fatal`
titán

Nem, semmi gond velük 64bit alatt.

(#25903) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Win7-ben hogy lehet alapértelmezettnek beállítani egyes internet kiszolgálót? A Tunngle-t szeretném működésre bírni és ahhoz kellene...

Előre is köszi a segítségért!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#25904) blaz33


blaz33
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket!!

(#25905) fatal` válasza BenJoe80 (#25903) üzenetére


fatal`
titán

Nem értem a kérdést. :D Mi az hogy szervert alapértelmezettnek?

(#25906) BenJoe80 válasza fatal` (#25905) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Szó se volt szerverről... a helyi kapcsolatot kéne alapértelmezettnek beállítani. XP-n ezt a Speciális beállítások alatt lehetett.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#25907) Laccoss válasza BenJoe80 (#25906) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem még mindig nem jól írod mit is szeretnél. Amit kérdezel arra pedig ez a megoldás: Kapcsolat ikonon jobb egérgomb - Beállítás alapértelmezett kapcsolatként...

(#25908) footy


footy
addikt

Hol lehet beállítani azt hogy mikor hibernálásból felélesztem a képet jelentkezzen be egyből, ne a user képernyő jöjjön?

(#25909) Laccoss válasza footy (#25908) üzenetére


Laccoss
addikt

Személyreszabás - Képernyőkímélő - Bejelentkezési képernyő elől kiveszed a pipát

és

Energiagazdálkodásnál Jelszókérés ébresztéskor: NEM-re állítsd.

(#25910) fatal` válasza BenJoe80 (#25906) üzenetére


fatal`
titán

A kiszolgáló szervert jelent. Sajnos egy hálókártya van ebben a gépben így nem tudom megnézni, hogy hol lehet.

[ Szerkesztve ]

(#25911) footy válasza Laccoss (#25909) üzenetére


footy
addikt

Onnan ki van véve. Nem a képernyőkímélőnél jön be, hanem hibernálásból felélesztés után.

(#25912) negyedes válasza footy (#25911) üzenetére


negyedes
addikt

Ramesz az ora melleti kis elem ikonra ott alol leez olyan, hogy megtobb energiagazdalkodas(vagy hasonlo), utanna az oldalso savon bal oldalt azt keresd meg, hogy mit csinaljon a kulombozo power gombokra. A megjeleno ablakban alol lesz az a beallitas, de ki lesz szurkitve, de ott lesz meg egy link ami behozza az uacot es engedelyezi a valtoztatasat azoknak.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25913) katt777


katt777
félisten

Gyors kérdés: a WMP-ből eltűnő grafikai megjelenést mivel lehet visszaállítani. 1x csak gondol egyet, és egy nagy hangjegy kerül a képbe (nem a hiányzó borító, azt eleve lekapcsoltam), hiába van beállítva bármiféle vizualizáció. Azt hittem, vmi más lejátszó csinálja, de nem, alapból is simán gondol egyet, és eltűnik. Nagyon idegesítő. :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25914) aclandiae válasza RootRulez (#25886) üzenetére


aclandiae
senior tag

XP SP3 alatt simán fut.
Ez is a Republic Commando sorsára jut, és nem hajlandó elmenni már újabb op.rendszeren?

Más téma:
Feltettem a Virtualbox-ot, feltelepítettem egy XP-t, ott is fut a JA gond nélkül, pedig semmi DX v. más nincs rajta. A gond, az hogy ugrál az egér, de csak játék alatt. Az Eszközkezelőben látom, hogy nincs driver az USB-hez (USB-s egerem van), és sem WU sem ott ill.prog. frissítésével nem talál. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#25915) bocsika válasza Fire/SOUL/CD (#25855) üzenetére


bocsika
aktív tag

Nem vírus vagy trójai. Már ráküldtem egy csomó mindent és valahol írták hova írja be magát a regisztribe de ott sem volt.
Azóta piszkáltam a drivereket de nem használt. Visszaállítottam majd frissítettem de semmi. (a wifit mondjuk visszaállítva hagyom mert jobb a jel mint az új driverrel :D )
Megnéztem mindenhol és a szolgáltatások között meg is lett (Windows® Management Instrumentation néven) a drága csakhogy nem lehet kikapcsolni mert használja az Intel Matrix Storage Event Monitor és Biztonsági Központ (ennek minek?)
Ha akkor is lelövöm akkor már nem fut a drága és 2-5 a proci használat. De szerintem az IMSEM ez kell a rendes működéshez, nem?

(#25916) bocsika válasza bocsika (#25915) üzenetére


bocsika
aktív tag

Újratelepítettem az ISM-et. Már majdnem örültem mert újraindítás előtt 0-1 volt a proxihasználata de újraindítás után megint ő a legnagyobb erőforrás fogyasztó.
A szolgáltatásoknál azt mondtam nkei hogy késleltetett indítás így már nem akar ~20 körül kivenni a prociból hanem beéri 10-12 vel. Érdekes.

(#25917) AXisBOLD válasza Fire/SOUL/CD (#25885) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi így sikerült! :R

(#25866) pzstm: neked is köszi a tippet!

Aurea mediocritas

(#25918) fatal` válasza AXisBOLD (#25917) üzenetére


fatal`
titán

Ezzel is nagyon könnyedén lehet pendriveról telepíteni. :)

(#25919) negyedes


negyedes
addikt

Na megint egy verpistike aki jobb mint az ms szakember: [link] [link] :C

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25920) fatal` válasza negyedes (#25919) üzenetére


fatal`
titán

Ó istenem, már megint egy vérpistike :W :W

(#25921) Sub-ZeRo válasza negyedes (#25919) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:W

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25922) Laccoss válasza negyedes (#25919) üzenetére


Laccoss
addikt

Na most hogy megszáradt a billentyűzetem:)

Mutass már egy ms szakembert, mert én még itt nem láttam:D Amúgy MSről sem mindig mondhatni, hogy a felhasználók igényeit tartja számon. SuperFetch pedig kevés memóriánál lassító lehet, mivel nem hiszem hogy ha egy programra kell koncentrálni, fontos lenne, hogy még további programok kerüljenek a memóriába.

Aki akar jöjjön Kowalsky koncertre:)

[ Szerkesztve ]

(#25923) Sub-ZeRo válasza Laccoss (#25922) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Melege volt neki? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25924) Laccoss válasza Sub-ZeRo (#25923) üzenetére


Laccoss
addikt

Megázott:( csak úgy csepegett a víz belőle, most már legalább jól funkcionálnak a gombjai is.

(#25925) fatal` válasza Laccoss (#25922) üzenetére


fatal`
titán

Mi számít kevés RAMnak? Nekem még annó Vista alatt 1GB rammal is gyorsabb volt fetchel mint anélkül, kevesebb rammal meg ne telepítsen Win7et, 512MB Ramhoz az XP való.

(#25926) €uro


€uro
őstag

SOS!

64 bites W7 alatt szeretnék .BAT file-t futtatni.

Azt hiszem, hogy valahogyan aktiválni kellene a .BAT file-ok futtatásának a lehetőségét, mert ha a elindítok egyet, akkor mindössze annyi történik, hogy a Command Prompt (CMD ablak) kilistázza nekem a .BAT file tartalmát.

A neten találtam már mindenféle megoldás javaslatot. Futtattam már a probléma orvosolására készített úgynevezett BAT File Association Fix .REG file-t - sikertelenül. Manuálisan is átnéztem a Registry azon sorait, melyet ez ügyben az egyéb internetes fórumokon javasoltak. Egyelőre nem jutottam eredményre.

Van ötletetek, hogy mivel próbálkozhatnék?

[ Szerkesztve ]

(#25927) fatal` válasza €uro (#25926) üzenetére


fatal`
titán

Nekem is kilistázza, de aztán lefut, legalábbis egy sima echot és egy copyt próbáltam most.

Ha még nem tetted futtasd adminban a CMD-t.

[ Szerkesztve ]

(#25928) €uro válasza fatal` (#25927) üzenetére


€uro
őstag

Adminisztrációs jogokkal futtatom ezt:

ECHO OFF
CLS
DIR C:
C:\Programs\RadioSure\RadioSure.exe

Valójában csak a programot szeretném elindítani. A CLS-t és a DIR-t azért tettem bele, hogy amikor a file-t Command Prompt ablakból indítom, lássam, hogy mi történik. De már a törlést és a C listázását sem végzi el. Egyszerűen csak kiírja a .BAT file tartalmát.

Szerk:

Már-már azon gondolkozom, hogy Pascal-ban készítek egy .EXE file-t...

[ Szerkesztve ]

(#25929) pukkancska válasza €uro (#25928) üzenetére


pukkancska
tag

Azt szeretnéd, hogy automatikusan elinduljon indításnál?

(#25930) €uro válasza pukkancska (#25929) üzenetére


€uro
őstag

Valójában egy ilyet szeretnék futtatni:

SET mytime=%time:~6,2%
C:\RadioSure\RadioSure.exe /play /record /source="http://radioszerver.hu:8300/listen.pls" /duration=20 filename="E:\Record_"%mytime%".mp3"

A RadioSure programmal az internetes rádió stream adásokat lehet meghallgatni, rögzíteni. Úgy szeretném paraméterezni, hogy a felvétel file neve tartalmazzon egy TimeStamp-et.

A fenti .BAT kóddal változóban el tudom tárolni a dátum és idő adatokat, és így szabadon formázhatom a rögzítendő file nevét.

(#25931) pethYeti


pethYeti
addikt

Arra van ötlet hogy miért csinál olyat a win 7 hogy 5-10 perc tétlenség után ritkán de "megfagy", de nem teljesen, ha nyomok egy alvó állapotot bill.-ről el is alszik és utána ha felkeltem minden okés:S

(#25932) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Win7re tud valaki normálisan működő időjárás minialkalmazást? Mert eddig kipróbáltam párat,mindegyik teljesen más hőmérsékletet mutatott. Pl a kinti hőmérőnkön 35fok volt,napos idő. Erre az egyik weather 26fokot mutatott és esőt,a másik 28fokot mutatott,s borult időt! Megnéztem az időképet,hogy hol a fenébe eshet jelenleg az eső a környékünkön (szfvár) s valahol az országszélen volt borús,de ott sem esett...
Nem azt szeretném hogy hajszálpontosan mutassa (végül is nem is lenne azért ez olyan rossz... :) ) de legalább ha 1-2fok eltéréssel is,de pontosan mutassa...
Tudtok ilyent,ami viszonylag "pontos"??

[ Szerkesztve ]

(#25933) fatal` válasza Howkeddlee (#25932) üzenetére


fatal`
titán

Nekem az accuweather gadgetje jött be a legjobban.

(#25934) €uro válasza €uro (#25930) üzenetére


€uro
őstag

Megoldottam Pascal-lal, úgyhogy már tárgytalan...

Azért köszi!

(#25935) fatal` válasza €uro (#25934) üzenetére


fatal`
titán

Nincs mit, bár nem értem mi lehet a probléma oka :(

(#25936) Howkeddlee válasza fatal` (#25933) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Szia!

Nos,az accuweather volt az,ami a borús időt mutatta,és 28fokot...
Tehát eléggé pontatlan volt ez is...

(#25937) fatal` válasza Howkeddlee (#25936) üzenetére


fatal`
titán

Nem frissít folyamatosan, de ma valami gixer lehetett, mert nekem is esőt mutatott Budapestre, de alapjában véve pontos.

(#25938) pukkancska válasza fatal` (#25937) üzenetére


pukkancska
tag

Higgyétek el. A legmegbízhatóbb időjárás előrejelző az az, amikor kisétálsz az udvar közepére és el nézel mind a 4 irányba, hogy borús-e.
Ezekkel az időjárás előrejelzőkkel az a nagy gond, hogy kicsi a lefedettsége, tehát kevés helyen működik 1-2. Például Budapesten is kevés lehet, mert szakadó esőt ír, holott még sütött a nap. (ez nem most volt). Minden kerületben meg nem lehet ilyet kiépíteni

(#25939) Howkeddlee válasza fatal` (#25937) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Hmm... nekem sajnos nem is csak a mai nappal volt vele a gond,hanem mondjuk az elmúlt 1 hónapban minden nappal.

(#25940) €uro válasza fatal` (#25935) üzenetére


€uro
őstag

Én sem. De a neten sok bejegyzés van ezzel kapcsolatban.

(#25941) fatal` válasza pukkancska (#25938) üzenetére


fatal`
titán

Budapesten Ferihegyről vagy a MET központjától (18.ker) jön általában. De tapasztalatom alapján inkább Ferihegy. Ott azért elég pontos időjárásjelzés van hidd el :)

(#25942) pukkancska válasza fatal` (#25941) üzenetére


pukkancska
tag

Ott igen, de én pont a város másik felén vagyok, és azért az nem kis távolság. Tehát, ha ott már szakad az eső, attól itt még lehet napsütés még kb. fél óráig.
Csak arra akrtam ezzel célozni, hogy nincs pontos meghatározás, csak ott ahol a közelben működik ilyen állomás.

(#25943) doc


doc
nagyúr

beteszem ide is, erre tobben jarnak :)

valaki amugy TUD (tehat nem sejt, gondol, ugy emlekszik, stb) pontos adatot arrol, hogy OEM windows felrakasa utan milyen hw-csere LEGALIS? tehat ha alaplapot cserelek, stb
nem az erdekel hogy LEHET-e ujra aktivalni a windowst, hanem hogy SZABAD-e?
illetve mi a helyzet a matricaval? OEM-nel ugye raragasztom a gepre, onnantol azon a gepen legalis, de dobozosnal nincs matrica? ha igen, akkor kaparjam le es technocolozzam/celluxozzam ra az uj gepemre csere eseten?

(#25944) Sátán44


Sátán44
addikt

Feltettem a TV kártyám driverét,de ez az üzenet fogadott a gép újraindulása után.Szeretnék más drivert felrakni,de amint írja is blokkolta és az eszközkezelőben sem jelenik meg.Próbáltam csökkentett módban,de ott meg nem tölti be. Mit tanácsoltok?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#25945) #93794560 válasza Sátán44 (#25944) üzenetére


#93794560
törölt tag

Valószínűleg nem megfelelő drivert tettél föl. Egyébként milyen modell a TV kártyád? Sok modellhez nincs is szükség külön driverre, mert a Windows 7 felismeri, és ha kell letölti hozzá a megfelelő drivert.

(#25946) Sátán44 válasza #93794560 (#25945) üzenetére


Sátán44
addikt

Leadtek a tv kari. Muszáj voltam az xp-s drivert felrakni,mert ha engedem hogy a win7 drivere települjön fel,akkor lilák lesznek az emberek. Most a megoldás érdekelne,hogy tudom megjeleníttetni a blokkolt illesztőprogramot,vagy kicserélni a drivert.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#25947) #65675776 válasza Sátán44 (#25946) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pedig meg kellene jelennie az Eszközkezelőben a blokkolt eszköznek is...

A lilaságra meg nagyon egyszerű a megoldás: PVR2-ben a Színhőmérsékletet 50-re kell állítani. 0-n lila, 100-on zöld a kép...

gb4400: Sok esetben felrak egy rossz drivert és azt is hibásan...

(#25948) #93794560 válasza Sátán44 (#25946) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem Leadtek TV2000XP Expert TV tunerem van. Én sem a Win7-re bíztam a keresését, hanem a Leadtek hivatalos oldaláról töltöttem le. És az jól működik.
A hivatalos driverkereső oldal itt van: [link]
A jobb felső sarokban lévő keresőmezőbe beírod a TV tunered típusát, és a GO gombra kattintva kikeresi a drivereket. Felsorolva hozza, többféle Windowshoz, és 32/64 bites változatokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#25949) Sátán44 válasza #65675776 (#25947) üzenetére


Sátán44
addikt

Mégsincs az eszközkezelőben:

gb4400:
Ugyanez van nekem is.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#25950) bobsys válasza doc (#25943) üzenetére


bobsys
addikt

mindent szabad cserelni kiveve alaplapot (fo alkatresz)
ez alol egy kivetel van, ha az alaplap tonkremegy es cserelni kell
ez a szabaly
ha valamilyen alkatresz csere utan megis aktivaciot ker, semmi gond aktivalni kell
OEM matricat rarakod a gepre, onnantol kezdve a gepet csak a windowsal egyutt adhatod el illetve forditva a windowst csak a geppel egyutt adhatod el
bodozosnal ilyen nincs, nem kell matricazni, ott kulon van a vas es a win

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.