Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37001) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#36999) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"(SP1-hez ez is kell majd...illetve SP1 tartalmazni fogja ezt a frissítést is....sokak legnagyobb bánatára)"
Már akinél, nálam biztos nem, mert az első dolgom lesz az ilyen kacat frissítésektől megszabadulni... ;] Plusz nem fogom még1x azt eljátszani, mint Vista-nal, hogy 45 perc az SP1 telepítése, még 30 perc az SP2, aztán még az ezt követően megjelent frissítések letöltése(ami nálam elég hosszú si volt, mert lassú a netem) és telepítése... :W

Amint megjelenik az SP1, már integrálom is (a selejtes frissítések nélkül) :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37002) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#37001) üzenetére


HZoli87
veterán

Lehet hülye kérdés, de az SP2 nem tartalmazza az SP1-ig kiadott összes frissítést? Mert én Office 2003-t úgy szoktam frissíteni, hogy feltelepítem az érintetlen, gyári programot, majd manuálisan feltelepítem az SP3-t hozzá, és utána jöhet a WU ami letölti a Service Pack óta megjelent frissítéseket.

(#37003) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#37002) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vistánál nem, és jelenleg is előfeltétele az SP2 telepítésének az SP1 megléte: [link] "Az SP2 szervizcsomag telepítése csak a Windows Vista Service Pack 1 telepítését követően lehetséges."

Nem Office-ról beszéltem :N , mert pl Office 2003 esetén simán telepíthető az SP3, nem kell hogy az SP1 vagy SP2 már telepítve legyen. Egy "sima", szervízcsomag nélküli Office 2003-ra is gond nélkül telepíthető az SP3. :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37004) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#37003) üzenetére


HZoli87
veterán

Kösz, Vistát teljes egészében kihagytam. :)

Szerk.: vágom, hogy Vistáról volt szó, de úgy gondoltam, hogy az Office is Microsoft termék, még sem kell eljátszani, hogy egymás után telepítem fel a szerviz csomagokat. Vistát meg kihagytam teljesen, mert az előző laptopomhoz XP Home volt, így egyből W7-re ugrottam az új géppel.

[ Szerkesztve ]

(#37005) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#37004) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

XP-nél is (régebben, de tényleg régebben) volt egy olyan időszak, amikor az SP3 telepítéshez szükség volt az SP2 meglétére(mint ahogy az SP2-nek is az SP1-re). Azóta azonban már ezt összevonták, és a most/jelenleg letölthető XP SP3, már az összes korábbi frissítést tartalmazza, nincs szükség SP1/SP2 meglétére.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37006) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#37001) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mivel fogod integrálni? WAIK-al?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37007) Fire/SOUL/CD válasza Sub-ZeRo (#37006) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha egy mód van rá, akkor inkább ezzel, de ha esetleg valamiért ezzel nem jönne össze, akkor természetesen marad a WAIK. :K

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37008) azbest


azbest
félisten

most úgy néz ki hogy meggondolta magát, elindult és felment a frissítés... gáz hogy nincs semmi értelmes módja a hibák okának kiderítésére...

(#37009) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Ha valakinek nem tetszik hogy vastag a keret az ablakok korul, akkor itt egy kep hogy kissebbre lehessen allitani. Eredetileg 4 az erteke. Mindenhol kerestem csak pont itt nem, mert az Ablakok kereteinel kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#37010) pzstm


pzstm
titán

nah parancsoljatok, itt van az én Update adagom tegnapról. SP1 nuku, IE9 van.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37011) AirBooms


AirBooms
addikt

Biztos ezerszer kérdezték már, de én nem találom:

Hol találom, hogy be tudjam állítani, hány procimagot használjon a win7?

(#37012) pzstm válasza AirBooms (#37011) üzenetére


pzstm
titán

annyit használ, amennyid van....ha valamelyik alkalmazás nem használja mindet az bizony applikáció szintű hiba, nem Win7 ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37013) Psychonaut válasza AirBooms (#37011) üzenetére


Psychonaut
addikt

BIOS-ban. Vagy több oprendszered van telepítve, és csak a Windowst akarod korlátozni?

(#37014) sfdrakex válasza AirBooms (#37011) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt nem tudom, de nem akarod hogy mindet használja? Mert alapból kezeli a több magos procikat is az órajelet pedig ha nem kell nagy teljesítmény szépen vissza veszi.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37015) AirBooms válasza pzstm (#37012) üzenetére


AirBooms
addikt

Ööö, valahol tuti lehet állítani a win7-en belül, mert egyszer sikerült lekorlátoznom 4-re, holott az i7 920-ban van négy virtuális is, vagyis összesen nyolc. Ekkor átállítottam 8-ra, de most egy hatmagosom van, amiben összesen 12 magnak kellene látszódni...

És nem a bios-ra gondolok.

(#37016) zoli03


zoli03
őstag

Sajátgépben a meghajtók telítettségét jelző sáv hány %-nál vált kékből pirosba (ha jól sejtem akkor, ha 10%-nál kevesebb a szabad hely)?

(#37017) polonic válasza AirBooms (#37011) üzenetére


polonic
félisten

Start menü, msconfig, rendszerindítás fül, speciális beállítások.

Egyébként nem kell állítgatni semmit, magától felismeri, ha a speciális beállításoknál a processzorok száma nincs bepipálva.
Amiért neked nem látja 12 magnak, az azért van, mert a HyperThreading ki van kapcsolva BIOS-ban, ezt kapcsold be és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#37018) bpx válasza AirBooms (#37015) üzenetére


bpx
őstag

szerintem te a hyperthreadinget kapcsolgattad

(#37019) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Igazatok volt: a KB2454826 benne van az SP1 candidateben, mert már november 2-án lefordították őket, és 2 hónapig tesztelték. Így aki SP1-et használ, annak nem fog megjelenni a Windows Updateen.

[ Szerkesztve ]

(#37020) AirBooms válasza polonic (#37017) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszönöm, na ezt kerestem. Nem azért nem találta, mert a HT ki volt kapcsolva, hanem mert annak idején ezt az opciót kipipáltam és beírtam, hogy 8.
:R

(#37021) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#37007) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszkösz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37022) puhos363


puhos363
tag

Sziasztok!

Ma boldog tulajdonosa lettem egy Windows 7 Home Premium 64bit-es rendszernek. A gondom a következő:

A win7 előtt XP Sp3 volt a gépen, és a processzor "csak" 750Mhz-en működött, ha nem volt elindítva egyéb szoftver, mert ugye fent volt a cool'n'quiet nevű progi. Most viszont a win7-hez nem találok ilyet és a proci állandóan 2994Mhz-en megy. A gép adatai:
ASRock M3A785GM-LE/128, AMD Athlon II 250 (3,0Ghz). Nem találok olyan progit ami jó lenne. Vagy esetleg a win7-ben van olyan beállítás ami lehetővé teszi, hogy a proci csak akkor pörögjön ha "kell". Ha van akkor valaki segítene nekem beállítani!
Köszönöm a segítséget!

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#37023) sfdrakex válasza puhos363 (#37022) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kell külső progi, a win7 magától elintézi a dolgot ha a biosban be van kapcsolva a cool n quiet.

Nálam megy is szépen, egy x2 4450e proci van a gépemben, nem raktam fel semmit, nem nyúltam bele semmibe, mikor nem kell neki a nagy teljesítmény vissza veszi a proci teljesítményét.

Mivel nézted azt hogy mennyin megy a proci éppen?

CPU-Z szépen mutatja az aktuális processzor sebességet.

(#37024) nfsu17

Ha nem nyúlt bele alapból is azon van.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37024) nfsu17 válasza puhos363 (#37022) üzenetére


nfsu17
veterán

Vez. pult, energiagazd. lehetőségek, tedd kiegyensúlyozott (ajánlott)-ra.

(#37025) puhos363 válasza sfdrakex (#37023) üzenetére


puhos363
tag

#37024-is :

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#37026) sfdrakex válasza puhos363 (#37025) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Húzva van a procid ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37027) puhos363 válasza sfdrakex (#37026) üzenetére


puhos363
tag

Nincs, alapon ennyi.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#37028) puhos363 válasza sfdrakex (#37026) üzenetére


puhos363
tag

Valószínű, hogy a bios-ban nincs engedélyezve a c'n'q!

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#37029) nfsu17 válasza puhos363 (#37028) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha ott le van tiltva, akkor win7 sem tudja felülbírálni.

(#37030) sfdrakex válasza puhos363 (#37028) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor azt nézd meg és engedélyezd, illetve nézd meg az energia gazdálkodásnál amit nfsu is írt. Hogy kiegyensúlyozotton van-e .

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37031) puhos363 válasza sfdrakex (#37030) üzenetére


puhos363
tag

Arra van állítva, majd holnap megnézem a bios-t.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#37032) Snooker


Snooker
senior tag

Sziasztok!

miért nem találom az xfiregames.ini fájlt ???? nincs az xfire mappába !!

a rejtett fájlok megjelenítését bekapcsoltam a vezérlőpultba, de úgy se jó :S :(

(#37033) sfdrakex válasza Snooker (#37032) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt találtam, szóval a program data mappában keresd.

C:\ProgramData\XFire\xfire_games.inni NOTE: right click start button then click "Explore all users" then go under C:\ drive and click programdata

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37034) Snooker válasza sfdrakex (#37033) üzenetére


Snooker
senior tag

Köszönöm szépen! Sikerült. :D

(#37035) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok, mi miatt lehet az, hogy alkalmanként a gép befagy? Első jele, hogy mozog az egér, de pl nem tudok kattintani ablakok között, majd pár kattintást követően már az egér se mozog, majd vagy beindul kis idő elteltével vagy reset lesz belőle...

AIDA64 rendszerstabilitás tesztet eresztettem rá, ment is bő 7 percig, semmi gáz... Akkor mi lehet a gond, véletlenszerűen fordul elő. Előjött egy 1,5 éve telepített Windows7 HP-al is és a frissen telepítettel is.

Konfigom:
MTB: Biostar TA790GX A3+ 5.x
CPU: Phenom II 955 + HYPER212 PWM
RAM: 2GB G.SKILL + 1GB Kingmax DDR3
VGA: MSI HD5770 1GB vagy XFX HD4850 (mindkét VGA-val megesett)
HDD: WD750GB
ODD: NEC AD-7260S
PSU: CORSAIR HX520

Szóval véletlenszerűen előfordul akár táblázatkezeléskor, böngészés alatt vagy kis 2D-s játék játszása közben (pl.: Bejeweled 3) 3DMark06 is lefutott gond nélkül, szóval végképp nincs ötletem, BIOS frissítés és reset is megvolt...

═════════════════════════════════════════

(#37036) sfdrakex válasza RootRulez (#37035) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet hogy az eltérő RAMok nem szeretik egymást?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37037) RootRulez válasza RootRulez (#37035) üzenetére


RootRulez
félisten

Nos újabb a korábbitól különböző lefolyással találtam magam szemben:

Tehát Nem tudok érdemben kattintani (idáig stimmel), de kitartó kattogtatás után a képernyő elsötétedett, majd további kattogtatások hatására megállt az egér is, ezt követte a reset (Ctrl+Al+Del-re se reagált egyik periódusban sem)

Persze van hogy lehal (nem tok kattintani, de egér mozog) és pár másodperc elteltével megint megy most is ez esett meg, mikor gépeltem az a postot...

sfdrakex Eddig is így voltak már lassan fél éve és nem volt gáz. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#37038) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Kezd nekem gyanus lenni ez a KB2454826 frissites, mert 2100 Dec. 8-tol hasznalom a konfigomon a CCC 10.12-t + OpenCL v2. A frissites utan még nem, de azutan hogy 20.00-kor kikpcsoltam a gepet, majd nagyjabol 21.50-kor bekap. utanna egy szep fagyas ugy 20 mp-re semmi nem reagalt majd magahoztert. Hiba: ATI EEU the creation of a class has failed. Meg este 7-kor kiprobaltam a CoD2-ot siman ment hiszen ment eddig is.
Nalam valaszthato volt a frissites, rosszul valasztottam.

[ Szerkesztve ]

(#37039) RootRulez válasza Steelmanus (#37038) üzenetére


RootRulez
félisten

nálam is hasonló tünetek vannak, azt mondod ez a KB2454826 frissítés tehet róla?

...

Bár most a vinyóra is gyanakodtam, szóval kikapcsoltam a virtuális memóriát, de mivel ugyis újra kell indítanom, ezért visszakapcsolom és próbálkozok anélkül virtuális memóriával. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#37040) dunc válasza RootRulez (#37039) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem is gond van azóta amióta fent van nálam filmlejátszásnál beakad a hang rövid időre.
(most eltávolítottam) Választható volt nekem is.

(#37041) RootRulez válasza dunc (#37040) üzenetére


RootRulez
félisten

Na én is eltávolítottam a frissítést, a virtuális memóriát meg visszakapcsoltam... Rejtetté tettem a frissítést, hogy véletlen se települjön fel megint. Most pedig várok, lesz-e gáz megint...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#37042) dunc válasza RootRulez (#37041) üzenetére


dunc
nagyúr

Én is most nézem ,majd írj.

(#37043) pzstm


pzstm
titán

én szerencsére semmi ilyet nem tapasztaltam...egyelőre...Recommended volt a frissítés.....IE9 fent van, SP1 RC nincs :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#37044) Воланд válasza pzstm (#37043) üzenetére


Воланд
titán

Én sem. Nálam se IE9 se SP1 RC nincs fent.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37045) HZoli87 válasza pzstm (#37043) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam sem okozott eddig problémát. Ajánlott kategóriában volt. IE9 és SP1 nincs nálam.

(#37046) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Felraktam én is azt a frissítést még tegnap északa, eddig semmi galibát nem okozott, igaz nincs fent se ie9 se SP1 rc.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37047) WonderCSabo válasza pzstm (#37043) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Same here.

(#37048) RootRulez válasza dunc (#37042) üzenetére


RootRulez
félisten

Máris kezdeném egy helyzetjelentéssel, korábban annyira elharapódzott a helyzet, hogy 10 perc alatt 3x kellett újraindítanom a gépet. Nos mióta nincs frissítés, azóta nem fordult elő... (kopp-kopp-kopp)

Viszont lehet a régi wiondows7-emet is csak ez gabalyította meg. :( Tehát fölöslegesen telepítettem újra és kínlódtam... Főleg, hogy ezt leszámítva semmi gáz nem volt vele...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#37049) TRob1


TRob1
veterán

Tegnap este felment nekem is simán, elsőre (win7 x64), IE9beta is van, és azóta is jó minden, nincs galiba. kopp-kopp

Laposon is oké minden(win7 x86), szintén IE9beta, szintén tegnap frissült hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#37050) RootRulez válasza RootRulez (#37048) üzenetére


RootRulez
félisten

Korai volt az öröm... Most épp azt játszotta le, hogy egér mozog, de se kattintásra, se CtrlAltDel-re nem reagált... 2 perc kitartó kattogás és nyomkodás után rest volt,. Eztán nem jött be a windows, a fekete betöltő képernyőnél megakadt, ekkor még egy reset, majd harmadjára bejött. :(

Mi lehet akkor a gubanc, esetleg van még olyan frissítés, ami ezt okozhatja? HDD HD sentinel szerint 100/100-as...

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.