Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29001) Visormail válasza cellpeti (#29000) üzenetére


Visormail
addikt

Az elsőt nem tudom, a gépújraindulás meg szinte bármitől lehet.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29002) Lakers


Lakers
tag

Hi!

A winyó egyik particióján a Win7 csücsül, a másikra felakarom utólag rakni a Vistát, menni fog szerintetek? Lesz valami gubbanc?
(még mielőtt megkérdezitek minek, elárulom: +30 perc akkuidőt kapok a Vistán, nemtom hogyan, de nekem tetszik, hogy +30 perc)

(#29003) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Szia! Az a fiók, amiből törölni szeretném, a másik utólag létrehozott fiókot, szintén szerepel a rendszergazdák között, amit pedig törölni akarok, beépített rendszergazdai fiókként szerepel. A telepített programok nagy része viszont az elsőként létrehozott rendszergazdai (már nem vagyok biztos benne) van. Akkor lehet, hogy a valódi rendszergazda fiókot akarom kitörölni, amit pedig nem enged. Ilyenkor mit lehet csinálni? Üdv

(#29004) Tappancs2001 válasza Gabás (#28998) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! A végén rájöttem, hogy a beépített rendszergazdai fiókot akartam törölni, amit a win7 alapból nem enged. Bár a másik, az oprendszer telepítésekor létrehozott felhasználói fiókom is rendszergazdai fiók. Mi a különbség a 2 rendszergazdai fiók jogai között. A beépített rendszergazdai fiók mennyivel bír több joggal?

(#29005) Zolás válasza Zolás (#28933) üzenetére


Zolás
addikt

A probléma amire most válaszolok továbbra is fennáll. Van valakinek ötlete hogyan lehet törölni azt a frissitést vagy tehetem ujra a rendszert ismét?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#29006) szepsy


szepsy
senior tag

hát találtam 1 vírust :s a nod legfrissebbével, de nem tom van e több

(#29007) Dusee válasza Dusee (#28906) üzenetére


Dusee
őstag

nem a hamachi volt.
a probléma még mindig fenn áll :U

(#29008) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Elég lassan indult már a Win7 a gépemen, és lefuttattam rajta egy "Registry Mechanic 9.0"-t. Talált is vagy 300 hibát, így legyalultattam vele a rendszert.
Ennek az lett az eredménye, hogy most még lassabban indul, és a böngésző megfagy a rendszer indítása után.
Kidob 4-5 ablakot is, miszerint "A Firefox működése leállt". Letöröltem, de akkor meg az Explorer állt le, szal' mindig az alapértelmezett böngésző fagy ki.
Amúgy lehet használni a gépet, csak idegesít, hogy szarabb, mint volt.

Vírus nincs. Tutti, hogy a Mechanic csinálta, mert eddig legalább elindult a gép hiba nélkül.

Valakinek ötlet? Nem akarom újratelepíteni...

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#29009) Sub-ZeRo válasza csabyka666 (#29008) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszer visszaállítás? (nem tudom miért kell ilyen progikat használni... némelyik nagyobb galibát csinál... :U)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29010) cigam válasza csabyka666 (#29008) üzenetére


cigam
félisten

Gondolom a változtatások mentése kérdésre nem-et válaszoltál. Merthogy akkor a RM9-ben egy undo megoldja a problémádat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29011) gyuri00


gyuri00
aktív tag

Sziasztok

én annyit szeretnék kérdezni hogy mi a különbség a 64 és a 32 bites rendszer között a laptopom 64-es rendszer van és aszt szeretném kérdezni az jobban fogja a gépet? vagy a érdemesebb rá feltenni az xp-ét?

(#29012) torrentmen


torrentmen
csendes tag

Nekem a következő megoldásában kellene egy kis segítség valaki olyantól aki tudja hogyan kell és csinált már ilyet.

Nos. Szeretnék csinálni egy olyan Win7 telepítőt ami 1 lemezen tartalmazza az x86-os és x64-es Ultimate verziót. A frissítések integrálása megy, de azt hogy hogyan lehet egyesíteni a kettőt 1 lemezre azt nem tudom. Mivel léteznek ilyen telepítők így gondolom valamilyen módon lehetséges ez és erre keresek megoldást.

Ennek megoldására ha lehet, akkor egy részletes, lépésről lépésre vezető leírás formájában kérném a segítséget!!!!

Aki tud valamit mondani ez ügyben az írjon egy PM-et és PM-ben megbeszéljük vagy egyből el is küldheti PM-ben a részletes, lépésről lépésre vezető leírást.

A válaszokat várom és előre is köszönöm, főleg ha még segítenek is és jó, működő leírások azok.

(#29013) virkir válasza Zolás (#29005) üzenetére


virkir
veterán

Nagy valószínűséggel rakhatod újra a rendszert vagy esetleg egy próbát megér ha leszeded az eszközkezelőből és hagyod, hogy a beépítettet rakja fel.
Nekem is P45-ös a lapom és nem rak fel az update ilyen driverfrissítést ami most fent van azzal meg hibátlan.
Ez a verzió

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#29014) Zolás válasza virkir (#29013) üzenetére


Zolás
addikt

Érdekes ugyanez a driver verzió de 2009.05.28-as....
Most megrpóbálom letúrni hátha sikerül kézzel hozzáadnom.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#29015) Zolás válasza Zolás (#29014) üzenetére


Zolás
addikt

Letöröltem, ujrainditottam gyorsan megnéztem hogy berakott-e valamit a win és igen. Egy 2004es verziót odatett(gondolom ezt tette fel a frissítéssel). Ahogy ránéztem volna komolyabban rögtön kékhalált dobott a hálókártyára. Valószinüleg ez a driver nélkül nem tudja rendesen kezelni a lapot. Most feltettem azt a drivert amit az alaplap honlapjáról leszedtem ez az amit fentebb is írtam 2009.05.28. Kiváncsi vagyok megoldódik-e a hiba...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#29016) virkir válasza Zolás (#29014) üzenetére


virkir
veterán

Na akkor itt lesz a gond.
Azt felejtsd el mert az a májusi nekem is okozott gondot még tavaly valamelyik bétánál.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#29017) Zolás válasza virkir (#29016) üzenetére


Zolás
addikt

Na végre valahol megtaláltam ugyanezt a verziót ami neked is megvan. Most pont ugyanigy néz ki eszközkezelőben a cucc mint neked. Remélem beválik ujabbat nem találtam ennél :DDD
Mondjuk arra azért kiváncsi lennék hogy most miért kavart be ez. A régi win7-nél is a win szedte le magának csak ott virust kaptam és ujra kellett húzni a gépet.
Már kezdtem azt hinni hogy rossz a vinyóm.....

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#29018) virkir válasza Zolás (#29017) üzenetére


virkir
veterán

Próba szerencse :D
Keresgéltem én is de nekem nem sikerült rájönni, hogy honnan került ez a rendszerre mert az AISuit-ban a az összesben a tiéd van a neten meg nem sikerült rábukkannom az enyémre.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#29019) Zolás válasza virkir (#29018) üzenetére


Zolás
addikt

Na mivel már nem találom honnan szedtem le igy jól elmentem a későbbi inséges időkre :DDD
Köszi a segitséget :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#29020) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy meg lehet adni W7 alatt hogy egy program ha ráklikkelek akkor automatikusan rendszergazdai módban induljon el?

A BSplayerre gondolok. Ha nem rendszergazdai módban indítom el akkor folyamatosan hibákat dobál fel nekem :( Van erre ötlet hogy hogyan lehet úgy elindítani hogy az ha elindul automatikusan rendszergazdai jogokkal induljon el?

Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm szépen

(#29021) AtHoS válasza Robb202 (#29020) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha jól emlékszem a jobbklikk/tulajdonságok menüablakban lehet ilyen irányultságot állítani.

read-only mode on the forum

(#29022) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok, van egy kis win7 gondom (van fent xp is az szépen megy), valami hálózati beállítás vagy driver gond lesz szerintem de nem vágom mi.

A jelenség a következő :
internet (böngészés, letöltés) megy rendesen hibátlanul, de ha neten kezdek el játszani, időnként teljesen megáll sőt szét is kapcsol, már raktam fel Cfost is hátha, de nem segített,
plz help, vlki

net t-hom 5mbit,
ipv6 off

[ Szerkesztve ]

(#29023) Sub-ZeRo válasza Robb202 (#29020) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az exe-re jobb gomb, tulajdonságok, kompatibilitás és ott megtalálod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29024) Robb202


Robb202
tag

Köszönöm a segítséget, megy szuperül :)

(#29025) Laccoss válasza BemAnyó (#29022) üzenetére


Laccoss
addikt

Szétkapcsol alatt azt érted, hogy szakad a net, vagy csak egyszerűen ledob a szerverről ahol vagy?

(#29026) BemAnyó válasza Laccoss (#29025) üzenetére


BemAnyó
senior tag

szakad a net, azután időtúllépés miat le is dob de nem mindig, van hogy csak 1-2 mp az egész és teljesen random, van hogy 1-2 órát játszok és semmi, de van hogy 5 perenként megakad( ez a gyakoribb sajna),

(#29027) Sub-ZeRo válasza BemAnyó (#29026) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet hogy a router rosszalkodik, resi volt neki?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29028) BemAnyó válasza Sub-ZeRo (#29027) üzenetére


BemAnyó
senior tag

heh ezt el is felejtettem, router nélkül a simán böngészés közben is ledob néha, és csak a restart segít, az xp vel viszont semmi gond,

(#29029) Gabás válasza Tappancs2001 (#29004) üzenetére


Gabás
addikt

így van, nem lehet törölni, csak elrejteni (ennek a lépéseit írtam). A két fiók közti különbség a rendszerszintű jogosultságokban van, a beépített rendszergazdát biztonsági okok miatt általában nem kell/szabad használni (te se tedd:) )

(#29030) Lakers


Lakers
tag

Hello!

Régen olvastam, de nem tom, hogy hol lelek fel ismét olyan cikket. Windows 7-t (windows xp)-t úgy beállítani a fiók jogokat mint a linuxnál...

Illetve van-e olyan segédprogram, ami eltávolítja a felesleges fájlokat a lemezről?

(#29031) bozont


bozont
veterán

Sziasztok
Van itthon két számítógép hálózatba kötve, routeren keresztül. Az enyémen Win7 van az öcsémén XP. Egy olyan probléma van az egésszel, hogy az egyik meghajtómra (Hitachi 1TB) nem tud belépni az ő gépéről, pedig minden engedélyezve van. A másik vinyóra meg gond nélkül be tud (WD 640GB három részre osztva). Ez már a Hitachi megvétele óta fennáll, de eddig nem nagyon foglalkoztam vele, ha valami kellett akkor az én gépemről elintéztük. Viszont nemrég voltam egy lanparty-n és ott sem tudott senki belépni arra a meghajtóra, sőt mások is panaszkodtak hasonló jelenségre, hogy az otthoni hálózaton egyszerűen nem tudtak belépni valamelyik meghajtóra.
Ennek mi lehet az oka? A meghajtó méretének lehet köze ehhez? Azt az 1TB tárhelyet nem osztottam szét, tárolásra jobb ha egyben van. Azért sem értem a dolgot, mert mindent úgy állítok be mint a többi partíciónál a másik vinyón.

Valami olyasmit ír ki mindig az adott gépen ahonnan megpróbálnak belépni, hogy nincs jogosultsága a belépéshez, kérje el tőlem a jelszót vagy ilyesmi. de jelszó az nincs beállítva, direkt ellenőriztem hogy ki legyen kapcsolva a jelszó kérés is pedig.

mod.: Még lenne egy olyan kérdésem, hogy létezik olyan megbízható program amivel az egyik partícióból el tudok venni valamennyi helyet és azt egy másikhoz hozzáadni, mindezt adatvesztés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#29032) Lakers


Lakers
tag

Az kivitelezhető ugye, hogy egyik winyóról átmásolom a teljes windows 7-t (az egész rendszer winyó tartalmát) egy másikra, de ugyanaz a gép.
(Belső winyóról, külsőre)

(#29033) Laccoss válasza Lakers (#29032) üzenetére


Laccoss
addikt

Kivitelezhető, bár nem fog működni:) Max. egy kis kozmetikázás után.

[ Szerkesztve ]

(#29034) pgergo


pgergo
tag

Feltettem a win7 et a 64 bit es verzióját.
Az egyik vinyót kihuztam telepítés előtt, de igy se látja a win 7, csak a sajátgép, kezelésben de nem akarom formázni mert van rajta egy csomó fontos dolog
??

BFBC2 NICK: Phantom.HUN

(#29035) BigBadPlaYeR válasza Lakers (#29032) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Valamilyen Ghostoló progtammal igen. Én az Acronist használom, de ott a Norton Ghost, vagy vannak ingyenes megoldások is.

Kérdés: Homegroup-ot szeretnék csinálni, de a Win mindig kikapcsolja az IPv6-ot. Azt hiszem Fire/SOUL egyszer adott erre már egy megoldást:
Registriben a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip6\Parameters\ -ben a DisabledComponents értékét be kell állítani nullára (0).

Ez anno működött is, de most ha átírom, újraindítom a gépet és visszarakja 255-re (ill. ff-re hexában).

Mi lehet az oka, tud valaki megoldást?

Win 7 64bit, eredeti (MSDNAA)
Zone Alarm free
Avast

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#29036) chungee


chungee
addikt

HELP!!!

Azt mondja kevés a hely :O Nem értem

Windows 7 Ultimate x86 HUN Integrated 2010.08.11-BB

(#29037) Fire/SOUL/CD válasza BigBadPlaYeR (#29035) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez vagy ennél újabb verziójú(már ha van/lesz) ZA fal kell és ezt a beállítást ellenőrizni: [link]
Utána már nem fogja visszaállítani, mert most jó eséllyel a ZA fal "szórakozik" veled... ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29038) Ice!?


Ice!?
őstag

sziasztok.

valahogy meg lehet oldani, hogy a töredezettségmentesítő ne csak azt írja ki, hogy x% töredezett, hanem grafikusan is meg lehessen tekinteni?

illetve hol találhatnék win7 témákat? olyanokra gondolok, amik módosítják a startmenüt, ablakokat stb.., nem pedig csak hátterek, mint pl itt.
[rainmetert nem egészen vágom.:)]

köszi.:R

(#29039) BigBadPlaYeR válasza Fire/SOUL/CD (#29037) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ismét köszönöm a segítséget!
Frissítettem, engedélyeztem, újraindítottam és azonnal ment is minden.

Én is a ZA-ra gyanakodtam, azért is írtam, hogy az van fönt.

Köszönöm még egyszer! :R

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#29040) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Win7 telepítésénél kerültem szembe ezzel a problémával és kissé zavaró. :W
Van egy ASRock M3A785GXH/128M lapom, a BIOSban letiltottam az int.vga-t és elsődlegesen a pci-e van megadva (Gainward HD4850). :K
Viszont a win7 telepítés befejezése előtt lekapcsol az lcd monitor és se kép, se hang. :O
Ha crt monitorral telepítek minden rendben lezajlik és ha már fut a win7 a gépen, akkor kicserélem a két monitort, majd az lcd-t is vígan tudom használni. :DD
Mi lehet a gond? :F
Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#29041) Sub-ZeRo válasza John Rose (#29040) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az lehet a gond, hogy az lcd van rádugva nem a crt. ;]

A viccet félretéve, volt már itt olyan, hogy valaki szívott ezzel és nem ment neki, csak ha normális monitort dug rá... Mintha rémlene ilyen.
Úgy működik, ha mindkettőt rajta hagyod és úgy telepíted?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29042) lamasz


lamasz
tag

Sziasztok!

Lehet én vagyok nagyon láma de az 1. hsz ben lévő hangproblémákra vonatkozó 3 link van kitéve, megnyitom de nem tom hol kell letölteni ! Bocsi köszi

(#29043) cigam válasza John Rose (#29040) üzenetére


cigam
félisten

Logikusnak tűnik, hogy olyan felbontást/képfrissítést állít be, amit az LCD nem szeret. Nem is írja ki mi a nyügje? Pontosan mI a típusa/ki a gyártója?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29044) ro_bert17 válasza John Rose (#29040) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem lehet hogy a képernyőfrissítése a nyűgje? Ha leveszed 60 Hz-re?

(#29045) kovi831 válasza Robb202 (#29024) üzenetére


kovi831
aktív tag

Már majdnem telepítettem a 7-est egy partícióra az Xp-vel, csak azt irja ki:windows.old nevű mappába rakja a fájlokat, de nem tudom majd használni a régebbi windowst.
Most műxik egy partíción a kér rendszer?(mintha valaki azt mondta igen)(amúgy ennyire nem szoktam "analfabéta" :DDD lenni rendszertelepítéssel kapcsolatban, volt már linux is a gépen stb.)csak nem szeretném elrontani az Xp-t, legalábbis addig nem míg nincs rendesen belőve a hetes.

(#29046) cigam válasza kovi831 (#29045) üzenetére


cigam
félisten

Azért ha a windows mappa átnevezése jelent vmit nem? Rosszul emléxel. Mint ahogy írta is, nem lehet.
Nem is értem a kérdést. Hát ha az írja hogy ez nem megy, itt a fórumon meg beböffenti vki, hogy megy, akkor onnantól jólneveleten tudomásul veszi, hogy ez így működik, és nem nevezi át a régit, és telepíti 1 partícióra a két rendszert, és működni is fog mind2 :F

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#29047) John Rose válasza cigam (#29046) üzenetére


John Rose
aktív tag

Az lcd típusa Acer AL1721.
Ez tényleg furcsa, hogy az Xp simán feltelepül, míg a Win7 kiakad.

[ Szerkesztve ]

(#29048) John Rose válasza Sub-ZeRo (#29041) üzenetére


John Rose
aktív tag

Helyhiány miatt kicseréltem a két monitort és amikor már a hdd-ről indult a rendszer leállítás után visszacseréltem. :)
Elég nagy macera lesz, ha legközelebb véletlenül újra kell telepítenem a win7et. :Y
Ebből logikusan az következik, hogy nem passzolhatom át senkinek a jó öreg Lg 17" crt monitoromat. :DDD

(#29049) BullZeye


BullZeye
veterán

Mivel lehet megakadályozni, hogy W7 kikapcsolja Aero-t csak úgy magától, pl pár játék közben (lotro) vagy pár videó felvevőnél?

(#29050) Sub-ZeRo válasza BullZeye (#29049) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A játékoknál autómatán lekapcsolja az aerot. (én úgy tudom)
Hogy ne kapcsolja le, arról még nem láttam semmi okosságot. A felvevőknél meg szerintem nem támogatja a 7-et...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.