Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25851) vante válasza Ace Ventura (#25846) üzenetére


vante
aktív tag

Ezt igazából te tudod megéri-e, ha blacklistes, adott esetben nem eredeti, csak átvág téged. Aztán ha hívod a supportot, majd érdekes lesz hogy hol is szerezted a kulcsot :_)

(#25852) Fire/SOUL/CD válasza bocsika (#25850) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez is felelős lehet a dologért.
Az oldalról töltsd le és futtasd a Free Scannert, ha valóban ez a kártevő a ludas, akkor ez megtalálja.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25853) Morden24 válasza bocsika (#25850) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem vírus, kár piszkálnod.
Első körben próbáld meg a hálózati eszközöd driverét cserélni (ha van, akkor frissebbre, ha alapban a legfrissebb, akkor arra, amit a WU felajánl, szóval a lényeg, hogy változtass rajta).

Sectumsempra - For Enemies

(#25854) Ace Ventura válasza vante (#25851) üzenetére


Ace Ventura
addikt

És ha nem blacklist-es?Akkor gondolom egy darabig jó, aztán akár az ia lehet.Na de mi van ha nem?:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#25855) Fire/SOUL/CD válasza Morden24 (#25853) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na ezt ilyen biztosan honnan tudod, hogy nem kártevő? :F

1. Tudod, hogy hol fut? (system32\Wbem-ből kell hogy fusson, ha nem ez a helye, akkor kártevő)
2. Alapban nem is fut, pláne nem 2 vagy több példányban

Persze lehet, hogy "ráhibáztál" és az a megoldás, amit javasolsz, de azért kategorikusan nem kellene kijelenteni, hogy nem kártevő, amikor amit linkeltem, az a "szépség" pont ezt a jelenséget okozza... ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25856) fatal` válasza Ace Ventura (#25846) üzenetére


fatal`
titán

Én nem tenném, ha már mindenképp ilyesmi, akkor msdnaa kulcsot próbálj meg szerezni.

(#25857) Morden24 válasza Fire/SOUL/CD (#25855) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát onnan, hogy ez egy legitim Windows process, Management Instrumentation Provider Service néven fut, és ismert probléma, hogy driver vagy hardverhiba esetén (hálókártyára vonatkozólag) esetén produkálhat magas CPU-használatot.

Éppen lehetne virnyák is, de kétlem, hogy egy 6-7 éves cuccot nem ismerne fel a Nod32, vagy ha igen, az maxigáz.

Megjegyzem, persze lehet igazad, hiszen álcázhatja így magát egy kártevő. A kommentemet a tiéddel egyidőben írtam, szóval csak utólag láttam meg, nem arra reflektáltam azzal, hogy nem vírus :B

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#25858) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyan tudom kiszűrni hogy a services.exe melyik folyamattal (svchost) terheli a processzort?
A netem emiatt laggol. Ha kilövöm akkor van 1 percem ujrainditásig, és normálisan müködik a böngészőm. A process explorer is csak annyit mond hogy services.exe meg hogy 38%al terheli a procit. Fire te tudsz valamit?

[ Szerkesztve ]

(#25859) Morden24 válasza bobalazs (#25858) üzenetére


Morden24
nagyúr

Resource monitor-ban kell megnézni, melyik az, és a PID alapján le lehet nyomozni.

Sectumsempra - For Enemies

(#25860) bobalazs válasza Morden24 (#25859) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

PID 524, ezt hogy nyomozzam le?
process monitorral kibogaráztam egy tcpt 95.211.130.74:443 ---- hosted-by.leaseweb.com ez van a network fülben. Bogár lehet?

nincs servicesnél 520as PID!

Resource monitorban meg services and controllers néven fut a folyamat, szolgáltatás ilyen PIDel nem fut.
Mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#25861) Morden24 válasza bobalazs (#25860) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bocccs...

Prompt-ba üss egy tasklist /svc parancsot, és bogarászd ki.

Sectumsempra - For Enemies

(#25862) bobalazs válasza Morden24 (#25861) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs benne semmi szokatlan...
kérhetnék még segitséget?

(#25863) Fire/SOUL/CD válasza bobalazs (#25862) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt kell tenni, amit Morden24 is javasolt, csak én ilyen feladatokhoz a Process Hacker (ingyenes) progit használom, lényegesen könnyebb vele megtalálni dolgokat illetve arról infót gyűjteni.

Amúgy az általad megadott IP az a leaseweb.com, ami a Norton Safe Web szerint biztonságos, ellenben a MyWot szerint bejelentések alapján, több gond is van vele (Adathalászat, veszélyes tartalmak)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25864) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

notebookra akarok win 7 ultimate-t feltenni, de a "filek kibontása" résznél megáll. csak mennek a pöttyök a % után, de az 0-án áll és semmi se történik. AHCI-t bekapcsoltam. előtte XP SP3 volt fent.

mi lehet a gond?

Aurea mediocritas

(#25865) pzstm


pzstm
titán

Beta for Next Version of Microsoft Security Essentials Now Available :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25866) pzstm válasza AXisBOLD (#25864) üzenetére


pzstm
titán

Pendrive-ról telepítést próbáltad már? ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25867) Fire/SOUL/CD válasza AXisBOLD (#25864) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mégis mennyi időre áll meg? Mert amúgy ott mindig megáll, konfigtól függően, több percre is (ami egy gyengébb masina esetén 4-5 perc is lehet)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25868) negyedes válasza pzstm (#25865) üzenetére


negyedes
addikt

Mar fent van. ;) Tegnap irat Morden24.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25869) aclandiae


aclandiae
senior tag

Hogy lehet eltüntetni a listából a pirossal keretezett programot?

(#25870) AXisBOLD válasza Fire/SOUL/CD (#25867) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hát nem tudom, tegnap éjfél körül csináltam, de szerintem több volt mint 5 perc. ma neki esek még egyszer és figyelem az időt.

mi van ha hosszabb időre áll meg...mondjuk örökre? :)

pzstm: nem, miért?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#25871) Fire/SOUL/CD válasza AXisBOLD (#25870) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát ha "örökre", :DDD akkor ki kell próbálni a lemezt egy másik dvd olvasóban, ha az végig tudja olvasni, akkor nem a lemezzel van gond, hanem a noti meghajtójával vagy csak egyszerűen azt a típusú lemezt nem kedveli. Ilyenkor azt lehet tenni, hogy átírni egy másik típusú lemezre(más legyen a gyártó), vagy azt amit már javasoltak, hogy pendrive-ról próbálod meg telepíteni.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25872) Sub-ZeRo válasza pzstm (#25865) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van már benne olyan opció,hogy mikor frissítsen?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25873) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Unokahúgom feltette a Windows7-es gépére Star Wars Jedi Knight Jedi Academy játékot, de nem indul, valami opengl cuccost hiányol, amit az XP anno gondolom megtalálható lehetett vagy nem tudom. A lényeg, hogy mit kell feltelepíteni hozzá, hogy menjen, mert a CD-n semmi nincs... Nekem fut a gépemen a játék, de már November óta ez a Win7 rendszerem van, szóval nem tudom mivel/mikor telepítettem fel...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#25874) Gorneck válasza RootRulez (#25873) üzenetére


Gorneck
titán

DX9?

Gorneck#1239

(#25875) RootRulez válasza RootRulez (#25873) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha ezt fel teszem neki, akkor menne?


Gorneck23 DX9 fel lett téve. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#25876) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#25873) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link] [link]
De óvatosan, nehogy az is bedőljön, aminek nem kellene.
(szóval egy rendszer-visszaállítási pont létrehozása a minimum, de még jobb egy partíciómentés lenne, mielőtt telepítenéd bármelyiket is. :DDD )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25877) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#25876) üzenetére


RootRulez
félisten

De ez egy 115MB-os cucc, én nem tettem fel ilyet, mégis fut a játék. :U Mi ne dőljön be? :B

Most nézem, hogy ATI-hoz és nVidiához másféle van? :W Nem tudom tényleg ezek kellenek-e. :U Főleg, hogy egy közel 10 éves játékról van szó...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#25878) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#25877) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1 .Lehet, hogy a VGA drivered felpakolta
2. Bedölésről: Ne hogy úgy járj, mint én még az előző évezredben, hogy akkor is játék miatt pakoltam fel opengl drivert, aztán onnantól a Win95 (vagy 98 nem emléxem) csak 640x480-ban ment 16 színnel és hiába távolítottam el a drivert, reinstall lett csak ez miatt... :DDD
3. Kompatibilitási módban indítva sincs változás?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25879) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#25878) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem, sehogy se akarja... Hétvégén voltam lan party-n, havernak a friss rendszerére is feltettük a játékot, és nála is ugyanez a hiba volt. :K Szóval valami tuti feltelepítette. Nálam talán a 3dmark06. Ami képet belinkeltem azzal egy olyan cucc telepszik fel. :K

═════════════════════════════════════════

(#25880) RootRulez válasza RootRulez (#25879) üzenetére


RootRulez
félisten

Ami még érdekes, hogy havernak 8600GT-je van. Unokahuginak meg 4650-ese, szóval "kártyafüggetlen"...

═════════════════════════════════════════

(#25881) sagvary válasza Fire/SOUL/CD (#25845) üzenetére


sagvary
aktív tag

Eredeti javaslat! Meg fogom próbálni, így nagyobb részt okés lehet.
Még a fel gombot szeretném visszakapni az ablakokban, meg az intézőben. Ez is lehetséges?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#25882) sagvary


sagvary
aktív tag

Tudnátok segíteni abban, hogy egy régi magyar játék most is menjen. Nem indul el a Win7-en se meg semmilyen más Windowsban se. Valamikor ugyanezzel a cd-vel Win 95-re fellehetett rakni, és ment. Most sehogyan se indul el. Imperium Gakatika I.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#25883) AXisBOLD válasza Fire/SOUL/CD (#25871) üzenetére


AXisBOLD
addikt

pedrive-ról hogy kell?

jöhet priviben is ha nem fér el itt :U.

:R

Aurea mediocritas

(#25884) aclandiae válasza RootRulez (#25873) üzenetére


aclandiae
senior tag

Nálam is ugyanez a gond.
Ez van a hibaüzenetben:
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: jasp.EXE
Alkalmazásverzió: 1.0.1.0
Alkalmazás időbélyegzője: 3f999a27
Hiba – modul neve: StackHash_9b02
Hiba – modul verziója: 0.0.0.0
Hiba – modul időbélyegzője: 00000000
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 72656e65
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 9b02
További információk 2: 9b022142d2d01e396e8e174ed72fc01b
További információk 3: bff4
További információk 4: bff4159960f924e8cc5481986c45f561

Win7 Ultim. x64 a töltőképernyőig eljut, aztán kilép az asztalra. Kompatibilitási módokban futtatás nem segít. 32 bites W7-esen viszont simán fut.

(#25885) Fire/SOUL/CD válasza AXisBOLD (#25883) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Például Ezzel vagy ezzel a progival megoldható. Elég egyszerű kezelni őket, szóval nem lesz gond...Az eslő progi használata azért egyszerűbb, úgy hogy azzal kezd a "próbálkozást".

sagvary #25881
Azt sajnos nem tudom...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25886) RootRulez válasza aclandiae (#25884) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem nem hibaüzenetet dob, hanem a konzol villog, hogy nincs openGL feltelepítve. Egy sima driver telepítés megoldotta a gondot (9.12 HF)

═════════════════════════════════════════

(#25887) #93794560 válasza RootRulez (#25886) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha jól tudom, az openGL a VGA driverrel települ fel, nem külön. Én még sohasem találkoztam ilyen problémával. A Jedi Academy nálam most is fenn van, 32 bites Win7 alatt, Radeon HD4670-es VGA, és Catalyst 10.4. A játék tökéletesen megy, semmi grafikai hiba.

(#25888) bobalazs válasza aclandiae (#25869) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#25889) RootRulez válasza #93794560 (#25887) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor le is vonom a következtetést:
Unokahúgomnál nem volt VGA driver (csak a mit a Win7 tett fel magának) Havernak meg nem tom, rossz VGA drivert lett talán feltéve...

═════════════════════════════════════════

(#25890) #93794560 válasza RootRulez (#25889) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az alap Win7 driver becsapós lehet, hiszen van Aero és 3D, meg minden, és sajnos sokan ebből azt szűrik le, hogy az jó mindenhez. De sajnos nem. Az alap driver nálam is sok ostobaságot csinált, pl. rosszul állította be a monitor felbontását, képarányát, stb. Lehet, hogy az alap driver nem tartalmazza az openGL összetevőt, csak a D3D-t, hogy az Aero menjen. Lehet, hogy az unokahúgodnál is fel kellene tenni a megfelelő drivert, és menni fog a progi.

(#25891) RootRulez válasza #93794560 (#25890) üzenetére


RootRulez
félisten

De eddig csomó játék szépen ment (nem is akármilyenek) ez volt az első, ami kifogott az alap driveren. :U Mindegy is, nem tudtam, hogy nincs fent driver, akkor az lett volna az első ötletem...

═════════════════════════════════════════

(#25892) #93794560 válasza RootRulez (#25891) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha eddig olyan játékok mentek a gépen, amik csak D3D-t használnak, nem is adhatott hibaüzenetet. Őszintén szólva nem is tudom, hogy az alap driver, amit a Win7 feltesz, az a gyártótól származó verzió, vagy a Microsoft általános célú drivere? Még sohasem néztem meg az alap driver verziószámát és készítőjét.

[ Szerkesztve ]

(#25893) blaz33


blaz33
csendes tag

sziasztok volna egy problémám anno letöltöttem a win 7 home premiumot de most cserélném le egy ultimate ra (hivatalos)
a kérdés az volna 32 bit vagy 64bit?
A közeljővőben várható a +4gb os ram bővítés!A konfigom jelenleg egy Asrock p45XE E4600 as dual core proci 2 giga ram nvidia geroce 7300gt!A 64 bit jobban tetszene és ezért kérdezem hogy érdemesebb lenne-e a 64bit es verzió(írták hogy jobb gyorsabb stb)de elég kiforrott e már a technologiája támagotja minden elérhető és mostanság egy átlag felhasználó számára használatos programok ill játékok!
Köszönöm a segítségetek!

(#25894) wwhy válasza blaz33 (#25893) üzenetére


wwhy
veterán

közeljővőben várható a +4gb os ram bővítés
ebből kiindulva 64bit; gyakorlatilag szinte minden 32 bites cucc elmegy rajta;

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#25895) Tosee válasza blaz33 (#25893) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Mint írtad is ramot bővítesz, tehát ajánlott! Ha nem szeretnéd, hogy x-GB maradjon kihasználatlanul! Viszont azt ellenőrizd, hogy az alaplapodhoz, egyebekhez készített-e a gyártó 64bites win7 (talán vistas is jó lehet) drivert!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#25896) #93794560 válasza blaz33 (#25893) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Ha még továbi 4 giga RAM-ot is tervezel, akkor mindenképp 64 bites Win-t tegyél föl. A 64 bites Win7 2 giga RAM-mal is teljesen jól megy. A 32 bites változat nem látja a teljes 4 giga RAM-ot, csak alig valamivel többet, mint 3. A programok futtatásával nem lesz gondod, esetleg csak néhány nagyon régi programnál lehet gond.

(#25897) blaz33 válasza Tosee (#25895) üzenetére


blaz33
csendes tag

Köszönöm még egy kérdés
a cpu winyók(van 2 egy régi ide-s maxtor illetve egy satás samsung)illetve videkártya nem okozhat e problémát(régi 7300gt 128 as)

(#25898) Sub-ZeRo válasza blaz33 (#25897) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25899) AXisBOLD válasza Fire/SOUL/CD (#25885) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, megnézem őket.

most megint ráeresztettem és elment 31%-ig, de itt megállt egyelőre. kb 40 perce megy.

Aurea mediocritas

(#25900) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Olyan file recovery pgorgram kellene, ami ISO-t tud helyreállítani.
Semmi extra: a törölt könyvtár tele volt avi-val, mp3-mal-ezek Recuva ingyenes programmal hibátlan vissza is lettek állítva-de a Recuva nem ismeri az ISO-t.
Ki tud ilyet?
Win7 + NTFS környezetbe.

Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.