Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10001) SzlobiG válasza Fire/SOUL/CD (#10000) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi megkeresem akkor. :R

(#10002) Fire/SOUL/CD válasza syler (#9995) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Tanmese, avagy nem mindegy milyen RAM-ot veszel az alaplapodba
2. A Te alaplapod nem támogatja ezen gyártó memóriáit(CSX - Compustocx) [link]
3. Egy példa, más gyártótól, hogy még a honlapján az AMD és Intel konfigokhoz is külön memóriatípusokat javasol [link]
4. Csak akkor fogják kicserélni a ramot, ha jól ismered az üzletet vagy az eladót, mert ha csak az a gond, hogy az alaplapod nem kezeli, akkor mondhatja az üzlet, hogy hát sorry, miért vettél olyat amilyen kell bele(hisz a RAM-ok jók ettől függetlenül)
5. Nekem eddig minden RAM-om dobozos volt/lesz is. Doboz nélkül(akárcsak a CPU-k esetében) ugrik a garancia, ha csak csupaszon vinném be az üzletbe. :K

Fire.

UI: Ezt ne fejmosásnak vedd, csupán remélem megfogadod a tanácsot és legközelebb az lesz az első dolgod, hogy megnézed, milyen nenóriákat támogat az alaplapod és annak megfelelően vásárolsz. :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10003) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Erre a tegnapi kérdésemre (az idézet második felére) tudna valaki megoldást?

Megköszönném...

(#10004) Imco válasza Fire/SOUL/CD (#10002) üzenetére


Imco
őstag

Bocsi! Az 5.pontban van egy kis tévedés. Több száz ramot vásároltam már doboz nélkül és müködik az 5 év, meg az élettartam gari is. A "komolyabbakra" és a kitre jellemző a doboz.
Még csak tipus jellemzőnek sem mondanám mert kingmax, kingstone, PQI, és samsung is került már a kezembe igy. Közvetlen a nakkerből.
A többivel egyébként egyetértek. :)

Üdv! Imco

(#10005) sfdrakex válasza Howkeddlee (#10003) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Passzolom, de miért jobb össze vissza mint ABC sorrendben? Nem egyszerübb pl sok mp3 albumot abc ben megkeresni mint össze vissza? Vagy ird a mappa nevekbe a dátumot, vagy számot és rendezd az szerint.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10006) steveistvan


steveistvan
tag

sziasztok

tudna nekem valaki segíteni abban a problémábann hogy
a cod 2 meg a cod 4 is azt irja ki indításkor hogy müködés leált
minden más meg de igazábol ez volna a fontos mert mind 2 gamébann van klánom

előre is köszönöm

(#10007) Fire/SOUL/CD válasza Howkeddlee (#10003) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az intézőben sajnos fogalmam sincs, hogy megoldató-e valamilyen szinten és ha igen, akkor hogy... :(
TotalCommanderben ilyet "el lehet követni": [link]
Ha ez esetleg megfelel, akkor légyszíves a TC topicban is tedd fel a kérdést, ott leírom, pontosan hogy kell.

Imco
Nem tévedés az, csak ezek szerint más üzletben vásárolunk. :DDD
Nekem eddig egyszer próbáltak meg T.sco gazdaságos szatyorba becsomagolva eladni ramot, na amit az kapott tőlem, azt inkább nem részletezem, a lényeg, hogy a "fejmosás" után érdekes módon (igaz valamennyivel drágábban) csilli-villi bontatlan dobozban kaptam ugyanolyan típusú ramot. ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10008) sfdrakex válasza steveistvan (#10006) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kompatibilitási mód? Patch esetleg nincs hozzá win7hez?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10009) Neil Watts válasza Fire/SOUL/CD (#10002) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

"4. Csak akkor fogják kicserélni a ramot, ha jól ismered az üzletet vagy az eladót, mert ha csak az a gond, hogy az alaplapod nem kezeli, akkor mondhatja az üzlet, hogy hát sorry, miért vettél olyat amilyen kell bele(hisz a RAM-ok jók ettől függetlenül)"

De nem CSX-et rendelt... :U

Üdv. core2

(#10010) steveistvan válasza sfdrakex (#10008) üzenetére


steveistvan
tag

nem tudom nem tudok róla :S

(#10011) Morden24 válasza steveistvan (#10006) üzenetére


Morden24
nagyúr

Legfrissebb dx update (az MS oldaláról) telepítve van?

Egyébként szerintem menj át a játék topikjában és ott kérdezgess. Gondolom a COD-oknak elég pörgős a PH!-s topikja :K

Sectumsempra - For Enemies

(#10012) sfdrakex válasza steveistvan (#10010) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Esetleg nézd meg a játékok hivatalos oldalán.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10013) Fire/SOUL/CD válasza Neil Watts (#10009) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ja, akkor mákja van, mert ha nem azt kapta amit rendelt, akkor elméletben ki kell cserélni, még ilyen esetben is. :K
(De csak akkor, ha nem írattak vele alá valami papírt, hogy tudomásul vette, hogy nem a megrendelésének megfelelő árut kapta, ennek ellenére azt elfogadta) ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10014) steveistvan válasza Morden24 (#10011) üzenetére


steveistvan
tag

oké azért köszönöm a segítséget

(#10015) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

WMC használóktól kérdezem, hogy ezt a nézetet a filmtárban hogy lehet előcsalni vajon?
Betettem a DVD borítót könyvtárba, de mégsem jó

(#10016) Nokia-lányka válasza Nokia-lányka (#9168) üzenetére


Nokia-lányka
tag

Kedves Mindenki!

Újra a segítségeteket szeretném kérni.
A problémámat leírtam korábban: http://itcafe.hu/tema/windows_7/hsz_9168-9168.html

Már leszedtem az Eset vírusirtót, hátha az a baj. Tűzfal, Windows Defender és vírusirtók nélkül újra létrehoztam egy munkacsoportot, újra beléptettem a 3 gépet (2 win-xp és egy win7).
A Win7-es gép még mindig nem látja a többi gépet. :O

Tényleg azt hittem, hogy megoldhatatlan a probléma, de egyszer valamitől helyreállt... csak - ahogyan már korábban is írtam - egy "kék halál" közbelépett.

Hogy van ez, hogy parancssorból elérem a két gépet (bár gyakran kidobja azokat a gépeket), de közvetlenül soha. (Belinkelek egy képet, amikor parancssorból elérem a két gépet, de a hálózatban csak önmagát látja.)

Mit tegyek??? :F
Olyan, mintha a hálózatot gyakran kiszakítaná, vagy rosszul működne a hálózatfelderítés (ami persze be van kapcsolva). De akkor nem kapnék rendesen internetet... nem? Ez a Windows 7 olyan, mint egy lassan tanuló gyerek... bocsánat... nem tanul, ez a baj... :( Parancssorból kb. 80%-os eséllyel látja a másik két gépet, de azonnal soha (és a "Frissítés" parancsra sem hozza ki a másik két gépet).
Nagyon bosszant, hogy tudom, hogy létezik olyan beállítás, amikor működik minden. De mit nem állítok be jól? (Esetleg a Windows tűzfal speciális beállításainál valami? Vagy ennek mondjuk az IP-cím dolgokhoz lehet köze??? A vírusirtót már kizártam, mint hibaforrást.)

Valaki mond nekem valami hasznosat??? Köszönöm!

(#10017) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok, lehet lama a kerdes, keresovel nem talaltam valaszt, ezert bocsanat elore is.

Win7 x64 prof-nal hogy lehet az users mappat athelyezni masik patriciora? Ugy, hogy pl. C:\ meghajtobol at is tudjam az adott user mappat mozgatni a masikra. A hab a tortan az lenne, ha startmenubol nyitva a documents mappat (plusz a pictures,download,stb.) egybol az uj helyre tallozna be. Valamit kavarva csinaltam, de nem az igazi, megnyitas menubol a dokumentumokat valasztva eleresi utvonalt listazva hozza a mappakat, nem pedig ugy, ahogy Vistan megszoktan. Magyaran mondva valamit elszabtan.

Koszi a tippeket

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10018) WonderCSabo válasza Balinov (#10017) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Maga a Users mappa programok beállításait tartalmazza, így nem tudod átirányítani. A Dokumentumok, stb. helyére meg csinálj Könyvtárakat (Libraries)

(#10019) jezusom


jezusom
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap telepítettem egy 64 bites Professionalt a céges asztali gépemre. Mindent sikerült feltelepítenem hozzá, minden rendesen működött, de ma reggel nem indult el, kékhalálozott és a Windows sem tudja magát kijavítani, sőt rendszervisszaállítási pontra sem tud visszaállni. Az utolsó újraindulás óta összesen egy chipset drivert telepítettem, ezért nagy valószínűséggel ez okozza a galibát. Hogyan tudnám újratelepítés nélkül rendbehozni a rendszert?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#10020) syler válasza Fire/SOUL/CD (#10013) üzenetére


syler
aktív tag

Sziasztok. Nos a boltban nagyon nagyon kellemesen csalódtam. Húú ilyet még nem tapasztaltam. Bevittem a memóriát, elmondtam töviről hegyire a dolgot mi a probléma. Mondta a srác, hogy leteszteli. Bár mondtam neki, hogy memtest megvolt. Azt mondta, ha nem találja a hibát vigyem be az egész gépet. Na de nem is ez a kellemes meglepetés hanem: Kérdeztem, hogy mennyi idő ez? Erre 2-3 nap. Hmm basszus nekem nagyon kéne a gép:) Erre a tulaj fogta magát, saját gépéből a triple channel Corsair 1600 Twinx ramokból kivett egy modult és mondta, hogy addig használjam ezzel csak vigyázzak rá mert elég drága:) Le a kalappal. Keresek is egy topikot itt ahol lehet véleményt írni boltokról. Erre igazán nem számítottam. Elnézést az offért csak meglepődtem ezen a hozzáálláson most!

Nos most a corsair-rel megy szépen, majd beszámolok holnap, hogy mi is a szitu.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#10021) WonderCSabo válasza jezusom (#10019) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csökkentett módban sem indul el? Egyébként egy Win7 újratelepítés elég gyors dolog.

(#10022) Tosee válasza Nokia-lányka (#10016) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

XP-s gépeken állítsd be a következőt: NetBIOS engedélyezése a tcp/ip felett!
Majd indítsd újra a gépeket, és próbálkozz újra!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10023) Balinov válasza WonderCSabo (#10018) üzenetére


Balinov
félisten

koszi, este otthon kiproba

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10024) jezusom válasza WonderCSabo (#10021) üzenetére


jezusom
csendes tag

Csökkentett módban sem nagyon akar elindulni. 6 órán át konfiguráltam és telepítgettem, nincs kedven újrakezdeni.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#10025) WonderCSabo válasza jezusom (#10024) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha nem tudod elindítani, és rendszer-visszaállítás sem játszik, akkor csak az újrarakás marad. Esetleg vmi Live CD-vel manuálisan eltávolítani a drivert, de sztem ez szinte lehetetlen.

(#10026) polonic válasza polonic (#9963) üzenetére


polonic
félisten

Erre valami ötlet?

(#10027) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv! Egy olyan problémám lenne, hogy első windows 7 telepítés után, rendszergazdaként belépve, más meghajtón lévő mappa tulajdonságait szerettem volna módosítani, hogy csak rendszergazdaként tudjak belépni, ill. megnyitni a fájlokat. A security fülön módosítottam a másik(vendég és everyone) userek jogosultságait, denied-re. Szépen meg is csinálta, azonban, mikor (még mindig ugyan ezzel a rendszergazda felhasználóval, aminek a jogosultságait nem módosítottam) próbáltam belépni a mappámba és futtatni onnan fájlokat(média fájlokat) permission denied- hibaüzenetet kaptam. Erre visszaállítottam mindent. Illetve állítottam volna. Mert hogy-még mindig rendszergazdaként- sincs jogosultságom, most már ahhoz sem, hogy a jogosultságokat kiosszam. Aztán gondoltam akkor újrarakom, és ezek a beállítások(amiket módosítottam) elvesznek, és alaphelyzet áll fel. De nem így történt. Próbáltam előhozni a "rejtett adminisztrátor fiókot", de azzal belépve is a hibaüzenetet kapom, mind futtatáskor, mind a jogosultságok módosításakor.
Előbb kellett volna utánaolvasnom, és csak utána belekontárkodnom. Sajnos azonban ez késő bánat. Van valami megoldás a problémámra, vagy teljesen elveszett az ügy? :(

(#10028) sfdrakex válasza jezusom (#10024) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen chipset drivert raktál fel? Esetleg próbáld meg javítást a telepítő lemezről.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10029) jezusom válasza sfdrakex (#10028) üzenetére


jezusom
csendes tag

Az alaplaphoz tarozó legfrissebb Intel drivert. Lemezről indítva még nem próbáltam a javítást, holnap megnézem.
Újratelepítésnél minden adat törlődik, vagy van olyan lehetőség, mint az xp-nél, hogy rátelepíted a meglévő rendszerre és egy része megmarad a programjaidnak és beállításaidnak?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#10030) Tosee válasza mézespálinka (#10027) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!
Próbálkozz a "saját tulajdonba vétel"-el... de ez sem biztos, hogy működik!
Angolul most nem tudom neked leírni (ahogy elnézem angol os-ed van), de ez alapján meg tudod csinálni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10031) jezusom


jezusom
csendes tag

Még egy problémám akadt, hátha tud valaki segíteni.
Adott egy xp-s gépre kötött minolta di152-es nyomtató a hálózaton megosztva. A driverét a 7-es beépítve tartalmazza, mégsem hajlandó feltelepíteni. Emlékszem, hogy volt valami trükk a vistánál is, de az 2 éve volt, és már nem tudom hogy mit kellett pontosan csinálni.
A neten hiába keresgélek, nem találok semmi okosságot...

[ Szerkesztve ]

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#10032) Tosee válasza jezusom (#10031) üzenetére


Tosee
őstag

Vezérlőpult -> minden vezérlőpultelem -> eszközök és nyomtatók -> nyomtató hozzáadása

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10033) jezusom válasza Tosee (#10032) üzenetére


jezusom
csendes tag

Az addig ok. Ott meg is találja, csak nem tudja telepíteni, mert szerinte nincs hozzá driver.
Arra emlékszem, hogy valahogy rá kellett erőszakolni a telepítést egy trükkel, csak nem emlékszem, hogy csináltam.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#10034) Fire/SOUL/CD válasza Clemi (#10015) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egyszerűen, a borítónak szánt képet(például jpg) folder.jpg néven másold be az adott film könyvtárába. (AVI-k esetében is működik persze)
[link] (Bocs az idióta képekért) :DDD

syler
Akkor becsüld meg ezt az üzletet. Azt a ramot támogatja az alaplapod.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10035) Neil Watts válasza syler (#10020) üzenetére


Neil Watts
veterán

melyik bolt volt ez?
jöhet PM-ben! :)

(#10036) kashuk


kashuk
csendes tag

sziasztok! Nekem a bejövö hang rögzitésével van bajom.Van az mp3 to mp3 recorder de az is csak fő hangerőt mutat.Nem lehet álitani a jelet sem.Többször is telepítetem de hiába.Meg probáltam más rögzitövel is de azok is csak fő hangerőt mutatnak.De hol lehet ezt a fő hang erőt álitani vagy hogyan álitsam be hogy a bejövö hangot rögzitse?



HELP!!!!

[ Szerkesztve ]

(#10037) mézespálinka válasza Tosee (#10030) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Üdv!

Hát önmagában nem sikerült azzal, azonban, ha saját tulajdonba veszem, a linked alapján, majd az adott file-on a felhsználó jogosultságait kiterjesztem, akkor elfogadja, és hozzá tudok férni, megnyitja, működik. Azonban, ha a fileokat tartalmazó mappán próbálom ugyanezt a műveletet végrehajtani, akkor acces denied-et kapok, egyes fájlokra. Ugyanezeken a fájlokon, viszont egyesével működik a procedúra. :W
Esetleg valaki még valami tippet? (Aztán ha senki többet harmadszor, akkor nekiállok egyesével módosítani azt a pár száz file jogosultságát. De hát én csináltam magamnak a bajt :DD )

(#10038) Tosee válasza mézespálinka (#10037) üzenetére


Tosee
őstag

nem kell egyesével!
Kiválasztod a tulajdonost, majd be kell pipálni, hogy alkalmazza a cserét az objektumokon és az altárolókon is (Replace owner on subcontainers and objects)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10039) sfdrakex válasza kashuk (#10036) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

goldwavevel próbáld. Bejövő hang alatt kábelen bejövőt értesz ugye? Nem streameltet ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10040) kashuk válasza sfdrakex (#10039) üzenetére


kashuk
csendes tag

de én netről bejövö hangot akarok rögziteni nem mikrofonost.

(#10041) Tosee válasza jezusom (#10033) üzenetére


Tosee
őstag

sajnos én nem ismerem azt a trükköt! :B

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10042) Fire/SOUL/CD válasza kashuk (#10036) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Vezérlőpult/hardver és hang/Hang/felvétel fül/jobb egér/letiltott eszközök megjelenítése
Stereo Mix-en jobb egér/Engedélyezés/Stereo Mix-en állva Tulajdonságok gombon katt/beállítod, ahogy szeretnéd(elsősorban a jelszintre gondolok itt) leokézod, kész.
Innentől kezdve ezt kell kijelölni felvételi forrásnak, akármelyik hangrögzítőnél. [link]
Mindegy mi szól(winamp, internet rádió, cd-lejátszó, játék, stb stb), amit a hangarin hallasz, azt rögzítheted.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10043) arnyekxxx válasza Picturemaker (#9956) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Köszi, akkor nem küzdök tovább a kékség ellen. Bár ha valaki esetleg tudja mittomén registry-ben turkálva ki lehet-e nyírni az alapszint, az ne tartsa magába.

(#10044) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kérdés az itteni IE8 user-ekhez. Google Chrome Frame-et használtok-e?

Csak kíváncsi vagyok, semmi több. :D

Véleményem szubjektív...

(#10045) Clemi válasza Fire/SOUL/CD (#10034) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, működik :C

(#10046) Nokia-lányka válasza Tosee (#10022) üzenetére


Nokia-lányka
tag

Minden gépen (még a Win7-esen is) engedélyeztem. Újraindítottam mindet... vártam kicsit... nincs javulás. :O

Azért köszi szépen a segítséget. Ártani valószínűleg nem ártott a hálózatnak ez az engedélyezés. :)

Egyébként csak a saját gépemet tartom gyanúsnak... valami itt nincs beállítva helyesen... :F

(#10047) sfdrakex válasza kashuk (#10040) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor valami stream ripper programot szerezz be azt azzal lehet rögziteni, illetve mit akarsz fel venni ? msn beszélgetést? vagy netrádiot ? amit szeretnél arra keress rá guglival. Netwen bejövő hangot nem a hangkártya beállitásoknál kell állitgatni.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10048) Howkeddlee válasza sfdrakex (#10005) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Nos,nem jobb össze-vissza,csak mikor rendezgeti az ember pl a zenéit,s így ha mindig "el-elugranak" a file-ok,elég káosz tud lenni,mondjuk 1tb-nyi zenénél...
Vannak olyan zenék ugye pl.amik mondjuk így vannak elnevezve: 01. Scooter - Friends
Ez elől letörölve a 01. sorszámot,máris az "S" betűhöz ugrik.Aztán görgetni vissza a 01.el kezdődő zenékhez,és ugyanígy tovább...
Ezért ennyire bosszantó a dolog,s főleg mert 1tb zenében akad pár Mp3 muzsika... :)

Fire/SOUL/CD: Nem szeretem a TC-t sajnos,ezért "kell" az intézőben küzdenem vele!

[ Szerkesztve ]

(#10049) kashuk válasza Fire/SOUL/CD (#10042) üzenetére


kashuk
csendes tag

Köszi a segítséget! De bekelet pipálni a tiltót eszközök megjelenitését is.De sikerült! KÖSZI MÉGEGYSZER

(#10050) sfdrakex válasza Howkeddlee (#10048) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Megnyomod a home gombot nem ugrik a mappa elejére? Egyébként ennyi cuccot rendezgetni egyszerübb lenne valami fájl kezelővel pl total commander. Meg nálam mondju kelőadónként vannak rendezve és letöltés után alapból oda teszem be a zenét ahova való, átnevezve.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.