Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26751) Fire/SOUL/CD válasza Sátán44 (#26748) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mindössze 4G vagy nagyobb pendrive az alapkövetelmény.
Ezzel a szotfverrel próbáld meg létrehozni a W7 telepítő pendrive-ot.
Windows 7 USB-DVD Tool

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26752) Sátán44 válasza Fire/SOUL/CD (#26751) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm megpróbálom.Azt furcsállom, hogy a kingston 4gb pen-re a leírtak alapján simán megy,az én sandisk 16gb-on ugyanez nem :F

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#26753) Chris Kiki válasza Sátán44 (#26750) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Primitívvel.

Kézzel átmásoltam a fájlokat a telepítő DVD-ről, majd parancssorból bootolhatóvá tettem a pendrájvot. Vagy valami ilyesmi. 3 hónapja volt. A pontos menet:

cmd

diskpart
list disk (keresd meg a pendrájv id-jét, pl: "Lemez 1"-nél, 1)
select disk x (x helyén a pendrájv id-je álljon)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=fat32
assign
exit

Helyezd be a Vista telepítő DVD-jét és másold fel a fájljait a pendrájvra.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#26754) Daffni2 válasza northmahri (#26747) üzenetére


Daffni2
addikt

A legegyszerűbb az lenne, hogyha kérnél kölcsön valakitől egy 64bites Win telepítőt és aktiválnád a saját kulcsoddal.

Elvileg nem is kellene leszedned a 64bitest a 32biteshez kapott kulccsal aktiválhatod.

A másik megoldás, ha a 32 bites vásárolt OEM lemezed van, ahol vetted cseréltesd ki 64 bitesre.
Szerintem simán kicserélik.

"Aki ad,az nyer"

(#26755) negyedes válasza northmahri (#26747) üzenetére


negyedes
addikt

Ha a notis win mar volt aktivalva az bajos lesz mert oem es az koti magat az alaplaphoz. Esetleg meg lehet probalni a telefoonos aktivalast. Arra vigyaz, hogy prof kulcs nem aktival homeot es forditva. 32 es 64bites verzioknal mindegy, szoval 32bites home kulcsal tudsz aktivalni egy 64bites homeot is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26756) #93794560 válasza northmahri (#26747) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Megoldható lenne, de ha a laptopon, amelyiken eredetileg volt a 64 bites Win, azon már előre fel volt telepítve, akkor az már nagy valószínűséggel be volt aktiválva. S ha egy OEM Windows hozzá lett rendelve egy alaplaphoz, akkor már másik gépre nem lehet aktiválni. Legalábbis legálisan nem. A még sehová sem telepített 32 bitest fel lehet tenni bármelyik gépre, és aktiválni is lehet.

(#26757) Sátán44 válasza Chris Kiki (#26753) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm! Ez a módszer vált be! ;)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#26759) pcguru1 válasza Chris Kiki (#26742) üzenetére


pcguru1
őstag

Köszi :R

Mostmár a winxp-t sikerült felrakni :K

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#26760) fatal` válasza Daniel Alves (#26758) üzenetére


fatal`
titán

LinuxCD be, adatmentés, winreinstall. Esetleg vinyó másik gépbe be és ugyanez. Vannak külső, cdről bootolható eszközök erre a célra, de nekem nem működtek.

(#26761) Chris Kiki válasza Daniel Alves (#26758) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Hiren's boot Cd letölt -> Offline NT Password Changer elindít.

Ez reseteli az admin pass-t.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#26762) bobsys válasza Daniel Alves (#26758) üzenetére


bobsys
addikt

ez peldaullehet menni fog

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26763) fatal` válasza Chris Kiki (#26761) üzenetére


fatal`
titán

Remek, csak az admin fiók alapból le van tiltva ugye. :)

(#26764) Chris Kiki válasza fatal` (#26763) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ez gondolom nem csak az Admin fiók jelszavát tudja törölni hanem mindegyikét.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#26765) Chris Kiki válasza fatal` (#26763) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Egyébként hogy érted azt, hogy le van tiltva az Admin fiók?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#26766) Chris Kiki válasza cigam (#26743) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Megpróbáltam átmozgatni Easeussal.
Látszólag megcsinálja, kéri, hogy a művelet befejezéséhez indítsam újra a koputert...
... majd marad minden a régiben.
Ezt játssza akkor is ha átméretezem a partíciót.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#26767) negyedes


negyedes
addikt

Ideje lenne ujrainditani:

kb tul van vagy 50 stand byon es 10 hibernalason, aktiv hasznalat mellet eddig birta. Kezd kicsi lomha lenni.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26768) Laccoss válasza Daniel Alves (#26758) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáld meg a jelszót máshogy beírni. Esetleg kis nagybetűvel, vagy ékezetekkel, a nélkül, ill. z és y betűk felcserélődésével ha tartalmazza.

(#26769) bobsys válasza Chris Kiki (#26765) üzenetére


bobsys
addikt

ugy ahogy irja
az administrator felhsznalo alapertelmezetten le van tiltva, kulon kell engedelyezni

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26770) Sub-ZeRo válasza negyedes (#26767) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD Ejha, nem sámli. :Y

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26771) northmahri válasza negyedes (#26755) üzenetére


northmahri
tag

Kössz mindenkinek.
Tehát egy Windows 7 Pro 32bit aktivál 64bitest is?
Mert akkor hagyom a fenébe ezt a laptopos windowst, és leszedem a trialját a 64bites pronak és aktiválom vele az eredeti oemes kulcsal(amúgy most végignéztem a mellékelt szöveget és azt írja hogy "Microsoft Windows 7 Professional Frissítés" és a kulcs mellette).
Így jó lenne?

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#26772) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Most talaltam egy ilyet is... :U

Restart your computer, hold down F8 once you enter the Windows Boot Menu choose Safe Mode with Command Prompt, and now type in the following:

net user abc /add
net localgroup Administrators abc /add

The first command adds a new user called “abc”, and the second command adds that user to the Administrators group, restart your computer, login windows with new “abc” and reset the forgetten account password.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#26773) negyedes válasza northmahri (#26771) üzenetére


negyedes
addikt

Most nem ertem. Trial verzio nincs. Amit ki tudsz probalni az enterprize verzio es azt nem tudod a te sajat kulcsoddal beaktivalni. Ha szerzel egy erintetlen prof isot es a te kulcsoddal aktivalod akkor szerintem menniek kell.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26774) Chris Kiki válasza Chris Kiki (#26766) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Na megoldottam.
Illetve nem én hanem a Paragon HD Manager.
1 órát elmolyolt vele, de megcsinálta. Simán átméretezte a partíciót.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#26775) Laccoss válasza Daniel Alves (#26772) üzenetére


Laccoss
addikt

Remélhetőleg nem csak windows 95/98/Me alatt működik...

(#26776) northmahri válasza negyedes (#26773) üzenetére


northmahri
tag

Ok, akkor lewarezolom ha szabad így fogalmaznom mivel MEGVETTEM csak nem 32bites kell.

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#26777) Daffni2 válasza northmahri (#26776) üzenetére


Daffni2
addikt

Mondom, hogy kicserélik a boltban 64bitesre.

"Aki ad,az nyer"

(#26778) northmahri válasza Daffni2 (#26777) üzenetére


northmahri
tag

Nem mert bontatlan használtan vettem itt a PH-n.
Szóval működni fog így? Warezoltat(64bitest) felrakom és a kulcsommal(eredeti,32bites CD-s) aktiválom.

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#26779) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

sziasztok!

erre vmi megoldást tudtok? ma vmiért bekapcs után pár perccel feldobja ezt az üzit a gép, és nem akar működni a bluetooth :S

(#26780) evitiguF


evitiguF
senior tag

Üdv!

van egy kisebb-nagyobb problémám.
Adott egy gép, amin van Win7 és 2db megjelenítő, az egyik egy kicsi 17"-os monitor 1280x1024-es felbontású a másik pedig egy 42"-os FullHD tv.
HD4850-es videókarira van rákötve mindkettő, a monitor DVI-on keresztül az alaplaphoz közeli DVI csatira, a tv DVI-HDMI átalakítóval a másikra. Catalystban szoktam váltogatni, hogy melyik legyen elsődleges kijelző, vagy kiterjesztett legyen, vagy ugyanazt mutassa, stb.
A múltkor portalanítottam a gépet, és mikor visszakötöttem, a tv-t nem kötöttem rá egyből.
Ment a gép, a monitoron volt megjelenítve a kép, és működés közben rádugtam a HDMI-t a gépre, és egyből átváltott oda a kép. Azóta nem tudom úgy beállítani a gépet, hogy kiterjesztett megjelenítés legyen, vagy hogy mindkettőn legyen kép, csak az egyiket mutatja, ráadásul csak a 2-es DVI csatlakozón adja a képet, az 1-esen NO SIGNAL-t ír.
Nem, nem ment tönkre a dvi kimenet, mert Bios indításnál ad képet, illetve csökkentett módban is ad képet az 1-es DVI csatlakozón is. Valamit inkább elállítottam, csak azt nem tudom, hogy mit. Valakinek valami ötlete?

(#26781) cigam válasza evitiguF (#26780) üzenetére


cigam
félisten

Catalyst-ot nem ösmerem, de a Windows+P -re mit mutat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26782) northmahri


northmahri
tag

Nah megvan a terv.
Sikerúlt letöltenem a Windows 7 Pro 64bit érintetlen .ISO-ját, ilyen verziószámmal:
6.1.7600.16385, a Digital River-ről, angol nyelven.
Felteszem,majd felrakom a nyelv csomagot, és aztán aktiválom.
Márcsak azt nem tom hogy hogyan kell kiírni az ISO-t.

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#26783) CoolBoy323 válasza northmahri (#26782) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

bemountolod, és dvd copy!

v neroval cd kép írása!

(#26784) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Megkérek valakit h töltse le ellenőrzés céljából. Nekem vírust jelez. [link]

northmahri! IMG burn programmal pl.

[ Szerkesztve ]

(#26785) Game Hunter


Game Hunter
csendes tag

Helló mindenkinek!

Egy IDE vinyóról telepíteném a win7-et egy SATA 2-es vinyóra, és azt szeretném, hogy a SATA 2-es hdd-re tegye a boot infokat. Hogy lehetne ezt megcsinálni? A hdd új, csak ki lett bontva és beszerleve. A biosban egyelőre native ide-re van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#26786) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#26784) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem jelez vírust. Nod antivír. Amúgy onnan nyugodtan tölthetsz, nem vírusos.

Game Hunter
IDE vinyóról? Penről és dvd-ről tudok, hogy onnan bootol csak... :U
Amúgy meg ha sata2-re akarod, akkor vagy csinálsz előtte egy paríciót rá, vagy telepítéskor hozod létre. Ha telepítéskor, akkor csinálni fog egy 100 megás partíciót és azon lesznek a boot fájlok, nem a c mehajtón, vagy ahol a win7 partíció lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26787) Game Hunter válasza Sub-ZeRo (#26786) üzenetére


Game Hunter
csendes tag

Úgy értem, hogy az IDE hdd-n van egy win xp op rendszer és xp alól telepíteném a win 7-et a sata 2-es hdd-re, csak az a baj, hogy akkor az IDE hdd-re teszi a boot infokat, nem pedig a sata 2 hdd-re. Gondolod, hogy ha telepítéskor hozok létre a sata 2-es hdd-n pl: egy 40 GB-os C nevű partíciót, akkor a sata 2-re teszi a boot fájlokat?

(#26788) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#26784) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jó eséllyel fals riasztás: [link]
Küld el a víruskergetődnek elemzésre fals-ként.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26789) bobsys


bobsys
addikt

live messengerben van olyan beallitas, hogy a blockolt contactokat ne mutassa?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26790) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#26789) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Alapból nem mutatja...Persze az még kérdés, hogy hol ne mutassa... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26791) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#26790) üzenetére


bobsys
addikt

ooo, marmint nekem ne mutassa azokat akiket blokkoltam, mert ott vannak a listaban ha bejelentkezik

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26792) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#26791) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát, ez érdekes probléma akkor, mert akit én letiltok(ehhez nálam törlés is párosul, amit az MSN Plus Partnerlista karbantartójával végzek el), azt többet nem látom... :N
(Eszközök/Beállítások/Adatvédelem/csak az engedélyezett személyek...illetve
Plus!/Partnerlista karbantartó)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26793) bobsys válasza Fire/SOUL/CD (#26792) üzenetére


bobsys
addikt

hat nekem ilyenem nincsen, bar en meg a 2009es wlmet hasznalom
najo hasznalom az tulzas neha bejelentkezek ra

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26794) Fire/SOUL/CD válasza bobsys (#26793) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én az elérhető legújabb WLM-et használom, illetve telepítem mellé az MSN Plus-t. Ez utóbbit elsősorban azért használom, mert jól karbantartó a partnerlista(jól áttekinthetően látod, hogy kik vannak a listádon, kik vannak tiltva illetve azt is, hogy Te kinek a listáján szerepelsz stb) valamint még pár, számomra hasznos szolgáltatás miatt, pl Lapfüles beszélgetések stb...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26795) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Megosztott mappákkal lenne egy kis gondom...a cégnél adott jópár gép, kivétel nélkül Windows XP Home SP3-mal szerelve, és árválkodik 1 db Windows 7 Home premium (mindkét esetben 32 bit). A gond az lenne, hogy a win7-es gép csak pár gép megosztott mappáját látja (pontosan 7-et), míg az xp-sek a 7-est tökéletesen látják, és persze pont azt nem sikerül megtalálnia, amire szükség lenne... Még arra se tudom fogni, hogy esetleg switch kavarhat be, mert van olyan is, amit lát és nem lát, ugyanazon eszköz mögött...
A végcél az lenne, hogy 2 db mappát el tudjak érni a 7-es gépről, de eddig nem sikerült felnyitni a rendszer szemét :(

Volna erre valami megoldás? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#26796) MR!!


MR!!
aktív tag

Üdv!

az asztalról az Otthoni csoport ikont nem tudom eltüntetni. ez nem hivatkozás. tálcára se tudom tenni ( pl gyorsindítóba)

thx :)

miszter

(#26797) Pheadar


Pheadar
tag

Hali!

Akadt egy kis gondom a legutóbbi frissítés során: mindig amikor elkezdi letölteni, 11% után közli, hogy hiba történt és nem frissít. A hibakód 8000FFFF, amire találtam is egy ilyet, hogy töltsem le és futtassam, ami meg is történt, de nem segített, a hiba ugyanúgy fennáll.
Azzal is próbálkoztam, hogy letöltöttem a KB2286198 frissítést és kézzel telepítettem, de ekkor is hibát ír ki, pontosabban csak annyit, hogy a frissítés nem lett telepítve.

Szóval ha ezt valaki megfejtené nekem, az csodás lenne, köszi előre is.
Pheadar

Meg kellene próbálni boldognak lenni. Ha másért nem, legalább a példa kedvéért.

(#26798) ro_bert17 válasza MR!! (#26796) üzenetére


ro_bert17
őstag

(#26799)



addikt

Sziasztok!

Mondjuk, hogy sikerült odáig eljutnom, hogy gépen belül nagyjából tudom osztogatni a jogosultságokat a userek meg egyebek között.

De ha hálózaton megosztok mappákat, akkor azoknak a jogosultságait hogy tudom szabályozni? Kire hivatkozzak, mint jogosult? ip címre lehet? Vagy a gép nevére? Vagy hogy kell ezt?

PL megosztom a video mappát az asztali gépemen és be szeretném állítani, hogy a laptopról lehessen írni olvasni, akármi, de pl a médialejátszóról csak olvasni. Ezt hogy kell?

Hogy még bonyolultabb legyen a dologaz otthoni hálózaton felül van egy Hamachis hálózatom is, erre a hálózatra megint más jogokat szeretnék adni, mint az otthonira... Megoldható?

Eddig elég egyszerűen a megosztott mappáknál adtam írást olvasást 'everyone'-nak, de ez így nem az igazi, mert nem szeretném, hogy mindenki tudja piszkálni.

Remélem érthető voltam.:)
Ha van jobb toipic is erre, akkor amúgy szívesen veszem az átirányítást is.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#26800) malibu


malibu
tag

Üdv mindenkinek.Csak egy gyors kérdésem lenne.Lehet hogy nem ide tartozik, de itt tuti hogy 1-2 percen belül elolvassátok:) Win 7 64 bit van a gépemen.Valamitől a Windows képnézegetőben(rébebbi rendszereknél kép és faxmegjelenítő) az alap szín sárga lett.Lehet hogy a PS állított el valamit.Nem tudom, de ez volt a Vistánál is régebben és nem jöttem rá mi a baj.Minden más proginak jó a színe, de itt a fehér alap háttér is sárga és a képek is.Hol lehet ennek a proginak külön a színprofilját állítani, vagy mi lehet a gond?
Tudom hogy van sok jó képnézegető..De akkor sem nyugszom addig álltalában amíg nem oldódik meg valami:) Szeretek tisztában lenni mindennel ami a rendszerrel kapcsolatos.
Előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.