Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26951) Tosee válasza No-kia (#26950) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Itt sincs bent a kapcsolat?
hálózati és megosztási központ -> adapterbeállítások módosítása
Annak idején xp is itt tárolta az adsl kapcsolatot, csak az rakott parancsikont az asztalra is!
Egyébként most, hogyan kapcsolódsz, ha nincs ikon?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26952) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Ha a felhasználói fiókok felügyeletét a legalacsonyabb fokozatba állítom akkor pl amikor telepíteném a firefoxot kérné a rendszergazda jelszavát ami nincs. Akkor nem én lennék a rendszergazda? Csak egy profil van a gépen több nincs hogyan lehet azt beállítani hogy a gép úgy kezeljen mint ha rendszergazda lennék?

Rock Katona

(#26953) need


need
addikt

Üdv...

Mindenképpen újra kell raknom az egyik partíción a win 7 viszont a másik partíción az xp-nek semmi baja! Ha felraktam a win 7 a menü indító annak gondolom kakukk
Az EasyBCD hozz tudom adni a másik partíción lévő xp-t?
hogy legalább az ne kelljen újra rakni!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#26954) No-kia válasza Tosee (#26951) üzenetére


No-kia
őstag

itt megvan, köszi,

csatalkozásal nicns gond, de a tálca ikonját nem húzhatom be a startupba...

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#26955) cigam válasza need (#26953) üzenetére


cigam
félisten

Persze, de megkockáztatom a W7 észreveszi az XP-t, és beteszi a bootmenübe magától.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26956) cigam válasza No-kia (#26954) üzenetére


cigam
félisten

Hát állítsd be, hogy automatikusan kapcsolódjon. (Az internetbeállítások kapcsolat fülén [link] a képen pont egy másik pont van bekarikázva, neked az automatikus tárcsázás kell)

Ha ez nem segít, akkor próbáld ki a Connection Keeper-t.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26957) need válasza cigam (#26955) üzenetére


need
addikt

legyen úgy:)

kb 1 évet birt ki a win 7 most újra rakom majd és jövök hülyeségeket kérdezni:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#26958) joevagyok


joevagyok
csendes tag

Érdeklődnék, hogy nekem van egy aktivált windowsom aminél előugrik az az ablak h nem eredeti. Azt valahogy nem lehet eltüntetni vagy valami megoldás nincs rá anélkül, hogy újra telepítsem vagy ilyesmi?

(#26959) bobsys válasza joevagyok (#26958) üzenetére


bobsys
addikt

megvetted? tisztaszoftver?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26960) negyedes


negyedes
addikt

Most mar tudom, hogy honnan terjednek a hulyesegek:
:W

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26961) creed30 válasza Gorneck (#26948) üzenetére


creed30
aktív tag

Tehát képes úgy tömöríteni a saját backup hogy a 9Gb-os C: minden gond nélkül felmegy a 4.7GB-os DVD-re?

(#26962) Gorneck válasza creed30 (#26961) üzenetére


Gorneck
titán

Mint írtam én nem DVDre mentek...nincs is meghajtóm....de HDDről simán visszaállít mindent...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#26963) Sub-ZeRo válasza negyedes (#26960) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hihi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26964) Fire/SOUL/CD válasza negyedes (#26960) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ööö, avass be, hogy hol van itt a hülyeség, mert kigúvad a szemem, de nem találom... :DDD
(Vagy akkora, hogy "nem látom a fától az erdőt" kategória?

Sub-Zero "vigyorog", ezek szerint Ő rájött...(vagy nem ;] )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26965) cigam válasza negyedes (#26960) üzenetére


cigam
félisten

??

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26966) Tosee válasza creed30 (#26961) üzenetére


Tosee
őstag

elindítottam egy mentést kíváncsiságból... 25GB-os C partíciót backupolom a gyári programmal kíváncsi leszek a méretére! De arra nincs lehetőség (legalábbis én nem találtam), hogy a tömörítés szintjét állítani lehessen!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26967) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

hogyan tudnám elérni hogy rendszergazdaként kezeljen a gép??

Rock Katona

(#26968) negyedes válasza Fire/SOUL/CD (#26964) üzenetére


negyedes
addikt

Ennyire le vagyok maradva. :F a 32 bites rendszer ugy jelolik, hogy x32. ez igy normalis, vagy en vagyok ennyire regimodi, hogy x86nak irom.

LordDarkness reszben az vagy. de minek teljes koru admin jog?

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26969) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#26964) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham. X32???? Meg mondjuk az is furcsa, hogy külön verzióhoz driver... :W :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26970) pincehely válasza negyedes (#26968) üzenetére


pincehely
addikt

Most őszintén szerinted az emberek hány százaléka van tisztában vele, hogy az valójában X86?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26971) need válasza Gorneck (#26962) üzenetére


need
addikt

hát nekem k*ra nem áldott vissza semmit!
Pedig csináltam még helyre állító lemezt is!

Viszont ha felraktam újra akkor a win 7 ből vissza lehet állítani vagy csak kiviűröl op rendszer indulása nélkül?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#26972) #93794560 válasza pincehely (#26970) üzenetére


#93794560
törölt tag

Egy kicsit furcsán lett ez a 32-64 bites rendszer jelölése kialakítva. A 32 bites rendszereket a régi processzorok számozása alapján jelölik, pl: 8086, 80286, 80386, 80486, stb. Tulajdonképpen az x86 jelölés azt fejezi ki, hogy az előbbiekkel kompatibilis a proci. Míg a 64 bitesnél egyértelmű, hogy miért x64. Csak ezt sokan nem tudják.

[ Szerkesztve ]

(#26973) No-kia válasza negyedes (#26968) üzenetére


No-kia
őstag

ilyen volt nálunk is informatika technológia órán,
-csoportosítások: x32 x64, mondom az nem x86? , jah de, új felírás: x86 32 bit, x86 64 bit :W :W

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#26974) negyedes válasza pincehely (#26970) üzenetére


negyedes
addikt

Nem sok, de azert ne irjunk mar hulyeseget. ;)
Itt egy jo pelda, hogy mennyire megteveszto lehet.

"Szemantikai vitába ne menjunk bele. Úgyis mindenki tudja mi az az x32, millió és millió helyen hivatkoznak így rá, köztük maga a gyártó is. De ha már itt tartunk, x64 és x86 sem létezik: hiszen az x64 a 64bites programok (és CPUk) jelölése-akkor az x86 minek a jelölése? ezen logika alapján 86bites programoké?" - ez par honapja volt itt a topikban.

A 64bites cpukat pedi x86-64 szoktak meg jelolni, szoval aza x64es is santit. :P

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26975) janos1988


janos1988
addikt

Van olyan parancs amit parancsikon formajaban ki lehet tenni az asztalra es lekapcsolja a monitort, legalabbis keszenleti allapotba helyezi (laptopnal)? Esetleg ezzel egyutt lehetne hasznalni: %windir%\system32\RUNDLL32.exe USER32.DLL,LockWorkStation

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#26976) Thunderzolee válasza Steelmanus (#26932) üzenetére

Köszi!

Windows szolgáltatások ki- és bekapcsolása. Ez az.
Windows Search. Elég volt a pipát visszatennem.

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26977) #93794560 válasza negyedes (#26974) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez az egész kavar a jelölések között azért van, mert nem egyértelmű, hogy ki hogyan jelöli ezeket. Valaki a címsin bitszélességével, mások pedig a processzorcsaládok kompatibilitási számozásával.

(#26978) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
A virágbolti Win7 rájött, hogy virágbolti. Meg tudnám valahogy győzni, hogy nem az? :)

(#26979) Sub-ZeRo válasza DEJVID (#26978) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja, veszel egy eredeti win7-et. Amúgy itt nem kapsz ilyen segítséget az ügyben, máshol keress segítséget....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26980) Fire/SOUL/CD válasza negyedes (#26968) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor pár infó

1. az x86 az egy CPU architektúra, jelen pillanatban van 16/32/64 bitesben. Hivatalosan a CPU-k megnevezése x86-16, x86-32, x86-64 lenne csak ezt elhagyták, lerövidítették.
A napjaink 64 bites CPU-it, hivatalosan "x86-os processzor 64 bites kiegészítéssel" lehetne nevezni.

2. Szoftvereknél(így a driverek esetében is) sokkal helyesebb a x32 és x64 megjelölés, ugyanis ha x86-nak volna jelölve (bár igaz, hogy napjainkban nem jellemző), de az azt is jelentheti, hogy 16 bites a kód, ami már x64-es CPU-n nem fut, viszont egy 32 bites progi meg igen. Szoftverek esetén ezért helyesebb ez a megjelölés, mint az x86. De, mint említettem, ezt napjainkban már mindenki "ráérti"...
(Az első valóban 32 bites CPU az 80386 DX-40-es volt, mert abban az adat- és a címbusz is 32 bites lett. A mai modern x64-es CPU-k ugyan elméletben meg tudnának címezni 2^64 memóriát, de "csak" (teljesen pontosan nem biztos, hogy jól emlékszem) 2^40 tudnak megcímezni, mivel egyszerűen nincs ennyi címbusz kiépítve(nem mostanában lesz ennyi RAM a gépekben))

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26981) negyedes válasza Fire/SOUL/CD (#26980) üzenetére


negyedes
addikt

ismerem a cpu arhitekturakat szoval tudom mi micsoda ;) . De nekem meg mindig furcsa az elnevezes. de ez mar egyeni szoc problemam. :))

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26982) Gorneck válasza need (#26971) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem sose volt vele gondom...Vistánál se...

Nem értem a kérdésed...

Gorneck#1239

(#26983) cigam válasza No-kia (#26973) üzenetére


cigam
félisten

És mi ezzel a gond?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26984) LordDarkness válasza negyedes (#26968) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

mert ha kikapcsolom a felhasználói fiók felügyeletet akkor pl firefox telepítésnél kéri a rendszergazda jelszavát ami nincs így nem enged tovább. Ebből gondolom hogy ez a baj.

Rock Katona

(#26985) need válasza Gorneck (#26982) üzenetére


need
addikt

nekem a vista kimaradt az életemből így én ezt a Backup dolgot nem ismerem!

Láttam hogy van a win 7 ben ilyen lehetőség és csináltam biztonsági mentést a win 7 röl gondoltam hogy majd jó lesz 1x! kb 30 gb lett a mérete

Van helyre állító lemezem is persze..és jött a össze omlás és helyreállító lemezt betettem először nem talált helyet hogy hová karom vissza tenni akkor toltam neki a raid drivert akkor felismerte a javítandó op rendszert kérte a helyet hogy hol van a biztonsági mentést és na onnan nem történt semmi nem értem melyik filest akarja beolvasni a backup könyvtárból vagy melyik filesre van szüksége!

a kérdés második része pedig arról szól hogy ha fel van frissen telepítve a win 7 akkor ezt a biztonsági mentést (mert ebben már minden benne van tehát minden eszköz fönt van) van e lehetőség hogy a win 7 be ezt bele rakjam vagy is hogy ne kelljen félnapig telepíteni a sok xart ami kell! jól körbe írtam remélem érted?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#26986) Chris Kiki válasza janos1988 (#26975) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Esetleg ez a program nem jó?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#26987) Zsohi


Zsohi
őstag

Hello!

Meg mindig nem sikerult megoldani a problemam :((( A Windows ujra telepitese se segit teljes format melett sem mindig ugyan ugy elo jonn ez a problema(Bongeszes kozben elojonnek kulonfele reklamok es eleg surun elerhetetlene valnak munkodo oldalak). Telepites kozben net kihuzva meg fel nem telepul a naprakesz virusirto, tuzfal bekapcsolva. De a virus(?) mar egybol jelen van az elso bongeszesnel. (A net egy vezetek nelkuli d-link routerrel van megosztva a halozatban 2 PC talalhato es meg par egyebb keszulek a gepem amd p. 8450x3 3 giga ram es egy 9800gt kartya)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#26988) #93794560 válasza Zsohi (#26987) üzenetére


#93794560
törölt tag

Vagy a Windows telepítő gányolt, vagy ha nem, esetleg a megosztott gépekről kaphattál valami kártevőt. Esetleg még fertőzott USB-s cuccról, pl. pendrive-ról telepítesz föl valamit, és a pen autorun fukciójával megy fel valami. Próbáld meg úgy megcsinálni, hogy csak a géped legyen, meg a net, más nem. Ha így fel tudod tenni a biztonsági priogramokat, akkor jónak kell lennie.

(#26989) cigam válasza need (#26985) üzenetére


cigam
félisten

Bár nem vagyok egy W7 backup guru, de a súgó sokat segít.
Szóval a biztonsági mentés, (csak)fájlokról készít másolatot. alapból az összes felhasználó könyvtáráról, és egy rendszerképet.
Ez a rendszerkép tulajdonképpen egy tükörmásolatot készít a rendszert tartalmazó lemezről.
Ha te mást állítottál be, pl. letiltottad a rendszerkép mentést, akkor abból nemtudod visszahozni a rendszert, csak a home mappád tartalmát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26990) Tosee


Tosee
őstag

Elkészült a backup a gyári programmal (dúrván 63GB adatról van szó, két partíciót foglal magába, és 60GB-ra húzta össze)!
Szóval c:\ (win7) csináltam egy rendszerképet, és sajnos belevette a h:\ meghajtót is, ami a virtuális gépek (vmware) számára fenntartott partíció... nem tudtam kikapcsolni, mivel nem lehet eltávolítani előle a pipát!

Emiatt nem valószínű, hogy ezt fogom használni a lemezképek elkészítéséhez, de egy próbát megért!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26991) cigam válasza Tosee (#26990) üzenetére


cigam
félisten

Merthogy az is "Rendszer" partíció. Nincs vmi windows zsuga? (lapozófájl?)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26992) NeverGone


NeverGone
tag

Sziasztok!

Sikerült feltelepítenem a Windows 7-et egy külső, USB-vel csatlakoztatott merevlemezre ez a leírás alapján. Indításkor viszont a classpnp.sys betöltésekor rögtön újraindul a gép, akármelyik indítási módot választom.
Tudtok valami megoldást?

(#26993) cigam válasza NeverGone (#26992) üzenetére


cigam
félisten

Miért csináljátok ennyire bonyin? Mikor csak 1 MS progi kell hozzé, és kalap kabát...
[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26994) Pisztillus válasza Zsohi (#26987) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nincs abban a gépben egy másik partíció és/vagy winyó (pl. adatoknak)? Mert azon is megbújhat a kártevő.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#26995) Chris Kiki válasza cigam (#26993) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Szerintem ő nem USB-s drájvról, hanem USB-s drájvra akar telepíteni.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#26996) Zsohi


Zsohi
őstag

Vegre megoldodott a problemam. :DD A router produkalta az osszes jelenseget igy nem is csoda hogy egy virusirto se talalta a virust/hibat.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#26997) Gorneck válasza need (#26985) üzenetére


Gorneck
titán

Vmit nagyon nem jól csináltál...

Nem belerakod...eleve menüben benne van...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#26998) NeverGone válasza Chris Kiki (#26995) üzenetére


NeverGone
tag

Így van, a rendszert szeretném futtatni külső meghajtóról, nem a telepítőt.

(#26999) Chris Kiki válasza Zsohi (#26996) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Fertőzött volt a router biosa, vagy hogyan??

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#27000) #93794560 válasza Chris Kiki (#26999) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szerintem a routeren keresztül a géphez kapcsolt más gépekről jött át a féreg. Ha router nélkül, csak simán a netet dugta rá a gépre, a többi PC-t nem, akkor nyilván nem kapta meg a kártevőt. Erről írtam neki korábban.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.