Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25051) pzstm válasza bandus (#25049) üzenetére


pzstm
titán

mindig töröltem a windows telepítőből a rendszer-partíciót, majd létrehoztam a helyén egy újat, formáztam és mehetett is fel rá a windows.

Tartsd meg jó szokásodat :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25052) Morden24 válasza bandus (#25049) üzenetére


Morden24
nagyúr

anno ha reinstall volt, mindig töröltem a windows telepítőből a rendszer-partíciót, majd létrehoztam a helyén egy újat, formáztam és mehetett is fel rá a windows.

Bezony, így működik.

változott azóta valami?

Változott hát. Majd meglátod ;)

szerk.: Mondjuk ha az adatlapodon szereplő gépről van szó, akkor én nem erőltetném a Win7-et, hanem maradnék XP-nél.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#25053) bandus


bandus
veterán

köszönöm mindkettőtöknek :R

akkor délután nekiállok a telepítésnek, és majd jelentkezem. remélem maz új, működő rendszerről :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25054) negyedes válasza 92K (#25048) üzenetére


negyedes
addikt

Szar a program(?) egy jotanacs:ne buheraljatok a rendszert ilyen nyavajakkal. ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25055) bandus válasza Morden24 (#25052) üzenetére


bandus
veterán

dehoogy, az csak úgy ottmaradt, már időtlen idők óta :) mondjuk otthon szüleimmég mindig azt használják :D a laptopomra lenne :) (toshiba l-40).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25056) 92K válasza negyedes (#25054) üzenetére


92K
csendes tag

eddig jó volt..

június 16-án leszek gépnél!telefonon elersz:30/624-8040

(#25057) Lenry


Lenry
félisten

páciensünk kb 4 éves, fémvázas, akut némaságban szenved, az MR szerint eltűnt az analóg hangszála, csak az SPDIF látszik. toxikológia negatív, immunrendszere ép, aktív, és minden védőoltást megkapott, vallása 32 bites Windows 7.

még a helyszínen kapott intravénásan egy új Realtek HD Audio drivert, de nem használt, sőt, gyakorlatilag eltűnt, mintha sosem adtam volna be neki.

differenciáldiagnózist kérek.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25058) pckownz válasza Lenry (#25057) üzenetére


pckownz
senior tag

Neba... nagyon széééép :O :C

(#25059) Sub-ZeRo válasza Lenry (#25057) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ez... Hát ez... Kész. :C :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25060) molnarpeter válasza Lenry (#25057) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

BIOS? ;)
raj a szöveged :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25061) total90 válasza Lenry (#24997) üzenetére


total90
veterán

Köszi :R

(#25049) bandus

A blogomon írtam már Win7 telepítést, ha érdekel: [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25062) Lenry válasza molnarpeter (#25060) üzenetére


Lenry
félisten

a biopszia nem mutatott elváltozást.

nem, az én szövegem, biztosan nem raj.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25063) bandus válasza total90 (#25061) üzenetére


bandus
veterán

köszi neked is :R
telepítés előtt végig fogom olvasni ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25064) Sub-ZeRo válasza total90 (#25061) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia!

Olvastam a blogod a telepítésnél és szeretnék hozzá fűzni valamit. Látom hogy az AHCI driver telepítését nem tetted bele... Azt még belerakhatnád ha akarod, szerintem még azzal ki lehetne egészíteni, meg hozzá írni, hogy célszerű telepítéskor elvégezni, ha valakinek nem felel meg a gyári AHCI driver. Persze ez csak egy észre vétel, ha nem akarod nem írod bele. :DDD
Amúgy jó lett az írás. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25065) Lenry válasza Lenry (#25062) üzenetére


Lenry
félisten

persze, hogy nem használt az intravénás HDA driver, ha egyszer nincs is HD Audio codec, persze a kórtörténetnél ezt nem írta föl senki, és a franc gondolta volna, hogy ez az alaplap pont abba az 1%ba esik, amin nem Realtek kártya van.

egy adag Audiomax driver és már énekel is. stílusosan a Teardroppal teszteltem :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25066) negyedes válasza Lenry (#25065) üzenetére


negyedes
addikt

good choice :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25067) Lenry


Lenry
félisten

az utóbbi időben, ha itt hagyom hosszabb időre a gépet, akkor lefagy.
komolyabb lemezműveletektől is képes megadni magát (pl DC++ hashelés), ezen kívül a rendszerlemez nem ad magáról semmi SMART infót, így gyanús, hogy az a baj.

ez eddig tiszta, de nem jöttem rá, hogy miért fagy az üresjárattól. most megvilágosodtam, hogy biztosan az automatikus lemeztöredezettség-mentesítő aktívkodik ilyenkor, de néztem a szolgáltatásokban, és a defragmenter nem fut és kézi indításon van, pedig nem emlékszem, hogy állítottam volna rajta valamit.

hol tudom megnézni, hogy aktív-e az autodefrag, és ha igen, hol kapcsolom ki?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25068) Sub-ZeRo válasza Lenry (#25067) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Most nézem hogy tényleg manuálon van az indítás, pedig be van jelölve, hogy autómatán egy adott időben csinálja meg... Akkor ezek szerint nem is csinálja meg?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25069) pckownz válasza pckownz (#25047) üzenetére


pckownz
senior tag

Valaki? :F :U

(#25070) Lenry válasza Sub-ZeRo (#25068) üzenetére


Lenry
félisten

biztos, hogy csinálja valamikor, mert nekem minden vinyóm 0-1%-osan töredezett csak.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25071) Sub-ZeRo válasza Lenry (#25070) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja értem, akkor nincs feleslegesen bapipálva. Köszi.
Amúgy a defragnál tudod kikapcsolni, ott lehet bepipálni, hogy automatán ő végezze el.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25072) Kolondrum


Kolondrum
félisten

HDD cserém volt és 80giga adatot úgy gondoltam jobb ha hálózaton mozgatok noti és asztali között. Ezért megosztottam egy mappát amire felmásolom a notiról az asztalira a dolgokat. Kérdésem: El lehet tüntetni a mappáról a jelet hogy valaha hozzányúltak megosztással? Gondolok itt arra h ha rákattintok alulra ki van írva h megosztva pedig már nem vagy éppen ott van a lakat rajta amikor nincs megosztva. Elég furcsa kérdés. Baromira zavar h más mappa mint a többi. Rend a lelke mindennek! ;)

[ Szerkesztve ]

(#25073) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#25072) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze. Mappára jobb gomb, tulajdonságok, megosztás, majd kiveszed a pipát és OK.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25074) total90 válasza Sub-ZeRo (#25064) üzenetére


total90
veterán

Hamarosan új helyen lesz a blogom (saját tárhely+domain), majd ott szerkesztem. Egyelőre marad, de kösz a javaslatot :R

(#25063) bandus

Nincs mit ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25075) Lenry válasza Sub-ZeRo (#25071) üzenetére


Lenry
félisten

de ott csak heti 1 van beütemezve, az is valamikor éjjelre, a gépem meg nappal is lefagy x idő után...

én úgy tudom, hogy van valami olyan defragmenter is, ami akkor kapcsol be, ha már nagyon unja magát a gép, ezt szeretném kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25076) Sub-ZeRo válasza total90 (#25074) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igazán nincs mit. :B

Lenry:Nem az indexelésre gondolsz véletlenül? :U Más defragot nem ismerek win7-nél. Amúgy igen, éjjelre írja, de én átraktam az időpontot, mert akkor már nem megy a gép nekem. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25077) Lenry válasza Sub-ZeRo (#25076) üzenetére


Lenry
félisten

az indexelést letiltottam, mert soha nem használom a Windows keresőjét, akkor meg ne indexeljen nekem semmit fölöslegesen.

én se találok más infót, de egyszer mintha moonman írt volna valami ilyesmit, hogy üresjárat esetén defragolgat unalmában a Win7...

írok neki egy privátot és megkérdem tőle

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25078) Psychonaut válasza Lenry (#25077) üzenetére


Psychonaut
addikt

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Teljesítményadatok és -eszközök\Speciális eszközök

Itt kiválasztod a Lemeztöredezettség-mentesítőt, és kikapcsolod.

(#25079) Lenry válasza Psychonaut (#25078) üzenetére


Lenry
félisten

ez már megvolt, de ez nem üresjáratra volt ütemezve, hanem szerda hajnal 1-re :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25080) Psychonaut válasza Lenry (#25079) üzenetére


Psychonaut
addikt

Bocs, nem olvastam vissza. :B

(#25081) kashuk válasza ANT (#25003) üzenetére


kashuk
csendes tag

csak írásnál lassú.Hol tudom megnézni a udmat?

(#25082) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Két napja szólt fater, hogy nem működnek a Windows játékok (Pasziánsz, Özvegy, stb.). Amikor elindítom valamelyiket, az általános "...működése leállt" hibaüzenetet dobja ki.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#25083) ANT válasza kashuk (#25081) üzenetére


ANT
őstag

Sajátgép ikonon jobb klikk--->kezelés.
Erre jön ez az ablak. Itt Eszközkezelő/ IDE ATA/ATAPI vezérlők.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#25084) kashuk válasza ANT (#25083) üzenetére


kashuk
csendes tag

megtaláltam kivan pipálva a dma a ata chanel 1 ben és a 2ben is.Mit tegyek?

(#25085) ANT válasza kashuk (#25084) üzenetére


ANT
őstag

És a jelenlegi üzemmód is Ultra DMA? Ha igen, akkor nem ez a probléma.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#25086) kashuk válasza ANT (#25085) üzenetére


kashuk
csendes tag

igen a jelenlegi is dma.Nos ötlet

(#25087) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Hangproblémában tudtok segíteni?? Alaplapi (EP41-UD3L) "cuccot" használok! Leszedtem a gyártó honlapjáról a legfrissebb audio drivert, de nincs hang!! És nem tudom mitévő legyek! :F

(#25088) Lenry válasza b1sti (#25087) üzenetére


Lenry
félisten

ha megy valami zene, és rákattintasz a hangerőszabályzóra, akkor mozog a kis zöld sáv?
jó hangeszköz van kiválasztva?

(#25086) kashuk frissítsd az író firmware-jét és próbáld másfajta DVD-vel is.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25089) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam ezt az RT Seven Lite-ot, és bár kellett egy próbatelepítés, de a második már nagyon szépre sikerült. Lapozó és hibernáló file nélkül valamivel kevesebb, mint 7Gb-ot foglal a frissen telepített rendszer (bár pár apróságot már telepítettem, mint pl. a böngésző, amiből írok, VGA driver, stb...). Szóval így már kellemesen el lehetne férni egy 30Gb-os SSD-n is.

Bár én jobban értékelem azt, hogy meg tudam szabadulni egy rakás olyan dologtól, amit sohasem használok, de le sem lehet véglegesen tiltani, és néha útban van. (Pl. Security center, Windows Media Player, beépített DVD író funkció, és még egy kazal hasonló cucc)

Ha esetleg érdekel valakit, akkor be tudom linkelni egy ini file formájában a beállításaimat. (Talán könnyebb azt személyreszabni, mint a default-ot, alapból vagy egy nagyon óvatos, és egy túlzó preset...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25090) fiorella válasza Sub-ZeRo (#25036) üzenetére


fiorella
csendes tag

akkor azt mondod ne is használjam a gyári cd-t csak update-oljak (és telepítsem fel az ati hotfixet?,az alaplapot se rakjam fel gyári cd-ről?de akkor az agp,usb,lan..stb se megy fel szerintem..de lehet hogy update-tal bejön :)
ma újra felraktam semmi,de xp-n se működik :Y
van egy meredek ötletem van a gépemben egy hibrid tuner kártya,akadhat azzal a videokártya?? még ha nincs is telepítve,...
holnap ki veszem úgyse használom hátha nincs jobb ötletem...

köszi a segítségedet!

[ Szerkesztve ]

http://mesterbrigad.hu

(#25091) Sub-ZeRo válasza fiorella (#25090) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszerű. Mikor feltelepíted a 7-et, akkor menj az eszközkezelőbe, majd nézzd meg hogy melyik hardverhez van sárga felkiátójel. És ha van, csak ahhoz keres update-n frissítést. Ha nem talált, akkor előtte guglival keress drivert hozzá, lehet találsz frisebbet mint ami a cd-n van. Igen csak telepítsd fel a hotfixet.

Nem tudom, nem volt még tuner kártyám de kipróbálhatod hogy kiveszed a gépből.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25092) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jó reggelt

Valaki be tudná linkelni az FXVisor progit? Nekem valamiért a régi letöltési linkek nem működnek. :O Esetleg alternatíva is jöhet a kis nyilacskák eltüntetésére.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25093) Sub-ZeRo válasza V.Stryker (#25092) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25094) ANT válasza kashuk (#25086) üzenetére


ANT
őstag

Próbáld ki ImgBurn-nel is. Ha az is csak egy sebességen írja a lemezeket, akkor registry takarítás, esetleg eszköz eltávolítás, utána restart. Ez utóbbit ott találod, ahol megnézted a DMA-t, az Illesztőprogram fülön.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#25095) Sub-ZeRo válasza kashuk (#25086) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az is leeht hogy döglődik az író. Nekem most ment tönkre egy LG. Úgy 1500-2000 db dvd után beadta a kulcsot. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25096) V.Stryker válasza Sub-ZeRo (#25093) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25097) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nemtudom, hogy más találkozott-e már ezzel a problémával, de már kezd idegesíteni. Mióta felraktam a gépemre a WinAVI 9.0-t, akkor kezdte, hogy amikor konvertáltam akkor a Win7 aero-ját leszedte... ez oké, tegye... Nade ha nem használom a progit, csak mondjuk megy egy Firefox ablak és megy egy játék mellette... Alt+tab-al lépegetek, valamiért a FF ablak áttetszőségét leveszi olyanra, mint amikor nicns az aero bekapcsolva a gépen.

Vmi 5let? Köszi

(#25098) pzstm válasza KaiotEch (#25097) üzenetére


pzstm
titán

megy egy játék mellette...

A játék kapcsolja le az AERO-t, hogy minél több memória+videóteljesítmény jusson a játéknak. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25099) bigdigit


bigdigit
addikt

kérdés:
konfigot cseréltem...P45-ről P55-re..lap,proci,mem.a gépben még egy x-fi kártya és egy gtx 480 csücsül.
létezik,hogy a win7 normálisan működjön ennyi hardver változás után?
szöszölt vagy 15 percig telepítgetett és úgy néz ki működik.egyedül az x-fi-nél vettem észre létrehozott mindenből egy "2"-es verziójú választási lehetőséget a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

(#25100) KaiotEch válasza pzstm (#25098) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De eddig sosenem csinálta... És hogy lehet ezt kikapcsolni, hogy ne szedje le?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.