Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26351) fatal` válasza BenJoe80 (#26350) üzenetére


fatal`
titán

Próba szerencse, én csak abból gondolom, mert a win is HD Audiot ír.

(#26352) Sub-ZeRo válasza BenJoe80 (#26350) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Realtek ALC861 High Definition Audio 8-channel CODEC
Ilyen a lapodon a hangkari.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26353) BenJoe80 válasza Sub-ZeRo (#26352) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Á, meg van, működik. Valamiért nem működik a hangszóró mikrofon bemenetén keresztül és a Realtek HD Audio Manager-ben a speciális beállításoknál szét kellet választani az egyforma típusú csatlakozókat és onnantól kezdve ment...

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26354) biker válasza bobsys (#26297) üzenetére


biker
nagyúr

köszi. jó lett!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26355) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
Egy banális kérdés,hogy tudom kikapcsolni a bejelentkező dallamot?
Vetérlőpult->hang->hangoknál kilőttem mindent,de még az opcíóját se találom.
Kösz és üdv

(#26356) cigam válasza hfrankee (#26355) üzenetére


cigam
félisten

Ott van 1 pipa is a lista alatt "Rendszerinditási hangjelzés lejátszása" néven.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26357) bobsys válasza biker (#26354) üzenetére


bobsys
addikt

szivesen

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26358) bobsys válasza #19617792 (#26340) üzenetére


bobsys
addikt

siman lehet, nem kockazatos

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26359) hfrankee válasza cigam (#26356) üzenetére


hfrankee
senior tag

oh,bakker! :(((
Köszönöm

(#26360) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Helo!
mért csak a grafikus kártya memóiáját használja (telepített memória 4GB 257MB használható) a win7?
üdv.

(#26361) JetiRulez válasza JetiRulez (#26289) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ötlet (hatlet)? :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26362) pzstm válasza pok.tom (#26360) üzenetére


pzstm
titán

adnál erről egy screenshotot? nem csak egyszerűen késő van és félreolvasol? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#26363) fatal` válasza pzstm (#26362) üzenetére


fatal`
titán

Én is ezt gyanítom, bár 4GB ramhoz illene a 64bitest telepíteni, az üzenettől függetlenül.

(#26364) cigam válasza pok.tom (#26360) üzenetére


cigam
félisten

Mire? Milyen gép? Milyen VGA?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26365) Sub-ZeRo válasza JetiRulez (#26289) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam a képolvasóban akkor tudod megadni, mikor beszkennelted a képet és utána ajánlja fel a mentést ahová menteni akarod.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26366) Morden24 válasza pok.tom (#26360) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha a Win7 257Mb ramot használna, akkor te azt a gépet el sem tudnád indítani ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#26367) JetiRulez válasza Sub-ZeRo (#26365) üzenetére


JetiRulez
őstag

Alapból a C:\Users\User\Documents\Scanned Documents-be menti, annak ellenére, hogy a Dokumentumokat áthelyeztettem a beállításokban. Nem ajánl fel semmit szkennelés után.
Van a programban Mentés másként lehetőség, de azt csak külön-külön, képenként lehet végrehajtani és problémás, ha 20 képet kéne gyorsban elhelyezni valahova.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#26368) fatal` válasza Sub-ZeRo (#26365) üzenetére


fatal`
titán

Ezt már én is írtam neki, úgyhogy továbbra sem értem a gondot. :)

[ Szerkesztve ]

(#26369) Sub-ZeRo válasza fatal` (#26368) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én sem, ezért nem is írtam vissza. :B :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26370) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Hali mindenkinek!

Egy problémám lenne, hogy Windows 7 alatt videó lejátszásakor néha túl pixeles a kép.
Amikkel próbáltam lejátszani a filmeket: smplayer, kmplayer, vlc, WMP10...
Xp alatt viszont ugyanaz a videó teljesen tiszta volt.
3 gépen próbáltam a win7-et mindhárom gépen ez volt a problémám.

Mit csinálok rosszul vagy mit kéne másképp?

Válaszokat előre is köszönöm!

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#26371) Sub-ZeRo válasza hunmyke (#26370) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld meg MPC-HC alatt őket. Ha akkor is pixeles, akkor szerintem a videó a rossz. Vagy még az MPC után esetleg egy codec csomagot, mondjuk a K-lite-ot ajánlom. Mindegy melyiket próbálod ki, de szerintem a fullot nézzd meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26372) Morden24 válasza hunmyke (#26370) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha mindegyik lejátszó alatt szar a kép, akkor az beállítási vagy driverprobléma lesz, tehát a CCC-ben próbáld beállítani a dolgokat.

Egyébként WMP10 nincsen W7-en ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#26373) hunmyke válasza Sub-ZeRo (#26371) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Köszönöm a tippet, ez már jóval szebb képet ad.
Egyedül az avi-kkal voltak problémák, többnyire DBrip-ek, csak valahogy Xp-n szebb képet adott.
720p-s mkv-kkal teljesen jó volt a lejátszás

Szerk.:
Morden24, én kérek elnézést, igen le vagyok maradva, szóval WMP12 :)

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#26374) Morden24 válasza hunmyke (#26373) üzenetére


Morden24
nagyúr

Megjegyzem, az lehetetlen, hogy VLC, WMP nem ad jó képet, a Media Player meg igen.
Ott beállítási gond lesz.

Sectumsempra - For Enemies

(#26375) pr0bi válasza pr0bi (#26132) üzenetére


pr0bi
senior tag

Sikerült megoldanom a megosztott nyomtató problémáját, leírom mi volt a gond hátha másnak is segít:

Az alap, hogy van egy megosztott hp 5150 dj nyomtató W7-n amit egy XP-s gépről szeretnék használni , de oda nem lehetett feltelepíteni a hivatalos XP-s meghajtójával. A gond az volt, hogy más néven volt megosztva a nyomtató mint az a drivercsomag *.inf file-ban volt feltüntetve ( 5100 ). Az egész file tartalmát át kell írni a W7 gépen található (megosztott) nyomtató névre mert csak így lehet telepíteni. No comment!

(#26376) Mag__


Mag__
tag

Hi!

HP Pavilon DV9000 ( [link] ) laptopnál van olyan gond hogy Win 7 lett rá téve (korábban Vista alatt jo volt) és most villog a kép avi,mkv, és egyéb videofájl lejátszása közben , de csak telljes képernyön. Akkor is ha youtube-nál teszem ki telljes képernyöre, meg BSplayer-böl is, Mplayerböl is villog. Mi lehet a gond ?

[ Szerkesztve ]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#26377) Morden24 válasza Mag__ (#26376) üzenetére


Morden24
nagyúr

Milyen drivert használsz?

Sectumsempra - For Enemies

(#26378) Mag__ válasza Morden24 (#26377) üzenetére


Mag__
tag

azt amit a win 7 magátol feltett,nemtom mert most nincs itt a gép.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#26379) Sub-ZeRo válasza Mag__ (#26378) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor frissítsd a vga drivert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26380) Morden24 válasza Mag__ (#26378) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ahogy elnézem, ez itt a leginkább up-to-date nV driver a Go 7600-hoz.

Sectumsempra - For Enemies

(#26381) Laccoss válasza Mag__ (#26376) üzenetére


Laccoss
addikt

Pakoltál fel valamilyen kodeket, vagy kodekcsomagot? Eredeti windowst raktál fel? Vagy ilyen buherált, mindent beleintegráltat?

(#26382) Mag__ válasza Morden24 (#26380) üzenetére


Mag__
tag

Sub-ZeRo: köszi a tippet meglesz.
Morden24: köszönöm a linket, felteszem,amint a géphez kerülök.
Laccoss: az a kodek lett feltéve amit a bsplayer pro feltesz magétol, 4-5 féle,de azok win xp alatt nekem jol müködtek. Lehetséges hogy a vga driver frissités segiteni fog,mert kép az van,cask közben ugy villog mint ha trafi-paxolnának.....nemtom milyen win 7 van fent,mert nem én tettem fel,és most nincs itt a laptop.
köszönöm neked is a segitséget.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#26383) Morden24 válasza Mag__ (#26382) üzenetére


Morden24
nagyúr

azok win xp alatt nekem jol müködtek

Ez semmire nem biztosíték, ez csak egy tanács a továbbiakra. Olyan szoftvert tegyél fel, ami támogatja a Windows 7-et, vagy minimum a Vistát.
Magyarán mindenből a legfrissebbet.

nemtom milyen win 7 van fent,mert nem én tettem fel

Akkor 1. gondolom nem gyári, mert akkor megkaptad volna a telepítőmédiát is 2. ki tudja, hogy előtte hogy gányolta össze az, aki telepítette

Sectumsempra - For Enemies

(#26384) total90


total90
veterán

Hello!

Win7 (Professional 32-bit) alatt hol tudom az IP címet babrálni?

Semmi, megtaláltam :B

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26385) dim dim


dim dim
tag

Üdv!

Kicsit OT: egy SDHC memóriakártya mennyire használható Windows Readyboost drive-ként?
Nem a sebesség miatt kérdem, mert a memókártya class10, ami felette van egy readyboost minősítéssel ellátott pendrive sebességének, hanem inkábba azért, hogy mennyire viseli el a kártya az állandó írás-olvasást, amit a readyboost okoz?

Köszönöm

(#26386) pok.tom válasza pzstm (#26362) üzenetére


pok.tom
aktív tag

(#26387) pok.tom válasza Morden24 (#26366) üzenetére


pok.tom
aktív tag

Ha a Win7 257Mb ramot használna, akkor te azt a gépet el sem tudnád indítani
257Megabit rammal nem. ;)
amúgy tévedsz, mert 257MB rammal bizony el. ;)

(#26388) cigam válasza pok.tom (#26386) üzenetére


cigam
félisten

Ez csak azt jelenti, hogy adott pillanatban a 4GB-ból 257MB szabadon felhasználható. A többit "megette" a rendszer, és az éppen futó programok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26389) Konflikt válasza cigam (#26388) üzenetére


Konflikt
addikt

nagyon nem.
a rendszer oldalon soha nem irja ki a win7 normal esetben, h mennyit hasznal jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#26390) pok.tom válasza cigam (#26388) üzenetére


pok.tom
aktív tag

(#26391) cigam válasza Konflikt (#26389) üzenetére


cigam
félisten

Jogos, most megnéztem, és nekem nem írja, zárójelben, hogy ebből mennyi használható.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26392) negyedes válasza pok.tom (#26390) üzenetére


negyedes
addikt

BIOS reset megvolt?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26393) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv !

Van egy USB-s Samsung Portable 160Gb-os külső vinyó. Az OP rendszerem Winfos 7 64bit Prof. Az a tényállás ,hogy bedugtam a vinyót , 3 perc alatt sikerült felismernie a rendszernek majd 3-5 file törlése után eltűnik a meghajtó ! Valakinek valami ötlete ? Előre is köszönöm !

(#26394) Sub-ZeRo válasza dim dim (#26385) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem használható. Az írás olvasást meg úgy oldották meg a readyboost esetén, hogy azért ne attól halljon meg a cucc

Májsztró:Szerintem kapcsold ki a gépet, húzzd ki, kapcsold be, majd dugd be, és töröld a partíciót. Az eszközkezelő látja? Meg az a 3 perc az érdekes... Nekem az ilyenek, kb 5-10 mp :U Nálad van valami gubanc... Eredeti a win?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26395) Lenry válasza Májsztró (#26393) üzenetére


Lenry
félisten

az OS neve Windows

egyébként hardverhiba. vagy a vinyóé, vagy az USB csatlakozódé.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26396) Májsztró válasza Sub-ZeRo (#26394) üzenetére


Májsztró
addikt

Partíciót nem törlök mert kell róla valamennyi anyag csak előbb törlöm ami lényegtelen.

Az eszközkezelő látja.

A három perc szerintem is sok azért is csodálkozom rajta. ( Egyébként annyi nincsen csak úgy mondtam. De érezhetően nem az 5-10 mp-es kategória. )

A Winfos bizony eredeti.

(#26395) Lenry :

Most úgy néz ki ,hogy bírja a Winfos ;) A vinyó hibátlan és a kábel is.

Mi vagy te ? Titkon a Microsoftnak dolgozol ? :D

Mod : lemaradt : Köszi a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#26397) Lenry válasza Májsztró (#26396) üzenetére


Lenry
félisten

nem, csak képmutató dolognak tartom a Winfosozást olyanoktól, akik napi szinten használják, és képtelenek meglenni nélküle és/vagy nem értenek hozzá (igen mély szinten)

rendszerprogramozóknak elnézem, mindenki más meg tanulja meg normálisan a nevét.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26398) Májsztró válasza Lenry (#26397) üzenetére


Májsztró
addikt

Képzeld ,hogy tudom mi a rendes neve. De az utóbbi időben csak a sz*pás megy vele. Ráadásul ezért a csodarendszerért a boltban elkérnek több mint 40.000 Ft-t.

Szerintem a baj nem azzal van hogy nem értek hozzá. Hanem ,hogy ezen a 64bites szerencsétlenségen egy egyszerű program telepítésével amit a netről szed le az ember , napokat kell szívni. Egy régebbi programot képtelen elindítani hiába a kompatibilitási mód. Szóval lenne még mit fejleszteni bőven. De inkább ne menjünk bele. Csak a 4gb ram miatt tettem fel a 64bites OS-t .

Meglenni meglennék nélküle , mert ( sajnálatos módon ) nem vagyok kocka. :N

(#26399) cigam válasza Májsztró (#26393) üzenetére


cigam
félisten

A Samsungtól letölthető az USB-s lemezeit tesztelő program.[link]

Próbáld ki másik gépen/másik porton.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26400) Lenry válasza Májsztró (#26398) üzenetére


Lenry
félisten

akkor ne használd, ha ennyire borzalmas.
nekem pl soha nem volt problémám régi programok elindításával 64 biten, persze ettől még neked lehetett, csak azt mondom, hogy ez nem biztos, hogy a Windows hibája.

sőt, megmondom, hogy Linuxon pl sokkal többet lehet szopni, ha épp olyan programra van szükséged, ami nincs a hivatalos repositorykban, és nem is kell réginek lennie, nem beszélve, ha az natív 32 bites program, és neked 64 bites OS-ed van. hegessz alá 32 bites libraryket. örömboldogság...
egy rohadt Quake Live-hoz külön script kell, hogy jól működjön. és ez csak a böngésző addon.

szóval örülj inkább a Windowsnak, meg a Microsoftnak, ami baromira a seggetek alá tol mindent azért a 40 rugóért.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.