Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1001) Morden24 válasza Breki (#998) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, ilyen még nem fordult elő, de szerintem még a fórumon sem olvastunk ilyesmit sohasem.

Első körben érdemes lenne add-onok nélkül elindítani az IE-t. A system tools mappában van egy Internet Explorer (no add-ons) ikon, próbáld meg azzal.

Sectumsempra - For Enemies

(#1002) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Tegnap este felraktam egy 478as gépre(cel 2,2 , ati9600xt) és nem az adatlapomon lévőre a win7-et. Felpakoltam egy rakás programot nem volt gond még az aero-s felülettel sem. Legvégül felraktam az ati driverét. Újraindítottam és a winlogo után a kép teljesen szétesett. Csökkentett módban minden gond nélkül elindul, de azzal nem megyek sokra. Most ez milyen hiba lehet akkor? Driver vagy vga?

(#1003) Gorneck válasza Zoli1222 (#1002) üzenetére


Gorneck
titán

Mind2 lehet...

Gorneck#1239

(#1004) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Hol tudom megnézni a win update historyt? Mert ez már tegnap is frissítette a hülyeségét.. tiszta idegesítő!

Üdv: Csabee.

(#1005) negyedes válasza Zoli1222 (#1002) üzenetére


negyedes
addikt

Drivert mindig az elejen rakjuk fel. Probald meg a driver roll backet, lehet visszahozza.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1006) Barthezz2 válasza Zoli1222 (#1002) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Első körben megpróbálnám csökkentett módban lekapni a vga divert, és megnézni, hogy utána megint megy egy normál módban is, ha igen meg ráereszteni valami tesztprogit a kártyára, és kiderül mi a gond.

Everybody lies.

(#1007) Zoli1222 válasza Gorneck (#1003) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ha csak driver gond, akkor azt csökkentett módban, h töröljem? Csak szimplán töröljem ki az ATI mappát?

(#1008) Gorneck válasza Csabee. (#1004) üzenetére


Gorneck
titán

Frissítési előzmények rögtön az update főablakán...

Zoli1222: Programok eltávolítása inkább...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1009) < CyberBob > válasza Lauda (#985) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A stalker ment nálam, de még nem futottam bele olyan játékba ami ne menne. Épp ma próbáltam ki poénból az IGI nevü játékot amit még WinME alatt vittem végig és hibátlan. :)

raus: vagy a desktop felbontásra állítva játszol vele ablakba vagy felteszel egy külső refresh lock programot pl. PowerStrip.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#1010) Zoli1222 válasza Gorneck (#1008) üzenetére


Zoli1222
őstag

Azt írja,h a windows installer nem működik csökkentett módban. :O

(#1011) Csabee. válasza Gorneck (#1008) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Kösz megtaláltam, office-hoz telepítette ezt a sok frissítést..

Üdv: Csabee.

(#1012) Gorneck válasza Zoli1222 (#1010) üzenetére


Gorneck
titán

Én normál bootnál se tudod leszedni vagy annyira használhatatlan a gép?

Vannak még driver cleaner cuccok...azzal még lehet próbálkozni...

Gorneck#1239

(#1013) Zoli1222 válasza Gorneck (#1012) üzenetére


Zoli1222
őstag

Normál módban a win logo után egyből szétesik a kép.

Max megpróbálom azt, h az eszközkezelőben a videókártyáknál van 1 elsődleges meg 1 másodlagos vga. Az elsődlegesnek vissza lehet állítani a driverét. Megpróbálom ezt aztán majd lesz vmi.

[ Szerkesztve ]

(#1014) Kommy válasza Zoli1222 (#1013) üzenetére


Kommy
veterán

Csináld azt , hogy csökkentett módban az eszközkezelőből uninstaláld a vga drivert és van ott egy olyan jelölőnégyzet, hogy leszedje a hozzá felrakott szoftvert.

(#1015) Morden24 válasza Hikvision (#1000) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csinálj egy rendszervisszaállítást.

Sectumsempra - For Enemies

(#1016) Zoli1222 válasza Kommy (#1014) üzenetére


Zoli1222
őstag

Mire is gondolsz pontosan? Tárgytalan. :))

Köszönöm mindenkinek a segítséget és az ötleteket! :R Driver gond volt. Eszközkezelőben a driver visszaálllítás segített.

[ Szerkesztve ]

(#1017) Kommy válasza Zoli1222 (#1016) üzenetére


Kommy
veterán

Bemész az eszközkezelőbe kiválasztod a grafikus kártyát, azon nyomsz egy jobb gombot és ott van hogy uninstall , és a feljövő ablakba bejelölöd, hogy delete the driver software for this device

(#1018) Clemi válasza Zoli1222 (#1002) üzenetére


Clemi
veterán

Legvégül felraktam az ati driverét. Újraindítottam és a winlogo után a kép teljesen szétesett.

Lehet akár driver, akár VGA memória. Hogy ne legyen olyan egyszerű az élet, nekem a driver felrakása után a winlogo után teljesen megszünt a kép. Csak driver nélkül volt képem, aztán kiderült, hogy csak analóg kábelen van jel, aztán kiderült hogy a monitor a rossz. A szervízben aztán valami szoftvert javítottak ki benne, és megjavult. :D

(#1019) Zoli1222 válasza Clemi (#1018) üzenetére


Zoli1222
őstag

Már kezdtem agyvérzést kapni. Na mondom ha a vga a sz@r.... Hál' Istennek meg itt mindenkinek driver bütykölés volt "csak". De rendesen megizzadtam. :D

(#1020) Clemi válasza (#994) üzenetére


Clemi
veterán

Windowsban van valamiféle mappa szinkronizálós backup funkció?

Ha esetleg nem lenne elég a beépített, akkor ajánlok egy ingyenes alternatívát, ami hogy finoman fogalmazzak nagyságrendekkel többet tud. Mondjuk célszoftver, és ezen nincs mit csodálkozni! Ami tuti, hogy hibátlanul fut a W7-en, ráadásul együttműködik a feladatütemezővel, így ha okosan állítod be, még arra is képes (nekem megcsinálta a szemem látttára) hogy a szinkronizálási feladat elvégzéséhez felébresztette a gépet alvó állapotból, majd miután végzett visszakapcsolta készenléti állapotba.

SyncBack Freeware V3.2.19.0

Na és ami nem hátrány, hogy teljes magyar nyelvű verzió is van belőle!

[ Szerkesztve ]

(#1021) no01ricsi


no01ricsi
tag

Sziasztok!

Történt pár változás(teljesen új gépem van)
Vista---- Win7-re
Intel----AMD-re váltottam,
A régi gépemből maradt a vinyó, meg persze a játékok! De a legtöbb játék kér valamilyen .dll fájltt, (letöltötem, System mappába beraktam), de így sem indulnak, megoldható-e ujratelepítés nélkül a futtatásuk, vagy nem érdemes vele szenvedni?

Köszönöm

PSN ID: PRicsi83

(#1022) Steelmanus válasza Breki (#998) üzenetére


Steelmanus
addikt

Olyan sok valasztasod nem nagyon van, mert gondolj bele ha 2 db 2Gb-at veszel akkor meg ra kell fizetned es ha az egyik meghibasodik ugrik 2 Gb viszont a negy slotba amugy sem tehetsz csak egyoldalast na abbol viszont biztos hogy nem lesz olyan ami Neked kellene. Viszont mivel frissen vasaroltad az egyoldalast biztos van meg raktaron vagy nem tudom hogy mikent vetted, ha abbol elromlik egy akkor csak 1 Gb-ot veszitesz es mivel betudod tenni mind a negy slotba megmarad a Dual mod. Ha boltban vasaroltad akkor azert altalaban szoktak annyira segitokeszek lenni hogy becserelik a ketoldalast tessek söröket ajanlani :) hiszen azt altalban masik chipszettes lapokba siman vagy beteszik vagy eladjak. Nem mindenki hozzaerto es ismerem a boltosokat nagyvarosban lakom itt sok a bolt persze Tisztelet a kivetelnek de olyan nincs - szokta mondani a Baratom, persze egy kicsit azert vitatkozom vele.

[ Szerkesztve ]

(#1023) polonic válasza no01ricsi (#1021) üzenetére


polonic
félisten

Szia!
Egyértelmű, hogy újra kell telepíteni a játékokat.

(#1024) no01ricsi válasza polonic (#1023) üzenetére


no01ricsi
tag

:(((

Köszönöm a gyors választ!

PSN ID: PRicsi83

(#1025) Clemi válasza Zoli1222 (#1019) üzenetére


Clemi
veterán

Már kezdtem agyvérzést kapni. Na mondom ha a vga a sz@r....

Na nem csodálom :DD Képzelj el engem akkor! Háromból három VGA csinálta ugyanazt, sőt az ujabbak már boot képet se adtak. Na erre alaplapot cseréltem a gépben, aztán csak néztem ki a fejemből, mikor a friss telepítés után a driver telepítést követően a hiba maradt ugyanaz! :W Azt gondoltam, hogy az alaplap hazavágta a VGA-t így gyorsba vettem új videokártyát is. :W Na miután az új kártyával is maradt a hiba, akkor tettem át az én gépembe azokat a kártyákat, amikkel nem volt kép, és láss csodát nálam mind működött. :Y Ekkor kezdtem a monitorra gyanakodni. :F

De ki a fene gondol ilyenkor a monitorra, hiszen képet adott!!! Aztán kiderült, hogy a DVI kábelen érkező jelet kezelő szoftver ment el vadászni valamiért. Legalábbis a szervízben azt mondták, egy szoftvert cseréltek ki mindössze.

(#1026) Breki válasza Steelmanus (#1022) üzenetére


Breki
veterán

De úgy tudom ezek a Kingson ram-ok örökélet garisak

Az egyoldalast úgy hozták nekem nagykerből és mondták ha gond van vele el tudják adni

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1027) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Nagyban NFS-U2-ztem mikor 0x000003B hibaüzivel kék-halált kaptam. Most az első. Azóta csinálja mióta megvettem a 8PIN CPU hosszabbítót.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#1028) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Kellene nekem egy nem túl bonyolult Boot Maneger. Vista-Xp választható funkcióval.
Mit volna érdemes kipróbálni? Acronis?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#1029) g.gergo válasza 7Heads Drago (#1028) üzenetére


g.gergo
senior tag

Acronis jó választás. Egyszerű és jó, régebben használtam.

(#1030) Barthezz2 válasza no01ricsi (#1024) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem lehet, hogy a dx hiányzik neki?(valami d3d....dll)? Nekem is ez volt most, és sajnos valamelyiket kénytelen voltam feltenni, valamelyik viszont ment dx telepítés után.

Everybody lies.

(#1031) Breki válasza Morden24 (#1001) üzenetére


Breki
veterán

Köszi úgy tűnik így egyenlőre jó

Eszközök/bővítmények kezelésében megpróbálom kitotózni mi okozhatja

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1032) Zoli1222 válasza Clemi (#1025) üzenetére


Zoli1222
őstag

Hát ez valóban nagyon gáz.

Már csak 1 vmit szeretnék a gépen beállítani, ha lehetséges.
ADSL net van modemmel, és annyit szeretnék, h windows indulása után a net is induljon. Ez megoldható? Ha igen vki elmondaná lépésről lépésre?

(#1033) mycso válasza Zoli1222 (#1032) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jobb click a hálózati ikonra --> "Hálózati és megosztási központ megnyitása" --> bal lent "Internetbeállítások" --> "Kapcsolatok" fül kiválaszt, itt beállítod alapértelmezettnek az ADSL kapcsolatot, és pötty ide: "Automatikus tárcsázás mindig, amikor nincs hálózati kapcsolat"

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1034) Zoli1222 válasza mycso (#1033) üzenetére


Zoli1222
őstag

Így van beállítva, de mégse jó. :(
Vmiért van 1 nem azonosított hálózatom is. Lehet ez a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1035) Hikvision válasza Morden24 (#1015) üzenetére


Hikvision
senior tag

Az lett volna az első, de valamiért Defaultba 0% helyfoglalás volt megadva neki, és nem készített visszaállítási pontokat. Most raktam újra, és csináltam is a nyers rendszerről egy visszaállítási pontot, ahova a start/kellékek/rendszerE/rendszer visszaállítási pont vitt oda, de most h felraktam mindent nem találom, h hol lehetne a mostaniról készíteni, mert ha az előbbi elérési úthoz megyek akkor csak visszaállítani enged a korábban lementett pontról.

20 éve a PH-n.

(#1036) no01ricsi válasza Barthezz2 (#1030) üzenetére


no01ricsi
tag

- Rendszerhiba
A program nem indult el, mert d3dx9_41.dll hiányzik a szmg-ről...
Tegyem fel a dx11 mellé a dx9 is?
Megpróbálom

PSN ID: PRicsi83

(#1037) polonic válasza Hikvision (#1035) üzenetére


polonic
félisten

Remélem ezzel képpel segítek. ;)

(#1038) polonic válasza no01ricsi (#1036) üzenetére


polonic
félisten

Telepítsd fel, igen!
Nekem is eszembe juthatott volna, hogy először a DX-el próbálkozz :B

(#1039) Barthezz2 válasza no01ricsi (#1036) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, a dx9 mindenképp kell, hiába van fent dx11. Viszont pár játéknál nálam ez sem segített. Pl a cod5 sem indult el azután sem, ugyan így kiírta ezt..
Valami viszont ment ezek után.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1040) no01ricsi válasza Barthezz2 (#1039) üzenetére


no01ricsi
tag

Képzeld, nekem a CoD MF2 meg elindult alapból!
Nem értem... :F

PSN ID: PRicsi83

(#1041) Barthezz2 válasza no01ricsi (#1040) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Játékja válogatja :) Mindenesetre egy próbát megér, hogy felteszed a DX9-et, ha utána sem megy valami, akkor sajnos kénytelen leszel újrarakni..

Everybody lies.

(#1042) Hikvision válasza polonic (#1037) üzenetére


Hikvision
senior tag

Mester :R

20 éve a PH-n.

(#1043) Morden24 válasza Hikvision (#1035) üzenetére


Morden24
nagyúr

Neked valami torrentes csodaWindows-od van?

Sectumsempra - For Enemies

(#1044) no01ricsi válasza Barthezz2 (#1041) üzenetére


no01ricsi
tag

Köszönöm, megoldódott!
Dx9 telepítés+újraindítás+a hiányzó fájl a játék főkönyvtárába=shift! :DDD
Esetleg valaki nincs otthon a Xonár+G5100 összeházasításában
Köszönöm még 1 szer!

PSN ID: PRicsi83

(#1045) Barthezz2 válasza no01ricsi (#1044) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na a shift-et én pl ujraraktam :D

Everybody lies.

(#1046) pzstm válasza Morden24 (#1043) üzenetére


pzstm
titán

Optimalizált :DDD ;]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1047) Lauda válasza Morden24 (#992) üzenetére


Lauda
félisten

Nem valtozott hardver es semmi olyan progi nem volt fent akkor, ami most nincs. A win pedig mindket esetben msdn-es loader nelkul. :)

Ja es a crysis is megy komp mod nelkul. :F :DDD

(#1048) Steelmanus válasza Breki (#1026) üzenetére


Steelmanus
addikt

Aha. Azert nem mindegyik es nem mindenhol, csak azokra vallalnak elettartam garanciat ami minosegi es alacsony idozitesi ertekekkel bir pl en ebben a Webshop lancban vettem tavasszal 2 db 1 Gb-os Kingston akkor 3900/db amin lathatod hogy csak 3 evet adtak, viszont ha igy nezed akkor lathatod hogy a minosegi azok hutessel birnak mert bar gyorsabbak de jobban melegednek is az elettartam gariban pedig nem hiszek mert csak marketingfogasnak tekintem hiszen ki tudja hogy milyen tipus, foglalat, meg minden lesz akar 3-5 ev mulva. Viszont a kereskedotol fugg hogy mikent akarja rad sozni a dragabbat. Itt legalabb nem kabitanak ilyennel.
A nagyker pedig azert mondta hogy siman eltudja adni mert az egyoldalas eleg ritka joszag de mint lathatod a lapod miatt biztos van ra meg igeny, de Te dontesz a penztarcadnak es a belatasodnak megfeleloen en nem akarlak befolyasolni.

[ Szerkesztve ]

(#1049) volvoguy


volvoguy
addikt

sziasztok. szeretném felrakni a gépemre a Win7-et.....viszont nem akarom hogy mások, pl. az csöém aki használja a gépet, szal hogy elbarmolja az egészet...ezért érdekelne, hogy van arra lehetőség, hogy a 250GB-os vinyómat felosztjuk mondjuk 2/3 arányban az én javamra, lévén ő csak WoWozik, semm egyéb, és az én részemen lesz a Win7, az övén meg az Xp...így ha ő szétcseszi a saját részét, attól én még tudom biztonsággal használni a Win7-el a gépet...van ilyen lehetőség?

És ha igen, hogy? létrekell hoznom 2 particíiót formatálással, az egyikre felrakni az egyik oprendszert, a másikra a másikat? vagy mi lenne akkor, ha vennék a gépbe még egy vinyót...ez a 2 vinyó nem lenne összekötve, hanem pl. bekapcsoláskor lehet választani, hogy ki melyik vinyóra, melyi krendszerbe jelentkezik be...van iylen lehetőség?

és így ha ő vírust is kap, én még tudom használni a gépet....

Van bármiylen módszer, hogy egy gépet "ketté lehessen" osztani? köszi
üdv

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1050) Steelmanus válasza Morden24 (#1043) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem. Mint irtam regebben kiprobaltam a 32/64 bites W7 RTM-et IDE es AHCI modban is es a 32 bites alapbol csak a update miatt csinal, viszont ha kezileg akarok visszaallitasipontot kesziteni ugy hogy adok neki nevet pl Elso mentes, akkor ugyan vegig fut az indikatorcsik ki is irja hogy kesz, amikor viszont kiprobalom hogy visszalehet-e allitani vele a rendszert akkor azt irja hogy nem lehet. A Lemezterulet merete nalam 3 Gb-ra van allitva tehat az sem kavarhat be de itt olvastam jo par oldallal ezelott hogy a szervizekben kell kezzel allitani.

Ezt kellett Kezi-rol Automata-ra allitani.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.