Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25201) dunc


dunc
nagyúr

Help
Sziasztok egy ismerősőm elállitott valamit(nem tudja mit)
Lényeg,hogy minden exe a nerot nyítja meg(pl a rendszervisszaállitás is)

(#25202) Fire/SOUL/CD válasza dunc (#25201) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Registry editorral, navigálj el ide
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe

Ha ezen belül találsz egy UserChoice nevű bejegyzést, akkor azt töröld ki, majd gép restart. Normál esetben, így kell hogy kinézzen a dolog

Remélem segít.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25203) dunc válasza Fire/SOUL/CD (#25202) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszönöm :C :R ,furmányossan megoldottam !!!! :DD

(#25204) manowarkill


manowarkill
tag

A notebookomat winből kapcsoltam ki tegnap este, ma elindítom és se kép se hang. Egy idő után gondolom betölti a win-t, mert le tudom hibernálni ( villog a power led), de az ezutáni felélesztésnél sem történik semmi. Egy MSI GX-600PX-ről van szó. Annyit kell tudni az előéletéről, hogy ezen a héten volt benne alaplap és merevlemezcsere, tegnap használtam 6 órát, ma meg már se kép, se hang. Bios-t és a POST-ot se látom. Vigyem vissza albacomp szervízbe hétfőn, ugye?

(#25205) Fire/SOUL/CD válasza manowarkill (#25204) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Vigyem vissza albacomp szervízbe hétfőn, ugye?"
Egyértelműen igen. :K Amúgy az OS-t a szervizben telepítették fel, vagy azt már később Te magad csináltad?

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25206) molnarpeter válasza Steelmanus (#25150) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:Y Az szép.
Mivel lehet optimalizálni?

(#25207) manowarkill válasza Fire/SOUL/CD (#25205) üzenetére


manowarkill
tag

Egy saját Win 7 home premium OEM-et raktam rá + Linux-szot, grub-nál win 7-et raktam előre. Tegnap órákig használtam több újraindítással (win frissítések miatt).

+ 'valami' lötyög a házban, nem tudom megnézni, mert még rajta van a garanciamatrica, éljen az albacomp szervíz :W

[ Szerkesztve ]

(#25208) JetiRulez válasza JetiRulez (#25082) üzenetére


JetiRulez
őstag

A rozssebbe már ezzel a rendszerrel. Ez is magától javult meg. :D

Már nem emlékszem mi volt a másik eset.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#25209) Fire/SOUL/CD válasza manowarkill (#25207) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát a grub már okozott olyan hibákat a W7-ben, amihez igazából semmi köze nem kellett volna hogy legyen, itt a topic-ban is már volt róla szó. De ez most nem érdekes, ha tényleg "lötyög valami", akkor inkább ne használd most a gépet, nehogy még valami elszálljon és persze a matrica maradjon ép, hétfőn minden kiderül(vagy nem)... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25210) manowarkill válasza Fire/SOUL/CD (#25209) üzenetére


manowarkill
tag

A monitor fel se villan, úgyhogy ez valószínűleg hardveres lesz, na megint várhatok 15 napot. Nyár végéig van garanciám, még jó, hogy most jött elő.

(#25211) molnarpeter válasza manowarkill (#25204) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csatik "dobozon" belül rendben?

(#25212) manowarkill válasza molnarpeter (#25211) üzenetére


manowarkill
tag

Igen, rendben vannak.
Új fejlemény: vga porton kilövi jelet, viszont se a saját monitora, se a hdmi-t nem észleli se a linux, se a win, szerintme videkártya probléma lesz. Csináltam bios-ban factory resetet, de semmi.

(#25213) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Kékhalálozik a gépem, és a barátnőmé is. Mindkettőn win7 van, semmi közük egymáshoz, mindkettő egy újraindítás után ezt dobta ki, és azóta is szar.

Mi a fene lehet? Reinstall sem megy, az ő gépén próbáltam, de az első újraindításnál ugyanezt dobta ki, és nem tudta folytatni. A telepítésnél a rendszerpartíciót formáztam. Csökkentett módban belép a rendszer nálam. Segítsetek, nagy szarban vagyunk.

ui: BIOS reset sem segít.

[ Szerkesztve ]

(#25214) Gorneck válasza madd dogg (#25213) üzenetére


Gorneck
titán

Víruskeresés volt?

Gorneck#1239

(#25215) band1103 válasza madd dogg (#25213) üzenetére


band1103
őstag

Azt kell végiggondolnod hogy mit tettél utoljára a gépen még mielőtt...
Mit installáltál főleg milyen drivert mert ott lesz a bibi. Csökkentett módban le kell szedni a gondot okozó drivert.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#25216) Sub-ZeRo válasza madd dogg (#25213) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vírusnak írják... [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25217) bobsys válasza madd dogg (#25213) üzenetére


bobsys
addikt

ndis.sys az halokartyahoz kotheto erdemes megnezni azt is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25218) bobsys válasza Sub-ZeRo (#25216) üzenetére


bobsys
addikt

ez a file.net site mindenre azt irja, hogy virus es kattints ide aztan megveheted jol a mittomen milyen virusirtot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25219) nme2


nme2
csendes tag

Sziasztok!
Az mitől lehet,hogy néhány -a superbarra helyezett - program mostanában a háttérben indul el? Nem nagy probléma, de egy idő után zavaró. Pl. live messenger, vmware, winamp, etc. Ha bezárom őket és újraindítom őket, akkor rendesen indulnak az előtérben az ablakukkal. Nem volt semmi buhera, a beállításaikban a run in normal window van. :U
Köszi

HP 8510p, T9300 4 Gb DDR-2 667 Mhz, Mobility Radeon HD2600, Samsung SSD 470 64 Gb, w7 HPx64, Zorin OS 5.2 x64

(#25220) Sub-ZeRo válasza bobsys (#25218) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25221) bobsys válasza Sub-ZeRo (#25220) üzenetére


bobsys
addikt

barmire rakeresel ott van a We recommend Security Task Manager szoveg, meghogy ez akar virusos is lehet

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25222) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Ez micsoda és hogyan tudnám orvosolni?

Integrált vga kártya van az alaplapon. Integrated Intel® GMA X4500

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#25223) Sub-ZeRo válasza Mr.Grincs (#25222) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

DX-et szedj le. Van vebes telepítője is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25224) janos1988 válasza virkir (#21810) üzenetére


janos1988
addikt

Az sincs, mar mindenhol neztem. Kurv@ idegesito hogy lekapcsolja egy ido utan, es neha csak a ki- es bekapcsolas segit. Xp alatt nem lotte le soha, usb-re meg nem kotom mert lassu.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#25225) McKane


McKane
senior tag

Nemtudom ki találkozott már vele,de volt egy kékhalálom a win7 alatt nemrégen ! fél éve van fennt kb.

(#25226) Laccoss válasza McKane (#25225) üzenetére


Laccoss
addikt

Töltsd le ezt: [link] majd ez megmutatja a kékhalál képernyőt, vagy a fájlokat amik gondot okozhatnak, mentsd le a képet, töltsd fel valahova, linkeld be, és akkor talán tudunk is segíteni.

(#25227) McKane válasza Laccoss (#25226) üzenetére


McKane
senior tag

okés, köszi szépen a programot

(#25228) szabonagyur


szabonagyur
félisten

hali

adott egy eléggé érdeke probléma....
adott egy asus f5sl lapos, meg win 7 32 bit...
Átrakom a gépet aksira, ilyenkor átmegy energiatakarékosra az egész..ezzel semmi baj sincsen, aztán vissza áramra de akkor az energiatakarékos sötétebb képernyő nem megy vissza nagy fényerőre és állítani sem tudom a következő újraindításig:(
Valakinek vmi ötlet, hogy mi lehet?

A másik, hogy mikor meg lett a win7em x64et raktam fel, akkor nagyon gyors volt az egész proci alig pörgött... aztán vmiért a 32 bites került fel, majd h meglett az új licenc felkerül volna az x64 megint, DE itt jön a probléma..:( Ugyanazokkal a beállításokkal vaalmiért szinte állandóan megy a proc 10-25% körül ami szerintem nem normális..
Erre ötlet?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25229) madd dogg válasza Gorneck (#25214) üzenetére


madd dogg
senior tag

Nem, nem indul el a nod32, csökkentett módban szinte semmi sem megy. A víruskeresés kilőve, valami olyasmi kellene, ami bootol cd-ről.

(#25230) madd dogg válasza band1103 (#25215) üzenetére


madd dogg
senior tag

Driver egy finfast tv2000 expert ment fel, de az barátnőmnél nem. Ami érdekes, hogy mindkettőnknek adobe frissítés után szaródott el. Letöröltem mindent, shockwawe, flash plugin, de a readert nem tudom leszedni, nem tölthető be az installer.

Érdekes hogy winyó format után is fennáll a hiba, ami memóriavírusra enged következtetni. Bár csak egy partíciót formáztam, nem a teljes winchestert.

(#25231) Furkó_úr


Furkó_úr
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem,ahogyan mindenki másnak :)

Szeretnék egy olyan Windows 7-es telepítő image file-t létrehozni, ahol pl a telepítésnél a rendszeren kívül, első indításnál feltelepülnek különböző programok (Nero, Adobe Reader,Total Commander stb stb... ) . Mi kell ehhez pontosan?

System Image Manager-el nézegettem a wim file-okat, valamint a válaszfájlokat, de ott nem lehet ilyesmit beállítani....

Nlite-al még könnyű volt XP-n ezeket megcsinálni, viszont most már más a helyzet W7 és Vista óta....

Köszi a Help-et!

(#25232) madd dogg válasza Sub-ZeRo (#25216) üzenetére


madd dogg
senior tag

Fura, drivert nem tett fel egyikőnk sem. Még valami érdekes lehet, bár ez már a scifi kategória... Az én monitorom ellopták, így miután csajom gépe elszállt, elhoztam tőle a monitort, hogy megcsináljam az én gépemmel az övét. (memóriavírusra gondoltam, így azt meg tudtam volna oldani.) De nem hiszem, hogy a monitorba vírus költözhetne....

Nekem a frissítések körül van valami gyanúm, az én gépem már egy hónapja nem volt bekapcsolva, az övé ment napi szinten, nincs közös adathordozó, semmi, úgyhogy kíváncsi vagyok, járvány lesz e belőle a napokban, vagy csak két ekkora véletlen így találkozik.

(#25233) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Üdv

ma kaptam egy 120gb hdd-t majd jó lesz valamire, de az a baja hogy van rajta 3 partició és szeretném össze vonni ehhez kérnék segítséget köszi

[ Szerkesztve ]

PSN:BiZzare_0 ️

(#25234) Livius válasza @rglaaf (#25233) üzenetére


Livius
őstag

Sajátgépre nyomsz egy jobb gombot, aztán a kezelésre mész, és ott a lemezek menüben lehet törölni és létrehozni a particiókat.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#25235) negyedes válasza Furkó_úr (#25231) üzenetére


negyedes
addikt

kicsit lentebb

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25236) Furkó_úr válasza negyedes (#25235) üzenetére


Furkó_úr
tag

Igen a Waik meg is van nekem. Fel is tettem a szükséges dolgokat. És innen hogyan tovább? :S Vagy nem értem mi ez a kicsit lentebb :D

(#25237) Mr.Grincs válasza Sub-ZeRo (#25223) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Feltettem, de változatlanul nem megy. Ezért utálom a rohadt pc-t játékra.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#25238) Sub-ZeRo válasza Mr.Grincs (#25237) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ha az integrált karival akarsz játszani ne reménykedj benne, hogy megy...
Van más VGA-d? Vagy az integráltal akarsz játszani?

(#25228) szabonagyur:És miért sok az a 10-25%?? Nekem 5-15-20%-on megy. Úgy sem tudod megoldani, hogy 0%-on pörögjön. Amúgy meg ez nem sok. Az XP-nél is így volt. Akkor lenne sok, ha 75-95%-on pörögne. Na az sok lenne már... :U
És mindegy mekkora procid van, úgy is fog pörögni ilyen alacsony százalékon.

(#25232) madd dogg:Akkor passz... Hát a monitorba érdekes lenni, ha vírus lenne... :DDD Akkor pasz, esetleg xp telepítő lemezzel megpróbálni... Vagy linux-al esetleg...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25239) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#25238) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Nekem az a poén, hogy 32 bites win7 alatt amikor nem csinálok semmit sem a gépen akkor lemegy kb 5%ra is a proci használat!!
meg nekem 64biten ha meg 15-20%on mindig olyan mintha magát a gépet is tekerné és kicsit zavaró tud lennni sztem:P

Másik kérdésemre nem tud senki vmi okosat?:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25240) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#25239) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Superfetch, indexelés, defrag... Egyik sem lehetséges?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25241) negyedes válasza negyedes (#25235) üzenetére


negyedes
addikt

Vagy ez. Hogy hogy kell hasznalni fogalmam sincs. Fire illetve Steelmanus kollega ismeri a hasznalalt.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25242) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali. Megint én vagyok.

A kérdésem az hogy az aktív WIN7 mellé fel tudom tenni az xp-t? Úgyís hogy most nincs particionálva a gép? És ha igen hogyan tegyem fel? (magát az xp-t feltudom de 2 oprendszeres gépet mégcsak nem is láttam nemhogy aktív op rendszer mellé másikat tegyek-) Ha felteszem az XP-T érzékelni fogja a gép hogy azt kell indítani és nem a Win7-et?

köszi.

(#25243) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#25240) üzenetére


szabonagyur
félisten

Defrag biztosan nem, indexelés lehet meg superfetch is talán.
Amúgy meg frissen telepített rendszereknél is ha összehasonlítom akkor van ez a cpu különbség.
Tehát win7 32bitnél kikapcsolt defragnál, minden más sértetlen max 5% proci használat, ugyanez 64bitben 15-20% körül mozog, és ezt nem értem :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25244) negyedes válasza #27441408 (#25242) üzenetére


negyedes
addikt

Minden fele keppen kell egy masik particio az xpnek, igy lesz egy a win7 es egy az xpnek. Ha feltetted akkor csak az xp fog indulni mivel nem ismeri fel a seven bootloaderet. De ha beteszed a install lemezt es lefutatsz egy javitast akkor a win7 loadere lesz az alapertelmezet es felismeri az xpt.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25245) #27441408 válasza negyedes (#25244) üzenetére


#27441408
törölt tag

Win 7 cd-m nincs de azért valamennyíre használnánk a gépet, pl azon van a nyomtató ami kell. Ezért gondoltam hogy ezt így lehet e ahogy írtam.,

Az XP-n mennyí szabad hely maradna a win7 mellett ha azon már filmek stb stb vannak ? Szóval meg van rakva. Gondolom nem sok ? :U

(#25246) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#25243) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ne csodálkozz, ha a frissen telepített rendszerről van szó. Akkor kezdi a superfetchet meg stb. Egy idő után nem lesz majd ez a használat.
Meg szerintem a 64 bit jobban kihasználja a hardvert, mit a 32-es. (szerintem)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25247) negyedes válasza #27441408 (#25245) üzenetére


negyedes
addikt

Vegyiteni a ket rendszert nem lehet. Csak dual bootot letrehozni. Meretre szerintem eleg 20giga(max, ennel kevesebbel is beeri persze ) az xpnek, bar attol fugg, hogy mire kell.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25248) katt777 válasza virkir (#25194) üzenetére


katt777
félisten

Köszönöm, kipróbálom! :R Bár a havernál a / nélküli parancssor van, és a Médiatárakat nyitja meg, mint alapból. De egy próbát megér a /.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25249) #27441408 válasza negyedes (#25247) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi.

(#25250) Furkó_úr válasza negyedes (#25244) üzenetére


Furkó_úr
tag

Óóóóó köszönöm szépen :) Ez már egy megoldás nekem :)

Bár igazából a szépsége az lenne, ha én magam írnám meg cmd-ből az integráláshoz szükséges dolgokat, de majd eljön az az idő is :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.