Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#8001) qwertly válasza pzstm (#7991) üzenetére


qwertly
addikt

Szia,jó dolog lenne de sajnos mint fentebb írtam a Halo 2 ezt csinálja,hogy csak betölti az indító köpenyét telepítés kezdetekor és megfagy a progi csaj a feladatkezelővel lehet kilőni.Gondoltam már arra is,hogy 4GB memória van a gépben úgy-hogy 2×1GB 800Mhz és 2×1GB 667Mhz talán ezzel zavarnak be?
A bloggodal mi történt?

[ Szerkesztve ]

(#8002) sfdrakex válasza Noxy (#8000) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem egészen az alap windows driverrel is megjeleníti a képet, ami csak egy univerzális driver, viszont a win7 ha leszeded az ati/nvidia drivert rak fel helyette rendes drivert, nem csak egy univerzálisat, xp-n is volt kép anélkül hoyg tettél volna fel drivert nem? Mert az xp saját univerzális drivere is müködteti a video kártyát csak nem tökéletesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8003) sfdrakex válasza qwertly (#8001) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ide költözött a blogja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8004) qwertly válasza sfdrakex (#8003) üzenetére


qwertly
addikt

:R

(#8005) band1103 válasza sfdrakex (#8002) üzenetére


band1103
őstag

Igen. XP úgy nevezte el azt a drivert hogy VGAsave és minden VGA-ra jó volt. Ellenben amikor W7 -ben mindent letakarítasz akkor a w7 felismeri és kiírja a vga típusát és úgy tűnik mintha feltenné a hozzá tartozó saját drivert de az a driver is csak alapdriver és azt a célt szolgálja hogy ne legyen fekete a monitor és csak egy kicsivel tud többet mint a VGAsave de sok mindenre azt se lehet használni.

maflame: Egy biztos. Ha úgy akarod feltenni az újat hogy előtte el akarod távolítani a régit akkor csak hajrá de nem kell megijedni hogy a W7 feltesz egy saját-ot. Arra nyugodtan mehet rá az új. :K

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8006) maflame


maflame
aktív tag

Köszönöm mindenkinek!
Az van, hogy valami gond lehet nálam windows-szinten. Úgy szoktam drivert frissíteni (kb. 3 éve már, mióta Ati-m van), hogy driver-uninstall, majd safemode-ban DriverSweeper-rel leszedni a maradékot, majd újraindítás után telepítem a drivert és kész.
Egy hónapja mikor egy Asus-féle meghajtót akartam feltenni, nem akart települni rendesen a dolog, szóval felrakott egy telepítéskezelőt és kiírta, hogy "telepítés kész". -de nem rakott fel semmi drivert stb. Csak a 2.-3. "restart safemode/Driversweeper" után tudtam valahogy telepíteni.
Úgy tűnt minden oké, de aztán pár nappal később észre vettem, hogy nincs hardware-es Dx11 támogatás, csak 10.1-es. Volt 11-es támogatás, de aztán meg megszünt.
Gondoltam az Asus-os driver hibája miatt volt, mert felraktam (gond nélkül) a 9.12-es Catalyst(a hotfix-et)-et és azzal jó volt egészen pár nappal ez előttig, mikor is kitaláltam, hogy megnézem az új Asus driver mit tud.
Megint nehezen de felment, és másnap megint csak Dx10.1 volt. Visszaraktam a "régit" de most már azzal is csak 10.1 van. Szóval mikor újonan telepítem, akkor van 11, de újraindítás után már csak 10,1.
a 146-os hozzászólásban írja valaki azt a módszert amit még gondoltam, megpróbálnék win reinstall elött.
..már ha van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#8007) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Alaplapot kellet cserélnem de csak rátelepítettem a win-t a régire. Most van egy windows és windows.old mappa.Kérdésem az hogy ezt a windows.old -ot le lehet törölni,vagy inkább ne bántsam?

[ Szerkesztve ]

(#8008) virkir válasza need (#7999) üzenetére


virkir
veterán

Az utóbbi, mivel fizikailag oda tenni ahol a rendszer van nincs sok értelme.
Nem nyersz vele semmit.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8009) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Használ még valaki RC verziót? Ma bekapcsolás után kiírta, hogy a windows példányom nem legális...mondtam, hogy jó tovább, aztán minden megy a maga útján, azóta sem írt ki semmi hasonlót. A netbook-mon is ez van, ott semmi gond és amúgy is úgy tudom, hogy majd márciusban jár le a cd-kulcs...

Tudjam be az RC státusznak :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8010) sfdrakex válasza Polllen (#8009) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Többeknél az eredeti boltban vásárolt is szorakozott újra kellett aktiválni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8011) Polllen válasza sfdrakex (#8010) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem kért aktivációt :) De kösz a tippet, majd megnézem, hogy mi most a státusz. Kell-e aktiválni vagy sem. :U RC lévén még nem zavar, de hogy a végleges verzió is csak úgy feldobja elég "gáz" :N

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8012) need válasza virkir (#8008) üzenetére


need
addikt

rendben így teszek:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8013) hackeeeee válasza Polllen (#8009) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:DDD

Na csak valakinek előjött RC-vel, de ez milyen, pf. :D Nekem MSDNAA-s professional csinálta, leX-eltem, és megy tovább. Itt másnak ki is lőtte az aktivációt 1ik pillanatról a másikra. Bug... :\

Véleményem szubjektív...

(#8014) band1103 válasza maflame (#8006) üzenetére


band1103
őstag

Volt már rá példa hogy az asus drivere sokkal jobb volt mint az ati-é? Csak kérdem. És ha igen akkor mennyivel?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8015) Polllen válasza band1103 (#8014) üzenetére


Polllen
nagyúr

Volt asus gyártmányú ati kártyám régebben. Az asus driver akkor még semmivel sem volt jobb. Sőt, inkább csak negatív tapasztalatom volt.
De ennek már vagy 5 éve :DDD Remélhetőleg fejlődtek azóta.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8016) maflame válasza band1103 (#8014) üzenetére


maflame
aktív tag

Hát nincs nagy tapasztalatom. 2 hónapja van Asus kártyám és nekem túl sok bajom nem volt egyik driverrel sem. -fenti hibákon kívül, de azok valami más miatt vannak.
Annyi konkrét észrevételem volt, hogy a 9.12 Hotfix meghajtóval a Vantage kb 4%-al többet adott mint a 9.11-es Cata vagy Asus, ami persze le van...... játékban(COD6, CryWH, Dirt2) semmit nem vettem észre. A GTA4 viszont határozottan rángatósabb lett tőle.
Ez a most januárban kiadott Asus-os kevesebbet csinál Vantage-ban viszont GTA4 megint simán fut ...ahogy a 9.11-el is :DDD
Állítólag stabilabb az Asus-féle de ezt csak másoktól hallottam.

(#8017) band1103 válasza maflame (#8016) üzenetére


band1103
őstag

Köszi a választ. :R Ez engem meggyőzött abban hogy inkább érdemes az ati/nV drivereket használni mint más drivereket. Én szeretem a gépem inkább használni mint a problémák javításával küszködni. Hiszen akkor miért is vettem gépet? De ez itt azt hiszem már off ezért bocsi.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8018) WonderCSabo válasza qwertly (#7976) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elvileg mennie kell Virtualboxszal. Viszont, ha csomó minden nem akar települni a Win7-re akkor ott vmi gáz lesz. :U

(#8019) maflame válasza band1103 (#8017) üzenetére


maflame
aktív tag

Hát ja, egyet értek! Én is így vagyok ezzel, csak amíg új a dolog hajtja az embert a kíváncsiság. ...a kíváncsiság meg néha bajjal jár. ...meg okulással.

Van esetleg valakinek ötlete a megoldásra?
Szóval videókártya driver telepítés után minden oké, működik rendesen, de újraindítás után
eltűnik a Dx11 támogatás. Minden más oké, de ez mitől lehet?
Csak a win reinstall segíthet már?

(#8020) sfdrakex válasza maflame (#8019) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a rendszer visszaállítás be van kapcsolva próbáld visszaállítani egy még működő állapotra ha emlékszel még melyik nap volt az utolsó mikor működött jól a géped.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8021) Syl válasza qwertly (#7988) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát ez szomorú. Rendszer-visszaállítás esetleg az első vmware install próba elé?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8022) Syl válasza WonderCSabo (#8018) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos VirtualBox-szal nem megy a Mac. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8023) hackeeeee válasza band1103 (#8014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem az ilyen gyártói driverek nem nagyon különböznek, bár a fene tudja. Régebben voltak ilyenek, vagyis hallottam/olvastam ezekről, főként sapphire szokás volt, hogy csak a saját, gyártió driverével volt hajlandó menni a kártya. 1szer átnéztem a gyárit és azt, különbség nem volt méretben, struktúrában, de valami mégis más lehetett, hogyha a gyári (ATI) nem ment fel, csak a sapphire oldaláról letöltött... Hála manapság ez már nincs..

Véleményem szubjektív...

(#8024) Medcomp


Medcomp
tag

Sziasztok!

A következő furcsaság van a Win7 Ultimatemmel (64bit). Az összes exe fájlt wordpadben nyitja meg, nem pedig futtatja. A vezérlőpultban néztem már a fájlkiterjesztések alapértelmezéseit, az exe nem volt ott, így nem tudom, hogy lehetne átállítani. Rendszer-visszaállítás azt írja, hogy a segédprogram nem indítható el. A gépen ESET Smart Security fenn van, de az sem tud elindulni, mert induláskor azt az exe-t is wordpad nyitja meg.

Valakinek van ötlete?
Google-ben próbáltam keresni, de semmi hasznosat nem találtam ezzel kapcsolatban. :(

www.medcomp.hu

(#8025) hackeeeee válasza Medcomp (#8024) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Használsz Total Commandert? Abban próbáld meg, hogy szedd le a hozzárendelést, bár lehet akkor meg semmit nem fog társítani hozzá. Mert most megnéztem egy exe-t, ahhoz hozzárendelésnél semmi sincs.

Véleményem szubjektív...

(#8026) Medcomp válasza hackeeeee (#8025) üzenetére


Medcomp
tag

Közben találtam megoldást a Microsoftnál.

EZT végigcsináltam, és jó lett.

ui.:
Totalcommandert sem lehet elindítani, mert az is EXE :)

[ Szerkesztve ]

www.medcomp.hu

(#8027) sfdrakex válasza Medcomp (#8026) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Böngészőt hogy inditottál? Vagy ez m,ásik gép/os ? Jobb klikkel se indult ha ott nyomtál neki olyat pl hogy futtatás rendszergazdaként? Minden esetben wordpaddal nyitotta?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8028) hackeeeee válasza Medcomp (#8026) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

He, tényleg. :D Jogos. De attól még lehetetett volna semmit megadni neki vezérlőpult alatt.

De amúgy, akkor a böngésző hogy indult el? Az is Exe... :DDD Na nembaj, lényeg, hogy megy. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8029) band1103


band1103
őstag

Újabb probléma:
W7 32bit Ultimate eredeti. + CanoScan Lide25
W7 telepítés után nem ismeri és az MSupdate-n sem talált semmit hozzá.
Gyártói oldalon találtam egy vst11012 nevű drivercsomagot és azt írta rá hogy :
Compatibility: Operating system(s): Windows 2000, Windows 7, Windows 98SE, Windows Me, Windows Vista 32bit, Windows XP.
Letöltöm. Exe file de látom hogy csomagolt lesz ezért a szokásom hogy inkább én csomagolom ki oda ahova én szeretném. Exe átnevez. kicsomagol. Újabb EXE. Átnevez, kicsomagol. Végre eljutottam a driver fájlokig. Ekkor eszközkezelőben rányomtam a felkiáltójeles CanoScan -ra ott pedig a frissítésre. Ez 31 perccel ez előtt történt és csak bámulom az ablakot ami az eszköz telepítéséről tájékoztat-na. De ehelyett 31 perce csak egy csíkot látok futkosni mint a Knight Rider-ban csak ez zöld.

Amíg írtam ezt a hsz.-t addig a 35. percben sikerült kiírnia hogy sikerült telepítenie az eszközt és eltűnt a felkiáltójel is. Mi a fene volt ez a hosszú telepítési idő?
Comodo sec. és MSE van fent.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8030) hackeeeee válasza band1103 (#8029) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a CLP-300-as nyomtatóval volt ilyen.. Türelem eszközt terem...

Véleményem szubjektív...

(#8031) Sub-ZeRo válasza band1103 (#8029) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mint a Knigh Rider-ban :DDD :D Végem van. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8032) sfdrakex válasza band1103 (#8029) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet telepítette KITT szoftvereit is :D Dobd be a gépet a kocsitokba és át is alakul :D 400 Mhpval szaggathatsz majd vele meg turbóboost minden lesz : D Inget vegyél fel gombold ki köldökig és remélem szőrös a mellkasod :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8033) pete_21 válasza band1103 (#8029) üzenetére


pete_21
addikt

Comodoból csak a tűzfalrésze van fent?

(#8034) band1103 válasza sfdrakex (#8032) üzenetére


band1103
őstag

Na ezen beszabehu.-tam :C Hajméret és mellkas megvan csak nem annyi kockából ál a hasizmom mint David-é hanem csak 1-ből.

pete_21: Nem csak hanem a teljes tehát plusz defense+ meg antivir

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8035) pete_21 válasza band1103 (#8034) üzenetére


pete_21
addikt

Az úgy viszont nem lesz jó. Mert ugye az MSE is aktív kémírtó plusz víruskereső. És két aktív kémírtó se a legjobb, de két rezidens antivírt meg egyenesen tilos. :)
Ezen szerintem gyorsan változtass, egyiket szedd le. Ha az MSE mellett maradsz, akkor a Comodobol a tűzfal visszamehet, de akkor csak az.

(#8036) band1103 válasza pete_21 (#8035) üzenetére


band1103
őstag

Eddig még nem tapasztaltam hátrányát és hackeeeee kollégának is volt ilyen esete régi hw telepítéskor bár nemtom hogy ő is kettős védelmet használ-e vagy nem.
Azért a tippet és tanácsot erősen köszönöm :R . amint lesz megint valami amire rá lehet fogni hogy azért van, rögtön megteszem a lépéseket.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8037) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#8032) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD :D Besz@rás. :D :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8038) pete_21 válasza band1103 (#8036) üzenetére


pete_21
addikt

Én egyszer próbáltam meg felrakni két antivir még régen, de azon nyomban a rendszervisszaállításhoz kellett folyamodni. :D
Én a helyedben már most megtenném a lépéseket, komolyabbak is előfordulhatnak, mint a hardver lassú telepítése, lásd véletlenszerű fagyás, esetleg bsod.
Menj be a Műveletközpontba, és nyisd le a Biztonság részt. Antivírusnál biztos írja, hogy egyiket érdemes kikapcsolni, mert összeakadhat. Még a Kémprogramnál is szokta írni, de az még talán a kisebbik gond. :)

(#8039) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#8037) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt azért kihagynám :D Maradi vagyok szexuális téren, nőket szeretem és nem szeretném ha összekenne bárki azzal ami kijön belőle.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8040) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#8039) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem úgy értettem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8041) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#8040) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tudom, de szavakat kiforgatni néha lehet nem ? :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8042) Core2duo6600 válasza superecneB (#7868) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egyszerre a 2 nem fog sosem szólni.

(#7835) Cimbooora
Hibás a ramid vagy a lapod

(#7797) Daffni2
Ezt nem tudtam rávenni hogy lejátsza a HE-AAC hangú TS file-t

Másrészt elhiszem, hogy jobb mint az MS megoldása de már csak azért is kellene, hogy egy feltett codecet használjon nem ?

Kép : H264 Mpeg 4, ezt sikerült megoldani
Hang: HE-AAC codec, ebben ad tv2 és az rtlklub.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#8043) dunc


dunc
nagyúr

Srácok tudok valahogy lomtár ikont rögziteni a tálcára?

(#8044) Medcomp válasza hackeeeee (#8028) üzenetére


Medcomp
tag

A böngésző úgy elindult, ha egy mentett könyvjelzőt nyitottam meg, nem tudom így miért, de ment. A reg file-t meg egy másik gépen csináltam meg, és pendriveon vittem át :)

www.medcomp.hu

(#8045) Medcomp válasza sfdrakex (#8027) üzenetére


Medcomp
tag

Jobb klikkre nem jelent meg a futtatás rendszegazdaként, teljesen úgy kezelte, mintha tényleg egy szöveges file lett volna. Csak wordpaddal nyitott minden exet, másra nem is tudtam átállítani. A böngészőt meg könyvjelzőből nyitottam, de nem tudom, az miért indult.

www.medcomp.hu

(#8046) Daffni2 válasza Core2duo6600 (#8042) üzenetére


Daffni2
addikt

Érthetetlen,hiszen rendszeresen veszek fel az RTL,TV2-ről Digitális adásból,soha nem volt hangproblémám, ellentétben a Windows Média Playerrel.

"Aki ad,az nyer"

(#8047) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#8041) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egye-fene, náha lehet. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8048) virkir válasza dunc (#8043) üzenetére


virkir
veterán

Igen

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#8049) dunc válasza virkir (#8048) üzenetére


dunc
nagyúr

Sajnos nem úgy funkciónál ,de azért köszi!

(#8050) _kovi_ válasza sfdrakex (#8027) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Kiderült a probléma, a fekete képfagyásra.

Hiba okozója: Comodo Internet Security !!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.