Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45001) fatal` válasza Laraxior (#44985) üzenetére


fatal`
titán

Nem kell hozzá program. Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógépkezelés -> Lemezkezelő.

Kikeresed a HDD-t, partícionálhatod meg formázhatod is. Ha van már rajta partíció, akkor pedig sajátgépben jobb klikk rajta -> formázás.

(#44991) hackeeeee: Igen.

(#44998) expander: Én is HDD hibára tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#45002) Sub-ZeRo válasza fatal` (#45001) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mind megvolt már válaszolva. :U ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45003) expander válasza Sub-ZeRo (#45000) üzenetére


expander
senior tag

teljesitmeny es kondicio is hibatlan, 100%-ot ir.

(#45004) fatal` válasza Sub-ZeRo (#45002) üzenetére


fatal`
titán

Közben észrevettem, bocsesz. :DD Fentről lefelé olvasok és válaszolgatok. :)

(#45005) Sub-ZeRo válasza expander (#45003) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A cuccokat kitölthetnéd, emrt így nagyon nehéz találgatni, hogy mi a baja a gépednek.

(#45004) hunfatal: :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45006) expander válasza Sub-ZeRo (#45005) üzenetére


expander
senior tag

kitöltöttem, de szerintem nem sok köze lesz hozza. kb 3eves config, eddig semminek semmi baja nem volt :\ ahogy irtam, kb 2hete egyik naprol a masikra eltünt 2 particiom. egy 400gigas WD vinyom van, 80gigas particion van a rendszer, a maradek ~320 volt ketteosztva, az egyiken jatekok es programok, a masikon csak a torrent letölteseim voltak. ez a 2 hiphop eltünt, nem latja a totalcommander, csak a C-t, lemezkezelöben is ugy van, hogy megmaradt a C, valamint 300giga formazatlan terület... legutobb sem csinaltam vele semmit, csak ujraformaztam a formazatlant, szinten 2fele osztottam es ennyi. tökeletesen hasznaltam ugyanugy ahogy eddig, erre ma miutan elinditottam a gepet, ugyanez a problema vart :S

(#45007) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Eltűntek az ikonjaim! Illetve az ikonjaim képecskéi. Mutatom:

A file-ok és link parancsikonok mind működnek. Tehát ha klikkelek egy .xlsx file-ra, akkor az Excel szépen megnyitja a dokumentumot. Szóval minden működik, csak a színes ikonok helyett olyan snassz ikonok vannak, amiket a képen láttok.

Az alábbi programok ikonjai mentek el: Office alkalmazások, Windows Live Messenger, Skype, Nokia PC Suite, Nero alkalmazások, Acrobat Reader file-ok és még ki tudja mik...

Találkoztatok már ilyesmivel?

A neten próbáltam rákeresni a jelenségre, de megoldásra, hasonló problémára még nem akadtam.

(#45008) Sub-ZeRo válasza expander (#45006) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor valami program csinálja ezt.

(#45007) €uro:[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45009) Lenry válasza €uro (#45007) üzenetére


Lenry
félisten

frissítsd az iconcache-t

indítasz egy fájlkezelőt (mondjuk a totalcmd-t), meg egy feladatkezelőt
feladatkezelőből kilövöd az explorer.exe-t, totalcmd-ben elnavigálasz a /Users/<felhasználóneved>/AppData/Local/ mappába és törlöd az IconCache.db fájlt.

ezután a feladatkezelőben Fájl - Futtatás
ide bepötyögöd, hogy explorer.exe
enter után újraindul az ablakkezelő, visszajön a tálca, az ikonok, és elvileg a problémád is megjavul. ha mégse, akkor egy restarttal próbálkozz meg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45010) €uro válasza Lenry (#45009) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm!

Neked is Sub-ZeRo!

Ezzel már próbálkoztam én is. Először csak simán töröltem a IconCache.db file-t, újraindítottam a gépet. Majd a Sub-ZeRo által linkelt procedúra alapján is elvégeztem a törlést. Utána szintén újraindítottam a PC-t.

A probléma nem oldódott meg. Minden file-om továbbra is ikonok nélkül jelenik meg.

(#45011) canniball válasza fatal` (#44978) üzenetére


canniball
nagyúr

Olyan nincs a biosban.
Pont a feladatkezelőben tűnt fel, hogy telepítve 4GB de csak 2,5GB használható. Érdekes hogy telepítés után jó volt. Egyszer volt egy szabálytalan leállás, utána kiírta hogy hw változás, akkor ugyan nem néztem de gyanús hogy ott keveredett meg.

Realradical!
Ha én tudnék olyat...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45012) fatal` válasza canniball (#45011) üzenetére


fatal`
titán

Nem biztos, hogy így hívják (Award biosokon más a neve, de nem jut eszembe most). Ha nem ez okozza, akkor nem tudom. :(

(#45013) kapcs-ford válasza Lenry (#44981) üzenetére


kapcs-ford
őstag

A notiban 4gb ram van azért jó lenne ha alapból nem 1gb lenne foglalva.

Van pár alkalmazás ami nem tudok kikapcsolni taskmanager-ben mert újra felbukkan. (felesleges programok a noti gyártójától amire nincs szükségem) hol lehetne őket blokkolni?

Vannak felesleges mappák amiket lehet törölni úgy mint xp-n? Az SSD miatt kellene több hely.

Aláírás

(#45014) kapcs-ford válasza Franklin (#44982) üzenetére


kapcs-ford
őstag

64 bitest adtak a géphez. nem akarom kidobni :U

Aláírás

(#45015) Воланд válasza kapcs-ford (#45013) üzenetére


Воланд
titán

"Van pár alkalmazás ami nem tudok kikapcsolni taskmanager-ben"

Uninstall, ha tényleg feleslegesek. Jah, meg msconfig, startup fül, vagy services.msc, vagy task scheduler. Ezeken a helyeken érdemes körülnézni, hogy mi indul el automatikusan.

A ram meg azért van, hogy használva legyen. Max megnézed feladatkezelőben, hogy mi mennyi ramot használ. Ha rendszerfolyamat, akkor nem kell piszkálni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45016) Franklin válasza kapcs-ford (#45013) üzenetére


Franklin
addikt

Futtatás (WIN+R) - beírod: msconfig - szolgáltatások fül - "összes MS szolgáltatás elrejtése" pipa be - itt ki tudod kapcsolgatni azokat, amikre nincs szükséged.

Ugyanez az Automatikus indítás fülnél is, itt is lehetnek felesleges programok.

Felesleges fájlok törlése:

C:\Users\<felh.név>\AppData\Local\Temp - Ezt érdemes néha kipucolni.

C:\Users\<felh.név>\AppData\Local\Temp. In. Files\Content.IE5 - Ezt is, ha IE-t használsz. Ha más böngészőt, akkor azon belül üríteni a cache-t.

(#45017) Lenry válasza kapcs-ford (#45013) üzenetére


Lenry
félisten

miért? nem mindegy, hogy alapból mennyit foglal? a RAM továbbra is azért van, hogy abban az OS meg programok fussanak, nem azért, hogy üresen álljon. ha ennyi kell, akkor ennyi kell.
ha majd szüksége lesz valamelyik programnak a plusz helyre, akkor majd a memóriakezelő felszabadítja számára.

a notis programokat nem lehet uninstallálni?

amúgy meg Windows gomb + R
services.msc
és itt letiltogatod őket, de figyelj, hogy csak olyat tilts, amiről tudod, hogy mi az, és mire kell, mert fontos rendszeralkalmazások is vannak itt, amik letiltása problémákat okozhat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45018) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, a windows indításakor folyton konfigurál, nem csinál semmit, majd 10 perc után beenged. Írja a WU, hogy sikertelen frissítés. Találkoztatok ezzel a problémával?

(#45019) Sub-ZeRo válasza kapcs-ford (#45013) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ajánlom a windows 95-öt, vagy a 3.1-et. Az nem eszik 1 giga ramot.

Amúgy meg meg az 1 giga bőven jó, 1,3-1,5 az alap a 64 bitnek. Ja, most hogy használva van a rendszer, 1,8-at eszik. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45020) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

OK, köszi a válaszokat srácok! ! :)

Azért kell rami mert szinte csak zenei alkamazások lesznek rajta és ha behívok pár nagyobb vst-plugint azzal 1gb kilőve + magának az alkalmazásnak is kell.

Most elkezdem rakosgatni a programokat és meglátjuk váltunk-e xp-ről w7-re :)

Ahogy olvasom az intel turbo boost nincs támogatva xp alatt tehát ha választani kell akkor inkább w7 feltéve ha a cuccaim futnnak majd rajta.

XP
2.53GHz Alapállapot 400MB használ, ( 3,5GB látható a 4GB-ból )

W7
2.8GHz (turbo boost) Alapállapot 1GB használ a 4GB-ból

Aláírás

(#45021) Lenry válasza Sub-ZeRo (#45019) üzenetére


Lenry
félisten

a Win95 egyébként is sírva fakad 512MB-nál több RAM-tól :)

én ha dolgozok, elröppen 6-7GB RAM is, bár akkor már sokminden fut :D

(#45020) kapcs-ford persze, hogy kevesebbet eszik, de gondolj bele, hogy a két OS közt vagy 8 év telt el, millióval több és komolyabb komponenset indít a Win7, mint az XP. ilyen szempontból igaza van Sub-Zero kollégának, nézd meg a Win95-öt, az tizenhuszon megányi RAM-mal beérte, mégse panaszkodik senki, hogy a Win7 meg miért nem...

ennyi kell neki. ha megnyugtat, nálam 1.5GB alatt meg se áll induláskor, de a Linuxom is megeszik ugyanennyit, úgy, hogy még semmit se indítottam.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45022) Воланд válasza kapcs-ford (#45020) üzenetére


Воланд
titán

32bites XP miatt alapból nem tudsz használni 500MB-ot, ehhez hozzáadod azt a 400MB-ot amit a rendszer használ, így lesz 900MB. W7 x64 alatt meg alapból 1GB-ot "eszik" a rendszer, ez így ~ 100MB-al több "ramhasználat", mint ami az xp-nél van. Ráadásul itt az az 1GB-át tényleg használva van. Nem értem a problémát...

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45023) Sub-ZeRo válasza Lenry (#45021) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD Nekem a 2 gigánál megáll, vagy néha 3, ha 50 tabot használok ie9 alatt. ;] :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45024) Steelmanus válasza Rocko007 (#45018) üzenetére


Steelmanus
addikt

Na csak megtalaltam visszafele lepkedve az oldalakon, (#44696) Sub-ZeRo

(#45025) yoleeka


yoleeka
tag

Sziasztok

Szeretnék érdeklődni, hogy megoldható-e a dolog a Windows 7-el, mint ami a legtöbb manapság kapható játékkal kapcsolatosan. Arra gondolok, hogy letöltöd valahonnan, hivatalos serverre gondolok, például, majd igényelsz hozzá egy kulcsot, serial key-t, és tulajdonképpen nem kell berohangásznod boltba, hogy megvedd OEM, vagy dobozos verzióba. Azt hiszem ezt hívják digitális verziónak. Sajnos a hivatalos microsoft oldalon nem találtam ilyesmit, ebből arra következtetek, hogy nem. De hátha valaki tud valami ilyesmit, hallott esetleg ilyesmiről.

Köszi a választ

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#45026) Sub-ZeRo válasza yoleeka (#45025) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A msdn előfizetés ilyen azt hiszem, de erről nem tudok én mit mondani. Csak annyit hogy pénzes, mármint előfizetéses, de akik benne vannak, megmondják neked.

(#45027) kapcs-ford:Milyen gépre akarod feltelepíteni? A minimális hardver követelmények megvannak?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45027) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

kb 2órája próbálom frissíteni sp1-et de állandóan akadozik a gép vagy lefagy! Egyszer megszakadt a frissítés és 20percig kotorta az adatokat a winyón amire észhez tért most ott tartunk hogy nem képes folytatni az upgrade-et. Kicsit kezd tele lenni a .. a w7-tel. nem semmi :W

Aláírás

(#45028) hackeeeee válasza hackeeeee (#44991) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

No, sikerült az aktiválás. :)

Véleményem szubjektív...

(#45029) yoleeka válasza Sub-ZeRo (#45026) üzenetére


yoleeka
tag

http://maindownloads.net/shop/search/?s=windows%20%257&cpn=gl_iit_oem_1_8080

Na most találtam egy ilyet, ez vajon mennyire megbízható?

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#45030) hackeeeee válasza yoleeka (#45025) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

MSDN/MSDNAA lényegében ilyen. Tehát, ott megkapod a hozzád tartozó kulcsot, plusz le tudod tölteni.

Véleményem szubjektív...

(#45032) Воланд válasza kapcs-ford (#45027) üzenetére


Воланд
titán

Milyen hardver, minimális követelmények az sp1 telepítéséhez megvannak? Hibakód? Kicsit bővebb leírás nem ártana, mert ennyi alapján senki sem fog tudni segíteni neked.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45033) Воланд válasza yoleeka (#45029) üzenetére


Воланд
titán

Ez a megbízható.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45034) xcds válasza kapcs-ford (#45027) üzenetére


xcds
őstag

Nekem is ezt csinálta...

(#45035) Rocko007 válasza Steelmanus (#45024) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#45036) hackeeeee válasza kapcs-ford (#45027) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update-ről csinálod, vagy leszedted a telepítőt?

Véleményem szubjektív...

(#45037) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

a jobb alsó sarokban a win 7 pro-mon vagy mimen, egyszercsak eltűnt a hangerőt állító ikon. a "rendszerikonok engedélyezése vagy tiltása" menüpontban pedig nem lehet engedélyezettre állítani, inaktív ez a lehetőség. mi a fene lehet a baj? :F

köszi előre is

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45038) scope2007


scope2007
addikt

hali!

ezt mire érdemes állítani?

"Current half open connection upper limit is 10"
tcp/ip nél van.. gondolom gyári érték nem a legmegfelelőbb

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#45039) Воланд válasza scope2007 (#45038) üzenetére


Воланд
titán

De, megfelelő.

Vistanál szívtam ezzel, de w7 alatt nincs vele gond.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45040) Zola007


Zola007
veterán

egy kis segítségre szorulok:
adott: windows 7 (64), Hp notebook, Realtek rtl8181se hálókártya.
Eddig minden ment szépen, de ma délután bekapcsolás után nem látta a netet se kábelen, se wifin (másik géppel megy a net).

Gondoltam újrarakom a hálókari vezérlőjét, de a felismerés után nem tudja telepíteni a drivert.

Mivel net nincs, a windows update kilőve. Eszközállapothoz ezt írja:
"Az eszköz nem működik megfelelően, mert a Windows nem tudja betölteni a szükséges illesztőprogramokat. (Kód: 31)"
Ha próbálok manuálisan drivert telepíteni, akkor pedig nem engedi "A paraméter nem megfelelő" hibával.
Ha megkerestetem vele, akkor "A Winfos talált illesztőprogramot az eszközhöz, de a telepítés során hiba történt." "A paraméter...."

Ötlet valakinek?

köszönöm előre is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#45041) Воланд válasza scope2007 (#45038) üzenetére


Воланд
titán

Közben megtaláltam ezt.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45042) scope2007 válasza Воланд (#45041) üzenetére


scope2007
addikt

köszi :R
akkor marad

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#45043) hackeeeee válasza bandus (#45037) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak gugliztam. Hátha ez segít.

Véleményem szubjektív...

(#45044) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy W7-en megoldható-e két monitorral, hogy más-más háttérkép legyen a monitorokon, úgy mint a MAC-en?
Keresgéltem a beállítások között, de semmi erre vonatkozót nem találtam...
Talán külön progi kell hozzá? :F
A válaszokat előre is köszönöm! :R

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#45045) fatal` válasza AzŐsgén (#45044) üzenetére


fatal`
titán

UltraMonnal megoldható.

(#45046) AzŐsgén válasza fatal` (#45045) üzenetére


AzŐsgén
tag

Köszönöm, már töltöm... :R
Kipróbálom. :D

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#45047) AzŐsgén válasza fatal` (#45045) üzenetére


AzŐsgén
tag

Működik, csak az a baj, hogy 30-napos triál verzió, oszt annyi... :O
Valami ingyenes alternatíva esetleg...? :B

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#45048) polonic válasza yoleeka (#45029) üzenetére


polonic
félisten

Én ebben az oldalban nem bíznék.
Gyorsan felejtsd el. Igaz, hogy nagyon csábító az olcsóbb ár, de ezeknek pont ez a trükkje.

Kipróbáltam, hogy berakom a kosárba a win-t, a folytatásra kattintottam, ott kiírja, hogy biztonságos megrendelési oldal betöltése. Erre messze nem vált át https kapcsolatra, ahol meg kéne adni a nevedet, címedet és a bankkártya adatait. Nem valami bizalomgerjesztő.

(#45049) fatal` válasza AzŐsgén (#45047) üzenetére


fatal`
titán

Azt hiszem van belőle ingyenes, bár nem tudom. Nem tudok más alternatíváról, de lehet hogy van. :) Jelen pillanatban nem foglalkoztat a kérdés, mert egy monitorom van. :)

(#45050) AzŐsgén válasza fatal` (#45049) üzenetére


AzŐsgén
tag

Hát nem találtam ingyenest, bár lehet hogy roszul értelmeztem, amit a honlapon írtak, nem túl jó az angolom. :D
Mindegy, nem dől össze a világ, csak ki akartam próbálni.
Köszönöm a gyors reagálást! :R

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.