Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25501) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#25500) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De jelenleg fent van az Ubuntu plusz a W7 is. :) És a Linux-é a GRUB. Szóval a meglévő rendszerhez keresem a megoldást. :)
De lehet, hogy végső megoldásként akkor marad az, hogy akkor megpróbálom a W7 kezébe adni az irányítást, csak nem tudom, fel fogja-e ismerni a Linux-ot, és berakja-e a bootmenübe. :F

(#25499) Sub-ZeRo: a Windows Update szinte soha nem jelent megoldást ilyen jellegű problémákra. :D
A "Vagy egyből gyártó oldala és ennyi..." alatt nem tudom, mit értesz...

Sk8erPeter

(#25502) Fire/SOUL/CD válasza Sk8erPeter (#25501) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én épp az ellenkezőjét javasoltam. ;] Először a W7-et, aztán a Linux-ot, bár ez esetben gőzöm sincs hogy mi fog történni. Az biztos, hogy ha a W7-et telepíted a Linux "után", akkor csak a W7 fog elindulni, bár ez nem gond, ezt meg lehet oldani, be kell boot-olni a Linux lemezről és Boot Configuration. (Lehet, hogy ugyanez a megoldás másik esetben is)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25503) Sub-ZeRo válasza Sk8erPeter (#25501) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD Dehogynem.

Ha veszel laptopot, vagy egy alaplapot, win telepítés után, 3 dolgot szoktak tenni. (vegyünk a hangnál pl)
1. A driver cd, dvd betesz, majd install, resi, működik.
2.Ha nem jó cd-n lévő, net és vadászol hozzá egy, a legújabb drivert és felteszed, resi, működik.
3. Ha ezek sem jönnek be, akkor win update és próba cseresznye... a sündisznó is megmondta a síkárkefén... vagy sikerül találnia, vagy nem...

Amúgy úgy értettem, hogy szerintem egyből a gyártó oldalára mentél fel és onnan leszedted a drivert. Lehet updaten meg kellene nézni. De ahogy olvasom, szerintem már azt is próbáltad... Akkor passz, nincs ötletem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25504) IfjVerIstvan válasza Sk8erPeter (#25501) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

talán ez a megoldás működik:
[link]

Aláírva...

(#25505) Choken


Choken
csendes tag

Sziasztok,

Lenne, egy olyan kérdésem, hogy van-e valakinek valami ötlete, hogy miért is fagy a le a laptopomon a Windows 7 bármilyen autorun alkalmazás elindulása után pár másodperccel?

Nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baja, de már nagyon bosszantó mert nem tudok felrakni így bizonyos programokat.

Előre is köszönöm szépen a segítséget és remélem nem rossz helyen kopogtatok a kérdésemmel.

(#25506) Sub-ZeRo válasza Choken (#25505) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megfelel a win7 alap követelményének a laptop? (töltsd ki a cuccokat a profilodnál, a jövőben könyebb lesz a segítségnyújtás, ha kitöltöd)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25507) #41133696 válasza bobsys (#25484) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem ott olyan úgy tűnik, hogy nincs :)

(#25508) Choken


Choken
csendes tag

Persze, szerintem megfelel neki. Eleve az volt rajta és sajna újonnan is probléma volt ez az autorun dolog, csak akkor nem foglalkoztam vele mert megtudtam oldani úgy a dolgokat, hogy nem jelentkezett a probléma, de sajna összeakadtam az első olyan dologgal amit nem tudok sehogy máshogy telepíteni.

(#25509) Sub-ZeRo válasza Choken (#25508) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nyugodtan használd a VÁLASZ gombot.

Miylen vírusírtó, win7 van rajta? A Win gányolt nvidia edition féle?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25510) Choken válasza Sub-ZeRo (#25509) üzenetére


Choken
csendes tag

Igen, a laptopon a Win7 x64 van. Eset Smart security 4, windows verzió Home Premium.

(#25511) Sub-ZeRo válasza Choken (#25510) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megpróbálhatod hogy a nodot kilövöd és úgy próbálod meg. Más ötletem nincs sajnos. :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25512) Laccoss válasza Choken (#25505) üzenetére


Laccoss
addikt

És ha letiltod az autorun futtatást? Anélkül is látnod kell a lemez tartalmát..

(#25513) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Windows 7-et használok dual monitorral, kiterjesztett üzemben.
Tudtok ajánlani olyan programot, amivel meglehet oldani, hogy a win7 tálcája is végigfusson mindkét monitoron? Tehát magyarul szélesebb legyen a tálca is.
Remélem érhető voltam :)

Köszönettel,
Gábor

(#25514) Laccoss válasza puru (#25513) üzenetére


Laccoss
addikt

(#25515) moonman válasza #41133696 (#25507) üzenetére


moonman
titán

rossz helyen nézed, Windows NT

(#25516) puru válasza Laccoss (#25514) üzenetére


puru
senior tag

Köszönöm szépen.

Üdv.

(#25517) popp válasza popp (#25473) üzenetére


popp
tag

A disk management-ben leválasztottam egy darabot a win7 partíció számára pluszba (mivel a jelenlegi hely már kevésnek bizonyult), de az "extend volume"-t nem engedi kiválasztani a win7-es meghajtónál, így nem tudnom hozzáfűzni. Mi a megoldás? :F
Köszi!

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#25518) Choken válasza Sub-ZeRo (#25511) üzenetére


Choken
csendes tag

Oké megpróbálom de nem nagyon reménykedem benne... :O

(#25519) Choken válasza Laccoss (#25512) üzenetére


Choken
csendes tag

Nem akkor van a baj amikor beadja azt az ablakot, hogy mit is csinálhatok a meghajtóban lévő lemezzel, hanem amikor onnan az autorun-t vagy más egyebet akarok indítani. Eddig azt csináltam, hogy manuálisan kerestem meg az install-t vagy a setup-ot de amit most szeretenék annál ez nem mükődik. ( pl ebben az esetben a Warhammer 40K II ami ugye ugy telepűlne, hogy steam felmegy, útána update majd telepűl a progi, de sajna mikor update-elné a steam-et akkor lótty...behal)

(#25520) #41133696 válasza moonman (#25515) üzenetére


#41133696
törölt tag

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft

eddig nekem megvan de nekem nincs ott Windows NT csak sima Windows

(#25521) bobsys válasza moonman (#25515) üzenetére


bobsys
addikt

moonman meg GoodSpeed

ha nincs konfiguralva az a policy akkor nincs is windows nt

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25522) #41133696 válasza bobsys (#25521) üzenetére


#41133696
törölt tag

és akkor ennek a dolognak valami segéd progival nem lehet utána nézni ?

(#25523) Sub-ZeRo válasza popp (#25517) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor adatok kiírása majd telepítésnél mindent újra partucionálni. Ezzel biztos hogy nem lesz adatvesztésed. (lásd kölönböző más programoknál, ha valami nem jön össze akkor... :( )

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25524) bobsys válasza #41133696 (#25522) üzenetére


bobsys
addikt

ha nincs konfiguralva azt jelenti, hogy nincs beallitva, vagyis nem alitott at semmit minden defaulton van

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25525) popp válasza Sub-ZeRo (#25523) üzenetére


popp
tag

Azt akarod mondani, hogy mentsek le mindent a vinyóról, partícionáljam újra az egészet a megfelelő meghajtó-méretekkel, majd tegyem újra a hetest?
Nincs valami egyszerűbb, kevésbbé körülményes megoldás? :U :F :(

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#25526) Sub-ZeRo válasza popp (#25525) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen azt. De van. Leszedsz egy programot, ami tud particionálni adatvesztés nélkül, megcsinálod, majd kapsz egy kékhalált és akkor midnened pusztul. Persze ez a legrosszabb eset. Én nem ajánlom az ilyen progikat. Inkább akkor kiírás, újra particionálás... Az a tuti.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25527) popp válasza Sub-ZeRo (#25526) üzenetére


popp
tag

Nem igazán értem miért veszne az összes adatom kékhalál miatt. Mert esetleg a win7 partíció ok, de ahol csak adatok vannak az miért sérülne a win7 esetleges pusztulása miatt. :U

Amúgy 30GB-os a rendszer partícióm, telepítés után kb. 16-18GB szabad hely marad rajta, pár hónap alatt pedig valamiért ez nullára redukálódik. Annak ellenére, hogy a programokat mindig a másik partícióra szoktam telepíteni, clean up-ot is futtatok időnként. Szóval számomra teljesen rejtélyes a dolog. 32bites win7 ultimate, 2GB ram van a gépemben.
Ez már a második alkalom, először újraraktam a 7-et, mert valami más gondja is volt, de én balga a meghajtót nem méreteztem át. Mondjuk amikor még anno először tettem fel, direkt megkérdeztem, hogy 30GB elég lesz-e és kb. az volt a válasz, hogy még sok is.

[ Szerkesztve ]

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#25528) aclandiae


aclandiae
senior tag

Mihez használ a W7 100 MB-ot a HDD-n, mint a rendszer számára fenntartott elsődleges partíciót?
(ha formázom újra, akkor is megcsinálja)

(#25529) negyedes válasza aclandiae (#25528) üzenetére


negyedes
addikt

Boot, bitlocker stb.

popp: ha az indextabla megserul akkor ugrott az egesz winyo(remelem nem mondtam hulyeseget)

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25530) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
egy idegesítő problémával találtam magam szemközt:
Társításnál lecserélem minden videofájlt, hogy winamp helyett VLC legyen az alapértelmezett lejátszó, de sajna csak egy újraindításig van így, mert utána visszaállít mindent winamp-ra... ez miért lehet? Winamp agent nem indul el a win indulásakor, szóval nem az állítja vissza.

(#25531) negyedes válasza -conrad- (#25530) üzenetére


negyedes
addikt

A winamp nem ker admin jogot amikor elinditod? Szed ki winampbol a a video tarsitast.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25532) Fire/SOUL/CD válasza -conrad- (#25530) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Először azt próbáld meg, hogy a Winampban megcsinálod ezt
CTRL+P/bal oldalt->File Types/jobb oldalt->Audio Only gombon katt/Close
(Ha már úgysem akarsz a Winamp-al semmilyen videoformátumot lejátszani)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25533) szabonagyur válasza -conrad- (#25530) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Winamp elindít, majd beállítások megnyitása és ott lesz egy olyan, hogy file types vagy file association szerű dolog, nah ott vedd ki, hogy automatikusan visszaállítsa a prog a társításokat:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25534) -conrad-


-conrad-
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget, úgy néz ki sikerült. :)
:R

(#25535) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

Miért van az hogy win7 alatt csúnyább a kép mint xp-n?
Felbontás ugyanaz meg a szinmélység és a frissítési frekvencia is, mégis zavaró, a ph-s fórumon pl. mintha a betűknek lenne egy vörös körvonala, olyan mintha nem lenne éles, nem fókuszálna a szemem, nagyon zavar!

Egy samsung 770p monitorom van.
Felraktam a kompatibilis magictune-t, és beállítottam ugyanazt a sémát, mint amit xp-n használok, de mégis rosszabb a kép.

Tudnátok ebben segíteni?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#25536) Laccoss válasza Gercsa (#25535) üzenetére


Laccoss
addikt

Próbáld meg a ClearType-ot kikapcsolni ha nem segít akkor

Vezérlőpult - Klasszikus nézetre állítsd - Színkezelés - Minden profil - ICC profilok - És törölj mindent ami az Osztály oszlopnál nézve, az összes Megjelenítés profilt, kivéve az sRGB IEC61966-2.1-t.

Ez a szépiát veszi le a képernyőről, de hátha számodra is megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#25537) Fire/SOUL/CD válasza Gercsa (#25535) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Magictune nélkül is kipróbálhatnád, hátha mégsem annyira W7 kompatibilis ez a progi, mint azt állítják. Ha nélküle oké minden, akkor megvan a probléma okozója. Ha meg nélküle is jelentkezik a "hiba", akkor lehet "állítgatni", ahogy Laccoss itt feljebb írta.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25538) Gercsa válasza Laccoss (#25536) üzenetére


Gercsa
senior tag

Előre is bocs, de 100% win7 hülye vagyok.

Odáig jutottam, hogy vezérlőpult. Nem tudom ez a klaszikus nézetre állítás hol van.

A magictune-t pedig azért raktam fel, mertelőtte is ilyen volt, és azt hittem megoldja a problémát, de nem sikerült.

szerk.: ja és a clearType-ot sem tudom hol kell kikapcsolni

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#25539) Fire/SOUL/CD válasza Gercsa (#25538) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Indítsd a vezérlőpultot, a jobb felső "sarkában" lesz egy Kategória lenyílót, azt nyisd le és állítsd át kis vagy nagy ikonokra.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25540) Laccoss válasza Gercsa (#25538) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor a Vezérlőpultnál jobb felső sarok Megtekintés a következő szerint: - kis ikonok

[link]

(#25541) Gercsa válasza Laccoss (#25540) üzenetére


Gercsa
senior tag

ok köszönöm, ez megvan.

2 szinprofil volt ott csak, az egyik, amit mondtál, hogy ne, és a másik valami nyomtató profil, de ezt nem engedte kitörölni.

A ClearType-ot hogyan kapcsolhatom ki?

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#25542) Fire/SOUL/CD válasza Gercsa (#25541) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jobb egér az Asztalon/Személyre szabás/bal oldalt Megjelenítés/bal oldalt ClearType Szöveg beállítása

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25543) Laccoss válasza Gercsa (#25541) üzenetére


Laccoss
addikt

Vezérlőpult - Képernyő - ClearType szöveg beállítása. De a szín kalibrálást is megpróbálhatod.

Áhhh:) már megint megelőztél:)

[ Szerkesztve ]

(#25544) Gercsa válasza Laccoss (#25543) üzenetére


Gercsa
senior tag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.

Azt hiszem így jó lesz, bár még szokatlan, de most már nézhetőbb.

[ Szerkesztve ]

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#25545) Gercsa


Gercsa
senior tag

off
Esetleg a hálózati beállításokhoz nem értetek?
Van egy ilyen problémám egy másik topikban, és teljesen tanácstalan vagyok.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#25546) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#25502) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most lehet, hogy félreértjük egymást. :D
Tehát: Windows 7 UTÁN telepítettem a Linux-ot (Ubuntu 9.10), a GRUB szépen felismerte a Windows 7 partíciót, és így a Windows 7 és a Linux is bekerült a bootlistába.
Most épp arról beszélek, hogy lehet, hogy esetleg a Windows bootkezelőjével (! és nem a Linuxéval!) újra kéne variálni a GRUB-ot, mert értelmezésem szerint a fórumokon a problémámra épp ezt a megoldást javasolták.
Most a bootproblémák miatt nem fogom újrarakni a rendszert, mert amiatt nem is kell. :D

Sk8erPeter

(#25547) Sk8erPeter válasza Sub-ZeRo (#25503) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sok drivert alapból felrakott a Windows 7 telepítője vagy Update, de persze volt, amihez frissíteni kellett a gyártó oldaláról a drivert.
De most konkrétan nem vágom, milyen frissítésre gondolsz (most a hanggal kapcsolatos problémára válaszoltál gondolom :) ). Maga a rendszer frissített. Mint említettem, a hangdriver akkor sem volt jó, amikor a Windows által alapértelmezettként felrakott driver volt rajta, és akkor sem, amikor a gyártó oldaláról leszedettet pakoltuk fel. Persze én csak távirányítottam, így sajnos közvetlenül nem tudtam nézegetni, belemélyedni.
Most hétvégén viszont jön haza nővérem, hozza a laptopot is, majd akkor belenézek, sikerül-e, végső esetben legfeljebb megpróbálunk egy rendszer-újrahúzást, de azt tényleg végsú megoldásnak szeretném. Remélem megoldódik.

Csak azért írtam be a topicba, hogy hátha találkozott-e már valaki olyan problémával, hogy csupán a rendszer "altatása" utáni "felébresztést" követően működik a hangdriver... Nekem elég furcsa...

Sk8erPeter

(#25548) Sk8erPeter válasza IfjVerIstvan (#25504) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Nálam a Windows-rendszerpartíció (C: ) aktívnak van jelölve, és nincs rejtett partíció, ami itt a fórumban az egyik hozzászólónak problémát okozott.
Szal még mindig nem tudom, mi lehet a para ezzel. :F

Sk8erPeter

(#25549) IfjVerIstvan válasza Sk8erPeter (#25548) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

Hmm, úgy tűnik ez egyedi probléma, illetve még nem találkoztam ezzel.:(
Btw, a fórum emlegették a easybcd-t (mint segédeszközt).
Az új verzió megérhet egy próbát. Persze csak óvatosan, mert ahogy nézem elég nagyot fejlődött, egy lépésben...
[link]

Aláírva...

(#25550) Sub-ZeRo válasza Sk8erPeter (#25547) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen a hangra gondoltam. Hát mikor wint telepítesz, akkor a hangártyát alapból nem ismeri fel. Szóval oda kell driver. És ha az eszközkezelőben megkeresed a hangkarit, majd nyomsz rá egy updatet és megadod neki, hogy neten nézzen utána. Hátha ő talála pont egy jót. De lehet hogy nem. Ezt nem tudom, hogy próbáltad már-e. Ezért mondtam az updatet. Vagy csak simán update a winnnél, ahol frissítéseket keresed, hátha oda is kiírja hogy van hozzá driver.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.