Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26651) Sub-ZeRo válasza fatal` (#26650) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26652) Morden24 válasza bobsys (#26649) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jaja, gyakorlatilag ez a helyzet.

Sectumsempra - For Enemies

(#26653) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
Lehet,hogy nem jó helyre írok de remélhetőleg az OS a ludas (meg a user :B )
Monitor helyett a tv-re kötöttem a gépet ami 1280*1024 helyett 1360*768-as felbontást eredményezett.
Mi a teendőm,hogy ha elindítok vmilyen 3D-s alkalmazást ne dobjon ki a rendszer "nem támogatott üzemmód" felirattal.Úgy,hogy még a desktopot se látom viszont?!
Üdv és kösz

(#26654) Sub-ZeRo válasza hfrankee (#26653) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

WIN + P gomb. Majd ott válaszd ki hogy mit akarsz. Meg a videókártya drivernél add meg, hogy melyik legyen az elsődleges kijelző.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26655) cigam válasza fatal` (#26625) üzenetére


cigam
félisten

Mégiscsak kendnek vót igaza... Tőtsön ki egy lottót!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26656) rekid


rekid
addikt

Hi!
Van valamilyen eszköz/modszer amivel kitudnam pucolni a win7 promat? Igazabol egy office van telepitve a win mellé egy 30gigas particion és van meg 1,5 giga szavad helyem.
Letezik hogy a frissitesek miatt zabalta meg a win a tarhelyet?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#26657) Morden24 válasza rekid (#26656) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kétlem.

Egyébként Appdata\Temp, Windows\Temp, Windows\SoftwareDistribution\Download nyugodtan törölhető.

Ezen felül meg mehet a lemezkarbantartó, valamint a ccleaner is.

Árnyékmásolatok, backup, system restore? :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#26658) rekid válasza Morden24 (#26657) üzenetére


rekid
addikt

Lehet a hp soft paq driverkezelő lesz a ludas,lehet meghagyja a leszedett regiebbi driverek telepítőit... bar akkor sem ertem a czirka 10giga pluszt...
Árnyek másolatok backaupok nincsenek. (Legalabbis így :) )
Meg megnézem a lemez karbantartot is :) no meg tolok egy töredezettség mentesítést.

Igazából nincs agyon telepitgetve, winhuzasnal felrakom a használt progikat és max update. De az office-on, virusirton kívül mást nem rakok system partícióra.. szal. érdekes

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#26659) Morden24 válasza rekid (#26658) üzenetére


Morden24
nagyúr

A defragtól nem lesz több helyed, az tuti.

Nézd meg a helyeket, amiket mondtam, aztán lemezkezelő/ccleaner.

Sectumsempra - For Enemies

(#26660) rekid válasza Morden24 (#26659) üzenetére


rekid
addikt

defragra mar csak ilyen csináljunk meg azt is cimszo alatt gondoltam :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#26661) Sub-ZeRo válasza rekid (#26656) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

\Windows\temp
\Windows\SoftwareDistribution\Downloads
\Users\<felhasználóneved>\AppData\Local\Temp\
\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations
\Users\felhasználónév\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files
\Windows\Panther

Ezeket nézzd meg és töröld belőle a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26662) rekid


rekid
addikt

Köszi. :)

Noh hat amit lehetett megtettem sikerult 2,5 giga szabad helyet varázsolni de ennek fele hp softpaq-os driver volt...

Alapbol mennyit zabál a professional? Én olyan 15-16gigara emlékszem.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#26663) fatal` válasza cigam (#26655) üzenetére


fatal`
titán

Hehe. :) Pedig tényleg csak olvasási problémáim voltak. :D

[ Szerkesztve ]

(#26664) fatal` válasza rekid (#26662) üzenetére


fatal`
titán

Folyamatosan nő a mérete, ahogy telepítesz, mert minden DLL minden verzióját eltárolja. Ezenkívül ha nagyon kell a hely, akkor kapcsold ki a rendszervisszaállítást és a hibernálást ha nem használod. Esetleg tedd át a lapozófájlt is másik partícióra.

(#26665) hfrankee válasza Sub-ZeRo (#26654) üzenetére


hfrankee
senior tag

Kösz a választ!
Azt elértem,hogy a 3 játékból amit használok már csak egyet nem hajlandó elindítani ezen a felbontáson.

(#26666) Sub-ZeRo válasza hfrankee (#26665) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit.

rekid:Szerintem köv rendszer telepítéskor hagyj több helyet neki. 50 giga szerintem nem árt a rendszernek. Annyi kell neki. Minimum.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26667) rekid válasza Sub-ZeRo (#26666) üzenetére


rekid
addikt

Ugy latom az a megoldas. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#26668) Sub-ZeRo válasza rekid (#26667) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát én pl mikor win7-re váltottam, már akkor külön egy 80-as sata2-es vinyót adtam neki. Cod4-6 + steam és TF2-vel van még 30 giga helyem. Igaz, minden be van kapocsolva 7 alatt, v. memória stb. office 2007 meg egyéb programok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26669) Mans20


Mans20
addikt

Helosztok

Win 7 ultimate van fent,és volt 2 kékhalálom,újrarakta a win 7 et, és most megint lett egy,[link]

ilyen volt már valakinél?néztem a mikrofos oldalán mi ez a hiba,a 0x000000D1 ,ott az van futtassak memoriatesztet,meg hibajavitást,ha régebi verziós memtestet letöltök az is jó?vagy valami újjabb kéne?vagy mi ez a hiba?

(#26670) fatal` válasza Sub-ZeRo (#26668) üzenetére


fatal`
titán

Reális, nekem az 55G-s partíción 16G szabad hely van, igaz nincs rajta játék.

(#26671) fatal` válasza Mans20 (#26669) üzenetére


fatal`
titán

Az fltmgr.sys ha jól látom a fájlrendszerért felelős, úgyhogy winchester vagy memória problémára gyanakodnék. Tölts le először egy HD Sentinel próbaverziót és nézd meg, hogy a HDDvel minden rendben van e. Utána pedig a régi, hagyományos memtest x86 :)

(#26672) bobsys válasza Mans20 (#26669) üzenetére


bobsys
addikt

norton termekek is sikeresen produkaljak ezt a hibat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26673) Mans20 válasza fatal` (#26671) üzenetére


Mans20
addikt

HD sentinel teljesítmény és kondíció 100% ot mutat,de a memtestből melyik verziót szedjem le 64 bites os hez?amit kiírok cd re vagy a régebbi is jó,amit csak elindítok és számol?:

(#26674) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Kérdés:

Hogy lehet telepíteni az MSN-re , a PLUS! szolgáltatást?
Megpróbáltam, de erre a NOD karanténba rakta. Több oldalról is próbáltam. :F

Eddig nem volt gond, de ahogy felraktam a Windows7-et már ez fogad.

:R

[ Szerkesztve ]

(#26675) fatal` válasza Mans20 (#26673) üzenetére


fatal`
titán

Amit cdre kiírsz az jobb. De most írta valaki, hogy telepített Norton termékek is okozhatják ezt a hibát. Nekem evvel tapasztalatom nincs, évek óta kerülöm a norton "termékeit" amennyire csak lehet.

(#26676) Morden24 válasza Fancy-boy (#26674) üzenetére


Morden24
nagyúr

Esetleg kapcsold ki a NOD-ot a telepítés idejére.

Egyébként tudtommal a Messenger Plus! Live-nak a www.msgplus.net a honlapja, szóval onnan töltsd, ne máshonnan.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#26677) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Segítséget kérnék: Xp alatt be tudtam állítani a helyi kapcsolatokban, hogy kiosztottam egy IP címet (routerrel osztom meg a netet) és én döntöttem el, hogy mikor csatlakozom a nethet (kirakva egy parancsikonnal a kapcsolathoz)
Win7-ben ha az IP-t átállítom mindig hibát jelez...

F.K.T.

(#26678) Lenry válasza psg5 (#26677) üzenetére


Lenry
félisten

milyen hibát?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26679) fatal` válasza Fancy-boy (#26674) üzenetére


fatal`
titán

Az usite.hu-ról vagy az msgpluslive.net-ről telepítsd, ezek megbízható oldalak (utóbbi a hivatalos oldala). És figyelj, hogy a toolbart meg ilyesmit ne telepítse lehet, hogy arra vonyít. :)

(#26680) Cicero


Cicero
őstag

Azt meg lehet oldani, hogy hálózaton keresztül be/ki kapcsolgassam a számítógépet? pl. kell valami fájl a gépről, de nincs bekapcsolva -> bekapcsolom hálózaton keresztül, lemásolom a fájl és aztán kikapcsolom a gépet amiről másoltam?

(#26681) Fancy-boy válasza Morden24 (#26676) üzenetére


Fancy-boy
addikt

:R :R

(#26682) fatal` válasza Cicero (#26680) üzenetére


fatal`
titán

Altatással megoldható a Wake-On-LAN funkció, több program létezik erre a célra, de ehhez az alaplapnak és a BIOSnak is támogatnia kell a funkciót.

(#26683) feka007


feka007
nagyúr

Nincs vmi mód arra, hogy ne rendezze át az asztalon az ikonokat hogyha elindítok egy, az asztalnál kisebb felbontású programot? Mikor kilépek állandóan átvariálja az egészet, elég idegesítő..

[ Szerkesztve ]

(#26684) MR!!


MR!!
aktív tag

Sziaszttok,

Win7 Ultimate-et tettem fel és nem jön elő az "Aero" felület (alt+tab). HP Pav 6960 as gép Geforce 8400M GS vid kari.

Hogy tudom bekapcsolni ? Aero témák közül egyikben sincs (ablak színe , színkeverő megj)

köszi

miszter

(#26685) negyedes válasza MR!! (#26684) üzenetére


negyedes
addikt

Ted fel a videokartya driveret ha meg nem teted volna meg.

Lenry tenyleg. :W olyan regen lattam azt az ablakot, hogy meg is feledkeztem rola. :D

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26686) Lenry válasza MR!! (#26684) üzenetére


Lenry
félisten

legfrissebb driver fönn van?
méress Windows-élményindexet, Vistán csak azután lehetett bekapcsolni az Aerot, lehet, hogy itt is segít

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26687) pete_21 válasza MR!! (#26684) üzenetére


pete_21
addikt

Windows+Tab lesz, amire te gondolsz. :)

(#26688) fatal` válasza MR!! (#26684) üzenetére


fatal`
titán

Win+Tab? Tálcán a peek működik? Átlátszóak az ablakkeretek? Ha valamelyik igaz, akkor az aero működik.

(#26689) cigam válasza MR!! (#26684) üzenetére


cigam
félisten

Eredeti, vagy töltelék?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26690) Sub-ZeRo válasza feka007 (#26683) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem nincs. Mert ha kisebb felbontásba megy, akkor arra rendeződik át. Ha kilépsz a programból, hiába kapod vissza a beállított méretet az ikonok nem mennek vissza. Sajnos ez még XP-ben is benne volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26691) cigam válasza feka007 (#26683) üzenetére


cigam
félisten

Sztem ezt a progit neked találták ki: [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26692) fatal` válasza cigam (#26691) üzenetére


fatal`
titán

ATi VGA esetében tudom ajánlani még az Ati Tray Toolst abban is van ilyen funkció. :)

(#26693) feka007 válasza cigam (#26691) üzenetére


feka007
nagyúr

Köszi, ez a DeskSave jó cucc. :R

(#26694) psg5 válasza Lenry (#26678) üzenetére


psg5
veterán

Nem is hibát, inkább, hogy nem tud csatlakozni.
De közben megoldottam, köszönöm, ugyanúgy egy új kapcsolatot létrehoztam szélessávuként, majd így már engedte a helyi kapcsolatban az IP cím beállítását.
Köszi.

Még annyi, hogy nagyon nehezen ismerte fel a win7 az 5.1-es hangfalrendszert (új drivert töltöttewm le hozzá, régivel nem ment) így is vannak hangcsatornák melyeket nem kezel rendesen. Ez szokott lenni? Realtekben gondolom lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#26695) MR!!


MR!!
aktív tag

alt+tab :P próbáltam eddig :B

köszi

amúgy:

-most nem HP előtt vagyok, de a driver fent van ( vista home premiumra frissítettem win7 ulti-t , gyárilag vista volt fent rajta ... :Y )

-igen a keretek átlátszóak

-élményindex megvolt ( 3,4 video kártya miatt -játékra 5,2 ad-)

-töltelék :)

köszi skacok , próbálom WIN+TAB-al :R

miszter

(#26696) pete_21 válasza MR!! (#26695) üzenetére


pete_21
addikt

Akkor az aero minden gond nélkül megy, a Win+tab kell neked. :)

(#26697) troland26


troland26
őstag

sziasztok

Miért nem tudom daemont felrakni win7 hez ? ( 32 bites verzióm van )

(#26698) negyedes válasza troland26 (#26697) üzenetére


negyedes
addikt

Es ezt mi honnan tudjuk?

A legfrissebb verzio van fent?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26699) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Sziasztok!

A következő problémával kerültem szembe:
Win7-et telepítettem egy ketté partícionált meghajtóra. De ez az ostoba (user) a második (persze valójában a harmadik a Wines recovery miatt) partícióra települt, amit csak később vettem észre. Szerettem volna a két partíciót összeolvasztani, de nem járok sikerrel. Egyszerűen nem lehet a harmadik (aktív) partíciót beleolvasztani a második (egyébként tök üres) partícióba.Amikkel próbálkoztam:
A Win7 beépített managere.
Easeus
Gparted Linux alól

Lehetséges visszafelé összeolvasztani két NTFS partíciót?

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#26700) Laccoss válasza Chris Kiki (#26699) üzenetére


Laccoss
addikt

Telepítő lemez be, elindítod, az üres partíciókat törlöd, újra létrehozod most már egyben?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.