Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34001) Sub-ZeRo válasza dudasj (#33995) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Be is állítottam. De akkor már csak 3 giga volt a 2 helyett. :DDD
Amúgy nem változtat a helyzeten, nem tud 4 gigánál többet megcímezni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34002) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Szerintem ma veszek majd még +2gb ramot.
Akkor 64-es win 7-et vegyek?

(#34003) WonderCSabo válasza koxos:8] (#34002) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt.

(#34004) Kolondrum válasza koxos:8] (#34002) üzenetére


Kolondrum
félisten

Miért? Csak a win7 miatt ne vegyél. Ha meg veszel és átléped 4 gigás határt (mindenre értve) akkor igen 64bitessel kezdj. Jó pár hete én is azt tolom, meg lehet vele barátkozni, ma már nem jelent gondot semmi. Nehéz szülés volt azért azt hozzáteszem.

WonderCSabo! Csak nyersen! :R

[ Szerkesztve ]

(#34005) dudasj válasza Sub-ZeRo (#34001) üzenetére


dudasj
tag

Igen, valóban így van, ezt próbáltam én is írni :)

(#34006) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#34004) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért? Én is áttértem 64-re minden probléma nélkül... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34007) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#34006) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is, de az eleje nem ment éppen simán. Gondolok itt a driverekre és a programok viselkedésére*. Volt pár kemény error ami ma már vicc mert tudom a megoldást. *: Fő gondot még ma is az jelent, hogy adott egy/több program amit a jól megszokott módon feltoltam, ámde amikor azt hittem már kinyílt jött a pofára esés, hogy a 64 bit kavarja a break-et is. Na itt a gond! :U Lehet izélni mert milyen vagyok, de nekem itt ütöttek ki a gondok csak soha nem írtam le eddig. :)) Lefordítom: Intel GMA 4500-al (noti 32 bit) nem tudok videót vágni, ahol meg tudnék ott zárt a program! Kérdezz válaszolok! :B

On: Viszont pozitív hatást tapasztaltam játékok terén (mintha játszanék). A metro 2033 eddig akadt, 64 biten viszont full HD, normál graf, fizika on és semmi gondom. Emlékszem 32bitről leszedtem mert nagyon gyalázatosan ment, itt meg jó.

[ Szerkesztve ]

(#34008) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#34007) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nekem nem voltak ilyen gondok. Mondjuk én asztalin használom a rendszert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34009) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#34008) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is, azon van a 64 bit.

(#34010) Воланд válasza dbius (#33994) üzenetére


Воланд
titán

Nem lehet. Kamu ez az online licenc vásárlás/letöltögetés. Kell a számla és a matrica is az eredetiségigazoláshoz. Lehet, hogy a telepítőkódot elfogadja eredetinek a Windows, nem fog sírni, hogy aktiváld a rendszert, de a fentebb említett dolgok nélkül valójában mégsem eredeti a rendszer. Főleg akkor van bukó, ha egy kulcsot több embernek is eladnak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34011) adm


adm
őstag

üdv,

akadt egy kis hálózatos problémám... a két gépen lévő bármilyen adatot kéne tudnom látni és egyes programoknak is tudnia kéne kommunikálni egymással.

A, w7 pro - marvel vezérlő
0. otthoni csoport: kikapcsolva
1. hálózati kapcsolatok: helyi kapcsolat engedélyezve
2. aktív hálózatok megjelenítése: nem kapcsolódik semmilyen hálózathoz
3. internet kapcsolat: van
4. látja-e B gép megosztásait: nem
5. tűzfal kikapcsolva: igen

B, w7 pro - intel vezérlő
0. otthoni csoport: kikapcsolva
1. hálózati kapcsolatok: hálózati kábel nincs bedugva (be van)
2. aktív hálózatok megjelenítése: helyi kapcsolat aktív
3. internet kapcsolat: van
4. látja-e A gép megosztásait: igen
5. tűzfal kikapcsolva: igen

ötlet valakinek?

16core - 32thread - 64gb

(#34012) Воланд válasza adm (#34011) üzenetére


Воланд
titán

Otthoni csoportot létre kell hozni/be kell kapcsolni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34013) adm válasza Воланд (#34012) üzenetére


adm
őstag

erre gondoltam én is.
de A gépen nem se nem hozható létre, se nem választható otthoni kapcsolat.
gondolom ez a nyilvános profil miatt lehet. ezt meg lehet változtatni?

16core - 32thread - 64gb

(#34014) bobsys válasza adm (#34013) üzenetére


bobsys
addikt

control panel - network and sharing centerben a public network-re kattintva megtudod valtoztatni home networkre

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34015) adm válasza bobsys (#34014) üzenetére


adm
őstag

ezzel problémák lesznek... így fest a hálózat és megosztás központ A gépen. hálózathoz sem tudok csatlakozni és létrehozni sem tudok.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#34016) Воланд válasza adm (#34015) üzenetére


Воланд
titán

Fel kell telepíteni újra a drivert. Eszközkezelő, hálókártya megkeres, eltávolít, gép újraindít és a w7 felteszi magától, ha így sem jó, akkor a gyártó oldaláról le kell szedni a legfrissebb drivert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34017) dbius válasza Воланд (#34010) üzenetére


dbius
veterán

:R

(#34018) apollo12 válasza apro (#33974) üzenetére


apollo12
veterán

köszi működik

(#34019) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Az itt feltett első kérdésre még mindig keresem a biztos választ:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34020) sbazsi


sbazsi
veterán

akinek t410-es notija van pls dobjon privit. :R

[ Szerkesztve ]

(#34021) todie


todie
tag

sziasztok!

2 napja nem mukodik win7 ultimate 64bites oprendszeremnel a foreca nevu idojaras elorejelzo minialkalmazas. ezt irja ki: "Nem lehet kapcsolodni a szolgaltatashoz", ugyanakkor masik gepen meg megy.

Van esetleg valakinek valami tippje, hogy miert lehet ez?

Elore is koszi.

(#34022) Lenry válasza todie (#34021) üzenetére


Lenry
félisten

nem telepítettél mostanában tűzfalat?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34023) todie válasza Lenry (#34022) üzenetére


todie
tag

nem. semmit.

(#34024) todie válasza todie (#34021) üzenetére


todie
tag

meglett a megoldas:

iexplorert nem nyitottam meg meg soha es valami miatt kapcsolat nelkuli modba allt at (firefox mukodott) es a foreca es az osszes gadget onnan veszi a protokollt elvileg.

(#34025) Sub-ZeRo válasza todie (#34021) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csinálj rendszer visszaálítast arra apontra, mikor még működött.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34026) dbius válasza Mercutio_ (#34019) üzenetére


dbius
veterán

Bármelyiket is szeded le, esetleg az MBR-t (Master Boot Record) kell helyrepofozni, mivel oda írja be magát az OS bootmanagere.

Ehhez a művelethez pedig kismillió leírás van minden oprendszerhez.

(#34027) Mercutio_ válasza dbius (#34026) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34028) Torry


Torry
addikt

Sziasztok.
Most raktam össze egy új gépet és már win7 telepítésen sem jutok túl, pedig lámának azért nem mondanám magam.
Particionalasnal ebbe a hibába ütközök:
Setup was unable to create a new system partition or locate an exesting one.
Asrock 880gm-le, sata3-as hdd.
Mi lehet a baj?
Előre is kösz!

(#34029) Torry válasza Torry (#34028) üzenetére


Torry
addikt

Úgy tűnik, hogy nem szereti az IDE merevlemezt a Sata mellett a win7 telepítő.
Miután lehúztam az IDE drive-t ment is a dolog.

(#34030) sentinel


sentinel
aktív tag

Sziasztok! Hol kell Win7be beállítani azt amit XP-n így kellett? (WSUS)

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate
\AU]
"AUOptions"=dword:00000004
"ScheduledInstallDay"=dword:00000000
"ScheduledInstallTime"=dword:00000009
"RescheduleWaitTime"=dword:00000001
"NoAutoRebootWithLoggedOnUsers"=dword:00000001
"UseWUServer"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"WUServer"="http://XXXXXXXX.XX.XXX.XXX/"
"WUStatusServer"="http://XXXXXXXX.XX.XXX.XXX/"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate
\Auto Update]
"AUOptions"=dword:00000004
"AUState"=dword:00000002
"LastWaitTimeout"="2000.01.01 00:00:00"

(#34031) dbius válasza Воланд (#34010) üzenetére


dbius
veterán

Közben még nézegettem és úgy tűnik, hogy mégsem kamu az online vásárlás, letöltögetés formájában, mivel magától MS-tól is lehet ilyen formában vásárolni win7-et. :K [link] Mindegyik verziónál ott van a download vásárlási lehetőség, az már más kérdés, hogy milyen áron... :W

Most már csak az a kérdés, hogy hol árulnak a neten biztosan jogtiszta forrásból win7-et...

Azt hiszem ezt MS meg tudja válaszolni, ha konkrét linket küldünk nekik egy online store-ról... :U

(#34032) dbius válasza sentinel (#34030) üzenetére


dbius
veterán

Nem hinném, hogy ez jogtiszta OS esetén szükséges lenne... Ha mégis, akkor én kérek elnézést... és nem tudom rá a választ... :R

(#34033) sbazsi válasza Torry (#34029) üzenetére


sbazsi
veterán

érdekelne, hogy ilyet tapasztalt-e más is? nem csak telepítésre gondolok, hanem a mindennapos használatra.

úgy látszik a gép rendben van, 1-2 vinyóval/kábellel volt gondom... :U

(#34034) Chriss2 válasza sbazsi (#34033) üzenetére


Chriss2
tag

Üdv!
Én nagyon meg vagyok a Win 7-tel elégedve ezt használom amiota megvettem a gépemet de mitöl van az hogy néha beakad a játék vagy Pl a net amikor gépezek!
Pedig elég jó kis konfigom van!
Intelpentium DualCore 2.2Ghz
2Gb Kingston ram
320Gb Hdd
256Mb Integrált kari!
Vagy annyira rossz lenne?

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34035) Mercutio_ válasza Chriss2 (#34034) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez egy alap konfig, ráadásul, ha csak integrált VGA-d van, akkor egy kicsit is erősebb játék már akad :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34036) Chriss2 válasza Mercutio_ (#34035) üzenetére


Chriss2
tag

Alap konfig?
Nekem azt mondták boltba hogy csak a lapom 30k ér!
Azért is vettem meg Msi nem tudom mi pontossan!
De akkor szerinted mit kéne vele elkövetnem hogy ne fájjon sokba!? :)

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34037) Lenry válasza Chriss2 (#34036) üzenetére


Lenry
félisten

venni egy VGA-t, majd még 2GB RAMot, majd kicsit később egy procit.
és közben írd meg, milyen tápegységed van, hogy lássuk, azt cserélni kell-e?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34038) Chriss2 válasza Lenry (#34037) üzenetére


Chriss2
tag

Köszi a Felvilágositást!
Nem tudom milyen Táp van benne csak annyit hogy 550es!
De akkor kezdek egy VGA val!
Milyen ajánlanátok vagy nál!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34039) Chriss2 válasza Chriss2 (#34038) üzenetére


Chriss2
tag

Ja annyit hogy van itthon még 1 ramom csak az 667es 1Gb os És nekem 800 as van benne NE tegyem bele mi?

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34040) Sub-ZeRo válasza Lenry (#34037) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szóval majdnem az egész gépet... :U :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34041) Lenry válasza Chriss2 (#34038) üzenetére


Lenry
félisten

az első, hogy derítsd ki a táp típusát (lekapod a gép oldalát, rá lesz írva a tápra a neve)

ez azért fontos, mert ha valami HKC, Codegen, Vargáné vagy hasonló ipari hulladék dolgozik a gépedben, akkor azt cseréld először.

(#34039) Chriss2 csak azért ne, mert akkor az összes modul a leglassabbnak a sebességén fog menni, vagyis 667-en.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34042) Chriss2 válasza Lenry (#34041) üzenetére


Chriss2
tag

Seasonic
A táp neve 550 es!
Ezt is cserélnem kéne ?

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34043) Chriss2 válasza Chriss2 (#34042) üzenetére


Chriss2
tag

Köszi értem akkor nem teszem bele veszek 800 ast!
Köszi!

$$$ "Ha azért játszól hogy Nyerj,Már is Vesztettél" $$$

(#34044) Воланд válasza dbius (#34031) üzenetére


Воланд
titán

Persze, hogy lehet magától az ms-től. De eddig nem arról volt szó. Most az reális szerinted, hogy az ms oldalán 200 euró, a fentebb már linkelt oldalon ugyan az a termék meg 46 dollár? Azon a licence key city-s oldalon semmi hivatkozás nincs, hogy ők hivatalos ms partnerek lennének és azt még külön megnézném, hogy hogyan kapnak akkora engedményt egy termékre, úgy, hogy azon még keresnek is. Egyébként nincs semmi gond azzal az árral, ami az ms store-ban van, 200 euró az 56000 forint körülbelül, boltban meg 52-54 ezer forint között van a HP. Ettől olcsóbban sehol sem fogsz kapni w7-et. De majd írd be, hogy mit válaszolnak, mert most már kíváncsi vagyok.

Szerk.: Jah, best buy-on szintén 200 dollár körül van egy hp, pedig az nem kis forgalmat bonyolíthat ms termékekből. Ezért írtam én, hogy kamu az a letöltögetés ilyen nevetséges összegekkel. Ha tényleg ennyi lenne vennék rögtön egy pár darabot és tisztességes haszonkulccsal továbbadnám. ;]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34045) adm válasza Воланд (#34016) üzenetére


adm
őstag

megcsináltam, drivert is frissítettem, másik routerrel is megnéztem, de semmi.
most a hálózati szolgáltatás újra indításával próbálkozok sincs változás, több ötletem nekem nincs csak az újra telepítés majd. :(

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#34046) Воланд válasza adm (#34045) üzenetére


Воланд
titán

Eszközkezelőben mit ír a hálózati vezérlőre?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34047) Lenry válasza Chriss2 (#34042) üzenetére


Lenry
félisten

ezt nem. ez egy fasza márka :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34048) bobsys válasza sentinel (#34030) üzenetére


bobsys
addikt

Rakeresel?
AUOptions reszt pl: hklm\software\microsoft\windows\currentversion\windowsupdate

(#34032) dbius

Nem hinném, hogy ez jogtiszta OS esetén szükséges lenne...

ez nem fugg attol, hogy legalis avagy sem, registryn kerezztul barmit be tudsz allitani, pl: mi is igy lottunk be par servert ahol nem volt lehetoseg group policy teritesre lehetoseg, scriptet raeresztettuk a gepekre es mindegyiken modositotta a registryt, hogy a WSUS serverrol szedje a frissiteseket

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#34049) Воланд válasza bobsys (#34048) üzenetére


Воланд
titán

De jó, hogy erre jársz, ezt az oldalt véleményeznéd nekem, kérlek. Szerintem kamu, ilyen árakkal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34050) adm válasza Воланд (#34046) üzenetére


adm
őstag

marvell yukon 88e**** ethernet vezérlő #2 illetve #3
természetesen egyikkel sem megy.

mod: annyi változott: hogy a tűzfal újra rákérdez a programoknál a hálózat használatra.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.