Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25251) lazlo8


lazlo8
tag

van egy hp compaq presario cq61 laptopom tavaly ősszel vettem, kaptam hozzá gyárilag vista op rendszert. kérdésem az hogy frissíthetem e ingyenesen win7-re?[link]
Vagy mit tegyek hogy jogtiszta win-7em legyen ha már van vistam?

(#25252) negyedes válasza lazlo8 (#25251) üzenetére


negyedes
addikt

Tudtommal az az akcio mar lejart. Tudod frissiteni a Vistat win7re, ha veszel egy win7et. Win7 pedig beszerezhetsz boltban(Home premium eleg), kulfoldi webshopban(pl amazon), esetleg ha van msdnaa hozzaferesed egyetem altal, esetleg technet elofizetes. De igenybe veheted a Tisztasoftware szolgaltatast(bovebben).

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25253) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#25246) üzenetére


szabonagyur
félisten

Értem, hogyx akkor futnak az ilyen hüyleségek....
DE a 32bites miért kezeli jobban a kezdeteket mint a 64bit?:D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25254) Mr.Grincs válasza Sub-ZeRo (#25238) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Van egy fölös X1950 PRo 512 Sapphire vga kártyám. Az elég faintos még most is.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#25255) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#25253) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Passz. Nem tudom, nem biztos hoyg az, csak egy feltevés...

Mr.Grincs:Akkor azzal próbáld meg, ne az integráltal. Meg akkor a legújabb DX-et szed le hozzá és akkor próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25256) virkir válasza Mr.Grincs (#25254) üzenetére


virkir
veterán

Most néztem utána a problémádnak én első körben megpróbálnám csak a hiányzó fájl telepítését pl. innen

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#25257) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#21975) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#21975) Fire/SOUL/CD és (#21981) IfjVerIstvan:
Hali! Köszi szépen a válaszokat :R, és bocs, hogy csak most reagálok, eddig nem igazán volt időm foglalkozni a problémával. :B

Többieknek, hogy miről van szó: ha Linux-alapú (és esetleg egyéb?) operációs rendszer (nálam Ubuntu 9.10-nél jelentkezett a probléma) az aktív bootpartíció, akkor Windows 7 alatt a Sleep (alvó, készenléti vagy suspend) üzemmód működésképtelen.
A fórumokon azt írják, hogy megoldás a Windows 7 "kezébe visszaadni" a GRUB-ot.
Akkor ez az egyetlen megoldás?

Nem lehet úgy megkerülni a problémát, hogy a Linux vezérelje a GRUB-ot, de Windows 7 alatt azért működjön a Sleep-mód?
Ubuntu alatt az aktuális kernelverziónak megfelelő bejegyzés kerül a bootlistába (így ott rendszerint több verzió közül is lehet választani (korábbiak is megjelennek)), nem lesz így ezzel gond?
Azért az elég gázos bug, ha Windows 7-nél ez problémát jelent... :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25258) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Más:
nővérem laptopján (Asus X5AVn) jelentkezett az a probléma, hogy nem működik a hang, csupán akkor, ha sleep állapotba küldi, majd felébreszti. :Y
Mi lehet a gond, van ötletetek rá, hogyan lehet orvosolni? Eddig két audiodriver volt fent (sajnos külföldön van a gép, most nem tudom megmondani pontosan, melyik verziók), mindkettővel ez a para. Tök véletlenül sikerült felfedezni, hogy ez a megoldás.
Köszi bármi javaslatot előre is. :R

Sk8erPeter

(#25259) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv

Amikor átnevezek egy mappát ugyanarra, csak nagybetűvel, hiába próbálkozok, mindig kijavítja az eredeti - kisbetűsre. Ezt hol lehet kikapcsolni_?

(#25260) total90


total90
veterán

Hali!

Van egy régebbi gépem, amibe 1 GB (2x512) memória volt, de az egyik 512 MB-os elromlott. a rendszert újra kellene telepítenem és min. 512 MB RAM kell a Win7-nek... de a gépben integrált a graf. kártya és az levesz 128 MB-ot. Ilyen esetben nem lehet valahogy megoldani, hogy még is bírjam telepíteni?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25261) Sub-ZeRo válasza total90 (#25260) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem nagyon. Esetleg veszel bele egy VGA-t amin dedikált ram van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25262) molnarpeter válasza Gordiann (#25259) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A winfos azt érzékeli, hogy lényegében nem változott a név, így visszaállítja az eredetit (értelemszerűen). Megoldás lehet, hogy átnevezéskor a végére írsz pl egy pontot, a névváltoztatást érvényesíted, majd a pontot kitörlöd az elnevezésből. Rem. érthető ;)

(#25263) molnarpeter válasza total90 (#25260) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pont van eladó 512es ramom (DDR2) :U

(#25264) Mr.Grincs válasza virkir (#25256) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Most meg xlive.dll hiányzik.....

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#25265) virkir válasza Mr.Grincs (#25264) üzenetére


virkir
veterán

Tőccsed le azt is :D
Esetleg olvasgass.
De ottan van az előbb linkeltben, hogyaszongya istalláld a win lájvot ha még mindig nem megy.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#25266) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv!

Most raktam fel a Windows 7 64bit-es verzióját és a következő a gondom: 3 partícióm van. A C: meghajtón van a oprendszer, a D: meghajtón a régi cuccok vannak (képek, videók stb...), az E: meghajtót pedig teljesen leformáztam.

A kérdésem és egyben a gondom az lenne, hogy hogyan lehet a C: meghajtó méretét megváltoztatni? Próbáltam a Paragon progival megoldani a méretezést, de nem engedi, gondolom, azért mert a rendszer partíció és a szabad partíció között ott vannak a régi cuccok külön partíción. Erre van valami megoldás azon kívül, hogy elveszítsem az összes adatot?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#25267) McKane válasza Laccoss (#25226) üzenetére


McKane
senior tag

tessék itt van a program által összegyűjtött infó:
[link]

remélem ,segít..

(#25268) aclandiae


aclandiae
senior tag

1. Sikerült megfejteni a hibát: DasmX86Dll.dll fájl hiányzik. Itt találtam hozzá egy fájlt.
Hiába teszem a kérdéses fájl a System32 v. a SysWOW64 mappába, nem tudja megoldani az integrálást.
2 féle paranccsal próbálkozom:
C:\Windows\SysWow64\Regsvr32.exe DasmX86Dll.dll
C:\Windows\System32\Regsvr32.exe DasmX86Dll.dll
Egyik sem megy 32-es hiba, 64-es hiba.
Az elsőnél megtévesztő lehet a parancs, de véletlenül a rossz képre tettem, de a hibaüzenet ugyanaz.

2. Van 2 db Dell 1525 Inspironom. Feltehetem a Dell Webcam Managert a Windows 7-re? 2008-as a legfrissebb. Nem feltétlenül kell ez a program, de a lényeg hogy saját képet lehessen készíteni vele, és a lehető legegyszerűbb legyen használni.

3. Szeretnék a vLite-al Windows 7-et módosítani, de hiába töltöm le és telepítem a WAIK-t, ugyanúgy kéri a vLite indításánál. Olvastam, hogy működik enélkül is, csak kell neki 1 mappa és 1 .dll fájl a saját mappájába. Fel tudja ezeket valaki tölteni pl. data.hu-ra, v. rapidshare-re? (a linkelt oldalról már nem elérhető)

4. Otthoni csoportnál a "B" gépen kezdtem el létrehozni magát a csoportot. Ha minden gépet kiléptetek belőle, és az "A" gépről indítom el a csoport-készítést, akkor az "A" gép lehet a csoport 'kiindulási' pontja? A nyomtató megosztás miatt érdekes csak.

5. Ha a 4-es pontot megoldom, akkor az "A" gépre felteszem a nyomtató drivert, és bekötöm oda a nyomtatót. A többi gépen hogyan lehet felvenni ezt a nyomtatót? (minden gépen rajta van már a nyomtató drivere.

6. XP-t be lehet kapcsolni az otthoni csoportba? Ez alapján indultam el, de csak akkor enged az XP belelépni a megosztott W7-es mappába, ha ott a Mindenki nevű csoporttal osztom meg a mappát, csak az Otthonira állítva nem léphetek bele, csak látja az XP.

7. Milyen programmal lehet a W7-nél egy mappához jelszót rendelni? Nem a hálózat miatt kell. Csak akkor lehessen belelépni, ha beírod a jelszót. Nem bánnám ha tudna magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#25269) negyedes válasza Tottu (#25266) üzenetére


negyedes
addikt

Van a winben beepitett lemezkezelo. Abban be tudod allitni. A startmenubol keres ra: lemezkezelo

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25270) Travelos


Travelos
őstag

2 gyors kérdés:

- igaz-e, hogy ha 2 két partícióm van, akkor a C-n azt kell beállítani, hogy ne legyen lapozófile, a D-n meg a fizikai memória másfélszeresét? miért nem fordítva?

- éjfélkor automatikusan a tálca lesz az aktív alkalmazásom, tehát bármit is csinálok éppen, a tálca megjelenik, hogy lehet ezt kilőni?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#25271) Gordiann válasza molnarpeter (#25262) üzenetére


Gordiann
őstag

Ez nagyon gáááz... :Y :U

(#25272) total90 válasza Sub-ZeRo (#25261) üzenetére


total90
veterán

Az gáz... költeni erre a gépre már nem akarok. Majd akkor megpróbálok szerválni valahonnét legalább egy 128-as memóriát :(((

(#25263) molnarpeter

Régebbi gép, DDR megy bele... azért kösz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25273) madd dogg válasza madd dogg (#25213) üzenetére


madd dogg
senior tag

A probléma az én gépemben a wifi modem, TP-Link TL-WN781ND, ha kiveszem, megy a gép, ha benne van, nem indul el. Hiába szedem le vagy teszem fel a drivert. Esetleg ehhez valaki tud valamit fűzni?

(#25274) Sub-ZeRo válasza madd dogg (#25273) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tedd be és bios defaultot nyomj... Hátha...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25275) Tottu válasza negyedes (#25269) üzenetére


Tottu
senior tag

Köszönöm a választ!

Megnéztem ezt a lemezkezelőt is, de itt csak a kötetet tudom zsugorítani, bővíteni nem. Ez ellen lehet vmit csinálni?

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#25276) madd dogg válasza Sub-ZeRo (#25274) üzenetére


madd dogg
senior tag

okés, lefut a víruskeresés, és megpróbálom.

(#25277) madd dogg


madd dogg
senior tag

Nem segít a BIOS reset, ez elég érdekes. Nem tudom használni? Driver dolog lesz, de mikor megpróbáltam törölni a drivert, kiírta, hogy addig nem tudja befejezni a driverek törlését, míg be nem teszem az eszközt. Ha bekapcsolva teszem be a gép nem ismeri fel, ha újraindítom, kékhalál.

(#25278) madd dogg


madd dogg
senior tag

És ha eszközkezelővel felismertetem, szintén kékhalál.

(#25279) negyedes válasza madd dogg (#25278) üzenetére


negyedes
addikt

Masik slotba probaltad mar tenni?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25280) total90 válasza madd dogg (#25278) üzenetére


total90
veterán

Safe mode-ban el bírod indítani?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25281) madd dogg válasza total90 (#25280) üzenetére


madd dogg
senior tag

Másik slotba még nem tettem. Safe mondban csak hálózat nélkül indul, ha safe mod hálózattal, akkor kékhalál. Maga a wifi adapter nem hibás, jól működik.

(#25282) MarioAna


MarioAna
senior tag

üdv. frissen telepített win7em megzavarodott, az összes .exe fájlt media centerrel akarja megnyitni... lehet ezt a társítást törölni, vagy a Media Centert valahogy uninstallálni (habár az összes EXET ez a szar nyitná meg, szóval az uninstall.exe-t is.)
Valaki erre valami megoldást tud? Légyszí minnél hamarabb, mert ha bezárom a Firefoxot utána már nem fog elindulni legközelebb :W :W :DDD .

(#25283) molnarpeter válasza madd dogg (#25281) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gép kikapcs, cucc kiszed, gép indít, gép kikapcs, cucc berak, gép indít megvolt? :B

(#25284) molnarpeter válasza MarioAna (#25282) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Start-->Alapértelmezett programok-->Fájltipus vagy protokoll társítása adott programhoz-ban állítsd bé :K

[ Szerkesztve ]

(#25285) MarioAna válasza molnarpeter (#25284) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ott nincs .exe, mint elérhető kiterjesztés név :(

(#25286) molnarpeter válasza MarioAna (#25285) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ja igen most néztem meg bocsi :((( ... reboot?

(#25287) MarioAna válasza molnarpeter (#25286) üzenetére


MarioAna
senior tag

Nem merek, mert akkor legközelebb már firefox se lesz mivel .exe ez is :W :O .

(#25288) negyedes válasza MarioAna (#25287) üzenetére


negyedes
addikt

[link]

kereso........ :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25289) Sub-ZeRo válasza MarioAna (#25287) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

(#25202) Fire/SOUL/CD
Ezt a kommentet nézzd meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25290) madd dogg


madd dogg
senior tag

Másik slotban is rossz, az alaplapi lant letiltottam, így sem megy, másik winyóval, másik win7-tel gond nélkül működik, tehát a win7 a ludas. Nem szeretném újratelepíteni, régóta megvan, stabil is volt ezidáig.

(#25291) madd dogg válasza molnarpeter (#25283) üzenetére


madd dogg
senior tag

Természetesen, kb ezt csinálom 2 napja, sajna kicsit komplikáltabb a dolog.

(#25292) Sub-ZeRo válasza madd dogg (#25290) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen 7? Gányolt? :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25293) madd dogg válasza Sub-ZeRo (#25292) üzenetére


madd dogg
senior tag

Da. De ugyan azzal a gányolt telepítővel ugyan az a gányolt 7 egy másik vinyón tökéletesen kezeli a hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#25294) negyedes válasza madd dogg (#25293) üzenetére


negyedes
addikt

ott akkor vagy driver utkozes lesz vagy a te lapod nem szereti azt a kartyat.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25295) madd dogg válasza negyedes (#25294) üzenetére


madd dogg
senior tag

Kifejezetten driver hibának tűnik nekem is. A tplink driver addig nem mászik le végérvényesen a gépről, ameddig nem észleli a kártyát. De amint a kártyát felismeri a gép, kékhalál. Próbálok regeditben turkálni.

Az alaplapnak nincs baja a kártyával, mert másik vinyót bedugva szűz win7-tel minden tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#25296) negyedes válasza madd dogg (#25295) üzenetére


negyedes
addikt

Probald ki a revo uninstallert, hatha segit.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25297) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sikerült. A megoldás pontosan ITT található, kézzel kellett frissíteni az eszközillesztőt, majd 2 restart, és szerencsére megoldódott. MIndenkinek köszönöm a segítséget, egyedül el sem tudtam volna indulni, hogy hálókártya ügyben nyomozzak.

:)

(#25298) Mr.Grincs válasza Sub-ZeRo (#25255) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Megpróbáltam belerakni a gépbe a vga kártyát de nem fért bele. Túl kevés a hely. A kártyaolvasótól nem tudom belerakni a helyére a cuccot mert túl hosszú. Rövidebb kártyám meg nincsen...Integrált az halott dolog. Majd kell egy rövid kártyát vennem úgyis, ami viszonylag nagy teljesítmény tud leadni.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#25299) MarioAna válasza negyedes (#25288) üzenetére


MarioAna
senior tag

Köszönöm! Próbáltam a google-ban is keresni angolul is, ott nem találtam épkézláb megoldást, itt pedig biztos rossz keresőszavakat használtam :( .
Közben újraraktam már az egészet, de ha legközelebb ilyen lesz, akkor most már tudom mit kell tennem. :B

(#25300) Laccoss válasza Mr.Grincs (#25298) üzenetére


Laccoss
addikt

És ha a kártyaolvasót kivennéd?:) Gondolom az nem olyan fontos, mint a vga.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.