Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A topicban tilos a különböző loaderek, activatorok használatával, elérhetőségével kapcsolatos mindenféle hozzászólás! Az ez ellen vétők hat órával kezdődő kitiltásban részesülnek!

A Microsoft Windows 7. kiadása ami a Windows Server 2003-ra épül.

Windows XP Mód

Windows 7 újabb pluszt nyújt: gyári virtualizációs megoldást kapunk hozzá, ez a Windows XP Mód. (Utólag kell letölteni és telepíteni.) A 450 MB-os csomaggal a Windows 7-be egy komplett virtuális XP integrálható, ami az XP-n futó programok 99%-át képes futtatni – a játékokat nem számítva. Az XPM hasznos lehet a vállalatoknak (futnak a régi programok is), de az otthoni felhasználóknak is, akik izolált környezetben próbálgathatják ki a szoftvereket, anélkül, hogy a „normál” gépet veszélybe sodornák. A dolog szépséghibája annyi, hogy az XPM futtatásához 2 GB-t RAM szükségeltetik, viszont a CPU-nak nem kell tudnia a hardveres virtualizációt.
A Windows Virtual PC és a virtuális Windows XP letölthető innen.

Windows 7 alkalmazás kompatibilitási lista

Kékhalál avagy mit csináljak ha magától újraindul a gép?

Elsőnek kapcsold ki az automatikus újraindulást kékhalál esetén (Vezérlőpult --> Rendszer --> Rendszervédelem --> Speciális --> Indítás és helyreállítás, itt kattints a Beállításokra --> Automatikus újraindítás elől vedd ki a pipát, majd okézd le). Vagy töltsd le a Nirsoft BlueScreenView programját innen, mellyel megtudod nézni azt a hibát ami miatt újraindult a gép. A lényegi információ a STOP hibakód/bugchek ami valahogy így néz ki STOP 0x000000e9. Itt tudsz a Microsoft tudástárban keresni a hibakódra.

A Windows 7 nyelvének megváltoztatása

A Windows 7 Ultimate/Enterprise verziója támogatja a különböző nyelvi file-ok telepítését és használatát. A Windows 7 egyéb verzióiban nem lehet nyelvet váltani a telepítés után. A telepítés előtt megengedett az operációs rendszer nyelvének cseréje, tehát nem illegális. Fontos, hogy csak és kizárólag egy nyelv lehet installálva vagyis amennyiben egy angol verzióban cserélsz nyelvet magyarra figyelni kell, hogy az angol nyelv el legyen távolítva a telepítés előtt. Itt olvashatsz részletes leírást a nyelv cseréjéről.

Hangproblémák megoldása Creative Sound Blaster kártyáknál

Ha gondod van a hanggal, legyen az 2.0,5.1,7.1 vagy bármi egyéb akkor itt van a Windows 7-hez való megoldás. Többeknek okozott problémát hogy nem szól a mélynyomó és egyéb gondok, itt találtok leírást, ami szerint belehet állítani rendesen.

SB Live! series Support Pack
SB X-Fi Series Support Pack 2.0
SB P17X Series Support Pack 1.6

Egyéb hanggal kapcsolatos megoldásokat itt találtok: [link]

Hungary Theme Pack - Magyarország téma, ingyenesen letölthető innen

Windows 7 verziók összehasonlítása a Microsoft oldalán megtalálható bővebben

Windows 7 Enterprise 90 napos próbaverzió letölthető innen

Előzmény:
Windows 7 Archívum I.

Utolsó szerkesztés: 2011.01.06. by woland_y2k

A témában felmerülő kérdéseket itt a topikban legyetek szívesek feltenni. Ugyan ez az első hozzászólás adminisztrációs okokból mindig valamelyik HÁZIGAZDA vagy MODERÁTOR nevén fog megjelenni, de a szakmai tartalom összállításáért nem ők a felelősek, nem minden esetben ők azok akik a legjobban értenek a témához, ezért nem célszerű hozzájuk intézett privát üzenetben szakmai segítségért folyamodni, erre van a topik.

[ Módosította: 7 ]

Feel Good Inc.

(#2) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Néztem egyet mért nem lehet hsz-t írni a régiben :D hamar meglett az az 50k hsz

chop: hibernációs fájl+lapozófájl benne van abban a 13-ban?

Ice!?: gondolom folyamatban.. a cím is változgat még :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#3) Ice!? válasza Pompi (#1) üzenetére


Ice!?
őstag

Tetszik ez a kezdő hsz.:DDD

(#4) Chandler


Chandler
senior tag

Hello

Az volna a kérsésem, hogy az svchost.exe miért akar állandóan kommunikálni az interneten? Használok tűzfalat, ezt engedélyezzem vagy tiltsam?

(#5) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

50k hsz. a RI/OS 5-ben a limit topikonként? :)
Ice!?: Szedjük össze, hogy mi kéne bele és én összerakom emészthető formába! :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#6) chop válasza Barthezz2 (#2) üzenetére


chop
őstag

Hibernáció kikapcsolva, pagefile pedig másik partíción van. Rejtély?:)

(#7) moonman válasza Chandler (#4) üzenetére


moonman
titán

minden szolgáltatást az svchost kezel, így a dhcp, dns, upnp, windows update, time sync, stb-ket is. ne aggódj, természetes.

(#8) Sátán44


Sátán44
addikt

Ezt nem tudja telepíteni a rendszer mindig visszadobja (11Mb) Vajon miért csinálja?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#9) sfdrakex válasza chop (#6) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Játékmentések users mappában valahol eldugva ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10) sfdrakex válasza Sátán44 (#8) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minden előtte lévő telpitve van? Inditsd újra a gépet keress frissitéseket, ha van más rissités azt tedd fel leőbb ezt hagyd utoljára, ha nincs más akkor csak probáld meg ujra inditás után azt ezt feltenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11) lsc


lsc
nagyúr

Tudnátok segíteni ez milyen verzió [link] ?

Az élet kegyetlen .

(#12) Sátán44 válasza sfdrakex (#10) üzenetére


Sátán44
addikt

Már 4. napja szívok vele. Minden bekapcsoláskor próbálom,de nem megy. Egyébként rendszeresen frissítem és eddig nem volt gond :F

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#13) lala42 válasza Sátán44 (#8) üzenetére


lala42
őstag

Itt próbálkozz

Itt több hibalehetőséget is feltár, többek között videokari driverrel kapcsolatosakat is. :R

Esetleg ez

(#11) lsc
Trial verzió. 90 nap múlva ill. a telepítés után kötekedik.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#14) atesz117 válasza chop (#6) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
A rendszervisszaállítást használod? Mert az árnyékmásolat 10-15%-t is lefoglalhat a particióból. Na meg az ideiglenes fájlok is sok helyet tudnak foglalni.

Samsung Galaxy A34 5G

(#15) Neil Watts válasza lsc (#11) üzenetére


Neil Watts
veterán

Enterprise! :) Nem az űrhajó!

(#16) Sátán44 válasza lala42 (#13) üzenetére


Sátán44
addikt

Sajnos nem vagyok jó angolból, de az a definition itt nem szerepel, ami nálam okozza a hibát.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#17) moonman válasza Sátán44 (#8) üzenetére


moonman
titán

http://support.microsoft.com/kb/958044

ez a megoldás eléggé durvának tűnik, először próbáld meg a következőt: admin parancssorba:

net stop wuauserv
cd %windir%\softwaredistribution
del /s .
[igen]
net start wuauserv

[ Szerkesztve ]

(#18) pete_21 válasza Sátán44 (#8) üzenetére


pete_21
addikt

Próbáld meg, hogy ne innen frissítsd a Defendert, hanem Vezérlőpult, Windows Defender. Itt a fenti menünek a végén a kis nyílra katt, és Frissítések keresése.

(#19) lsc


lsc
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, akkor azt hiszem hanyagolom .

Az élet kegyetlen .

(#20) chop válasza atesz117 (#14) üzenetére


chop
őstag

Ez az!

Próbáltam kikapcsolni, de visszadobja, hogy adminként kéne bejelentkezni (természetesen az vagyok)...

(#21) bpx


bpx
őstag

(#6) chop: az egy dolog hogy total commanderben annyi látszik, meg hogy a rejtett fájlokat is megjeleníti, de ha a TC nem admin módban fut, nem lát mindent

(#8) Sátán44: hibakódra érdemes keresni (80070490) - a baj az, hogy sok helyen írnak sokfélét

(#11) lsc: virtuális^^

(#22) chop válasza sfdrakex (#9) üzenetére


chop
őstag

Elvileg a Users mappat beleszamolja es ott is latszodnak a rendszerfile-ok, szoval elvileg nem itt van a gond (elvileg...)

(#23) moonman válasza lsc (#11) üzenetére


moonman
titán

ott van a readme-ben:

VHD Test Drive Evaluation Package:

Windows 7 RTM Enterprise (x86)

(#24) chop válasza bpx (#21) üzenetére


chop
őstag

Ez jogos, megnezem adminkent.

Igy mar 18 giga a Windows mappa. A Temp pedig ebbol 8. Torolhetem a mappa tartalmat?..

[ Szerkesztve ]

(#25) lsc válasza moonman (#23) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt olvastam /OK, szerényebben azt értettem/, de nem tudom hogy 32 vagy 64 bites, illetve telepítés után mennyire zargatna a 90 nap alatt . Tervezem egy x64 home premium magyar beszerzését, csak addig kipróbálnám . A virtuális dolgot sem értem, xp mellé egy külön partícióra fel lehetne rakni ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#26) Sátán44 válasza moonman (#17) üzenetére


Sátán44
addikt

OK megcsináltam,amit leírtál.Most próbálom telepíteni.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#27) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Igen! Baromira zavar és fontos lenne, hogy végre normálisan múködjön a hálózat azonosítás! HELP PLease!

JAJJMÁÁÁÁ

(#28) moonman válasza lsc (#25) üzenetére


moonman
titán

x86 tehát 32 bites. ez egy virtuális lemezkép-fájl, amit Virtual PC-ben vagy Virtual Server-ben tudsz futtatni, nem önálló telepítőkészlet.

(#29) Kommy válasza Jack O'Neill (#27) üzenetére


Kommy
veterán

A windowson keresztül csatlakozol , vagy a router csatlakozik?

(#31) sfdrakex: csak ha le lenne írva ezek a dolgok talán lehetne segíteni, mert így a levegőbe dobálózunk , mert semmit nem tudunk.

[ Szerkesztve ]

(#30) lsc válasza moonman (#28) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor kiesik, nem is lehet 64 bitest valahonnan hivatalosan letölteni valami próbaverzióban ?

Az élet kegyetlen .

(#31) sfdrakex válasza Kommy (#29) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha pl kábel nete van, akkor nem a router csatlakozik illetve nem ugy mint dslnél, Szóval ha kábelnete van azonnal van nete az embernek nem windows és ne ma router csatlakozik, bedugod a kábelt és van net. Neki tuti ilyen van mert az a baja ha jól emlékszem hoyg elindul a windows és nincs azonnal net 20 mp -t kell várni mire lesz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32) Sátán44 válasza moonman (#17) üzenetére


Sátán44
addikt

Ez sem jött be. Ha valahol exe formájában le tudom tölteni az is jó lenne.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#33) moonman válasza lsc (#30) üzenetére


moonman
titán

(#34) moonman válasza Sátán44 (#32) üzenetére


moonman
titán

(#35) moonman válasza sfdrakex (#31) üzenetére


moonman
titán

kábelnetnél is lehet router.

(#36) lsc válasza moonman (#33) üzenetére


lsc
nagyúr

Megpróbálom, csak ezt a java letöltés ne lenne .Ezt xp mellé felrakhatom vagy inkább új rendszerként ? Innen letöltött magyarítás jó hozzá ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#37) moonman válasza lsc (#36) üzenetére


moonman
titán

java? :F

ja, a download managerre gondolsz. nem kell tőle félni. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Sátán44 válasza moonman (#34) üzenetére


Sátán44
addikt

Na ez már működött ;) Köszönöm!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#39) sfdrakex válasza moonman (#35) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router persze, de ő azt kérdezte a windows kapcsolodik vagy a router. Kábelnetek nagyrészénél egyikse illetve nem ugy mint dslnél ami "betárcsáz". Nekem isk ábel netem van roputerem is van tudom hogy működik nagyjából.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40) Fooler89


Fooler89
őstag

Helloztok,

Mitől van az, hogy megnyomom a bal ctrl-elt és bedobja a böngészőt?

(#41) pete_21 válasza Jack O'Neill (#27) üzenetére


pete_21
addikt

Belső fix ip-t megadtál a hálókártyának?

(#42) Jack O'Neill válasza sfdrakex (#31) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Igen kábel netem van! Akkor leírom még 1x. Szélessávú Upc kábel netem van. Van egy gyönyörű routerem összedugva a modemmel. Elindul a drága OS... feláll és ilyenkor automatice lennie kéne netnek. XP alatt volt, Vista alatt volt. Itt nem ez történik, hanem ilyenkor áll neki a network azonosításnak...közben felállt már minden progi aminek kéne net...skype, msn...google talk...de net persze nincs mert még mindíg azonosít...eltellik 30másodperc és hoppp sikerül rábrednie hogy az a kapcsolat internet! És voálá van internet! De mi az oka, hogy ezt a műveletet nem végzi el a boot során? Mért kell nekem kivárni ezt? Amikor korábban ezzel nem volt gond. Landriverrel minden ok...Vírusírto nem szól bele, mert ha levan szedve a gépről akkor sem müxik. Router menüjében upnp enabled... de ha nem, akkor is ez van...Megoldási javaslatok? Annyi a bűnöm, hogy nem akarok 30másodpercet várni és 5hiba ablakot (msn/skype, google) véginézni amíg fellép a netre. És lehet nem nagy gond, de zavaró! És ennek nem így kéne működnie. Szóval várom a világmegváltó javaslatokat, hogy hol mit állítsak át, mert tuti valami beállítási gond van. Köszönöm...rem érthető...és azért idegesít mert elszartam 1napot a semmire ezzel.
Egy x58-as core i7 systemem van. Szal még csak a hardver sem elavult...

JAJJMÁÁÁÁ

(#43) lala42 válasza Jack O'Neill (#42) üzenetére


lala42
őstag

A BIOS-ban esetleg nincs olyan opció engedélyezve, hogy vizsgálja meg a kábelt? :U
Másra már nem nagyon tudok gyanakodni. :(

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#44) sfdrakex válasza lala42 (#43) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor nem ment volna XP meg Vista alatt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#45) dunc válasza Jack O'Neill (#42) üzenetére


dunc
nagyúr

Hálókártya drivert probáld frissiteni nekem is hasonló problémák voltak.

(#46) lala42 válasza sfdrakex (#44) üzenetére


lala42
őstag

Csak onnan gondoltam, hogy az új telepítéskor esetleg valamit elállított. Esetleg egy BIOS- reset. :U

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#47) sfdrakex válasza lala42 (#46) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze az igaz, nyomhatott bios resetet, de sztem általában lapból pont nincs az ilyen bekapcsolva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#48) sfdrakex válasza dunc (#45) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt már frissitette.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#49) moonman válasza lsc (#36) üzenetére


moonman
titán

nem kell trükközni. enterprise, tehát a Windows Update fel fogja ajánlani a nyelvi csomagokat.

mindenképpen külön partícióra vagy lemezre telepítsd.

[ Szerkesztve ]

(#50) moonman válasza sfdrakex (#48) üzenetére


moonman
titán

pedig ez több, mint valószínű, hogy driver probléma.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.