Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26453) creativehun


creativehun
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Valami kis tippet vagy segítséget szeretnék kérni mert sajna megállt a tudományom.A gond a következő: Op rendszer Win 7 pro 32 bites a "C" meghajtó ami 70 giga fullon tele azonban ha belelépek 15 giga látszik..ergo azt sem látom mitől lehetne tele.
Bejelentkezve rendszergazdaként vagyok,a rejtett fájlok és mappák látszanak és a rendszer visszaállítás ki van kapcsolva.
Szét túrtam már minden fellelhető helyet de sajna tippem sincs..minden okos ötletet nagyon köszönök előre is.
Üdvözlettel: creativehun

(#26454) fatal` válasza Barthezz2 (#26450) üzenetére


fatal`
titán

Töröld el a fiókot és hozd létre újra, csak ott lehet. Ha gmailről van szó, akkor be kell pipálni, hogy manuális beállítás és a google oldalán ott van a pop3 meg az smtp cím. A külső SMTP-t sok szolgáltató tiltja, úgyhogy javasoltabb inkább a szolgáltatóét használni. Ezért a legkényelmesebb az IMAP, de ott ugye, mint mondtam, ha egyszer elolvastál egy levelet, akkor az mindenhol olvasottként fog megjelenni. Weben, mobilon, mindenhol.

(#26458) Morden24 válasza creativehun (#26453) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha nem külön partíció (ebben az esetben kell neki egy betűjel a lemezkezelőben), akkor nem lehet, hogy valaki valamilyen titkosítást alkalmazot előzőleg bizonyos mappákra?

Sectumsempra - For Enemies

(#26459) potyi23 válasza cigam (#26436) üzenetére


potyi23
senior tag

akarmennyit probalkozok vele ,nemfogadja el az iso filet.Probaltam neroval,es alcohollal is.Milyen programmal probljam meg?

[ Szerkesztve ]

(#26461) creativehun válasza Morden24 (#26458) üzenetére


creativehun
csendes tag

A "C" egy külön rendszerpartició.A vinyó az 2 particióra van osztva ebből a "C" -re lett telepítve az OP rendszer.A laptop nem az enyém de anno én telepítettem fel a tulajnak rá a rendszert ami akkor teljesen korrekt is volt és ment is december óta aztán most hívott,hogy folyton jajgat a rendszer mert tele van de Ő nem lát semmi amit letörölhetne...azóta a gép már nálam van mert ott helyben kb. 40 perc alatt én csak 4 giga üres helyet tudtam produkálni.Titkosítás nincs rajt...a tulaj nem is értene ehhez én meg nem raktam fel rá semmi hasonlót más meg állítólag nem nyulhatott hozzá.Szóval ötleteim elfogytak.

(#26462) bobsys válasza fatal` (#26427) üzenetére


bobsys
addikt

memoria chip poblemanal jol jon ez a beallitas

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26464) virkir válasza potyi23 (#26459) üzenetére


virkir
veterán

Esetleg ha eredeti telepítő ISO-val próbálnád akkor menne.
A mókolt ISO-kat nem szereti.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#26469) potyi23 válasza virkir (#26464) üzenetére


potyi23
senior tag

AZ xp cdrol csinaltam iso filet,alcohollal es nemakarja elfogadni.Mokolt iso?azt hogy erted?Az alcoholom es az xp- m is jo.

(#26470) fatal` válasza bobsys (#26462) üzenetére


fatal`
titán

Ott jól jöhet, de akkor inkább a memtest, vagy a fizikai ram kivétel. :) Persze nyílvánvalóan az MS nem operálhat külső, 3rd party programokra, de ha jól tudom bootnál már most is van valami memóriaellenőrzés a win7ben is, szerencsére még nem volt rá szükségem.

(#26471) degooo válasza potyi23 (#26469) üzenetére


degooo
csendes tag

talán démon túlz? (daemon tools)

András

(#26472) bobsys válasza fatal` (#26470) üzenetére


bobsys
addikt

igenvan a win7ben, msconfig viszont regebb ota van, orokseg ez a beallitas ha lehet ezt mondani

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26473) bobsys válasza potyi23 (#26469) üzenetére


bobsys
addikt

a microsoftos program csak windows 7el mukodik, xps pendriveos telepito kesziteshez javaslom a googlet

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26474) Barthezz2 válasza fatal` (#26454) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ok, köszi! :R

Everybody lies.

(#26475) fatal` válasza bobsys (#26472) üzenetére


fatal`
titán

Ez igaz, már a win2kban is volt. :)

Barthezz2: Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#26476) cigam válasza creativehun (#26453) üzenetére


cigam
félisten

Az ilyen rejtéjes helyfoglalások megoldására is remek program a WinDirStat. Ez végignyálazza a lemezt, és grafikusan is megmutatja mi mekkora helyet foglal. Segítségével könnyű kiszúrni miért nincs elég hely a lemezen.

Esetleg egy lemezellenörzést (chkdsk) is rá lehet ereszteni, biztos ami biztos.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26478) creativehun válasza cigam (#26476) üzenetére


creativehun
csendes tag

Köszi a tippet.Progi leszedve futtatva.Megtalált több mint 46 gigát amire azt írja,hogy ismeretlen formátum és semmiféle művelet nem tudok vele végrehajtani.Igazából az egyértelmű,hogy a C-n van de ,hogy annak melyik részén és miképp került oda..passz.

(#26482) cigam válasza creativehun (#26478) üzenetére


cigam
félisten

Ráböx egérrel a 46GB-os (legnagyobb) foltra(ekkor a felső listában is mutatja a nevét/elérési útját), majd lenyomod a DEL gombot, és máris törli.
Egyébként mi a neve/elérési útvonala ennek a fájlnak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26483) creativehun válasza cigam (#26482) üzenetére


creativehun
csendes tag

Visszavittem a tulajnak azzal a kikötéssel,hogy gondolja át a dolgot és szóljon mert nem tudok vele mit kezdeni de nagyon szívesen újrarakom neki az eredeti Win7-et. Szóval ami miatt erre a következtetésre jutottam az az volt,hogy nem ismert objektum,nincs fájlkiterjesztés,nem nyitható meg,nem látható de a zárolt,védett fájlok közt sincs.Nincs elérési útvonala-legalábbis nem mutatja egy progi sem- nem törölhető nem módosítható rendszergazdaként sem. Ez van.Sok dolgok vannak földön s égen..................:(

(#26484) cigam válasza creativehun (#26483) üzenetére


cigam
félisten

Lemezellenörzés volt? Lehet vmi hibás bejegyzés a fájlrendszerben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26485) #65675776


#65675776
törölt tag

A további személyeskedésekért azonnali minimum egy napos ban jár!

(#26486) jani-wan


jani-wan
tag

üdv

van egy érdekes problémám.
Ha a Win7 startmenű keresőjébe bármit beírok azt csak az Internet Explorer kedvencek mappájában keresi.
Hogy lehet ezt beállítani?

Az Indexelési beállításokat végignézegettem, de azzal nem jutottam előrébb, és a reinstall nem igazán opció.

Előre is köszi a segítséget.

J

(#26487) cigam válasza jani-wan (#26486) üzenetére


cigam
félisten

Csak tippelek, de a "Start menü testreszabása" listában van olyan menüpont, hogy keresés a programok között és a vezérlőulton, ill. keresés egyéb fájlokban és könyvtárakban. Ennek pedig 3 opciója:
- keresés nyilvános mappák nélkül
- keresés nyilvános mappákkal
- ne keressen

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26488) Morden24


Morden24
nagyúr

Miféle személyeskedés volt itt? :D

Sectumsempra - For Enemies

(#26489) jani-wan válasza cigam (#26487) üzenetére


jani-wan
tag

király vagy. működik
:C :R :R :R

(#26490) creed30


creed30
aktív tag

sziasztok!
windirstat progi segítségével szeretnék helyet felszabadítani a vinyón,tehát a fölösleges fájlokat törölném
az a gond hogy a rendszer nem engedi,csak ha trustedinstaller-től engedélyt kérek
segítsen valaki légyszíves,jó lenne ha valaki olyan megoldást tudna amivel nem minden fájlhoz külön kellene engedélyt kérni,mert az sokáig tartana :K
várom a segítséget,köszi! ;)

(#26491) Laccoss válasza creed30 (#26490) üzenetére


Laccoss
addikt

Egyszerűen beállítod a jogosultságokat, vagy olyan helyre töltögetsz, ahol van jogosultságod, és akkor nem kell egyenként törölgetni.

(#26492) creed30 válasza Laccoss (#26491) üzenetére


creed30
aktív tag

amiket törölni akarok azok a telepítéssel kerültek a rendszerre,tehát nem tudom értelmezni a tanácsot :(

(#26493) concret_hp


concret_hp
addikt

alap kérdés, van egy hyberfil.sys fájlom a C-n, de sose használom a hibernációt, hogyan lehet eltüntetni? :) :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26494) cigam válasza creed30 (#26490) üzenetére


cigam
félisten

Hm. a TrustedInstaller "lehetőséget nyújt a Windows-frissítések és a választható összetevők telepítésére, módosítására és eltávolítására. Ha le van tiltva ez a szolgáltatás, akkor előfordulhat, hogy sem telepíteni nem lehet a számítógépre a Windows-frissítéseket, sem eltávolítani róla."

Nem vmi rendszerkomponenshez szükséges dolgot/dologhoz tartozó tartalmat akarsz törölni? A fotón nem látszik az elérési út.

Ha bátor vagy, akkor futtasd adminként a windírstat-ot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26495) cigam válasza concret_hp (#26493) üzenetére


cigam
félisten

Lehet egyszerübben is előcsalogatható, de Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Sémabeállítás szerkesztése. Itt alul a Speciális energiaellátási beállítások módosítása. A megjelnő új ablakban(Energiagazdálkodási lehetőségek) Itt a menüben elnavigálsz az Alvó állapot -> Hibernálás menüpontra, és itt beálítod, hogy telep/hálózatról működtetve, mennyi idő után kerüljön hibernált állapotba.

Egyébként furi, mert az alap sémákban Soha-ra van álítva, vagyis alváskor ne legyen hibernálva.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26496) fatal` válasza concret_hp (#26493) üzenetére


fatal`
titán

Start->cmd.exe -> jobb klikk -> futattás rendszergazdaként -> beírod: powercfg -h off -> kész :)

(#26497) fatal` válasza creed30 (#26492) üzenetére


fatal`
titán

Kapcsold ki addig az UACot.

(#26498) concret_hp válasza cigam (#26495) üzenetére


concret_hp
addikt

így van az van beállítva, hoyg sose hibernáljon, de mégis van hyberfil.sys , törölni meg nem tudom :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26499) concret_hp válasza fatal` (#26496) üzenetére


concret_hp
addikt

ezzel eltűnt thx :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26500) cigam válasza concret_hp (#26499) üzenetére


cigam
félisten

Hm. Akkor ezen a szép bonyi útvonalon mi a túrót lehet álítani? Hogy alvás után még ébredjen fel n perc elteltével, és hibernálja magát?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.