Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12001) sfdrakex válasza brd (#11996) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Alapértelmezett programok\Társítások beállítása

Viszont szerintem ilyen volt régebben is xp alatt is Vista alatt is, max nem találtad meg.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12002) Sub-ZeRo válasza Akos2110 (#11997) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is 2 giga van benne, tökéletesen megy vele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12003) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!!

Az lenne a problémám, hogy a pendriveomat xp-n nem lehet beolvasni, megnyitni, csak lejátszani ami rajta van, a pendrive ikonja egy mappa lesz, most megnéztem van rajta két rejtett fájl, egy autorun és egy windows. exe, mi a fene lehet ez?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#12004) Sub-ZeRo válasza JoHnni (#12003) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem formáztad meg win 7 alatt, mondjuk exfat, vagy hasonlóra?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12005) Morden24 válasza JoHnni (#12003) üzenetére


Morden24
nagyúr

Esetleg szaftos vírus.

Egyébként ez nem XP, hanem Win7 topik. Előbbit itt találod.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12006) JoHnni válasza Morden24 (#12005) üzenetére


JoHnni
senior tag

én azt tudom, hogy ez a win 7 topic :DD Ugyanis win 7-em van és mióta fent a 64bitem azóta produkálja...

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#12007) JoHnni válasza Sub-ZeRo (#12004) üzenetére


JoHnni
senior tag

simán formáztam, semmi extra:S

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#12008) Dot


Dot
őstag

Hali!
Minap felraktam a w7-et ultimate x64.
A problémám: játék alatt csak azt 1ik magot pörgeti 100%-ig.

CPU-Control 2 nevű progit használok, még xp-nél javasolták, ott valamit segített.
Direkt w7-re nincs valami progi amivel mind2 magomat 100%-ig kihasználják a játékok/alkalmazások?
Intel E8200 cpu jelenleg: 3360MHz 420*8, a gépem többi része, ha kellene akkor az adataimnál.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#12009) sfdrakex válasza Dot (#12008) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez játék illetve szoftver függő ami nem használja ki a két magot, azzal nem tudsz mit kezdeni szerintem. Esetleg intel oldlaán nézz szét, de w7 ben már benne van alapból is szerintem a több mag kezelése, amdhez legalább is tuti.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12010) negyedes válasza Dot (#12008) üzenetére


negyedes
addikt

Ha a jatek nem tamogatja a tobbszalon valo futast, akkor csak egy magon fog futni. Az a program meg nem arra valo, hogy szetoszd az alkalmazasokat a magok kozott?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12011) Morden24 válasza Dot (#12008) üzenetére


Morden24
nagyúr

CPU-Control 2 nevű progit használok, még xp-nél javasolták, ott valamit segített.

Le is törölheted, semmit nem csinál, legalábbis semmi olyat, amit te szeretnél.
Ha valami egy szálra van megírva, akkor nagyon mindegy, hogy milyen OS-t telepítesz, az egy szálon fog menni.

A Win7 természetesen kezeli a többmagos procikat.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12012) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

folyamatoknál kiválasztod és beallitod az affinitást, hátha az segit.
ha a játék 1cpura valo akkor meg nem sokat. tehetsz

(#12013) Sub-ZeRo válasza JoHnni (#12007) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az érdekes.. próbáld meg másik gépen formázni, hátha azon jó lesz...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12014) zölcsi


zölcsi
tag

tudnátok ajánlani egy programot, amivel bootolásnál választani lehet két oprendszer között?

elöször egy win7 volt fönt, majd most felraktam egy xp-t.
az alaplapomnak elég hülye sata kezelője van, és nem engedi átállítani, hogy melyikről bootoljon, ugyhogy ha másik rendszer akarom, akkor nyulkálni kell a gépben, ami elég macerás.

''Jó volna, ha csak az után kezdenél tanítani, ha magad már tanultál valamit!''

(#12015) negyedes válasza JoHnni (#12003) üzenetére


negyedes
addikt

Az egy szep kis trojan. :P A W32.Feldor csinalja.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12016) Sub-ZeRo válasza negyedes (#12015) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:) Az kemény.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12017) JoHnni válasza negyedes (#12015) üzenetére


JoHnni
senior tag

sajna nem találok róla sok infót:S hogy tudom eltávolítani?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#12018) negyedes válasza JoHnni (#12017) üzenetére


negyedes
addikt

Symantec oldalan fent van egy leiras rola [link]

Szerintem barmelyik antivir eltavolitja(Avast, Avira, MSE, stb)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12019) sfdrakex válasza zölcsi (#12014) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tedd be a w7 lemezét azzal tudod javitani a boot filet és akkor tudsz választani hoyg w7 vagy xp menejn, ha nem sikerül akkor easy bcd programmal próbáld.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12020) JoHnni válasza negyedes (#12018) üzenetére


JoHnni
senior tag

köszi, megnézegetem :R

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#12021) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Be lehet azt valahogy állítani, hogy DVD íráskor mindíg zárja le a lemezt ha végez?
Csak simán win-ből szoktam ritkán dvd-t pörkölni mert a nero valamiért nem akar működni nekem 64bites win7-el.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12022) JNashville


JNashville
senior tag

Sziasztok, a következő problémám lenne:

valószínűleg beszívtam a Windowsos fekete halált, és mivel nem tudtam semmilyen neten fellelhető módon leírtani, úgy döntöttem, hogy egy oprendszer reinstallal oldom meg a szitut.

Viszont a partícióválasztás után nem hajlandó továbblépni, hibaüzenetet dob (nem lehet formázni a merevlemezt, ami egyébként egy kb. 1 éves, hibátlan WD Caviar Blue), így effektíve nem hajlandó elkezdeni a telepítést.

A korábbi Win 7-et már nem tölti be, az újat nem akarja felrakni. Ilyenkor mit lehet tenni? Előre is köszi a tanácsokat.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#12023) Clemi válasza JNashville (#12022) üzenetére


Clemi
veterán

a partícióválasztás után nem hajlandó továbblépni, hibaüzenetet dob (nem lehet formázni a merevlemezt,

A válaszott particiót amit formázni szeretnél töröld le, és utána simán nyomj egy next gombot.

(#12024) JNashville válasza Clemi (#12023) üzenetére


JNashville
senior tag

Letörölni sem engedi sajnos, legalábbis már amikor formázni akartam, akkor hibaüzenetet dobott.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#12025) brd válasza sfdrakex (#12001) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, gondolom, Vista alatt pont ilyen volt, szerencsére azt ki tudtam hagyni az életemből ilyen mélységekben. Az XP alatti beállítás viszont jóval részletesebb volt, pl. ott konkrétan az indítandó parancssort is te adhattad meg (ha akartad). Mielőtt valaki okoska eldönti helyettem, hogy ez az új megoldás milyen jó nekem, akkor megkérném, hogy oldja meg pl., hogy valami opciót is megad Win7-ben (az indítandó parancssorra vonatkozóan), és tájékoztasson engem is, hogy hogyan csinálta, külső program, és registry-szerkesztés nélkül, mert érdekelne. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#12026) brd válasza Dot (#12008) üzenetére


brd
nagyúr

Mindig jót röhögtem, amikor az erre a programra való hivatkozást megláttam (pontosabban a hozzá társult lelkesedés tetszett). :D Az igaz, hogy valamit segíthet, ha jól állítod be vele a beállítandókat, de nem azért, mert többszálúsítja az adott programot, hanem azért, mert meg lehet vele oldani, hogy minden más futó folyamat másik mago(ka)t használjon. Ettől látszódhat úgy a taskmanagerben, hogy több magot használ, mert minden más folyamat másik magon fut, így azoknak a terhelése megemelkedik, a gyorsítani kívánt program pedig ezért picit több CPU-időt kap a neki éppen kiosztott magon.
Ehelyett viszont általában jóval többet ér, ha megemeled az adott program prioritását (és esetleg emellett egy magra kényszeríted, bár erre az esetek többségében nincsen szükség).

The only real valuable thing is intuition.

(#12027) Clemi válasza JNashville (#12024) üzenetére


Clemi
veterán

Letörölni sem engedi sajnos, legalábbis már amikor formázni akartam, akkor hibaüzenetet dobott.

Szerintem te nem érted, hogy mit írtam. NEM a partició tartalmát kell törölni, hanem amikor elindítottad a gépet a telepítő lemezről, annál a bizonyos választó menünél, ahol a formázást találtad, a partició törlését válaszd, tehát töröld a teljes particiót.

(#12028) pzstm


pzstm
titán

CORPORATION MICROSOFT - STATUS. REVIEW week.
Apparently shop winmain already begun work on the creation of Windows 8:
7702.0.100126-1751
7703.0.100127-1845
7704.0.100128-1900
7705.0.100129-1930

:)) :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12029) D@ni88 válasza pzstm (#12028) üzenetére


D@ni88
addikt

szval akkor nélkülem kezdték el a fejlesztést :DDD
amúgy meg tényleg elkezdődött? de gondolom nem lehet tölteni még a bétát :))

(#12030) pzstm válasza D@ni88 (#12029) üzenetére


pzstm
titán

még nem...és tényleg elkezdték már...már Win7 RTM idejében is elkezdődött szép apránként a munka :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12031) #95590400


#95590400
törölt tag

van arra valamilyen megoldás, h a távoli asztalnál a vágólap átkerüljön az sp3-as xp-re meg persze onnan a win7-re?
x86 és 64 bit home / prof alatt próbálom, de az istennek sem sikerül... vágólap előtt pipa, meg kivesz, kb. ennyi, amit látok, de hiába van előtte pipa, nem viszi át.

[ Szerkesztve ]

(#12032) Morden24 válasza D@ni88 (#12029) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ahogyan pzstm is mondja, a munka bizonyos részei már a Win7 befejezése előtt sokkal elkezdődtek :K
Ha követik a ~3 éves ütemtervet (nem adva hitelt a 2011-es hülyeségnek), akkor 2011 eleje környékén megint kezdhetünk betázni :)

Sectumsempra - For Enemies

(#12034) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!
Problémám a köv: Win7 ulti 64 bit, az intézőben bal oldalt a Kedvencek mappa alatt levő dolgok eltűntek, pedig ott a kis háromszög, amire ha rákattintok, nem történik semmi, azaz nem látom pl az Asztal ikont. Hogyan lehetne ezt visszaállítani illetve mi okozhatta?
Kösz

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#12035) pzstm válasza Morden24 (#12032) üzenetére


pzstm
titán

kérdés mennyire kamu a jelenleg keringő PDF dokumentum....
OEM partnerek jó eséllyel már idén BETA-t (vagy valamilyen buildet kaphatnak akár :B )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12036) Morden24 válasza pzstm (#12035) üzenetére


Morden24
nagyúr

Eddig bődületes piaci és PR siker a Win7, teljesen felesleges lenne nekik Win8-al megosztani a piacot, legalábbis szerintem.
Amúgy is van elég dolguk, jön a WM7 (ami elég érdekes lesz, ahogyan olvasgattam... állítólag kimarad a Flash :D - ha ez igaz [lehet, csak laza pletyka], akkor reszkethet az Adobe, mert ha az Apple és a Microsoft is leköpi, akkor pápá lesz mobilszegmensben hamarosan a fosnak... izé flashnek), aztán lesz nekik Natal, megjött az Azure és miegyéb.

Gondolom pre rendszerek mindig keringenek a belsősök között, de hogy működő, szignifikáns beta nem lesz 2011Q1-Q2ig, abban szinte biztos vagyok.

Persze tévedhetek, de szerintem azért nem :K

Sectumsempra - For Enemies

(#12037) Morden24 válasza james008bond (#12034) üzenetére


Morden24
nagyúr

Magától biztosan nem tűnt el.

Vagy registry buherálás, vagy valami tweaker program okozta.

Egyébként van ott egy olyan (jobb klikk a kedvenceken), hogy restore favourite links. Gondolom az működhet. Vagy szépen ráállsz a Desktopra, Downloadsra, és nyomsz egy jobbklikket a kedvenceken, aztán meg hozzáadást.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12038) pzstm válasza Morden24 (#12036) üzenetére


pzstm
titán

WM7 előzetes infók közül egy pár engem picit lehangolt...remélhetőleg csak kacsa
Windows Mobile 7 kiszivárgott részletek

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12039) Morden24 válasza pzstm (#12038) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, ugyanezt olvastam. Valszeg tele van fassággal.

Az Xbox és social networking izét asszem MS is megerősítette már, meg lesz Zune is (ha jól tudom, konkrétan a beépített WMP helyett), de mekkora baromság már, hogy a WMDC eltűnik, és Zune lesz helyette?
Azt eddig is rebesgették, hogy médiaszinkronizációra lesz teljes Zune integráció (aminek én nagyon is örülnék) - hülyék is lennének kihagyni, ugyan azt akarják csinálni a Zune Store-al, mint az almás komák -, de egyéb szinkronizációs szinten nincsen értelme... max, ha felbontanák a Zune-t, de az meg baromság, akkor ugyanúgy lesz WMDC, csak mondjuk Zune Connect néven :D

Az Appstore-os elgondolás is érdekes - teljesen őszintén, nem lepődnék meg rajta, ez az új piac.
Ha nem lesz backward compatibility, akkor úgyis minden értelmes progit átírnak WM7 kompatibilisre, és felkerül a Marketplace-re, szóval ez engem nem igazán zavarna, sőt... legalább végre rendszer lenne benne.

Az egyedi interfészek hiánya megint érdekes, mondjuk szerintem újfent kamu, és valszeg az is marad egészen addig, amíg MS nem ad ki saját készüléket. Bár ha jó lesz az UI, akkor pont leszarom. A Sense egyébként is nagytotálban kiábrándított az egészből... :(

Más kérdés, hogy (szerintem) ez egy iszonyat bogus fícsörlista...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12040) heaven


heaven
tag

Most telepítettem Windows 7-et a régi XP-s gépemre.
A telepítést úgy oldottam meg, hogy először a régi windows, prorgam files és documents and setting mappákat átneveztem OLD-ra és utána indítottam a telepítést.
Miután elindult a Win7 nem tudom elérni a Documents and Settingsben a régi felhasználói dokumentumaimat, azt írja: nincs jogosultság a fájlok eléréséhez.

Hogyan tudnám átmásolni a régi XP-s dokumentumok mappát az újba?

(#12041) JNashville válasza Clemi (#12027) üzenetére


JNashville
senior tag

Igazad van, félreértettelek, így már megy minden. Köszi!

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#12042) Clemi


Clemi
veterán

Hali!

Megint nekem van kérdésem, de most virtualbox gondom van.

Tutira települt, felment rá a W7 ultimate, viszont sehogy se tudok kapcsolatot létrehozni a gazdagép, és a virtualbox-ban futó seven között. Konkrétam a virtualbox-ból szeretném elérni, a gazdagép megoszott könyvtárait.
Ha ebben tudna valaki segíteni... :R

(#12043) < CyberBob > válasza Clemi (#12042) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A VirtualBox programban add meg a megosztott mappát, majd a virtuális hetesre telepítsd fel a Guest Additions-t. A virtuális hetesen az intézőben a címsorba írd be://vboxsrv/"osztott mappa neve". Sajnos elég fapados, ezért is érdemesebb inkább VMware-t használni ott fel lehet hálózati meghajtónak csatolni az osztott mappát ami restart után is megmarad.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#12044) SzalaiG


SzalaiG
addikt

W7 alatt elfut az Inventor2010?

(#12045) sfdrakex válasza SzalaiG (#12044) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rendszerkövetelmények
Általános alkatrész- és összeállítás-tervezéshez (kevesebb, mint 1000 alkatrész esetén):

* Microsoft® Windows Vista® (SP1) (32 bites vagy 64 bites) Home Basic, Home Premium, Business, Enterprise, Ultimate operációs rendszer(1,2,3) vagy
* Windows® XP Professional (SP2 és SP3) vagy Professional x64 Edition (SP2) operációs rendszer(1,2,3)
* Intel® Pentium® 4, 2 GHz vagy gyorsabb, Intel® Xeon™, Intel® Core™, AMD Athlon™ 64, AMD Opteron™ vagy újabb(4) processzor
* Minimum 2 GB RAM(5)
* Direct3D10, Direct3D 9 vagy OpenGL támogatással rendelkező grafikus kártya(6,7)
* DVD-meghajtó(8)
* MS-Mouse-kompatibilis mutatóeszköz
* 1280 x 1024 vagy nagyobb képernyőfelbontás
* Internetkapcsolat a webes letöltésekhez és a szoftverkövetési funkciók eléréséhez
* Adobe® Flash® Player 10(9)
* Microsoft Internet Explorer 6.0 – 7.0
* Microsoft Excel 2003 – 2007 az iRészegységek használatához, a menetek testreszabásához és a táblázatvezérelt tervekhez.
Innen másoltam, szóval szerintem igen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12046) brd válasza < CyberBob > (#12043) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt VirtualBox-ban is megteheted, csak be kell tenni a Make Permanent pipát...

The only real valuable thing is intuition.

(#12047) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv Emberek!

Egy olyan kérdésem volna, hogy létre kellene hoznom egy .bat fájlt amit ha betallózok egy programba a program futása után meghív. Ennek meg azt kellene csinálnia, hogy mondjuk 30mp után leállítja a gépet. Node, nem ártana valami megszakító gomb is, hogyha véletlen mégse akarnám kikapcsolni a gépet, vagy elfelejtettem még valamit, akkor meg tudjam szakítani a 30mp-en belül.

Perpill ezt tartalmazza a kódom, de ez csak visszaszámol, nem lehet "abort"-álni.

shutdown -f -s -t 30

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12048) Morden24 válasza heaven (#12040) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vedd saját tulajdonba a mappákat.

Sectumsempra - For Enemies

(#12049) brd válasza #95590400 (#12031) üzenetére


brd
nagyúr

Ez valami RDP bug lehet, mert számtalanszor találkozom vele rengeteg gépen, de nekem egy újracsatlakozás meg szokta oldani (persze betett Clipboard pipával :) ). Egyébként 6.1-es klienst szoktam jobbára használni (XP-n is).

The only real valuable thing is intuition.

(#12050) brd válasza sanzi89 (#12047) üzenetére


brd
nagyúr

A shutdown -a megszakítja a visszaszámlálást.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.