Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#17001) csákány. válasza Morden24 (#16996) üzenetére


csákány.
aktív tag

Ja kössz, közben nyomom a renszervizsgálatot :DD

(#17002) Kvazár válasza RootRulez (#16993) üzenetére


Kvazár
őstag

Köszi, ismerem, jó is meg minden, de +progi nélkül szeretném megoldani, ha lehetséges, ha nem akkor hagyom.
Azért írtam a HD sentinelt, mert azé jobb. ;)

Elkezdtem a monitorozást, és azt vettem észre, hogy minden apró dologra már másik progit használok, mert az abban látványosabb, meg minden, de cserébe a gép indulása az eredetihez képest lassult, így ezektől inkább most megválnék.

Más:
Ablak kezelő meghasalásáról tud valaki valamit? :F
Nem hiszem, hogy csak én lennék vele egyedül.

Eladó cuccaim: -

(#17003) csákány.


csákány.
aktív tag

A végső megoldás........halál.............öööö........akarommondani Rendszervisszaállítás :K

(#17004) vkuli


vkuli
csendes tag

Sziasztok.
Vettem egy ATI HD 3650-es karit.Xp-n tökéletes de van fent egy w7 ultimate magyar is amin nem működik rendesen.Lecseréltem a magyar w7-et egy angolra de ugyanazt produkálja.Vagyis:ha klónozom a 32"-os FlatSlim TV-t(max1024x768-at tud)akkor a monitort 1440-ről leveszi 1024-re és nem lehet feljebb állítani.Ennél nagyobb baj hogy a színházi üzemmód egyáltalán nem megy semmilyen Catalyst-tal.Tud valaki jobb drivert mint ez:10-2_vista_win7_32_dd_ccc_wdm_enu(52,6MB)?
Előre is köszi.

(#17005) csákány.


csákány.
aktív tag

Rendszervizsgálat lefutott, ablak eltűnt, akkor most mindent jónak lát :F

(#17006) benczeb válasza bobsys (#16994) üzenetére


benczeb
aktív tag

koszonom a valaszt, de az upgrade verziorol is tudok clean installt csinalni?

(#17007) bobsys válasza benczeb (#17006) üzenetére


bobsys
addikt

igen

itt le van irva 3 fajta modszer is, koztuk a clean install

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#17008) Kvazár válasza vkuli (#17004) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát ATI és Win7 kapcsolatában nekem is csak rossz tapasztalatom volt.
9800pro-s atis kari Xp alatt mint az álom úgy működött, de 7 alatt, ha a catalyst fent volt, csak hangyasereget lehetett látni.
Megoldás nálam: Eladtam, és vettem egy Nv-t.

Nálad remélem máshogy is meglehet.

Eladó cuccaim: -

(#17009) benczeb válasza bobsys (#17007) üzenetére


benczeb
aktív tag

koszonom szepen!

(#17010) Clemi válasza vkuli (#17004) üzenetére


Clemi
veterán

Vagyis:ha klónozom a 32"-os FlatSlim TV-t(max1024x768-at tud)akkor a monitort 1440-ről leveszi 1024-re és nem lehet feljebb állítani.

Most ezen miért csodálkozol? A klónozás azt jelenti, hogy van két tök egyforma asztalod, ergo mindkettő felbontása is ugyanaz lesz, ami esetedben a rákötött TV maximális felbontása lesz. Használd extended módban, vagy próbálkozz a HydraVision-al. A HomeTheatre üzemmódnak pedig mennie kell, ha be van kapcsolva a másodlagos kijelző, és engedélyezve van az asztal kiterjesztése.

(#17011) Clemi válasza Kvazár (#17008) üzenetére


Clemi
veterán

9800pro-s atis kari Xp alatt mint az álom úgy működött, de 7 alatt, ha a catalyst fent volt, csak hangyasereget lehetett látni.

Arra nem gondoltál esetleg, hogy a hibát te okoztad valamivel, esetleg kábel, vagy csatlakozó kontakt hiba? Nálam eddig minden ATI kártyával gyönyörű kép volt a másodlagos kijelzőn W7 alatt, az aktuális Catalyst használatával.

(#17012) Troy.


Troy.
addikt

MIért van az, hogy két partíciómon is csak rendszergazdai jogosultsággal tudok tevékenykedni? A többi 4-en miért nem? :F Hogy lehet kilőni? ( firefoxból nem tudok menteni rá, total commanderrel kitömöríteni stb. )
üdv

.

(#17013) bpx válasza Clemi (#17010) üzenetére


bpx
őstag

w7-ben már igen, de XP-ben nem így működött a klónozás
a monitor felbontása volt pl. 1280*1024, a TV-é 1024*768, akkor a TV-ben az 1280*1024-es képből láttál egy 1024*768 méretű téglalapot, és ha kihúztad az egeret ennek a szélére, akkor ez a téglalap odébb "vándorolt" és így "be lehetett járni" a teljes területet

(#17014) D@ni88


D@ni88
addikt

hali, win7ben lehet olyat csinálni hogy felteszem a rendszert, alap drivereket, meg progikat..
aztán ha majd fél év után bedöglene, csak rá kéne kattintanom, mint régen a ghostnál?
vagy lehet win7et is ghostolni?

(#17015) bobsys válasza D@ni88 (#17014) üzenetére


bobsys
addikt

lehet system imaget csinalni, amit visszatudsz allitani mediarol valo bootolasal (van system restore opcio)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#17016) maflame válasza 7Heads Drago (#16968) üzenetére


maflame
aktív tag

Köszi a választ! UAC nálam ki van kapcsolva. Érdekes, ezen kívül sehol nem találkozom hibával, eszközkezelőből frissítettem a drivert a 10.3-ra, tehát minden uninstall-procedúra nélkül, és tök jól működik.
...hogy miafene baja lehet az inst.managernek?!

(#17017) vviktor1 válasza D@ni88 (#17014) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Lehet ghostolni is, én legalábbis csináltam ghost mentést, visszatöltésre még nem volt szükség... De lehet hogy a beépített saját rendszermentése a tuti :)

Ha gáz lenne, vagy megunnám bootkor 3 gombnyomás nálam és az xp-m indul, úgyhogy ennyire bízok egyenlőre a 7-ben. (Grid se az igazi, cod-uo egyáltalán nem jó rajta, livemail tetűlassú, paintot elcseszték, de szerencsére megy rajt az xp-s, szóval nem dobom még az xp-t, viszont minden más tetszik)
Miértis hagyták ki az outlook expresst ebból ? Legegyszerűbb, leggyorsabb levelező volt, pont annyit tudott amennyit kell.

Ne dudálj, küzdj !

(#17018) D@ni88 válasza vviktor1 (#17017) üzenetére


D@ni88
addikt

GRID se az igazi win7en? nekem nincs vele gondom :)

(#17019) Clemi válasza bpx (#17013) üzenetére


Clemi
veterán

w7-ben már igen, de XP-ben nem így működött a klónozás

Igazad van, már olyan rég volt, főleg az, hogy CRT TV volt a másodlagos kijelzőm. Viszont ez szvsz a Catalist miatt van így, és semmi köze a W7-hez. Egyébként a legnagyobb bánatom az XP óta, hogy többé már nem ad ki az alaplapi hangkártya egyszerre hangot minden kimenetén, vagyis nincs az, mint az XP alatt volt, hogy az analógon, és az optikai kimeneten is kiment az audio jel. Most sajna állandóan át kell kapcsolni az alapértelmezett lejátszó eszközt, ha az erősítőn keresztül akarom a hangot hallani, és ez már valószínű a W7 hibája, mert más lett a hangkezelés.

(#17020) vkuli válasza Clemi (#17010) üzenetére


vkuli
csendes tag

Szerinted x64-el menne?

(#17021) vkuli válasza Clemi (#17010) üzenetére


vkuli
csendes tag

Ja és bocsi de Xp engedi klónozni az1650-et is, nem panaszkodik.Az más kérdés hogy a nagy képet körbe levágja de ha nekem jó legalább kiküldi.Vagyis nem a tv-t klónoztam W7-en se hanem a monitort!!!

(#17022) JBZ


JBZ
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy: felraktam a Windows 7-et és szeretném az XP Movie Maker-jét használni rajta (mert már ezt szoktam meg), de bizonyos funkciói nem működnek pl.: rögzítés videó eszközről - ami az alap, illetve nem látja a régi videóklippjeimet sem amikor megnyitok egy mswmm fájlt. Mi lehet a gond. Előre is köszi: JBZ Írhattok e-mail-t is.

(#17023) sputnick válasza bivalyolo (#16971) üzenetére


sputnick
tag

neked lett igazad. thx :R

Think.

(#17024) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Hogy lehet megnézni, hogy a rendszer milyen Product Key-re lett aktiválva?
Mert a Vezérlőpult megfelelő részén csak a cserét ajánlja fel, azt, hogy megnézhessem az eredetit, azt nem.

(#17025) Steve691


Steve691
csendes tag

Win7 kilépésnél, ujraindításnál kiírja, hogy "Leállítás" és csak több mint két perc után lép ki. Lehet ezen módosítani és hogyan?

(#17026) Tosee válasza Psychonaut (#17024) üzenetére


Tosee
őstag

A Produ Key nevű programmal meg tudod nézni! Ráadásul kiírja az Office és az Internet Explorer kulcsát is, bár utóbbi egyezik a win-el! Google-n keress rá biztosan megtalálod...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#17027) Gorneck válasza Steve691 (#17025) üzenetére


Gorneck
titán

Pl leszeded azt a progit/szolgáltatást amit ilyen sokáig tart leállítani.

Gorneck#1239

(#17028) Laccoss válasza Steve691 (#17025) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha nem akarod hogy rendesen kilépjen, és elmentegesse a dolgokat, hogy legközelebb egyben legyen még a windows, akkor reset, kikapcs gomb.

(#17029) RootRulez válasza Psychonaut (#17024) üzenetére


RootRulez
félisten

Everest kiírja...
Operációs rendszer -> Operációs rendszer Ott Licenc információn belül Termékkulcs. :K

═════════════════════════════════════════

(#17030) Psychonaut válasza Tosee (#17026) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tosee és RootRulez, köszi szépen!

(#17031) 7Heads Drago válasza csákány. (#16998) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A felhasználok nagy részében az a tévhit él hogy az újabb drivertől gyorsabb lesz a gépbe. Pedig ez tévhit. A driver frissítések az újabb hardverek kompatibilitási problémáira orvosság általában. Kivéve persze a Vga drivereket. Egy jó op. rendszernél ahol semmivel semmi gond, nem érdemes a bios-okat és drivereket cserélgetni. Persze ha új Cpu-t kap a rendszer nyilván utána kell nézni. Persze az is igaz hogy azt sem javaslom, hogy a gyárilag kiadott lemezekről telepítsünk egy gépet. (az első néhány veziós driver és bios nyilván tartalmazhat olyan hibát amit később javítanak)
Letöltjük a géphez a legfrissebb drivert és ha azzal stabil és semmi gond, akkor felesleges 2-3 havonta cserélgetni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17032) Clemi válasza vkuli (#17021) üzenetére


Clemi
veterán

Először is mint az aláírásomból látod, x64-et használok. Másodszor pedig hibátlanul megy a klónozás, és a kiterjesztés, azzal a különbséggel, hogy klónozásnál nekem a TV-nek lesz ugyanaz a felbontása, mint a monitornak, jelen esetben 1680x1050, mivel a TV HD ready. Ha a TV-nek kisebb lenne a maximális felbontása, akkor arra lőné be a monitor felbontását is. W7 alatt, nekem nem sikerült külön felbontást állítani klónozott monitor esetén, de végül is ez valahol logikus, hiszen a nevében is benne van, hogy klón. Hogy CRT TV-nél ez most hogy van, sajna nem tudom, és megnézni sem, mert nincs a háztartásban olyan, de az 1024x768-as LCD TV-re kiküldve a klónozott képet a felbontás mindkét kijelzőn csak 1024x768 lehet.

(#17033) sz_abika


sz_abika
addikt

Windows 7 64bitre, milyen ingyenes partíciónáló programot lehet találni?
Az Easeus csak 32bitest támogat, a windows beépített kezelője meg nem azt teszi amit én szeretném hogy tegyen :)
Köszi

PSN: xszabikax

(#17034) bobsys válasza sz_abika (#17033) üzenetére


bobsys
addikt

mit szeretnel amit nem csinal meg ?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#17035) Killing válasza sz_abika (#17033) üzenetére


Killing
addikt

Ennek kell mennie 64 biten.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#17036) 7Heads Drago válasza Clemi (#17032) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A klónozás nem azt jelenti hogy mindkét moncsi ugyanazon a felbontáson van... hanem azt hogy mindkét moncsin ugyanaz a kép jelenik meg. És nekem anno Xp alatt két különbőző felbontáson mentek. A natív felbontás végett meg nem is lenne érdemes máson használni egy LCD-t, mert homályosak lennének a kontúrok. Az meg a szemet rontja.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17037) negyedes válasza 7Heads Drago (#17036) üzenetére


negyedes
addikt

hogy mindkét moncsin ugyanaz a kép jelenik meg

Ugyanazon a felbontason.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17038) 7Heads Drago válasza negyedes (#17037) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát ez tényleg nem enged módosítani. (Ati kártya) :R
De ez az Nvidia-nál is így van? Mert nekem anno tuti hogy nem egyen volt a kettő...

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17039) negyedes válasza 7Heads Drago (#17038) üzenetére


negyedes
addikt

Passz. Nekem is atim van. Szerintem ez windows specifikus, mert olvastam par forumon, hogy sokaknak hianyzik az, hogy egy felbontason menjenek.(Seven forumon is).

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17040) Kvazár válasza Clemi (#17011) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem mivel, volt olyan, hogy Xp-t feltettem tesztelni, és jó volt, majd win7 és nem.

És a slussz poén, 2 teljesen másmilyen lapban is olyan volt. (intel, amd)...

Eladó cuccaim: -

(#17041) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Pár napja felraktam ezt az "új és csodálatos" rendszert. Egyelőre nem vagyok vele megelégedve. Ezalatt a pár nap alatt elég sokszor lefagyott, vagy csak valami program, pl. ZoneAlarm, WinRAR, Firefox. Kétszer pedig már kékhalált is kaptam. [link][link] Utánanéztem a hibáknak, de nem erősségem az angol. Mi lehet a hiba oka?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#17042) Mika1227


Mika1227
őstag

Tesómnak van egy AMD Sempron 1,8GHz, 1GB RAM, nVidia 7600GT 256MB, 80GB vinyó.
Szerintetek elvinné normális sebességen a Win7 64bit-es verzióját, érdemes felrakni rá, mennyi minimális hely kell a rendszernek?
Vagy inkább maradjon az XP?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#17043) negyedes válasza JetiRulez (#17041) üzenetére


negyedes
addikt

Na akkor ez elejetol:eredeti win, nincs buheralva, nincs crackelt jatekod es futattal rendszer karbantarto programokat?

Mika1227 1 gb melle minek 64bites os? eleg oda a 32is, kb xp sebessegel fog menni. Tobbet ne varj tole, nem arra a vasra lett irva.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17044) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Lenne egy elég komoly, idegesítő problémám.

Mikor bekapcsolom a gépem, nem mindig töltődik be az összes automatikusan induló program. Az msconfig-ba pedig be vannak állítva.

5let? :F

(#17045) Killing válasza Mika1227 (#17042) üzenetére


Killing
addikt

32-es kevesebb helyet foglal, nekem 80 GB-os vinyón 24 GB szabad hely van úgy hogy csak az oprendszer, (64 bites ultimate) a programok, meg a Dirt2 van fent. A többi egy külső vinyón van.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#17046) 7Heads Drago válasza JetiRulez (#17041) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ilyent raktál fel? Windows Driver Kit: Driver Development Tools
Itt valami driver probléma van. Az eszköz kezelőt meg kéne nézni. Lesz ott egy felkiáltójel szerintem.
Illetve a másik linken meg a win2000-ről hadovál és ez egy kernel hiba üzi.
If this is the first time you have booted after installing new hardware, remove the hardware and boot again.
És itt is valami új hardverről esik szó.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17047) JetiRulez válasza negyedes (#17043) üzenetére


JetiRulez
őstag

Az első három kérdésre nem válaszolnék, szóval érted. :B
Ja, hogy ez az "új csodálatos" rendszer ilyen kis picsogós? Az XP-nél sose kellett egyből a telepítés után karbantartókat futtani. Bőven ráért várni vele egy hónapi használat után. Ismerőseim sem említették, hogy ilyesmire azonnali hatállyal szükség lesz.

(#17046) 7Heads Drago
Windows Driver Kit: Driver Development Tools? Azt se tudom, mi fán terem az olyan.
Az Eszközkezelőben van a Hálózati kártyák közt egy Teredo Tunneling Pseudo-Interface, hogy az mi a frász lehet...
A gépbe pedig már régóta nem piszkáltam bele, nem értem milyen új hardvert kér számon. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#17048) 7Heads Drago válasza JetiRulez (#17047) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Itt valamihez rossz driver van feltéve vagy nincs is feltéve semmi se.
Nincs sárga kérdőjeles hardvered az eszközkezelőben?
Egy új win felrakásakor, minden egyes hardver elemet fel kell ismernie az Op. rendszernek. És ez neki új. Neked lehet hogy régi.
Esetleg adj egy képet az eszköz kezelőről.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17049) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Az a gondom, hogy ha elindítom a gépet, a mikrofon a kimeneteknél nincs némítva.
Ha lenémítom, akkor következő indulásnál újra teljes hangerőn van és ismét nincs némítva.
Se a némításra, se a hangerő levételére nem reagál ha újra elindítom a rendszert. :F
Van erre megoldás?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#17050) polonic


polonic
félisten

A half-life source megy win7 alatt?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.