Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47001) fatal` válasza venta94 (#46998) üzenetére


fatal`
titán

Ez hülyeség.

(#47002) d@minator válasza asthma (#46987) üzenetére


d@minator
addikt

Kapcsold ki a windows tűzfalat!

(#47004) bolic válasza apollo12 (#46989) üzenetére


bolic
őstag

Frissítések telepítési idején nem érdemes futtatni egyidejűleg a programok, pl. Steam, utorrent miegyebek. :U Ilyenkor szokom bezárni/felfüggeszteni mindent, pl. MSN-et, NAV CE-et is.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#47005) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Notim "HP 6910p" furcsán viselkedik a DV kamráról minden gond nélkül tudtam bemásolni videót de most nem tudom miért egyik pillanatról a másikra elromlott.Hiába csatlakoztatom a a kamerát nem ismeri fel a rendszer.Hiába telepítek javításokat nem működik az eszközkezelőben Ricoh 1394 állomásvezérlőként szerepel.

(#47006) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy adott egy kis hálózat 3 win7-es laptopal és egy xp-s géppel. A 3 laptop közül 2 látja a megosztott hálózati meghajtót de viszont 1 nem. Összehasonlítottam minden beállítás ugyan az...
Merre hol kéne még keresnem a hibát? Mindegyik gépen jelszóval védett "acountok" vannak. Ki-be kapcsoltam őket de semmi. Az adott gépen az összes hálózati helyet és wi-fi-s megjegyzett helyet töröltem újra felvettem. Mindegyik gép azonos munkacsoportban van.
Ötletek?

"Per aspera ad astra"

(#47007) psg5


psg5
veterán

Segítség!

Windows live Mail-t használok és ha valahol outlook-ban fogadják a leveleimet, akkor jelzik, hogy pát levél rendesen megérkezik, de van hogy utána a levélszemétbe rakja.

Én tudok-e valamit állítani (t-online-s) vagy 5-6 e-mail váltás után a túloldali outlook spam-nek érzékelheti és azért dobja szemétbe?

F.K.T.

(#47008) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Google Desktop keresés működik valakinek Win 7 alatt?

Nekem 4 napja fent van, hagyom a gépet üresjáratban is, de nem kezdi meg az indexelést... Mi lehet a baj?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#47009) fatal` válasza longwild (#47008) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom mi lehet a baj, de miért nem jó a beépített kereső? Az is indexel. :)

Lehet, hogy épp az a gond, hogy összeakadnak.

(#47010) adise


adise
őstag

sziasztok!
az normalis, ha a műveletközpont ikonja csak pár perc után jelenik meg az óra mellett?
köszi

(#47011) Lenry válasza adise (#47010) üzenetére


Lenry
félisten

igen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47012) longwild válasza fatal` (#47009) üzenetére


longwild
aktív tag

Nemrég váltottam XPről - ez a baj... :)

Win 7 beépített keresője képes a vinyót beindexelni úgy, hogy a file-ok tartalmában is tudjak keresni (ahogy GDesktop is) ?

Üdv

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#47013) Воланд válasza longwild (#47012) üzenetére


Воланд
titán

"Win 7 beépített keresője képes a vinyót beindexelni úgy, hogy a file-ok tartalmában is tudjak keresni (ahogy GDesktop is) ?"

Igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47014) GIJoe


GIJoe
addikt

Telepítettem egy notebookra Win7et, de úgy érzékeli a szemét ringyóz mintha nyomva lenne tartva az FN állandóan, tehát ahol van FN gombra funkció ott fordítottan működik... vkinek tipp? A notebook egy ócska Fujitsu ESPRIMO Mobile V5535
(100000 milliószor telepítettem már, 10 éve nagykorú vagyok, és már erre is felment hiba nélkül anno, BIOSba nincs állítva semmi)

:R

(#47015) Psychonaut válasza GIJoe (#47014) üzenetére


Psychonaut
addikt

Es nem lehet, hogy tenyleg be van ragadva a gomb?

(#47016) GIJoe válasza Psychonaut (#47015) üzenetére


GIJoe
addikt

csak a reinstall segített, nem tudom mi volt...

(#47017) Lenry válasza GIJoe (#47016) üzenetére


Lenry
félisten

csomó laptopon van erre bill.kombó, lehet, hogy te is lenyomtad véletlenül

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47018) atti1848


atti1848
senior tag

SZiasztok.

Most töltöttem le az msdnaa-ról windows 7 prof. 64bit, csak angol(2.11 Gb).Olvastam az első hozzászólást és akkor ezek szerint nincs mód rá,hogy magyar legyen az oprendszer?Vagy lehet-e csinálni saját OS dvd-t valami programmal és ott valahogy beállítani,hogy magyar nyelvű legyen,valami nyelvi fájlt kicserélni telepítés előtt vagy valahogy?Vagy van az msdnaa-n egy windows multilnguage 7 azt töltsem le?De az is 2.11 Gb?

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#47019) Psychonaut válasza atti1848 (#47018) üzenetére


Psychonaut
addikt

Van ra mod, itt talalsz rola egy cikket.

(#47020) fatal` válasza atti1848 (#47018) üzenetére


fatal`
titán

Logouton is volt egy leírás, hogy hogy lehet magyarítani.

De ha szerzel egy magyar telepítőt, akkor az is használható (a kódok átjárhatók a nyelvek között, sőt még a 32bit/64bit sem számí).

(#47021) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

Üdv
lenne 1 kérdésem!
HOgyan lehet megcsinálni win7 32bit-ben hogy ha pL Játszok és team speak-on megszólal valaki akkor a játék lehalkul a ts meg normálisan szól!
hogyan lehet beállítani h ha beszélnek akkor ne állítsa át a játék hangját??

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#47022) fatal` válasza xxxthrief (#47021) üzenetére


fatal`
titán

Start -> Control Panel -> Sound -> Communications fül -> When Windows detects communications activity -> Do nothing

(#47023) atti1848 válasza fatal` (#47020) üzenetére


atti1848
senior tag

ELolvastam ezt az egészet,de nekem először túl magas.Akkor ha szerzek egy windows 7 telepítő lemezt bárhonnan a netről és a saját kódomat használom,ezek szerint az tiszta lesz?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#47024) xxxthrief válasza fatal` (#47022) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

KÖSSZ!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#47025) Psychonaut válasza atti1848 (#47023) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen.

(#47026) fatal` válasza atti1848 (#47023) üzenetére


fatal`
titán

Igen, csak ügyelj, hogy ne módosított telepítőt (pistike edésün és társai) szerezz, hanem gyári, msdn isot.

(#47027) #62853120


#62853120
törölt tag

Helló!

Win 7 géphez hozzákötöttem HDMI kábellel egy Philips LCD tv-t, kép az van, de hang nincs. Régen Vistával hang is volt.
Ati Radeon HD 3870 videokártyához van DVI -> HDMI átalakítóval kötve.

Mi lehet a baj?

(#47028) xxxthrief válasza #62853120 (#47027) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

Esetleg a DVI - HDMI???

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#47029) polonic válasza #62853120 (#47027) üzenetére


polonic
félisten

Ott a baj, hogy a dvi az nem csak képet tud küldeni.
Vistával sem lehetett emiatt.

(#47030) fatal` válasza polonic (#47029) üzenetére


fatal`
titán

Radeonon nem így van. A gyári átalakítóval megy a hang is.

Kérdés, hogy feltelepítette e a driverét. Valamint, hogy átállította e alapértelmezett hangeszköznek.

(#47031) atti1848


atti1848
senior tag

Ezt töltöm most lefele és érdekelne,hogy szerintetek a leírás alapján ez eredeti windows lehet?

Leírás:
Saját release, mivel én magam készítettem, akár az oldalon már fent lévő Vista SP2-es integrált rendszereket.

A Microsoft Windows 7 Professional 64bites Magyar nyelvű, szervízpakk 1-et tartalmazó operációs rendszere.

Eredeti érintetlen Windows 7 Professional 64bites magyar nyelvű lemezképbe a Microsoft által használt Sysprep metódussal integrált Service Pack 1.

A rendszer semmilyen optimalizációt, tweak-et, sem törést, sem kulcsot nem tartalmaz!

Teljesen úgy települ akár a hivatalosan megvásárolható kiadás.

Telepítés után 30 napos SP1-es rendszert kapunk, melyet DAZ loaderrel lehet aktiválni, vagy jogtiszta licensz kóddal.

A lemezkép csak a Professional kiadást tartalmazza!

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#47032) fatal` válasza atti1848 (#47031) üzenetére


fatal`
titán

Valószínű buherálatlan, de ez wareznak számít már és az itt tiltott. Inkább keress olyat, ami eredeti MSDN.

(#47033) atti1848 válasza fatal` (#47032) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszönöm a válaszokat.!!! :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#47034) ErosenZold válasza fatal` (#47032) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ha azt nézed az MSDN letöltés is warez amúgy :)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#47035) #41133696


#41133696
törölt tag

Most lemértem konkrétan, hogy mennyi időbe telik a nagyobbik gépen a Service Pack 1 telepítése újraindítással együtt : 6:18-tól 6:39-ig. 21 perc. Ez elég baráti idő egy szerviz csomag esetében.

Az Internet Explorer 9 is -nálam először - ment úgy fel, hogy nem kellett a gépet újraindítani.
Igaz nem is telepítettem még fel előtte semmi-t még NIS-t sem.

Az SP1-hez még lefrissít 29 -34 biztonsági frissítést is .

(#47036) fatal` válasza ErosenZold (#47034) üzenetére


fatal`
titán

Ha MSDNről töltesz az, hogy lenne már warez, fizetni kell érte...

Amit írtam az warez, azért bátorkodtam megtenni, mert van legális kulcsa.

(#47037) Ati007


Ati007
őstag

menyire legális ha a laptophoz adott win7 home premiumot ami angol lecserélem magyarra? működne egyáltalán ugyan azzal a kulccsal ? (természetesen ugyan azon a gépen)

(#47038) Воланд válasza Ati007 (#47037) üzenetére


Воланд
titán

Legális, működni fog.

(#47039) hunfatal: Telepítés előtt lehet nyelvet változtatni home premiumnál.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47039) fatal` válasza Ati007 (#47037) üzenetére


fatal`
titán

Működni fog. Hogy legális e azt nem tudom, el kéne olvasni hozzá az EULAt.

[ Szerkesztve ]

(#47040) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!
Megpróbálom gyorsan válaszolhatóvá tenni newbie kérdéseimet, mert nem vagyok biztos a döntésem helyességében.
Win7 64bites rendszert készülök vásárolni, oka a több ram vásárlása (1 gb lenne a videókártya + 4 a gép memória...)

-játékaim elindulnak majd?
-régi win 98as játékaim elindulnak majd?
-driverproblémákkal kell számoljak? (nehezebb mint win wp esetén?)
-itunes, winamp, Gom player, VLC player, skype, firefox, mennek mind rendesen majd?
-a a 32bites szofterek futtatása lelassítja a gépet? Okozahat kárt ezen progik futatása?
-Monjdatok pár ellenérvet!

Köszi!

(#47041) fatal` válasza skoos (#47040) üzenetére


fatal`
titán

"-játékaim elindulnak majd?"

Játékfüggő, de én az utóbbi 3-4 évben nem nagyon találkoztam játékkal, ami ne futott volna 64biten.

"-régi win 98as játékaim elindulnak majd?"

Ez már nehezebb dió, játékfüggő.

"-driverproblémákkal kell számoljak? (nehezebb mint win wp esetén?)"

Régi cuccoknál lehetnek driverproblémák, új cuccokkal nincsenek, de 64 bit
es driver kell minden eszközödhöz.

"-itunes, winamp, Gom player, VLC player, skype, firefox, mennek mind rendesen majd?"

Megy mind.

"-a a 32bites szofterek futtatása lelassítja a gépet? Okozahat kárt ezen progik futatása?"

Nem és egyébként is a programok 98%-a (vagy mégtöbb) 32 bites.

"-Monjdatok pár ellenérvet!"

Nem tudok, 3 éve 64bites OS-t használok (korábban Vista x64, most Win 7 x64)

(#47042) Sub-ZeRo válasza skoos (#47040) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

- Attól függ mikkel játszol, de az esetek 99%-ban el.
- Kérdésesek, nem biztos, hogy mindegyik. Vagy egyik sem. :DDD
- WP :F Lemaradtam volna :U Ha új hardver és van rá lgalább vista 64 bites driver, akkor nem lesz gond.
- Menni fognak.
- Hülyeség.
- Mondtam, vagy nem? :U :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#47043) skoos válasza Sub-ZeRo (#47042) üzenetére


skoos
őstag

:D

Köszi!

(#47044) Воланд válasza skoos (#47040) üzenetére


Воланд
titán

Windows 7 Compatibility Center

Itt tudod ellenőrizni a programokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47045) stifi


stifi
senior tag

Sziasztok,

valaki már biztos csinált ilyet, de óriási a topik, nem tudom átnézni..
Meglévő W7 mellé szeretnék fizikailag másik vinyóra XP-t rakni, van valami extra trükk?
Virtualizáció nem pálya, játékot akarok XP alatt tesztelni, hogy mi a különbség.. A gépemben 3 vinyó van, az egyiken a w7, a másik kettő főleg adat, ezekre rakhatok büntetlenül XP-t, vagy boot problémáim lesznek?
Majd a BIOS-ból állítgatom a merevlemezek sorrendjét, csak néha használnám az XP-t, ha kicsit lövöldözni akarok :C

ötlet / tapasztalat / hol kérdezzem?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#47046) RootRulez


RootRulez
félisten

A trükk az, hogy XP.-t teszel fel először, az a tuti... A Win7 majd megcsinálja a bootloadert...

═════════════════════════════════════════

(#47047) stifi válasza RootRulez (#47046) üzenetére


stifi
senior tag

ok, de ez nem fog menni, kb az RC óta használom a W7-est, annyi cuccom van rajta (és munka), ami nem ér meg egy játék miatti törlést és újratelepítést sem..

itt találtam egy rövid leírást, nem hangzik rosszul, vélemény?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#47048) fatal` válasza RootRulez (#47046) üzenetére


fatal`
titán

Az is jó ha lehúzza a vinyókat, csak azt hagyja bent, amire az XP-t akarja tenni és akkor BIOSból tud választani, hogy melyikről akar bootolni.

(#47049) stifi válasza fatal` (#47048) üzenetére


stifi
senior tag

pont erre gondoltam, csak nem akartam elsütni, nehogy befolyásoljam a kedves tanácsadókat :)
ezt fogom kipróbálni első körben, aztán utána lehet az egészre ráengedek valami bootmanagert, hogy ne kelljen biosozni...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#47050) RootRulez válasza stifi (#47049) üzenetére


RootRulez
félisten

Az se rossz, de BIOS-ba lépegetni meg körülményes. :U

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.