Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#30001) Sub-ZeRo válasza SLYM (#29999) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem szar. Ha nem tetszik tedd vissza a másik msn-t. Ennyi. Én még nem jöttem rá, hogy a "60" oszlopos" dolgot hogy oldjam meg, de én nem a régi kinézetet használom.
A másik, meg azért halványak a nevek, mert offline módban vagy.

Egy ilyesmire rákattintasz akkor minden neved jó lesz.
Vagy ha az új nézetben vagy, egy névre rámész, kijön a beszélgető ablak, akkor rákérdez, hogy lásson téged, engedélyezed neki, majd a nevedre rákattintsz és az állapotoknál a rejtve csatlakozásnál lesz olyan, hogy mindenki lásson, vagy rejtve legyél. A megfelelőre rámész.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30002) MiNiM válasza WonderCSabo (#29996) üzenetére


MiNiM
tag

megint kezdi.

reggel az fogadott, hogy két ilyen pont, és még két ilyen nagy kocka ott, és az egész géép használhatatlan volt. ennél az egynél meg láttam amikor "odamegy" a kocka és otthagyja a pontot, de amikor a programokat tölti be.

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#30003) Sub-ZeRo válasza MiNiM (#30002) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát egy másik vga-val kellene megpróbálni. Szerintem haldoklik az integrált vga...

Aranyos csajszi. :B :Y :C

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30004) MiNiM válasza Sub-ZeRo (#30003) üzenetére


MiNiM
tag

De akkor kapcsoltam be a gépet, és san andreasozok most is mi közbe írok, attól meg semmi.

Tudom, de az enyém aranyosabb. :P

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#30005) Sub-ZeRo válasza MiNiM (#30004) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor melegszik nem tudom. Valami pedig a vga-val van. Szerintem próbáld ki egy másik vga-val.

Akkor miért nem őt rakod ki háttérnek. :F :B

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30006) MiNiM válasza Sub-ZeRo (#30005) üzenetére


MiNiM
tag

Valakitől megpróbálok kérni.

Mert csak állóképem van róla. :O

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#30007) Morden24 válasza MiNiM (#30002) üzenetére


Morden24
nagyúr

Esetleg enélkül a spec téma nélkül mi a helyzet? :U

Sectumsempra - For Enemies

(#30008) chungee


chungee
addikt

téves

[ Szerkesztve ]

(#30009) MiNiM válasza Morden24 (#30007) üzenetére


MiNiM
tag

1éve használom, nem volt gond, de lehet lelövöm az egész aerot 1-2napig, hátha úgy jó lesz.

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#30010) #04441088


#04441088
törölt tag

Hy!

A winchesteren való másolást hogyan tudnám felgyorsítani anélkül, hogy új hw-t kellene vennem? Tehát valami szoftverrel vagy valami beállítással nem lehet? Nem akarom azt, hogy 1 GB-ot 2 másodperc alatt átmásoljon C-ről D-re, de ne tartson már 1,5 percig.
Seagate winyóm van, 320-as, 7200 rpm-es, sata2-es.

:R

(#30011) WonderCSabo válasza MiNiM (#30002) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem regulázd meg ezt a csajt most már! Elisha Cuthbert?

Jaa, h. a VGAról van szó. :P

Érzésem szerint a VGA hibás, amiatt csinál ilyeneket. :(

staker: Legújabb chipset driver fennvan? Egyébként nem nagyon tudod szoftveresen felgyorsítani. Bár ez a sebesség télleg lassú, kivéve ha sok kis fájlt másolsz.

[ Szerkesztve ]

(#30012) Sub-ZeRo válasza #04441088 (#30010) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miköze a 7-hez :F

A C és D meghajtód 1 vinyón van? Ha igen, akkor örülj neki, hogy 1,5 perc alatt átmegy.
Most néztem meg 1,3 gigás képek mappám vinyóról vinyóra, kb 45-50 mp.
Úgy hogy neked a másfél perc egyik partícióról a másikra, egy vinyón, az nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30013) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok az lenne a kérdésem: hogy lehet beállítani hogy magasabb legyen a monitor képernyő frissítése egy ASUS VH222D monitorom van és egy GTX460 om amiknek nem 60Hz kéne vinni szerintem hanem magasabban, de a win7 csak 59-60Hz enged beállítani.Lehet valamit tenni ez ellen?

tisztelettel faranus :R

(#30014) Morden24 válasza #04441088 (#30010) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, max. a chipset driverrel, de ne számíts "tuningra". Ha sebességnövekedés kell, akkor goto 10000rpm vagy SSD.

Sectumsempra - For Enemies

(#30015) WonderCSabo válasza Sub-ZeRo (#30012) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha mondjuk egy nagy fájl, akkor meg nagyon lassúnak számít az 1,5perc.

faranus: Valszeg az a monitor nem tud nagyobb frekvenciát.

(#30016) Fire/SOUL/CD válasza #04441088 (#30010) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Most a BIOS-ban a SATA üzemmód IDE-re van állítva?
Egyes HDD-k lassúak ez miatt, de ha IDE-n is van, nehogy csak úgy simán átállítsd!

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30017) MiNiM válasza WonderCSabo (#30011) üzenetére


MiNiM
tag

Igen ő az!:D

Akkor lehet visszaviszem gariba. Vagy eléggé jó fejek a boltba, ismerősömnek vettek vissza lapját pár hónap után. Lehet beviszem, megkapom a 16k-t és veszek itt 8ért egy G31-est:DDD

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#30018) Sub-ZeRo válasza WonderCSabo (#30015) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor igen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30019) #04441088 válasza WonderCSabo (#30011) üzenetére


#04441088
törölt tag

Igen, a legújabb van fent.

Sub-ZeRo: Igen, egy winyón van a 2 meghajtó. Szval akkor ez normális.
Morden24: Ok.
Fire/SOUL/CD: Majd nemsokára megnézem.

(#30020) g.gergo válasza faranus (#30013) üzenetére


g.gergo
senior tag

Miért akarod, h 60Hz-től magasabban menjen? Az LCD-k másképp rajzolják ki a képet, mint a CRT-k, ezért a 60Hz teljesen jó.

(#30021) faranus válasza g.gergo (#30020) üzenetére


faranus
aktív tag

hát igen de elvileg a monitor 75Hz is tudna legalábbis a gyártó szerinte 50-75Hz tud ezért egy kicsit fura hogy csak 60Hz megy amikor tudna többet is

tisztelettel faranus :R

(#30022) doxa


doxa
tag

sziasztok!
nem tudom ide ilőő kérdés vagy sem... de:
tegnap éjjszakai letöltés után, ma reggel a gépem ezzel fogad:
3 fiók van a rendszeren az enyém a rendszergazda, másik kettőbe simán belép, de az enyémbe ha próbálok "Üdvözöljük!" üzenet után "Az asztal betöltése...." kb fél percig (ilyen sosem volt...) majd egy alap asztal jön be és egy üzenet: ideiglenes fiókba lépett be........
azt sem tudom mire gondoljak:(
valaki esetleg segítene? :U
előre is köcce :R

ha számít a rendszerem win7 home premium

[ Szerkesztve ]

(#30023) WonderCSabo válasza faranus (#30021) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, az h. odaírjűk, h. függőlegesen ettől eddig víízszintesen ettől eddig, az nem jelenti azt, h. egybevéve tudja a 75 Hz-et. Valszeg annyit tud, amennyit a Win7 felajánl.

(#30024) Dapro


Dapro
senior tag

Üdv.
Kis segítséget kérnék.
Üres az eszközkezelőm.
Win7 32bit.
Próbáltam a következő módokat a javításra.
-Regedit féle permission változtatás (SYSTEM\CurrentControlSet\Enum) (Itt nem enged változtatni semmit, mert nincs hozzá jogom, 1 felhasznalo van a gépen az én. azaz rendszergazdának kell lennem.)
-Rendszervisszaállítás (nem változott)
-Services.msc féle Plug and Play (nem változott, minden ok)

Help :P
u.i.
ATI drivert akarok uninstallálni mert azt irja ki amikor elindul a windows hogy nincs fent rendesen. pedig tudok jatszani is...
NVIDIA kártyáról váltottam. programok eltavolitasanal toroltem az nvidiat utana felraktam az ATIt. egy ideig jo volt. utana mar nem. nemtudom mitol valtozott meg.

[ Szerkesztve ]

(#30025) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Van egy dvb-t néző/felvevő programom. SmartDVB.

Ebben az időzített felvétel egész jól működik, de csak 90%-ban jó mégis.

Tehát be lehet állítani, hogy mikortól meddig vegyen fel, majd a felvétel után mit csináljon.
És szépen ezt egy windows job fájlba elmenti és ha megy a win, de a progi nem, akkor a progi a job hatására elindul, felvesz, majd a felvétel végén...és itt a gond:
-van olyan hogy "Nothing" > ekkor nem lép ki a progiból, de a felvételt leállítja (ha nem vagyok itthon, ez nem jó megoldás, több órát menne fölöslegesen a tuner, melegszik, stb).
-EXIT (itt hibás a progi, mert leállítja a gépet felvétel után > fél jó megoldás, legalább a tuner is leáll, meg a gép is)
-Shutdown > erre is leáll a gép.

És pont a progibólkilépő funkció nem megy jól.

Meg lehet oldani egyszerűen, win alól, külön progi nélkül, hogy X időben leállítsa szépen, szabályosan ezt a SmartDVB-t? De a win ne álljon le. :F

Kb ezt szeretném:
Megy a win, én nem vagyok otthon. SmartDVB-ben előre beállítom a felvételt, meg, hogy felvétel után NOTHING-ot csináljon, azaz ne lépjen ki a progiból. Mondjuk ez legyen 15:00. A win meg egy másik job hatására 15:02-kor leállítja a progit. A felvétel elkészült, a tuner sem megy fölöslegesen.
Ezt (ha jól működne a progi) meg lehetne csinálni trükközés nélkül is, de a progiban ez, mint mondtam hibás funkció és trükközni kell, hogy működjön, ahogy én szeretném.

(#30026) WonderCSabo válasza Dapro (#30024) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem próbálj egy rendszervisszaállítást arról, amikor még ment.

(#30027) virkir válasza nfsu17 (#30025) üzenetére


virkir
veterán

Feladatütemezőt próbáltad?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#30028) nfsu17 válasza virkir (#30027) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem, mivel nem értek hozzá, ezért szeretnék segítséget.

(#30029) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehet megoldani azt a legegyszerűbben, hogy a rejtett fájljaimra NE tudjon rákeresni a másik profilt használó emberke?

(#30030) kliszi


kliszi
senior tag

Sziasztok ! Az lenne a kérdésem felétek hogy frisitettem a notebookom vga driverét és azota néhány játékot nem tesz ki teljes képernyöre hanem körbe egy fekete csik van . Tudom kisebb felbontásban szeretném játszani a játékokat nem a win , nativ felbontásban . A VGA nvidia geforce GT220 m . Az illesztö porogramjában kel valamit állitani hogy a kisebb felbontást is kirakja teljes képernyöbe ???? Van valami megoldás ? Xp allat nem csinál ilyet . Az eredeti driverével is ezt csinálta de egy régebbi frisitéssel ezt nem csinálta de a legujabbal ismét ezt csinálja . Valami megoldás, állitási lehetöség van ???? Köszi a választ !

(#30031) WonderCSabo válasza mclaren777 (#30029) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne adj rá jogosultságot neki.

(#30032) mclaren777 válasza WonderCSabo (#30031) üzenetére


mclaren777
senior tag

És ezt mégis hogyan/hol tudnám beállítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#30033) doxa válasza Dapro (#30024) üzenetére


doxa
tag

akkor az enyém nem egyszerű, vagy nem jól kérdeztem? :F

(#30034) WonderCSabo válasza mclaren777 (#30032) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jobb gomb a fájlon -> Tulajdonságok -> Biztonság.

Vagy:

start menü -> gpedit.msc ,enter.

Felhasználó konfigurációja \ Felügyeleti sablonok \ Windows összetevők\ Windows
Intéző . Engedélyezd a "Mappa beállításai menüpont eltávolítása az eszközök menüből"-t

[ Szerkesztve ]

(#30035) Dapro válasza WonderCSabo (#30026) üzenetére


Dapro
senior tag

Próbáltam már. Nem változott. Újra rakni semmiképp nem akarnám :S
Most amúgy amikor elindítom a GPU-z -t azt írja, hogy ki hogy kikapcsoltam e a PLug and Playt, mert nem megy.
De a services.msc ben a be van kapcsolva. sőt ki sem tudom kapcsolni mert szürke.

(#30036) medium84 válasza WonderCSabo (#29637) üzenetére


medium84
aktív tag

Sajnos nem vagyok jó anglból, tudnál segíteni magyar nyelven?

(#30037) WonderCSabo válasza medium84 (#30036) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elég hosszú lenne most így lefordítani, először próbáld Google fordítóval, közben nézd is az angolt is, ha úgy sem világos, akkor kérdezd a részleteket.

(#30038) csaresz002


csaresz002
aktív tag

Tudtok olyanba segíteni hogy Win7-el tudok-e avi-t kiirni DVD formátumba?
vagy kell hozzá egy progi esetleg? :U

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#30039) mclaren777 válasza WonderCSabo (#30034) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszönöm szépen! :R

(#30040) Dapro válasza Dapro (#30035) üzenetére


Dapro
senior tag

Valakinek valami más ötlet a PnP problémámmal kapcsolatban?
most néztem biost. ott sincs semmi érdekes.
Rendszervissza állítás nem fog menni mert nincs pont hozzá. Volt de az nem segített.
Eddig a GPU-z működött.
Most nem megy. mert azt észleli, hogy a plug and play ki van kapcsolva.
services.msc be mindent bekapcsoltam ami pnp vel kapcsolatos. magát a pnp-t meg nem tudom módosítani mert szürke minden beállítás (nem tudom változtatni) de be van kapcsolva és automatikusra van állítva.

(#30041) nfsu17


nfsu17
veterán

Még egy kérdésem lenne.
Eddig nem működött az alvás teljesen, azaz nem kapcsolt le mindent. Most beraktam S3-ba, kipróbáltam, minden működik. Egeret offoltam, hogy arra ne ébresszen, működik. Bill-re ébred, működik.
Energiagazdálkodásnál eddig az volt, hogy alvó állapotból ne ébreszthesse semmi a gépet, program se. Most ezt engedélyeztem, mert szükségem lesz majd arra, hogy sleep-ből ébredjen, mikor fel akarok vele vetetni műsort.

Ehhez kapcsolódóan kérdezném, hogy hol tudnám átnézni, hogy most milyen programok vannak a gépen, amik esetleg úgy vannak beállítva, hogy felébressze a gépet, mondjuk egy programfrissítésre. Nem akarok éjjel arra kelni, hogy elindul a gép, mert a google updater azt mondta neki.

Hálókártyán beállítottam, hogy az se ébressze, rc esetén ha minden igaz, mindig arra ébredt random módon.

(#30042) WonderCSabo válasza csaresz002 (#30038) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Külön progi kell, keress rá AVI to DVD ezert ki fog dobni

nfsu17: Program nem tudja felébreszteni a gépet.

(#30043) nfsu17 válasza WonderCSabo (#30042) üzenetére


nfsu17
veterán

Értem, köszi.
Akkor a SmartDVB-ben az a funkció, hogy "wakeup system to run task" az nem is fog működni? Vagy mivel az egy .job fájl, és az nem program, így az menni fog? Ehhez is kell ugye engedélyeznem az energiagazd. alatt azt, hogy alvó módból felkelhessen a gép, mert ha "soha"-ra teszem, akkor gondolom a .job-ért sem fog felkelni.

(#30044) WonderCSabo válasza nfsu17 (#30043) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, tudtommal nem tudja felébreszteni a program a rendszert, de lehet, h. tévedek. Sztem ebben az esetben a hardver ébreszti fel.

(#30045) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Hali,
Adott az asztali gépem amibe bepaszíroztam egy vinyót amiről le kéne menteni az adatokat a vinyót látja de nem tudok róla törölni meg másolni az én vinyómra. Kérdésem az hogy hogyan tudok másolni? Már engedélyeztem MINDENKI részére a dolgokat de akkor sem akarja az igazságot. Előre is köszi a szájbarágós választ. :R :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#30046) nfsu17 válasza WonderCSabo (#30044) üzenetére


nfsu17
veterán

Kipróbáltam, és tök szépen felébredt a gép (nem tudom, hogy mi ébresztette pontosan fel, én csak kipipáltam a wakeupot), felvette a tévéből amit akartam, csak most azt nem tudom még megoldani, hogy a feladatütemező segítségével leállítsam a programot, mert akkor egész nap menne a tuner és azt nem akarom.

(#30047) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Megmakacsolta magát a win7-em, és a héten elkezdte azt csinálni, hogy leállításnál telepít 3 frissítést, indításnál pedig 10 percig konfigurálja, és 0%-on áll végig, és mindig eljátssza ezt. x64, mit csináljak vele? Eddig semmit nem próbáltam még.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#30048) Sub-ZeRo válasza CHIPman (#30047) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

\Windows\SoftwareDistribution\Downloads
A mappán belül töröld a dolgokat. Majd nyomj rá egy win update-re.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30049) WonderCSabo válasza Mr.Grincs (#30045) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Törölj róla minden jogosultságot, vegyed át a tulajdonjogot.

(#30050) norbiphu válasza norbiphu (#29842) üzenetére


norbiphu
senior tag

update: beraktam egy 2600pro-t a 3870 helyére, ezzel is ugyanez a helyzet. :(((

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.