Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42001) MarKoo válasza Morden24 (#41999) üzenetére


MarKoo
őstag

Nekem most adtka egy notit, hogy állítsam be rajta ezt, de vesszek meg, ha találkoztam már ilyennel. Csak százalékosan írja ki. :)

(#42002) koshmar válasza MarKoo (#42001) üzenetére


koshmar
őstag

Az előbb majdnem azt írtam, hogy "Nem azért, mert töltőn van?"... :DDD
Mert olyankor ugye folyton 100%, és nincs mit kiírnia, ugye folyton hálózatról megy.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#42003) Morden24 válasza koshmar (#42000) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tedd be a retkes internet shortcutját a startup folderbe, és akkor elindul magától :)

Akkutelep mérésre: Hát az azért van, mert a használatod nem konstans, és nyilván nem ugyanannyi kraft van az akksidban, ha 100%-ra pörgetett magokkal éppen renderelsz Premiere-ben, vagy ha kvázi idle-ben ide írsz egy kommentet :)

Sectumsempra - For Enemies

(#42004) Morden24 válasza MarKoo (#42001) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most olvasgattam gyorsan, és ez a BIOS-tól, illetve esetleges meghajtóktól függ.
Van olyan (most pont HP-re vonatkozót olvastam), hogy cseszik kiírni, és ennyi.

Sectumsempra - For Enemies

(#42005) MarKoo válasza Morden24 (#42004) üzenetére


MarKoo
őstag

Szuper, ez is egy HP... :)

(#42006) koshmar válasza Morden24 (#42003) üzenetére


koshmar
őstag

Mindegy. Jó helyen van az ott. :DDD
Legfeljebb berakom a Start menübe. Esetleg.

Az akku a gépem legnagyobb gyenge pontja, max. fényerővel, telj. cent. profilon 70 perc és puff.
Bár állítólag a telj. cent. profil teljesen felesleges, csak annyit csinál, hogy az órajelet nem engedi lejjebb venni.
Inkább a kiegyensúlyozottat szokták ajánlani.

És az enyém is HP. :)
Semmi pénzért nem vennék mást.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#42007) Morden24 válasza koshmar (#42006) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jaja, én is HP meg Dell között filóztam anno, de végül utóbbi lett :)

Sectumsempra - For Enemies

(#42008) koshmar válasza Morden24 (#42007) üzenetére


koshmar
őstag

Dell-eket én is néztem, miután megvettem a HP-t. :DDD

Vostro 3700 nagyon tetszett, főleg a 17,3-as kijelző miatt. És persze num.bill.
Sose használom, de akkor is kell. Így egész a klaviatyúra. :D
Pont ezért nem tetszett a 3500-ös, azon nincs.

Esetleg még az Inspiron 1564-es tetszett, de kiderült, hogy borzasztóan melegszik, szóval ennyi.
Neked milyen típusú van?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#42009) Morden24 válasza koshmar (#42008) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ilyen - (pontosabban nem 1640-es, hanem 1647-es).

Keményebb gépelésmaratonokra nem a noti billentyűit használom, hanem egy ilyen cuccost, blútyúkos (tehát nem foglal usb-portot a gépen), és konkrétan nem találtam még kényelmesebb klaviatúrát, pedig mind arra, mind az egérre kegyetlen hepciás vagyok... :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#42010) fatal` válasza koshmar (#41992) üzenetére


fatal`
titán

De parancsikont mi a fenének akarsz rögzíteni? Rögzítsd azt amire a parancsikon mutat. Egyébként nekem parancsikonon is van pin to taskbar opció.

Szerk.: Rendszerközeli dolgokat (hálózat, vezérlőpult elem stb.) nem enged rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#42011) fatal` válasza MarKoo (#41998) üzenetére


fatal`
titán

Gadget vagy BatteryBarral megoldható.

(#42012) koshmar válasza Morden24 (#42009) üzenetére


koshmar
őstag

Háááát, valahogy sejtettem, hogy bitang proci van benne.
Valami Core i5-re tippeltem, vagy Core i7-re, és bejött. :)

Elég érdekesen meg van csavarva az a billzet. :D
Comfort Kanyar...
De biztos nem ok nélkül, főleg, ha kényelmes is.
Nekem spec. lehetne nyugodtan USB-s, 4 van a gépen (az egyik mondjuk eSata), abból állandó szinten csak 1 foglalt.
Meg a BlueTooth ugye pluszban meríti a gépet.
Bár ez sem lenne baj, a gép 0-24 hálózatról megy.
Hány forintért adták oda? :D

hunfatal:
Eszerint amit én akarok rögzíteni, az kellően rendszer közeli ahhoz, hogy ne engedje.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#42013) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#42009) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem sz@rr@l gurítasz. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42014) Morden24 válasza Sub-ZeRo (#42013) üzenetére


Morden24
nagyúr

Látnád a gardróbomat :D

Sectumsempra - For Enemies

(#42015) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#42014) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kösz kihagynám inkább. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42016) Beeerka


Beeerka
aktív tag

Sziasztok!

Néha megáll a Win7-em, ilyenkor semmit nem tölt, nem csinál semmit kb. 30mp-ig, utána minden megy tovább. Mitől lehet ez? Gép az adatlapomon, 6 napos rendszer Win7 x86.
Üdv, beeerka

(#42017) Sub-ZeRo válasza Beeerka (#42016) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor a szokásos körök: Eredeti a win? Vagy hiper optimailzált ati esetleg nvidia gamer edition?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42018) Beeerka válasza Sub-ZeRo (#42017) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Nem eredeti, sima x86-os.

(#42019) feka007


feka007
nagyúr

Hi, Office 2003-hoz tudnátok mondani vmi jó oktatóoldalt? Májusban érettségizek infóból, és bele kéne húznom, mert még elég hiányos vagyok Frontpage, Access, Powerpoint ügyileg. Szóval lényeg, hogy középszintű érettségire lehessen az alapján készülni.

Előre is köszönöm.

(#42020) sfdrakex válasza Beeerka (#42018) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sok fájlod van, Indexelés befejeződött már, Torrentezel? Arra a vinyóra töltesz amiről az Os is fut? Task managerben nézted már hogy mi terheli ilyenkor a gépet?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42021) Psychonaut válasza Beeerka (#42018) üzenetére


Psychonaut
addikt

Akkor ne itt kérj segítséget.

(#42022) Sub-ZeRo válasza Beeerka (#42018) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez a két dolog hogy jön össze? Az hogy nem eredeti, meg x86-os két külön dolog.
Ha nem erkó, nincs miről beszélni szerintem... Szerez egy normális telepítőt nézzd meg azzal és ha ott is csinálja, akkor hardver hiba lesz. Ha nem, akkor egy progi beakasztja, bár ilyen gépet ha megakaszt, az elég gáz. Szóval szoftver, vagy op rendszer a ludas...

(#42019) feka007:Oktató oldalt én nem nagyon tudok, de a régebbi feladatokat megtalálod biztos, leszeded és leülsz, majd gyakorlod. De ez hogy jön a win7-hez? Van azonnali kérdések topik is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42023) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#42022) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem úgy értette hogy nem eredeti, sima x86 os, ami azt jelenti hogy bár nem boltban vette de rendes msdnes iso -t rakott fel, tehát ugyan olyan mint egy eredeti nincs buherálva. Tehát a sima szó jelenti hogy nem buherált az x86 ost meg csak írta hogy tudjuk milyen.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42024) bucilali válasza feka007 (#42019) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Sztem a Frontpage felejtős, mert nincs az érettségire választható progik között.
Helyette SharePoint Designer-rel gyakorold a weblapszerkesztést. (bár egy nagy hulladék az is, jobb helyette a sima txt file.

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#42025) Sub-ZeRo válasza bucilali (#42024) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem még volt frontpage 2007-ben. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42026) fatal` válasza bucilali (#42024) üzenetére


fatal`
titán

2006-ban még volt frontpage, mondjuk elképzelhetőnek tartom hogy Sharepoint Designer (vagy Expression Web) van már helyette, mert az az utódja elvileg. Mondjuk szerintem is a notepad a legjobb. :D

(#42027) Воланд válasza fatal` (#42026) üzenetére


Воланд
titán

2006-ban érettségiztél?

(#42025) Sub-ZeRo: Te meg 2007-ben?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42028) fatal` válasza Воланд (#42027) üzenetére


fatal`
titán

Igen, miért?

Notepaddal, mert nálunk csak az volt meg Word :D

[ Szerkesztve ]

(#42029) Воланд válasza fatal` (#42028) üzenetére


Воланд
titán

Fene sem gondolta volna, hogy olyan fiatal vagy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42030) fatal` válasza Воланд (#42029) üzenetére


fatal`
titán

Mert? Miből gondoltad, hogy idősebb vagyok?:)

(#42031) Biriboyka válasza fatal` (#41933) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Köszi a progit, megoldotta a gondom.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#42032) fatal` válasza Biriboyka (#42031) üzenetére


fatal`
titán

Nincs mit. :)

(#42033) Воланд válasza fatal` (#42030) üzenetére


Воланд
titán

Valahogy idősebbnek tűntél a kommentjeid alapján.
Persze nehéz így megítélni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42034) fatal` válasza Воланд (#42033) üzenetére


fatal`
titán

Ez nagyon sokszor csalóka. :)

(#42035) Beeerka válasza sfdrakex (#42023) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Igen, így értettem. Egy winyó van a gépben, azon fut minden. Amikor megáll, akkor semmire nem reagál, az egér se megy, majd kb. 30mp után minden megy tovább. Lehet köze memória időzítés állításhoz?

(#42036) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

A feladat a következő:
A jelenlegi AMD Athlon X4 620 procival, és 785-ös csipszettel szerelt lapom váltom.
Az új áldozat az Asrock E350M1 ez fusionos lapja.
A kérdés: mit kell tennem annak érdekében, hogy az átköltözés a lehető legkevesebb fájdalommal járjon?

XP esetén volt olyan alkalmazás,ami a migrálást segítette elő...
Ilyen van itt is?

Köszi!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#42037) Sub-ZeRo válasza Воланд (#42027) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Yep, én 2007-ben nyomtam az érettségit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42038) qqcqqc válasza vegyszer (#42036) üzenetére


qqcqqc
őstag

win7-nek is van migrációs progija.

[link]

(#42039) Wal123


Wal123
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni!
Lehet, hogy volt már szó róla, de nem olvastam végig a hozzászólásokat.
Windows 7 home premium 64 bit os van a gépemen. Eredeti. Eddig rendben működött minden. Most azonban az utolsó két frissítést nem hajlandó feltelepíteni. A hibakód alapján a NET keretrendszerben van a hiba. Azt letöröltem, majd újra telepítettem, de továbbra sem tudja a frissítést telepíteni. Utoljára az SP1-et rendesen telepítette.
Szerintetek mit tudok tenni?

(#42040) bucilali válasza fatal` (#42026) üzenetére


bucilali
aktív tag

Igen, sőt még 2009-ben is volt, de az volt az utolsó év.
Tavalytól már csak a SharePoint Designer van a választhatók között. (Tudom, mert nálam is érettségiznek jópáran infóból :DD )

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#42041) Morden24 válasza Wal123 (#42039) üzenetére


Morden24
nagyúr

Melyik frissítésekről van szó, és milyen hibakódot ír ki?
Egyébként a Windows Update-en keresztül akarod telepíteni az említett frissítéseket?

Sectumsempra - For Enemies

(#42042) yodee_


yodee_
őstag

szeva!

az lenne a kérdésem, hogy meg lehet e oldani valahogyan, hogy a win7 helyreállító lemezt pendrive-ra készíteni. nagyon hasznos lenne számomra, amikor netbookokkal dolgozom.

köszönöm

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#42043) Morden24


Morden24
nagyúr

Na kérdezek én is. Nem tud valaki valami jó kis cselt arra, hogy az IE9-ben az about:tabs oldalra rögzítsünk honlapot, és ne a statok alapján népesítse be a mezőket?
Az egész böngésző remek lett, nem is értem, hogy ezt a dolgot miért nem csinálták meg, pedig nagyon jó lenne (tudom, szokásos szöveg, meg rám nem is jellemző, de Operában meg Safariban is jóideje benne van ez a fícsör, igazán bepakolhatták volna :B)...

Sectumsempra - For Enemies

(#42044) alienpapa


alienpapa
senior tag

Meg lehet valahogy oldani azt, h két egérkurzor legyen win7 alatt és mind a kettőt külön egér vezérelje egy időben? :F

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#42045) polonic válasza alienpapa (#42044) üzenetére


polonic
félisten

Nincs.

(#42046) alienpapa válasza polonic (#42045) üzenetére


alienpapa
senior tag

és miért nem?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#42047) Morden24 válasza alienpapa (#42046) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mert nincsen rá lehetőség.

Sectumsempra - For Enemies

(#42048) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok!
Szerintetek ezen az oldalon [link] ha az árlistára kattintok(xls worksheet vagy mi) miért nem tudja megnyitni a Microsoft Office Excel Viewer (Win 7 Ult. 64 Hun) ? Azt mondja : "Microsoft Excel ViewerCannot open files of this type" Hmmm. :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#42049) fatal` válasza bucilali (#42040) üzenetére


fatal`
titán

Jah hát, ha bennfentes vagy, akkor úgy könnyű képben lenni. :))

(#42050) Morden24 válasza MrTwister (#42048) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezé':

Vagyis rövidebben: mert szar.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.