Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26901) >Dragon> válasza Laccoss (#26897) üzenetére


>Dragon>
tag

És letudom azt külön szedni valahonnan mert fogalmam sincs hogy hogyan és mit kell kiírni.

★★★★Nem hallotta hogy integettem????!!!★★★★

(#26902) Laccoss válasza >Dragon> (#26901) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha windows7es iso-t akarsz kiírni, akkor abban benne van. Nem értem miért akarsz külön boot lemezt csinálni hogy a windows telepítő elinduljon.

Amúgy meg van ilyen is.

(#26903) Daffni2 válasza master12 (#26900) üzenetére


Daffni2
addikt

Tessék

"Aki ad,az nyer"

(#26904) CsatiZsol válasza cigam (#26893) üzenetére


CsatiZsol
tag

Szia!

Semmi nincs húzva inkább a stabilitás érdekel, ha nagyobb teljesítmény kell akkor veszek nagyobb eszközt vagy játszom alacsonyabb részletesség/felbontással.
Nincs aktivált plusz mag (Intel Core 2 Quad 6600) a ramokkal elvileg semmi gond 3,5 órája megy a memtest rajtuk (notiról írok).
Táp egy Enermax Liberty 550W-os táp nem hiszem hogy ezzel lenne a gond, de megnézem.
Vinyó hibátlan S.M.A.R.T. szerint.

Kivettem a VGA-t megmozgattam, ezután már a POST képernyő is kockásan töltődött be, szerintem VGA nyekk lesz... csak furin kezdődött.

Köszönöm az ötleteket.

Üdv Zsolt

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#26905) need válasza bobsys (#26892) üzenetére


need
addikt

nem nem azon van de hogy felismerje hogy mi akar hová kéri a raid vezérlőt na én ezt is +mutattam neki.

de ettől függetlenül nem akarja vissza rakni a biztonsági mentést!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#26906) master12


master12
csendes tag

sajna nem jó... :( ugyanúgy fennáll a probléma. már nem tudom mit kezdjek vele

Komolyan ha a hülyeség fájna---->bash.hu/3290<---- /// Samsung Wave

(#26907) Sub-ZeRo válasza CsatiZsol (#26904) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor VGA... Szerintem elsőnek nagy teljesítménynél jött elő, majd szép lassan meg áll a kari...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26908) pukkancska válasza master12 (#26906) üzenetére


pukkancska
tag

Rendszer-visszaállítás egy nappal előbbre? F8-al is elő tudod hozni.

(#26909) negyedes válasza A_ScHuLcZ (#26898) üzenetére


negyedes
addikt

nem eri meg feltenni. jobban jarsz az xpvel.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26910) master12


master12
csendes tag

és utána hogy?
Ilyenek vannak:
- Számítógép javítása
- Csökkentett mód
- Csökkentett mód hálózattal
- Csökkentett mód parancssorral

- Rendszertöltés naplózásának engedélyezése
- Kisfelbontású kép (640x480) engedélyezése
- Legutóbbi helyes konfiguráció (haladó)
- Címtárszolgáltatások helyreállító módjának jelszava
- Hibakeresési mód
- Automatikus újraindítás letiltása rendszerhiba esetén
- Az illesztőprogram-aláírás megkövetelésének letiltása

- Windows normál módú indítása
Nem hiszem hogy ezek közül bármelyikkel is sokra mennék de azért köszi...

Komolyan ha a hülyeség fájna---->bash.hu/3290<---- /// Samsung Wave

(#26911) pukkancska válasza master12 (#26910) üzenetére


pukkancska
tag

- Legutóbbi helyes konfiguráció (haladó)

Ha ez nem jó, akkor a betöltés után is be tudod hozni ezt.

(#26912) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném tudni kinek mi a tapasztalata a hetes saját backup-jával kapcsolatban.
Az érdekelne hogy DVD-re lementve a backupot és abból visszaállítva (restore) a rendszert mennyire használható.Ultimate-t használok.
Köszi! ;)

(#26913) master12


master12
csendes tag

az volt az első amit kipróbáltam és nem jött be de azért köszi

Komolyan ha a hülyeség fájna---->bash.hu/3290<---- /// Samsung Wave

(#26914) pukkancska válasza master12 (#26913) üzenetére


pukkancska
tag

Futtatásba ha ezt beírod: rstrui.exe nem tudsz kiválasztani régebbit?

(#26915) Zsohi


Zsohi
őstag

Hello!

Egy nagyon erdekes dolog idegesit mostanaban! A frissen telepitett Win7rol lesz szo.(minden particio formatalva lett). Elso lepeskent leszedtem a Google Chrome-t es szinte minden 3-4. oldalnal jelezte hogy ilyen nem letezik/elgepeltem majd ezekutan a 10 perce telepitett Win7 szepen elkezdte dobalni a Google hirdeteseket mikor meg csak a Chrome volt letoltve igy eleg meglepetten fogadtam ezeket a reakciokat igy fel is raktam a nod-t de persze semmit nem talalt a gepen ezutan ujra telepitetem megint a gepet(mivel volt idom es nem volt kedvem egy ilyen virussal? szorakozni) es most lekaptam a FireFox-t(arra gondoltam valamit a gugliek ugyeskedtek oszze) de ugyan ugy jelentkezett a hiba a teljesen frissen telepitett Win7en amin egyedul a FireFox volt fen. Az elso otlet ami felmerult benne az hogy tonkrement a router ami magyarazna az elerhetetlen oldalakat de viszont a Google hirdetesekert nem lehet felelos egy szar router igy teljesen tanacstalan vagyok igy remelem ti tudok segiteni hogy ez a jeleneseg teljesen eltunnyon a gepemrol.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#26916) pincehely válasza Zsohi (#26915) üzenetére


pincehely
addikt

Ajha.
Értelek is, meg nem is.
Kicsit tagold a szöveged, mert nehezen értelmezhető!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26917) negyedes válasza Zsohi (#26915) üzenetére


negyedes
addikt

Eredeti vagy valami hiperszuper edison?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26918) Zsohi


Zsohi
őstag

Igen, eredeti Win7 pro.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#26919) spirik


spirik
csendes tag

Sziasztok

Elnézést kérek ha bénát kérdezek de alap vetően csak felhasználó vagyok, semmi több.
A kérdésem a következő:
adott egy asztali gép melyen xp van és ebbe van bele dugva természetesen usb kábelen egy nyomtató. A másik gép egy acer laptop melyen windows7 van.
Az internet pedig egy belkin routeren van meg osztva, természetesen a laptop wifin keresztül kapcsolódik a nethez.
Szeretném az asztali géphez csatlakoztatót nyomtatót a laptopon is használni ha lehet vezeték nélkül.
Hogyan kéne neki fogni?
A laptopon kell-e a nyomtató illesztő driverét telepíteni?
köszönöm a válaszokat.

(#26920) zazahoho


zazahoho
őstag

hali
béna kérdés ,de nem csináltam még :N
van 2 db aszatli gép router közbeiktatásával csatlakoznak a netre mindkét gépen win7 opr ndszer frissen telepítve,a gondom ,hogy nem tudok kapcsolatba lépni a két gép egymással,mert kódot kér a hálózat hozzáféréshez ,de akármit írok be a válasz nem tudot a win otthoni kapcsolatot létesíteni
a két gép látja egymást hálózati helyeknél csak a kód miatt nem megy
mit csináljak??? :R

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#26921) spirik válasza zazahoho (#26920) üzenetére


spirik
csendes tag

Szia

Ha egyre gondolunk akkor mind két gépen keresd meg az otthon csoport ( vezérlőpult) amikor az elsőt állitod be automatikusan adni fog egy jelszót melyet a gép generál. azt ird be a második gép otthon kapcsolat létrehozásához.
Remélem tudtam segíteni, csak magamon nem tudok, hogyan lehet win7 és winxp között nyomtató meg osztást csinálni?

(#26922) zazahoho válasza spirik (#26921) üzenetére


zazahoho
őstag

köszi megpróbálom :R ,gyanítottam hogy valami hasonlót kell csinálni,de ezt csak egyszer kell beállítani ugye?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#26923) spirik


spirik
csendes tag

Szerintem igen.

(#26924) cigam válasza spirik (#26919) üzenetére


cigam
félisten

XP-n megosztod a nyomtatót.

W7 súgóban van is egy leírás "Manuális csatlakozás otthoni csoport nyomtatójához" címmel, de a WEB-en is találni leírást.

Pontosan mit csináltál meg eddig, és pontosan hol akadt el a dolog?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26925) spirik válasza cigam (#26924) üzenetére


spirik
csendes tag

Az xp meg osztottam a nyomtatót. És lényegében ennyi, azzal sem vagyok tisztában hogy a win7 gépre fel kell e telepiteni a nyomtató driverjét?

(#26926) Tosee válasza spirik (#26925) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Win 7-en:
Start -> eszközök és nyomtatók
Nyomtató hozzáadása -> Hálózati, vezeték nélküli vagy bluetooth rendszerű nyomtató hozzáadása
Ha ezt kiválasztottad elkezdi keresni a hálózaton található nyomtatókat, majd kiválasztod, és valószínűleg a driver-t is telepíteni fogja!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26927) zazahoho


zazahoho
őstag

nem tudom miért de jelszóval nem lehet megoldani hogy lássa egymást a két gép,pedig kipróbáltam mindent
viszont ha kikapcsolom a jelszó kérését mindkét gépen akkor látja egymást a két gép ,ez jelenthet biztonsági kockázatot?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#26928) Tosee válasza zazahoho (#26927) üzenetére


Tosee
őstag

azért nem tudod jelszóval beállítani, mert ha otthoni csoporton kívül osztod meg, akkor a felhasználói fiók nevét, és jelszavát kéri, nem pedig az otthoni csoportét! Tehát ha nincs beállítva jelszó a bejelentkezéshez, akkor azért nem megy ebben a formában!
Akkor jelentene fokozottabb biztonsági kockázatot, ha nyílt wifi hálózatot használnál!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26929) Thunderzolee

Halee!

Win 7 Home Professional 64bit (eredeti) (laptopra előtelepítve).

Hogyan tudom a Start menübe a képen látható keresőt beletenni?
Illetve ott kéne lennie, de nincs ott.

(A képet a neten találtam. Nekem az a problémám, h nincs ott a a kereső.)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26930) pincehely válasza Zsohi (#26918) üzenetére


pincehely
addikt

Kétlem, hogy a Crome-nak lenne valami baja, hiszen én már megjelenése óta használom a mindig aktuális bétát, és még nem tapasztaltam hasonlót.
Nodban nem igazán bízom személy szerint, főleg, ha régebbi változat, mert azok még nem voltak win7 kompatibilisak.
Szerintem szedd le, és próbáld meg a Microsoft Security Essetials szoftvert. Én nagyon szeretem.

Ellenben a problémádat nem hiszem, hogy vírus, vagy spyware okozná.

A kérdés az, hogy másik böngészővel is ugyanez törénik-e.
Ha nem, akkor szedd le a Chrome-ot, és tedd fel a legújabb aktuális változatot, de előtte tisztítsd meg a registryt, mondjuk Ccleanerrel.
Ha sehogy sem javul, és másik böngésző is produkálja a tünetet, akkor rendszervisszaállítás, és ha ez sem hoz javulást, akkor win reinstall.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26931) Zsohi


Zsohi
őstag

A rendszer ujra telepitese utan is ugyan ugy fen al ez a problema de virusirto nem talal semmit :((( A feladat kezeloben talaltam erdekes dolgkoat pl: "A rendszer uresjarati folyamata" ami durvan zabalja a procit akkor van meg vagy 20 darab svchost.exe folyamat es meg jo par dolog ami eleg erdekes egy frissen telepiett gepen.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#26932) Steelmanus válasza Thunderzolee (#26929) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Eloszor a Vezerlopult / Programok es szolgaltatsok menupontban ellenorizd hogy engedelyezve van-e a Windows Search pipa be, ha nincs ott pipa akkor tegyel bele, majd ker egy ujrainditast,

utanna a szolgaltatasoknal Tudod Futtatasba beirni hogy services.msc es ott elinditani a szolgaltatast.

[ Szerkesztve ]

(#26933) Steelmanus válasza Zsohi (#26931) üzenetére


Steelmanus
addikt

Legyszives tolts ki az Adatlapodon a geped konfiguracios reszet, ugy konnyebb segiteni.
Azert kerem mert mar volt jo par forumozonak ilyen jellegu problemaja, hogy friss telepites utan magas volt a procihasznalat, de ez fuggott a konfigtol is.

(#26934) zazahoho válasza Tosee (#26928) üzenetére


zazahoho
őstag

köszönöm ,ma már frissen egy kávé után ki is próbálom

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#26935) Laccoss válasza Zsohi (#26931) üzenetére


Laccoss
addikt

"A rendszer üresjárati folyamata" mennyit mutat? Mert minél többet annál több a szabad processzorkapacitás..

Próbálkozz azzal hogy netre nem dugod rá a gépet addig míg fel nem teszel egy vírusirtót.

Ezzel is leellenőrizheted a géped: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26936) Krisinto


Krisinto
őstag

Sziasztok!
Adott az adatlapomon lévő gép és rajta egy Win7 32 bit.
Az a gondom, hogy 5.1-et használok és a Media Playerben csak 2.1-ben játszik le!
Mit tudok vele kezdeni?

(#26937) netseft válasza Krisinto (#26936) üzenetére


netseft
aktív tag

Vezérlőpult/Hang/Hangszórók/Beállítás/5.1 Surround, ha esetleg nem lenne beállítva.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#26938) Krisinto válasza netseft (#26937) üzenetére


Krisinto
őstag

Be van állítva, de így is ugyan az.
Valami másik ötlet esetleg?

(#26939) netseft válasza Krisinto (#26938) üzenetére


netseft
aktív tag

Kérdés, hogy csak Media Player-ben nincs 5.1, vagy más lejátszóprogrammal sem?
Meg lehetne még próbálni a hangkártyához tartozó szoftvert, pl. nekem a Realtek HD Audio Manager elég sok beállítást biztosít, amik igen hasznosak.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#26940) Krisinto válasza netseft (#26939) üzenetére


Krisinto
őstag

Most kihúztam majd visszadugtam az 5.1 csatlakozóit, most van hang...

(#26941) pincehely válasza Krisinto (#26940) üzenetére


pincehely
addikt

A Media Player nem fogja megszólaltatni az összes hangfaladat, hiszen stereo forrást játsszol le vele.
Ha azt szeretnéd, hogy 5.1-ben szóljon, akkor a Realtek Audio Managerben kell beállítanod egy-két dolgot.

-Mélyhangkezelés engedélyezése
-Meg még valami, aminek nem jut eszembe a neve, de ugyanott található, ettől fognak szólni a hátsó szatelitek is. :DD

Winamphoz van olyan bővítmény, ami kibontja a stereot 5.1-re.
Foobarban pedig peébített plugin alkalmazásával bírhatod rá a programot, hogy a hátsó szatelitek ugyanazt a jelet kapják, mint a két front.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26942) netseft válasza pincehely (#26941) üzenetére


netseft
aktív tag

Az a még valami amire gondolsz, szerintem a Szobakorrekció, nálam itt található:
Vezérlőpult/Hang/Hangszórók/Tulajdonságok/Javítások/Szobakorrekció

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#26943) Zsohi


Zsohi
őstag

A gepem: AMD P. 8450 x3, 3 giga ram és egy gf 9800gt kartya.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#26944) pincehely válasza netseft (#26942) üzenetére


pincehely
addikt

Így is van, az a név, ami nem jutott eszembe. :DD
De a realtek programban is benne van. Könnyebb megtalálni onnan.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26945) spirik válasza Tosee (#26926) üzenetére


spirik
csendes tag

Sziasztok, köszönöm a válaszokat simán meg látta a win7 az xp alatt meg oszott nyomtatokat és a drivereket is simán fel telepitette hozzá.
Köszönöm a segítséget.

(#26946) netseft válasza pincehely (#26944) üzenetére


netseft
aktív tag

Tényleg, ezt most én is benéztem, sima checkboxot kerestem a legelső fülön, erre külön fül van csak ennek. :Y

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#26947) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném tudni kinek mi a tapasztalata a hetes saját backup-jával kapcsolatban.
Az érdekelne hogy DVD-re lementve a backupot és abból visszaállítva (restore) a rendszert mennyire használható.Ultimate-t használok.
Köszi! ;)

(#26948) Gorneck válasza creed30 (#26947) üzenetére


Gorneck
titán

Teljesen...bár én vinyóra mentem...

Gorneck#1239

(#26949) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Adott egy pannonos(akkor még az volt) mobilnet, Alcatel x200 usb modem és W7 HP x86 OEM(eredeti, most vették). Elsőre fel sem ment a kütyü, nem talált hozzá drivert. Leszedtem a gyári oldalról a modem W7-es driverét ami zökkenőmentesen fel is ment, na de:

Azóta minden egyes kapcsolódáskor feldobálja(pontosabban csak dobálta, mert ez könnyen orvosolható volt), azt az ablakot, amiben a hálózati profilt lehet megadni(pl nyilvános), valamint minden egyes kapcsolódáskor megnöveli egyel a kapcsolat nevében található számlálót. Jelenleg Pannon Internet 20 név alatt fut, de ha újrakapcsolódom, akkor lesz 21,22,23...stb

Találkozott már valaki ilyen kütyüvel illetve ezzel a jelenséggel?
Ha igen, várnám az ötleteket, hogy hogy lehetne orvosolni...
(Őszintén szólva, nem tudom mekkora tartományban dolgozik az a számláló(még sosem volt rá szükségem, hogy utánanézzek), és ha pl 256 a max, akkor mi történik azt követően, "kiakad", vagy kezdi újra 1-től?... :DDD )

Ezen jelenségeken felül kifogástalanul működik...

Fire.

UI: Eddig XP alatt volt használva, ott is én telepítettem, kifogástalanul működött, nem volt ilyen jelenség... :W

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26950) No-kia


No-kia
őstag

Hello! kereséssel nem találtam választ, megtdnátok mondani hog yhogy kell beállítani, hogy az internet induljon a windowsal együtt? routerem nicns, XPnél csak bekellett húzniaparancsikont, de itt nincs a netnek :B
köszönöm

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.