Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19001) Laccoss válasza dunc (#18999) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem erőszak a win7re váltás, én is játszom, bár igaz, nem ez tölti ki a gép előtti időm nagy részét, de win7 alatt nekem minden ment, ami érdekelt. Az meg hogy 5-10fpssel többet visz xpn, na és? 6 éves a gépem, én nem emiatt aggódom.

(#19002) Morden24 válasza dunc (#18999) üzenetére


Morden24
nagyúr

Persze, érthető, bár mondjuk ha valami nem kritikusan szar, akkor biztos nem vacakolnék dualboot-tal csak azért, mert X game 50 helyett 55 fps-el szaladgál :)

Egyébként nem kötözködésből kérdeztem, hanem azért, mert lehet, hogy megoldható a problémája Win7 alatt is :K

(#19000) RootRulez: Korrekt. Részemről lanpartin utoljára uscve tíz éve voltam, és akkor is csak kb. kétszer. Egyébként nálam teljesen jól megy Win7 x64 alatt a Starcraft + Brood War.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#19003) pzstm


pzstm
titán

Tudom nem Windows7 igazán, de hátha érdekel esetleg valakit az Office 2010 :B
[link]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19004) edward2


edward2
addikt

Sziasztok,

következő kérdésre adjon már valaki választ: egy user (én) vagyok a win7 particion és ugye admin vagyok, de hogy törölni tudjak fileokat mindig adminisztrátorként kell törölni aztán pl FlashFXP-t ha nem adminisztrátorként inditom nem menti el a siteokat. Továbbá minden windows inditás után az egér szenzije visszaáll régire gyanitom ez is valami adminos félresikerültség lesz. De most mi ez hogy én nem alapból minden adminként kezelek? Valaki help mert ez igy nem franko.

(#19005) pzstm válasza edward2 (#19004) üzenetére


pzstm
titán

Két lehetőséged van:
1. UAC kikapcs( nagyon nem ajánlom....)
2. Megszokod ezt, nem hiába van így elhiheted.

Amúgy már Vista óta így van :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19006) Sub-ZeRo válasza pzstm (#19003) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hoppá, már nem béta?! ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19007) vante válasza pzstm (#19005) üzenetére


vante
aktív tag

Ez biztonsági intézkedés volt, Vista óta így van. Nem csak úgy hülyeségből van.

(#19008) pzstm válasza vante (#19007) üzenetére


pzstm
titán

én tudok róla...ne nekem mond ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19009) lhurgoyf


lhurgoyf
tag

Sziaszok!

Még egy kérdés.

Telepítgetem az XP-n megszokott progikat, eddig OK.
Most egy dameon tools vagy alcohol 120 verziót keresek, ami win 7 alatt müxik...
Valakinek ötlete?

(#19010) pzstm


pzstm
titán

megjött a Patch Tuesday :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#19011) Sub-ZeRo válasza pzstm (#19010) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem defenderhez jött csak. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19012) Fire/SOUL/CD válasza lhurgoyf (#19009) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nálam a gyári oldalról letölthető Daemon Tools(ez az ingyenes Lite verzió) kifogástalanul működik mind XP, mind W7 x64 alatt.
Miért, nálad esetleg nem?
Igaz most figyeltem, hogy "Bolondok napján" adták ki, de csak nem őrül meg a rendszered tőle.. :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19013) Morden24 válasza lhurgoyf (#19009) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát pl. mindkettőből javasolnám az elérhető legújabbat a saját honlapjukról letöltve? :U

Sectumsempra - For Enemies

(#19014) lhurgoyf válasza Fire/SOUL/CD (#19012) üzenetére


lhurgoyf
tag

Az volt az első próbálkozás:-)
Azt a hibaüzenetet kapom, hogy "Nem tudom hozzáadni a csatolót"
Akkor ez valami beállítási probléma?

(#19015) Fire/SOUL/CD válasza lhurgoyf (#19014) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mikor kapod a hibaüzenetet? Telepítés közben/után, esetleg amikor egy image-et csatlakoztatnál? Van valami hibakód esetleg?(A Google-ban rá lehetne keresni talán)
És mivel itt tetted fel a kérdést, gondolom W7 alatt jön elő ez a jelenség...

Itt van még két progi, amit esetleg kipróbálhatsz, ezekkel nem szokott gond lenni W7 alatt, már többször is javasoltuk itt a topic-ban régebben is.
(mindkettő ingyenes és W7 kompatibilis)

MagicISO Virtual CD/DVD-ROM
Virtual CloneDrive

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19016) lhurgoyf válasza Fire/SOUL/CD (#19015) üzenetére


lhurgoyf
tag

W7 alatt van, persze.
Telepítés után, már amikor csatlakoztatom.

Tálca - bal gomb - virtuális eszközök - SCSI virtuális meghajtó hozzáadása - SCSI adapter engedélyezése szükséges, folytatja? - OK
Ekkor többször kapom a csatlakozott-lecsatlakozott hangot, majd közli a fenti hibaüzenetet, kétszer egymás után (hibakód nincs)

A vége az, hogy a daemonban mintha csatlakoztatva lenne E: alatt a cucc, de a commanderben nincs. Ott E: alatt az egyik merevlemezem van.
Melyiket változtassam, és hol?

Tudom, láma vagyok hozzá, csak ez XP-nél nem derült ki ennyire megalázó módon :D :D

(#19017) Sub-ZeRo válasza lhurgoyf (#19016) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld meg a Virtual CloneDrive-ot, az biztos működik alatta.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19018) Fire/SOUL/CD válasza lhurgoyf (#19016) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A DT automatikusan létrehoz a telepítés befejeztével(újraindulást követően) 1 darab virtuális meghajtót. Ezt az intézőben vagy pl Total Commanderben is ellenőrizheted, mert egy új meghajtó kerül be(általában az egységlista végére).
PL ha van C-D partíciód, meg 2 optikai meghajtód(E-F), akkor egyből G meghajtóként van jelen. Alapban neked nem kell/nem szükséges hozzáadni még eszközöket(virtuális meghajtókat)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19019) lhurgoyf válasza Fire/SOUL/CD (#19018) üzenetére


lhurgoyf
tag

Akkor az újraindítás maradhatott el.
Sebaj, mert a MagicISO tökéletesen működik, mindenféle kérdés/hibaüzenet nélkül.
Ez már szimpatikus!!!! le is kaptam a daemont!!!!

Köszi a segítséget!
Jó, hogy van ez a fórum, különben mennyit sz...nánk mi lámák!!!
:R

(#19020) artiny


artiny
őstag

a memoria lefoglalasa 1000mb szokott lenni,filmezes es net kozben 1500-7000mb.
Mi foglal ennyit?[link] task manager szerint mi az a folos program ami fut?

(#19021) Gyick


Gyick
őstag

sziasztok asrock m3780gxh lapomhoz keresek drivert win764-re.Találtam egy olyat hogy amdallin1 66mb ez lesz az?nem akarok semmi feleslegeset felrakni csak a drivert..

(#19022) Sub-ZeRo válasza artiny (#19020) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondjuk 2 böngésző vagy 200 mega rammal! Minek egyszerre két böngésző? Mármint futtatni!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19023) edward2 válasza pzstm (#19005) üzenetére


edward2
addikt

Mi ez az UAC? Más kérdés hogy akkor pl az egér szenzit hogy a jó büdösben tudnám vele megjegyeztetni? A többi dolgot még csak csak hajlandó vagyok emgszokni de egeret állitani minden nap azért agyrém...

(#19024) artiny válasza Sub-ZeRo (#19022) üzenetére


artiny
őstag

Van h mostanaban belassul a firefox...es olyankor megniytom a explorert.

(#19025) polonic válasza edward2 (#19023) üzenetére


polonic
félisten

UAC.
Milyen egér ez, amihez olyan szoftver van, ami uac-ot kér a beállításoknál? :F

(#19026) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok!
Nem igazán találtam topikot a kérdésemmel kapcsolatban, ezért ide írom, mert Xp-n még nem volt ilyen gondom, itt viszont már sokszor. Fagyás, játék közben beragad a hang, szürke lesz minden. Valamikor bejön a kék képernyő is (kékhalál).
Most viszont nagyon felidegesített, mivel auto szim online verseny elött csinálta, és már nem tudtam visszamenni a szerverre.
Windows esemény napló szerint ezek történtek abban az időben:

Hiba Az előző rendszerleállítás (‎2010.‎04.‎13. - 21:26:25) váratlan volt. Forrás: EventLog
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott

Kritikus: elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása. Forrás: Kernel-Power

Hiba: Az átvitel bizonyos naplózási eseményeket kihagyott. 0 Forrás: EventLog

Nem kapott áramot valami? Pedig amikor össze raktam a gépet, azt mondták, simán elég ez a táp, még CPU tuning mellett is. Nem tudja valaki mi lehet a gond? Több mint fél éve van ez, valamikor hetente többször, valamikor csak havonta. Üresjáratban nem csinálja. Zene közben, és játék közben csinálja.

(#19027) Csabee. válasza AirBooms (#18988) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én tegnap tettem fel a skype-ot és hát ugyan úgy lassít.. lehet hálókari drivert leszedek.

Üdv: Csabee.

(#19028) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak egy kérdésem lenne.
Adott az alaplapi hangkeltő. Viszont vettem egy USB-s vájörlessz fülest és most ez az elsődleges. Amig nem huzom ki a fülest nem szól az alaplapi nem is tudom életre kelteni csak ha letiltom és törlöm az USB-s fülest.
Megoldható valahogy hogy mindkettő szóljon? A család az alaplapit szeretné a rákotott hangfalakkal. Én viszont az USB-s fülest használnám. Viszont tartok töle hogyha sokat huzgálom az usb-s cuccot akkor tönkremehet.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19029) pincehely válasza Zolás (#19028) üzenetére


pincehely
addikt

Hangbeállításoknál mindig ki kell választani az alapértelmezett hangeszközt.
Pár kattintás az egész.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#19030) JetiRulez válasza JetiRulez (#18985) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ja, azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy ennek ellenére nem változott a helyzet. Továbbra sem tudok megosztott fájlokat húzni.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#19031) virkir válasza RAiN91 (#19026) üzenetére


virkir
veterán

Nincs kizárva, hogy gyenge a táp mert egy 350-es azért már pengeélen táncol szerintem a te gépedben.
A másik lehetséges ok meg esetleg túlmelegedés is lehet.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19032) edward2 válasza polonic (#19025) üzenetére


edward2
addikt

Egy logi G9em van ami nincs még hozzárendelve driverrel a winfoshoz, de sima windowsban control panel mousenál állitanám szenzit de mindig visszaugrik 5re...

(#19033) Sub-ZeRo válasza edward2 (#19032) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Drivert rakj fel hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19034) RootRulez


RootRulez
félisten

Ma reggel volt vagy 10 fontos frissítés! :)

═════════════════════════════════════════

(#19035) negyedes válasza RootRulez (#19034) üzenetére


negyedes
addikt

Mar tegnap megjott, pzstm mar irta. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19036) vante válasza pzstm (#19008) üzenetére


vante
aktív tag

Nem is neked írtam, hogy kerülsz te ide :D :P

polonic: Talán egy rosszul megírt (vagy még régi) driver. :U

(#19037) Morden24 válasza RAiN91 (#19026) üzenetére


Morden24
nagyúr

Vedd vissza a tuningot a gépeden, és járasd alapon.

Sectumsempra - For Enemies

(#19038) Morden24 válasza edward2 (#19032) üzenetére


Morden24
nagyúr

1. Miért nem raksz fel drivert? Túl nagy feladat?

2. Az egérbeállításaid garantáltan nem az UAC miatt vesznek el. Már csak azért sem, mert ha az egérbeállítások módosítása UAC-ot kérne, az elég erősen feltűnne, mivel felcsapna egy secure desktopot.

Sectumsempra - For Enemies

(#19039) RootRulez válasza negyedes (#19035) üzenetére


RootRulez
félisten

Akkor az én Win-em le van maradva eggyel :)

═════════════════════════════════════════

(#19040) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali Mindenki!
Adott egy tegnap feltelepített windows 7 ultimete 32 bit, eredeti magyar. Felraktam mellé az office 2007et tegnap még ment jól, erre ma kiírja hogy nem telepített az adott felhasználónak amikor egyedül én vagyok. Fél órája még ment, most meg ez van, közbe felment az update frissítései, meg egy spybot, valakinek valami tipp?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19041) RootRulez válasza szabonagyur (#19040) üzenetére


RootRulez
félisten

Tesómnál újra kellett tenni... Egyébként nem tudom miért nem akarta az igazat... :(

═════════════════════════════════════════

(#19042) szabonagyur válasza RootRulez (#19041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Újratenni én nem nagyon akarom:(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19043) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#19040) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem W7 probléma, teljesen független az OS-től, a megoldást itt találod. [link] ;]
Leggyakrabban az szokot lenni az oka, hogy az Office telepítő(ha több partíció is létezik) akkor bizonyos dolgokat "kihelyez" oda egy rejtett mappába. A user erről nem tud/elfelejtkezik, aztán lezser mozdulattal formázza azt a partíciót....
Persze más okai is lehetnek/vannak, de ez szokott leggyakrabban előfordulni. :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19044) Clemi


Clemi
veterán

Hali!

Már régóta meg akartam kérdezni, de most durrant el az agyam tőle!

A W7 egyszerűen nekem nem jegyzi meg az ikonok helyét az asztalon. Átrendezgetem magamnak, majd jön egy frissítés például, ami ujraindítást kér, és mikor ujraindult a rendszer, az összes ikon az asztal jobb szélén nyomorog egy kupacban. Persze ha ilyenkor a sorbarendezést kérem, akkor átugranak a bal szélre, abban a sorrendben, amire kattintottam, de az nem az, amit én belőttem magamnak.
Hogyan vehetném rá a rendszert, hogy megjegyezze az ikonok helyét?

(#19045) RootRulez válasza szabonagyur (#19042) üzenetére


RootRulez
félisten

"csak" az Office-t kellene nem az oprendszert, az meg pár perc :K Lehet a "helyreállítás" is megoldja a problémád...

═════════════════════════════════════════

(#19046) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#19043) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia!
A poén, hogy a telepítés során nem volt csak egyetlen partíció :)
Újraraktam az office-t, várom a fejleményeket :D

Másik kérdés, minek ad frissítést be az OneNote-hoz amikor nincs is feltelepítve?? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19047) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Megvan a fejlemény is:(
Az utolsó frissítésekkel lehet a probléma, mivel msot lejöttek azok is és megint kiírja, hogy nincs nekem telepítve :( Javítás is volt már....:( Valami ötlet erre?? Hibás frissítés lehetséges??

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19048) Gyick


Gyick
őstag

Sziasztok van a program files mappában egy ask.com nevű mappa,gonolom valami spyware vagy adaware szarság,de ez istennek nem tudom letörölni,probáltam rendszergazdaként is,nincs használatban.Ötletek?

(#19049) RootRulez válasza Gyick (#19048) üzenetére


RootRulez
félisten

ask.com-os cucc a MessengerPlus-szal akar nálam általában feltelepülni... Szal ha van olyanod töröld le, utána próbáld meg letörölni az ask.com-os mappát.

Persze nem biztos, hogy azzal telepedett fel, de próba szerencse...
És legközelebb figyelj, mi előtt hagysz pipát telepítéskor!! ;)

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#19050) Morden24 válasza Gyick (#19048) üzenetére


Morden24
nagyúr

Valszeg valami szuper program telepítette az Ask toolbar-t, vagy hasonló szemetet, és azért nem tudod törölni, mert használatban van.
A futó folyamatok között (Task Manager) ill. a startup programok között (msconfig) keresd meg, és lődd ki. Utána szerintem gond nélkül tudod törölni (ha TC-ből törölgetsz, akkor a TC-t jobb klikk és run as admin módban futtasd!).

Sectumsempra - For Enemies

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.