Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5001) #19617792 válasza troll91 (#5000) üzenetére


#19617792
törölt tag

Esetleg valamilye AGP driver alaplaphoz?

(#5005) bobsys válasza molngab (#5003) üzenetére


bobsys
addikt

semmi gond nem lesz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5006) rigo88 válasza molngab (#5003) üzenetére


rigo88
aktív tag

hát ha (majdnem) ugyanolyan chipset, és nem pedig egy amd-s 3éves gép vinyóját dugod át egy i7-re akkor sztem valószínű kis nyögdécselés (driverfrissítés) után menni fog.

Dirr

(#5007) Zscca


Zscca
tag

Hello!

Media playert keresnék 7-re ami szép és jó.
Nem gom-et az ugyen müxik,de nem igazán ismer fel pár formátumot.
Bs player is kilőve mert az nem nagyon kompatibilis a sevennel.

Adjatok lécc tippeket.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5008) rigo88 válasza Zscca (#5007) üzenetére


rigo88
aktív tag

pont ezt akartam írni, hogy bs. nálam kiválóan műxik, csak okosan kell telepíteni meg beállítani, viszont az overlayt nem tudja már 7 alatt.
így én is várok valami hasonlóan jó és kezelhető programot

Dirr

(#5009) Neil Watts válasza Zscca (#5007) üzenetére


Neil Watts
veterán

WMP 12? :))

(#5010) Zscca válasza Neil Watts (#5009) üzenetére


Zscca
tag

Media player van benne alapból de nem szeretem a media playert.

rigo88: Hogy érted hogy jól müxik vele? Mit kell átállítani benne? Mert akkor teszek mégegy próbát vele.

(#5011) rigo88 válasza Neil Watts (#5009) üzenetére


rigo88
aktív tag

nekem az olyan nehézkes amióta van... felirat, codek testreszabhatóság szempontjából...

Zscca: hát lejátsza a filmeket. feliratot, hangot rendesen ahogy kell. állítható minden

[ Szerkesztve ]

Dirr

(#5013) Ren Hoek válasza Ren Hoek (#4982) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nah megoldottam a 4magoson szaggató youtube kérdését :)

Egy másik drivert kellett felrakni. Sem az Asus DVD-n adott nem volt jó, sem pedig az AMD.com-on lévő HD4200 sorozathoz készült hotfixes driver.

Hanem Motherboard / Integrated-nél a HD4200 . Végülis én néztem be :D

Köszi a tanácsokat, télleg driver volt abaj!

(#5014) #19617792 válasza Zscca (#5007) üzenetére


#19617792
törölt tag

Csak zenére, vagy videóra is?
Zenére: Foobar2000, AIMP2
Videóra: Media Player Classic Home Cinema

(#5015) Zscca válasza #19617792 (#5014) üzenetére


Zscca
tag

ok köszi

(#5016) z0d1AK válasza molngab (#5003) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én még xp-vel is megcsináltam azt a mutatványt, hogy alaplapot cseréltem, oprendszer (újraindítás)* nélkül.
Egy abit st6-ot cseréltem le eg msi 815ept pro-ra, és a proci is változott, 1ghz cerkából lett egy 1.1-es tua. Mikor bekapcsoltam, néztem egy fél óráig a fekete képernyőt, majd utána meglepetésre bekapcsolt, és üzemelt rendesen!

*újratelepítés

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5018) Ren Hoek válasza troll91 (#5017) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem reinstall akart lenni :) Legalábbis újraindítás nélküli lap meg proci cseréhez igencsak nagy Uri gellert kell kapni :D

[ Szerkesztve ]

(#5019) Kálacu


Kálacu
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám: Fel akartam rakni w7x64-re az autoCad 2010x64-et, de nem sikerült, mivel nincs directX 9 telepítve.....directX11 van alapból.
Szóval lehet 11 "alá" a 9-es verziót telepíteni? :F

Köszi!

(#5020) Sub-ZeRo válasza Kálacu (#5019) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

persze hogy lehet 11 alá 9-et telepíteni... gond nélkül

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5021) z0d1AK válasza Ren Hoek (#5018) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, véletlenül elírtam, de ki is javítottam, így már azt hiszem, okés.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5022) volvoguy


volvoguy
addikt

Ez most lehet hülye kérdés lesz, de a Win7-be nincs ilyen 3D-s nézet, vagy mód?
Mármint amikor az asztalt és az ikonokat is 3D-ben látom...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#5023) negyedes válasza Kálacu (#5019) üzenetére


negyedes
addikt

A 11-es magaba foglalja a 9-est is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#5024) Kálacu válasza Sub-ZeRo (#5020) üzenetére


Kálacu
csendes tag

Szia!

[link]
Ezt töltöttem le és futtattam, de a directX azonosító program még mindig a 11-est írja ki :F
Vagy ez nem gond?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5025) Kálacu válasza negyedes (#5023) üzenetére


Kálacu
csendes tag

Nekem is ez tűnt logikusnak, de a telepítés megszakadt, és felszólított, hogy telepítsem a 9-et????

(#5026) negyedes válasza Kálacu (#5025) üzenetére


negyedes
addikt

Ignorald. Valoszinulog azert van benne, hogy biztos fent legyen a dx, ne indulaskor szoljon, hogy meg az is kell neki. Gondolom van olyan, hogy cancel vagy install later.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#5027) Kálacu válasza negyedes (#5026) üzenetére


Kálacu
csendes tag

Nincs sajnos....ha nem látja megszakítja a telepítést :F

(#5028) sfdrakex válasza Kálacu (#5024) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam játékok kérték, és ha nem rakom fel is mennek rendesen. próbáld meg használni dx9 nélkül, ha nem megy telepíted attól hogy dx versionnak 11 est ír még fent lesz sztem a 9 es is, de a 11 es is és mivel az frissebb azt írja,de ott lesznek a gépen a 9 es fájljai is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5029) negyedes válasza Kálacu (#5027) üzenetére


negyedes
addikt

Probald ki. Sokat nem veszthetsz vele.

Van egy kacifantos telepitoje......

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#5030) Kálacu válasza negyedes (#5029) üzenetére


Kálacu
csendes tag

Így se működik.......biztos, hogy jót telepítettem??

(#5031) Killing válasza volvoguy (#5022) üzenetére


Killing
addikt

Persze hogy van, Aero flip. Nyiss meg két vagy több ablakot majd nyomj Windows+Tab billentyűt.
mod: Csak akkor működik ha az aero színsémát használod.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#5032) bpx válasza negyedes (#5023) üzenetére


bpx
őstag

persze, csak épp egy nem valami friss verziót, ezért kell külön a dx9-et is frissíteni pl. egyes játékoknál is, dx11 ide vagy oda

(#5024) Kálacu: "Date Published: 8/4/2004" - nem csoda hogy nem jó neki
ezt töltsd le és ezzel frissítsd a dx9-et

(#5033) z0d1AK válasza Killing (#5031) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem erre gondolt szerintem.

Ha jól sejtem, valami ilyesmire gondolt ő
bár szerintem nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5034) dbius


dbius
veterán

Tud valaki valamilyen tippet adni a problémám megoldására?

Acer 4810t laptopon, Intel 5100 wifivel vista és win7 alatt, wpa2-aes titkosítás mellett kezdetben tudott csatlakozni az itthoni hálózathoz, viszont pár nap után - módosítások nélkül - meggondolta magát és nem tud csatlakozni a hálózathoz, még akkor sem, ha kikapcsolom a titkosítást és nyíltra állítom át. Több drivert próbáltam, minddel ugyanez a hiba áll fenn.

Csak és kizárólag úgy tud csatlakozni, ha kézzel állítom be statikusan a tcp/ip adatokat.

Azonban a hiba 100%, hogy szoftveres, mivel Linux alatt out of the box működik a wifi, tud csatlakozni minden probléma nélkül a fenti hálózathoz.

Bővebben az acer laptopos topicban írtam pár hsz-t a témában: [link] [link] (a linken lévő oldalt átnyálaztam, nem segített) [link] [link]

(#5035) Killing válasza z0d1AK (#5033) üzenetére


Killing
addikt

Esetleg még ezt tudnám neki javasolni.
De szerintem se sok értelme van, szvsz az aero is elég látványos. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#5036) sfdrakex válasza dbius (#5034) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáltad már a wifi-t driverestől eltávolitani és felrakni újra azt a drivert amivel ment? Lehet winupdate felrakott valamit ami nem tetszik neki vagy elállított valamit. Routerben se frissitettél szoftvert?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5037) z0d1AK válasza Killing (#5035) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szerintem a memóriát eszi valamennyire, esetleg talán a procit is, de pozitív dolgot nem tudtam felfedezni benne (legalábbis részemről)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5038) dbius válasza sfdrakex (#5036) üzenetére


dbius
veterán

Vista alatt korábban eltávolítottam a wifit, majd újratelepítettem, nem segített. Win7 alatt még nem próbáltam. (ez, ill. a win7 full újratelepítése van még a tarsolyomban).

A routeren semmilyen változtatás nem történt.

Szerk: Ha már itt vagyunk, oem win7-et (amit upgrade keretében a laptophoz kaptam) hányszor lehet aktiválni?

[ Szerkesztve ]

(#5039) Kálacu válasza bpx (#5032) üzenetére


Kálacu
csendes tag

Köszi!

Így már működik :DD

(#5040) konfar.dani válasza hackeeeee (#4950) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

dbius: Hogy érted hogy hányszor aktiválni?

Ha arra gondolsz, hogy amikor telepítés közben írtad be a kódot, és a "Rendszer tulajdonságai"-ban pár napot ír az automatikus aktiválásig, akkor katt. rá, és aktiválás most!

Ha nem, akkor írd le mire gondolsz, és elmondom.:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#5041) z0d1AK válasza konfar.dani (#5040) üzenetére


z0d1AK
veterán

ha jól emlékszem, akkor az xp-vel kapcsoltban hallottam azt réges-régen, hogy az OEM verziót X alkalom után nem lehetett aktiválni a saját, eredeti termékkulcsával. De ez tényleg régről rémlik, nem is emlékszem rá pontosan, sosem foglalkoztam vele.

Szerintem dbius is erre gondolt, vagyis hogy van-e ez win7 alatt, és ha van, akkor mennyi az annyi.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5042) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!
Lenne egy olyan gondom, hogy van 1 eszközöm, amihez csak xp-s telepítőm van, és win7-et használok.

Az lenne a kérdés, van-e valami módszer ami valamit buherál a telepítőben, hogy fel tudjon menni? :F :F

Próbáltam a kompatibilitási módokat, meg másik drivert keresni, hozzá, de nem jött be.
Már a dolgot másik fórumokon HW-oldalról megközelítettük, de a siker elmaradt.
Ezért gondoltam, hátha tud valaki valami tuti kis trükköt a régi telepítők használatához.

Thx. Üdv.

(Virtualizáció kilőve, mert ez egy játékvezérlő, és ott meg a játék nem menne hozzá :( )

Eladó cuccaim: -

(#5043) sfdrakex válasza Kvazár (#5042) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi lenne az az eszköz ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5044) sfdrakex válasza z0d1AK (#5041) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vistánál és se7ennél is van oemekkel varia, csak itt elméletileg hardvert nem lehet alattuk cserélni, de visszább volt erről szó.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5045) dbius válasza konfar.dani (#5040) üzenetére


dbius
veterán

Akkor világosítsatok fel, mert kb. 3 éve Linux user vagyok, a windows csak mellékvágány, de ha már jogtiszta, akkor próbálom megismerni, ugyanis anno xp-nél leragadtam.

Tudtommal csupán a dobozos windows verziókat lehet "akárhányszor" aktiválni, az oem verzióknál viszont limitált az aktiválási lehetőségek száma.

Ezért kérdeztem meg, hogy esetleges újratelepítés(ek) alkalmával ne érjen meglepetés, hogy aktiválás során azt kapjam, hogy nem lehet többször aktiválni.

(#5046) konfar.dani válasza sfdrakex (#5044) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Igen.
Az OEM verzió annyit takar, hogy alaplaphoz van kötve, tehát nem tudod másik gépre tenni.

A saját gépeden (ameddig az alaplapod az, amelyiket ismeri), addig annyiszor pakolod újra, ahányszor akarod.

Szerk.: (#5045) dbius: Nem fog ilyen meglepetés érni.
Ameddig nincs másik gépre is telepítve, engedi aktiválni legálisan.

Amikor újrateszed a géped, leformázol mindent, szóval abban a pillanatban egy gépen sincs használatban az a kód, hogy érthetően fogalmazzak.:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#5047) z0d1AK válasza konfar.dani (#5046) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az mondjuk gáz ha megveszel egy gépet oem win7-el, aztán másnap bemondja az unalmast a gép, mert mondjuk gyárilag volt valami kis baja, visszaviszed a szervizbe, tesznek bele egy másik típusú, de ugyan olyan tulajdonságú alaplapot, mert csak ez volt nekik, és akkor a win7-et pedig azon már elvileg nem tudod aktiválni.
Kicsit komplikált így, de ha a sztorit széthúzom mondjuk 2-3 hónapra, akkor már reálisabb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5048) sfdrakex válasza z0d1AK (#5047) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ilyenkor telefon MS ügyfélszolgra, és aktiválod telefonon elmondod mi történt nem szoktam szarozni vele.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5049) konfar.dani válasza z0d1AK (#5047) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Ahogy sfdrakex mondja, szerintem is ezt kell tenni. :K

Bár szerencsére még nem volt részem ilyenben, hogy elromlott az alaplapom, és telefonálnom kellett hogy aktiválják az OEM rendszeremet.:)

De szerintem egy alaplap cserénél, OEM rendszer esetén már a szervízbe aktiválják neked. :)

Los ángeles nunca mueren

(#5050) virkir válasza Kvazár (#5042) üzenetére


virkir
veterán

Amennyiben game porton használnád akkor felejtős mert a vista óta nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.