Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25351) aclandiae válasza Sub-ZeRo (#25347) üzenetére


aclandiae
senior tag

1. Igen pont ezért szeretném a hiányzó .dll fájlt hozzáadni. Akkor talán nem lépked ki.
2. Azon már túl vagyok. MSN és Skype alatt megy is a kamera. Már csak egy olyan program kell hozzá, amivel tudok fényképet készíteni a webkamera segítségével.
3. Nos egy próbát megér.
6. Inkább nem.
8. :R

(#25352) pzstm


pzstm
titán

Windows7 SP1 Public BETA

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25353) negyedes válasza pzstm (#25352) üzenetére


negyedes
addikt

hulye vagyok.............elnezest. :W

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25354) pzstm válasza negyedes (#25353) üzenetére


pzstm
titán

pont lemaradtam róla....igazán megoszthatnád :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25355) negyedes válasza pzstm (#25354) üzenetére


negyedes
addikt

Csak a kepet neztem es azon nincs irva hogy public lenne........en meg megkerdeztem, hogy public mikor lesz........ :D Elkuldes utan lattam a kep feleti linket es szoveget. De mar jon is lefele updateen keresztul. :K

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25356) pzstm válasza negyedes (#25355) üzenetére


pzstm
titán

A nem publikus letöltési képet nem is linkeltem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25357) Sub-ZeRo válasza dim dim (#25350) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy működni fog, vagy nem. Meg win aktiválás telefonon, ha OEM wined van.

Trub: A böngészőt tedd alapra és egy próbát megér.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25358) Sub-ZeRo válasza pzstm (#25352) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha kint lesz a teljes SP1, attól lehet még majd az update-ket külön leszedni, vagy csak a szervíz csomag lesz elérhető? Mert nekem ilyen nem kell, mint pl böngésző választó...Azt az egyet mindig kilövöm, nem akarom hogy települjön, IE párti vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25359) pzstm válasza Sub-ZeRo (#25358) üzenetére


pzstm
titán

SP1 BETA esetében nem történt ilyen.....szerintem az a frissítés külön fog jönni...de mindjárt átfésülöm a dokumentációt...addig kikeresnéd a Browser Ballott screen update számát? :B

971033-as benne van viszont, szóval SP1 Final után lesz itt sírás ;] :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25360) Fire/SOUL/CD válasza pzstm (#25359) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

976002

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25361) pzstm válasza Fire/SOUL/CD (#25360) üzenetére


pzstm
titán

Megtlaáltam közben én is, dokumentációstul :DDD (Persze köszi azért :R )

Meg lehet nyugodni, nincsen benne. :N
Elég az a 473 másik frissítés, ami belekerült a BETA-ba ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25362) negyedes


negyedes
addikt

Na felpakoltam.Szornyu. :O Boot duplajara not, szetcseszte az IE beallitasaimat, folyton tekeri a vinyot, programok inditasa lassssuuuuu es meg vizjegyet is pakol a sarokba a rohadek.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25363) pzstm válasza negyedes (#25362) üzenetére


pzstm
titán

Boot duplajara not
Itt nem. Ugyanolyan gyors.

szetcseszte az IE beallitasaimat, folyton tekeri a vinyot, programok inditasa lassssuuuuu

Ilyet sem tapasztaltam...(Mondjuk IE esetében elképzelhető....)

meg vizjegyet is pakol a sarokba a rohadek.
Mivel próbaverzió....tesztelési fázisban lévő termékek szoktak ;)

De gondolom Ennek tudatában töltötted le és telepítetted fel:
"Please Note: This early release of Windows 7 and Windows Server 2008 R2 SP1 Beta is not available for home users. The SP1 Beta does not provide new end-user features, and installation is not supported by Microsoft."

Amúgy megsúgom, hogy akinek teljesen up-to date a Windows-a, annak tulajdonképpen SP1 BETA állapotban van, csak nem 7601-es a Build szám és a sajátgép tulajdonságainál sem virít az SP1-es jelző....szóval e-pénisz szempontjából lényeges igazándiból ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25364) negyedes válasza pzstm (#25363) üzenetére


negyedes
addikt

Persze, hogy tisztaban vagyok vele hogy mit jelent. Na kezd kicsit helyre billeni. A programok mar gyorsabban indulnak, de meg mindig lassu a boot meg a bejentkezes.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25365) negyedes válasza negyedes (#25364) üzenetére


negyedes
addikt

Inkabb lekaptam, igy mar ok a rendszer.Erdekes. :F

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25366) Thunderzolee

Halee!

Érdeklődnék, Win 7-hez milyen codec pack + media lejátszó kombót kell/javallt használni?

XP alatt K-Lite-t szoktam feltenni, annak meg része volt a Media Player Classic. Ugyanennek keressek 64bites verzióját (ha van), és tegyem fel azt, vagy Win 7-hez már nem kell kodec pack, elég a beépített media player is? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25367) concret_hp


concret_hp
addikt

van pár progim amire mindig kiírja, hogy módosítani akarja a rndeszerbeállításokat pedig nem is, vagy ha igen, akkor se szívesen nyomkodom örökké, hogy okés. lehet erre valahogy kivételt hozzáadni, hogy az XY progira sose kérdezzen rá vagy ilyesmi? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25368) negyedes válasza Thunderzolee (#25366) üzenetére


negyedes
addikt

Eleg a beepitett lejatszo is vagy esetleg vlc. Ha kell hw gyorsitas hd filmekhez akkor mpc

concret_hp az uacot nem lehet tanitani. valszeg tarsitani akar magahoz par filetipust

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25369) matykooo válasza Thunderzolee (#25366) üzenetére


matykooo
aktív tag

van kifejezetten win 7 codec pack egyébként... járj utána...

''a walesi srác aki legenda lett''

(#25370) bobsys válasza dim dim (#25350) üzenetére


bobsys
addikt

akar ugy is mukodhetne, bevallom igy meg nem csinaltam
a legutobbi windows 7 telepitesnel a base image felment 2 kulonbozo desktop gepre es ket kulonbozo laptopra minden gond nelkul
nalad az iamge keszitest ki lehet hagyni, egyedul mielott leallitod a gepet, hogy lapot cserelj a C:\Windows\System32\sysprep mappaban elinditod a sysprep.exe-t majd az enter system out of the box experiencet es a generalize opciot kivalasztod aztan johet a shutdown options ott ertelemszeruen shut down majd hagyod hogy lealljon
kicsereled a dolgokat majd gep bekapcs win indul varni kell egy 10-15percet es mar mukodik is minden

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25371) Thunderzolee válasza negyedes (#25368) üzenetére

Köszi. :R

Akk marad az általad is linkelt MPC-HC. :K

matykooo:
Igen, meg volt XP-codec pack is, meg Vista-codec pack is. De talán nem véletlen a K-lite, ill az MPC-HC népszerűsége. ;) Azért köszi.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25372) pzstm


pzstm
titán

Boldog Születésnapot Windows7!!!! :DD :C
(7600.16385.090713-1255 )

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25373) fatal` válasza pzstm (#25372) üzenetére


fatal`
titán

:DD :DD :C

(#25374) Laccoss válasza pzstm (#25372) üzenetére


Laccoss
addikt

Happy Birthday Mr. Operating System:) Happy Birthday Windows 7:)

(#25375) Sub-ZeRo válasza pzstm (#25359) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Olvastan a HSZ-ed... Bocs hogy nem válaszoltam rá, nem voltam gép közelében. Köszi az infót.
:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25376) band1103 válasza pzstm (#25372) üzenetére


band1103
őstag

Te kis fanatikus ;] :N :DDD

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#25377) zoo8800 válasza pzstm (#25372) üzenetére


zoo8800
veterán

Jaja boldog szülinapot nekije :D

rip and tear, until it is done

(#25378) molnarpeter válasza pzstm (#25372) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Buldog szühetésnaphot tisztelt Windowa

(#25379) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nem tudjátok, hogyan lehet átállítani a windowsos hotkeyeket? Nekem konkrétan az alt+tabot kéne átállítanom, hatástalanítanom. Ha csak egy időre is :I

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#25380) Sub-ZeRo válasza Inv1sus (#25379) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Vistára van írva, de az 7-en is megy. (általában) Próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25381) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mitől lehet, hogy újabban mint ha be lenne lassulva a lemezkezelés?
2db 1Tb-os Samsung winyó (2x500Gb-os tányérokkal, 32Mb cachevel) van összerakva egy RAID0 tömbbe. Az alaplapi RAID BIOS is friss (illetve régen volt frissítve, mert nincs új az alaplaphoz, de ez már az 1.20-as), az Intel driver is friss, sőt, nemrég a windowst is újratettem.
A 2Tb-os tömbről egy 40Gb-os rendszer és egy 6Gb-os swap partíció van leszakítva, a többi egy nagy partíció, majdnem tele vegyesen kis és nagy fileokkal.
De régebben nem volt gond, csak mostanában figyeltem fel rá, hogy egyre lassabbak, sőt, mostanra már kiváltképp csiga lassúak a műveletek a nagy partíción ahhoz képest, ami korábbról rémlik (és már akkor is elég sok adat volt rajta, tehát nem most adódik ki a 2 tányéros winyók hátránya, és amúgy is csak egy műveletről beszélek, amiatt még nem feltétlenül kéne ide-oda ugrálnia a fejnek).

Természetesen próbáltam töredezettségmentesíteni a fileokat és az MFT-t is (ami egyébként 280Mb-ot nyom :DDD), de nem nagyon változott semmi, hiába van elég nagy szabad terület egy darabban a filenak, amit írnék rá.

Szintetikus tesztek szerint még mindig ~280 Mb/s-el lehet olvasni a tömböt, de a partíciók közti másolás például ~18Mb/s nagy fileok esetén is.

Tipp?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25382) Sub-ZeRo válasza janos666 (#25381) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A kondíciója milyen neki? Nem lehet hogy valamelyik a végét járja? Vagy esetleg a kábel eltört, vagy ki mozgolódott a helyéről?
Ha egy 3. vinyót bekötsz, akkor is annyival olvas? Milyen raidban van? Az sem mindegy.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25383) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Nézegettem a fórumot, de nem találtam megfelelő topikot a kérdésemre:

64 bites Windows 7-hez keresek szoftvereket és segítséget a telepítéshez, beállításokhoz.

Jelenleg ezeket használom leggyakrabban:
Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Total Commander, Office 2007, Corel csomag, Skype, Winamp, Format Factory, Infra Recorder, DVD Shrink, Adobe Reader, VLC Media Player, Mp3Tag

Mivel életemben nem használtam x64-et, ajánlhatnátok egy kis segítséget, hol nézzek utána, miben más a telepítések menete, mely program fut 64 bites Windows 7-en a fentiek közül és melyik nem?

Bocs, ha rossz helyen kérdezem, ha van erre téma, akkor írjátok meg és ott érdeklődöm majd!

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25384) Sub-ZeRo válasza TigerCat (#25383) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Total Commander, Office 2007,Skype, Winamp,DVD Shrink, Adobe Reader, VLC Media Player.
Ezek biztos futnak rajta. De szerintem a többi is. Ha nem, akkor a programot kompatibilis módba rakod és újból megpróbálod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25385) negyedes válasza TigerCat (#25383) üzenetére


negyedes
addikt

Sub-ZeRo tanacsat meg kiegeszitem annyival, hogy ha mar 64bites az OS akkor illene 64es programokat hasznalni, amibol lehet haszznalj 64est.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25386) Sub-ZeRo válasza negyedes (#25385) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jogos. Köszi ezt kihagytam. :B :)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25387) Fire/SOUL/CD válasza negyedes (#25385) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

És a felsoroltak közül melyiknek van true x64-es változata? Mert így első ránézésre egyiknek sem... ;]

Fire.

UI: Ha meg csak úgy általában javasoltad x64-es progik használatát (nem konkrétan a felsorolt progikra értetted), akkor hsz-omat vedd tárgytalannak... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25388) polonic


polonic
félisten

Ez a tetves microsoft udpate miért nem képes felismerni, hogy nekem nincs telepítve az outlook és access sem. De már mióta így van. . . Olyan nagy dolog lenne ezen változtatni? :F

(#25389) Sub-ZeRo válasza polonic (#25388) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem azért, mert érzékeli, hogy az office fentvan és nem tesz különbséget hogy melyik alkalmazások vannak telepítve. Én sem telepítem, de a javítást igen. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25390) negyedes válasza Fire/SOUL/CD (#25387) üzenetére


negyedes
addikt

Szorszalat hasogatunk kessel.... baltat nem kersz helyette?? :DDD

Persze ugy atlagban mondtam. ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25391) janos666 válasza negyedes (#25385) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kivéve a filmlejátszót, abból szigorúan az alábbit javaslom:
MPC-HC + FFDShow + MadVR (mivel utóbbiból csak 32 bites van, így mindből olyan kell).

Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Total Commander, Office 2007, Winamp, Adobe Reader, VLC Media Player
Ezek tuti mennek. De nagyon kevés program van már ma, amiből ne lenne Win7x64 kompatibilis változat, vagy ne lenne ilyen alternatívája.

(#25382) Sub-ZeRo - Úgy érzem a partícióval és a filerendszer kezeléssel, vagy a fileműveletekkel van valami software-es nyűgje, mert a windows pikk-pakk bootol, és a szintetikus tesztek szerint is gyorsan olvasható, csak az írással van gond. Illetve 3. winyó hiányában csak azt tudom, hogy tömbön belül önmagára másolássa (vagy nem feltétlen szó szerinti másolással, ha rar-okat bontok ki, mkv-kat muxolok, ilyesmi...).

Azt leírtam korábban is, hogy Intel fake-raid, stripe módban. (Egyébként 4k-s stripe.)

A SMART infó eszembe sem jutott, mivel a windows már csak a tömböt látja, de nem rossz ötlet. Felrittyentek valami kis linuxot egy pendrivera, és szétszedem a tömböt, míg ránézek a SMART adatokra.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#25392) Thunderzolee válasza janos666 (#25391) üzenetére

HD Sentinel RAID tömböket is képes felügyelni:
http://www.hdsentinel.hu/hard_disk_sentinel_dos.php

Mielőtt szétszeded a géped. :U :D

Szedd le, írd ki egy lemezre, és bootolásnál arról inditsd a rendszert. Kilistázza a RAID tömbben levő merevlemezek adatait.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25393) 19870820 válasza polonic (#25388) üzenetére


19870820
senior tag

A hiba az ön készülékében van szerintem. :DDD Nekem soha nem jelzett ilyet. Nem lehet hogy volt már a gépeden Office? Esetleg valami fájlt lehet maga után hagyott az Office telepítője és ezért érzékeli azt hogy fenn van még mindig.Persze ez csak az én véleményem.

(#25394) Sub-ZeRo válasza 19870820 (#25393) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor az enyémben is hiba van. Én sem telepítem pl az outlookot még is telepíteni akarja a hozzá tartozó frissítést.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25395) sagvary


sagvary
aktív tag

Nekem még mindig hiányzik a megszokott "UP button" a "Fel gomb".

Hogy lehetne belerakni az ablakokba, meg a fájlkezelőjébe?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#25396) sagvary


sagvary
aktív tag

Az XP-ben volt még klasszikus menü, itt a Win 7-ben hogy lehetne előhívni?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#25397) 19870820 válasza Sub-ZeRo (#25394) üzenetére


19870820
senior tag

Nálad hogy van beállítva az update? :) Nálam pl alapon van,szóval az első 3 van kipipálva.Így fel se ajánlja a frissítések között.

(#25398) bigdigit


bigdigit
addikt

erre valaki tud megoldást?

Találat –: Microsoft-termék: Windows Operating System; Verzió: 6.1.7600.16385; Azonosító: 41; Eseményforrás: Microsoft-Windows-Kernel-Power;

BSOD.

volt már 2 hét alatt vagy 11db.

WhoCrashed Home Edition 2.10 ezt írja:

On Tue 2010.07.13. 17:18:52 your computer crashed
This was likely caused by the following module: ntoskrnl.exe
Bugcheck code: 0xA (0x13E0, 0x2, 0x0, 0xFFFFF8000329548D)
Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Dump file: C:\Windows\Minidump\071310-20857-01.dmp
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System

(#25399) negyedes válasza sagvary (#25395) üzenetére


negyedes
addikt

A back nem ugyan azt csinalja? Szerintem nem lehet beleintegralni, ha nincs benne.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#25400) sagvary válasza negyedes (#25399) üzenetére


sagvary
aktív tag

A Back oda lép vissza ahonnan jöttél.

Lehet Up Buttont venni kb. 5 dollár a neten, tehát sokaknak hiányzik.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.