Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18001) RpPRO válasza Sub-ZeRo (#17998) üzenetére


RpPRO
őstag

Termeszetesen biosban be van allitva, ahogy irtam, win 7 alatt a power saverre nem esik le a sebesseg.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#18002) hakos1987 válasza hackeeeee (#18000) üzenetére


hakos1987
őstag

tegnap a 8 win reinstall előtt azzal kezdtem, F5-ről F7-et dobtam fel, ez a legújabb bios, eddig is frissítgettem serényen...:F egyébként már a telepítőnél is zöld csík van.... Alapesetbe ott is már a logonak kéne lennie?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#18003) Sub-ZeRo válasza netmesterke (#17999) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez nem fog működni. Szerintem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18004) Sub-ZeRo válasza RpPRO (#18001) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor állítsd be, hogy a proci minimum teljesítménye mondjuk 25% legyen. Akkor biztos vissza veszi. Alapból 5%-on van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18005) hackeeeee válasza hakos1987 (#18002) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Változó, és nem tudom, hogy mitől függ..

Haveréknál pl. csak Vistás töltőkép van telepítéskor, én viszont csak netbook-on láttam eddig ilyet..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18006) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#18004) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A win felülbírálja a bios-os energiagazdot, és visszább veszi még az órajelet? :U

Véleményem szubjektív...

(#18007) hakos1987 válasza hackeeeee (#18005) üzenetére


hakos1987
őstag

lehet megpróbálok egy x86-ost, csak a 4 giga ram + 1gb vram miatt felejtős lesz, de egy próbát megér.... nem tudom hányszor telepítsem még újra:F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#18008) hackeeeee válasza hakos1987 (#18007) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs egy monitorod vagy valami, esetleg kipróbálni?

Amúgymeg, ha megy a rendszer tökéletesen akko ne foglalkozz vele. Amúgy van egy megoldás rá, csak nem biztos, hogy megoldja...

Max próbáld ki. Csak neked a en-US helyére hu-HU kell asszem. Feltéve ha magyar a rendszer.

Véleményem szubjektív...

(#18009) hakos1987 válasza hackeeeee (#18008) üzenetére


hakos1987
őstag

jah, eredetileg angol, úgy lett frissítve magyarra... ezt még meglesem, köszi, amúgy rendben van, csak kicsit idegesítő....

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#18010) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#18006) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

hmm?

Nekem ha energia gazd.-ra van állítva, akkor kb 1000-1400-ig veszi le. Alapból 2.8-on megy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18011) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#18010) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak kérdezem mer ugye alapból a bios állít ezt azt. Notiban nekem teljesítmény módban is ugyanúgy leveszi az órajelet mivel műxik az EIST/C1E. Asztaliban is megy, ugye de ott is kb ~1000mhz-t vesz le az EIST, ezért kérdezem, hogy ha állítom az energiagazdálkodásban a cpu részét akkor jobban visszaveszi? Mert ugye ha bios-ban nincs engedélyzetve az EIST akkor nem veszi vissza egyáltalán.

Véleményem szubjektív...

(#18012) canniball válasza hackeeeee (#17991) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor megint Murphy...

A "borítékkal" nem az a baj, de ha nem haragszol nem írom le harmadszor. :N
Inkább kérdezem máshogy: ha az ikon indítására be van állítva a "kis méretben" opció az működik nálad/nálatok?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18013) hackeeeee válasza canniball (#18012) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem működik.Alapból az óra melett indul. MinimizeToTray Plus-al. [link]

Viszont linux alatt nem megy, hiába mondom neki, hogy kis méretben induljon, akkor is bedobja fullscreenben a Tb-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18014) RpPRO válasza Sub-ZeRo (#18004) üzenetére


RpPRO
őstag

Hol allitsam be? Nekem a power optionsben pl a Power Saverben Change plan settingsben nincs ilyen lehetoseg. Az advanced power settingsben van a processor power management, abban pedig csak a system cooling policy van (passive/active). :F

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#18015) Paarthurnax válasza Gorneck (#17947) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Én is csak a cleaner részt használom, de most kíváncsiságból lefuttattam a registry részt. Ilyeneket talált:
- invalid default icon
- activex/com issue
- open with application issue
- missing typelib reference
- installer reference issue (ebből a sokat)
- obsolete software key
- missing shared dll (ebből a sokat)
- unused file extension (ebből a sokat)

Foglalkozzam e ezekkel? Régen XP alatt havonta raktam rendbe, de hetes alatt még sosem.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#18016) Sub-ZeRo válasza RpPRO (#18014) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a processor power management-ben van min és max processor state is.
Ott kell álítani.
Néz száét a bios-ban, hátha ott van valami elállítva, vagy nem beállítva.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18017) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#18011) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen a bios állít ezt azt. De ahhoz kell a szoftver is, hogy mennyire. (de lehet hogy most hülyeséget mondtam.) Bár, nagyon kicsire, nem tudja levenni, van egy gyári értéke, amíg engedi levinni.
Nálam nem működik, C1E, nincs Phenom procim.
Azt nem tudom, hogy jobban vissza veszi-e. :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18018) RpPRO válasza Sub-ZeRo (#18016) üzenetére


RpPRO
őstag

Igazad volt. :R

XP alatt eleg volt az auto beallitas BIOS alatt, win7-nel nem eleg, ott csak az enabled mukodik. Azota nekem is van minimum/maximum processor state.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#18019) Sub-ZeRo válasza RpPRO (#18018) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Örülök, hogy működik. :K :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18020) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#18017) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

C1E-t intelék tudnak. AMD az CnQ-t tud. Nekem be van lőve az EIST/C1E, így 3825-ről leveszi 2700Mhz-re. Ez elég sovány.

Ő, hát pl a notik alapból visszaveszik, nincs külön szoft,vagyis pl. nekem nincs telepítve semmi. Netbook-oknál ez annyiban más, hogy ott úgymond van profil a programban, és a profilhoz mérten állítja. Vagyis ez van az EEEpc-knél.

Szal most ez a minimális processzorteljesítmény minek a %-át nézi?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18021) hakos1987 válasza hackeeeee (#18008) üzenetére


hakos1987
őstag

megcsináltam, de ugyanúgy marad a vista-s boot képernyő:F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#18022) Morden24 válasza hackeeeee (#18020) üzenetére


Morden24
nagyúr

C1E-t nem csak az Intel tud - szerintem az EIST-re gondolsz.

Sectumsempra - For Enemies

(#18023) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#18020) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A min szerintem az, ahol már elkezdi emelni a megahertzeket. Én 25%-ra lövöm be mindig. Szerintem így van, de cáfoljatok meg ha nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18024) hackeeeee válasza Morden24 (#18022) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát én C1E-t csak Inteléknél láttam, mer lényegében együtt használják ugye az EIST-tel. AMD-s lapban én csak CnQ-t láttam mindig.

@Sub-ZeRo: Nekem ez 5%-on van, és 2700Mhz-re veszi vissza az órajelet idle-ben.

@hakos1987: Akkor nem tudom, ha jó a rendszer akkor ne foglalkozz vele, jobb ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18025) Morden24 válasza hackeeeee (#18024) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az én procimban is van C1E támogatás, be is van kapcsolva ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#18026) Sub-ZeRo válasza Morden24 (#18025) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

X4 955-nél én is bekapcsolnám. :B
Ja nekem is van, csak a 7850 BE nem szereti, meg nem támogatja. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18027) hackeeeee válasza Morden24 (#18025) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm...

"Kevésbé ismert technológia és sokan az intel CPU-k sajátosságaként emlegetik, ám ez egy nagy tévedés, ugyanis a modernebb AMD-s alaplapok és CPU-k (Phenom, Phenom II, Athlon64 X2) is támogatják ezt a technológiát, s alkalmazásával a terheletlen teljesítményfelvétel tovább redukálható. A C1E lényege, hogy az operációs rendszer a CPU számára HLT parancsot küld, amennyiben a CPU éppen tétlen (a Windows mindig küldi, ha nincs teljes terhelés alatt a rendszer), és ezáltal éri el a várt hatást. Érdekes módon a tesztek túlnyomó többségében ezt elfelejtik AMD-s rendszereknél bekapcsolni, s mindössze néhány fórumon lehet fellelni, hogy mégis mennyit számít ez a gyakorlatban." - ezt írta a kolléga még 2009 elején. :D [link]

Na mostmár okosabb lettem.. :P:)

Viszont akkor én az 5%-ot hiába írom át, különbség nem lesz, nemde?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18028) CoolMan válasza hackeeeee (#18024) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nálam is van C1E és be is van kapcsolva :K

(#18029) baluka1974


baluka1974
csendes tag

Segítsetek! Feltettem a win 7-et, de sehogy sem tudok 3 napja hangot varázsolni rá. Próbáltam az alaplapi hangkártyával /realtek/ és próbáltam egy Sb Audigy-vel, de sehogy nem megy.

(#18030) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Pár napja olyat csinál a masina, hogy ha üres DVD-t teszek bele, akkor megfagy. Nem mindig, de eddig 5-ből 3x esett meg... Van hogy ha várok pár perc múlva magához tér, de volt hogy reset lett a vége. Szerintetek mi miatt van ez?

Üdv: RR

baluka1974 Miylen az alaplapi hangkártyád, jó illesztőt tettél fel hozzá? Videokártyád milyen, nincs véletlen rajta HD Audio kimenet és a WIn7 azt állította elsődlegesnek?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#18031) Sub-ZeRo válasza baluka1974 (#18029) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Buherált win 7?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18032) baluka1974 válasza Sub-ZeRo (#18031) üzenetére


baluka1974
csendes tag

Az alaplapi Realtek HD, de az SB sem megy. Buherált, de másnál nincs ez a probléma!

(#18033) Morden24 válasza RootRulez (#18030) üzenetére


Morden24
nagyúr

Meg kéne nézned, hogy blank disc berakása esetén mi a default action (autoplay settings -> blank cd/dvd/br).

(#18034) baluka1974: Lehet azért, mert nem neked szól. Részedre a tanácsom az, hogy ne buherált Win-t használj, és akkor menni fog, aminek mennie is kéne.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#18034) baluka1974 válasza Morden24 (#18033) üzenetére


baluka1974
csendes tag

Bocs! :) Ezt most nem értettem!

(#18035) LLKobe válasza baluka1974 (#18034) üzenetére


LLKobe
veterán

Mert nem neked szólt.

Egyébként pont ez a baj a mókolt windowsokkal, van akinél előjönnek egyes hibák, van akinél nem. Ezért kerülendő, csak magad alatt vágod a fát ha ilyet teszel fel. El se kell cseszni hogy ne működjön, el van az buherálva már alapból.

Szerezz egy rendeset.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#18036) RootRulez válasza Morden24 (#18033) üzenetére


RootRulez
félisten

default rákérdez, semmi sincs beállítva... :N

═════════════════════════════════════════

(#18037) hackeeeee válasza RootRulez (#18036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Forgatja a lemezt közben? Esetleg amikor beáll a gép akkor ha kinyomod a lemezt nem tér észhez ?

Véleményem szubjektív...

(#18038) Morden24 válasza RootRulez (#18036) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na akkor az lenne a kérdésem, hogy

1. van-e lemezolvasási hang, kattogás, villogás ill. egyéb működésre utaló jel a not responding időn belül?
2. csak egy író/olvasó eszköz van a gépben?; mert ha több, akkor próbáld ki másikban is, ha lehet

Sectumsempra - For Enemies

(#18039) RootRulez válasza Morden24 (#18038) üzenetére


RootRulez
félisten

& hackeeeee

Nem pörgette fel a lemezeket :N
Mikor kinyomtam a lemezt is fagyva maradt... Egy meghajtóm van.

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#18040) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok! A következő problémám van: felraktam a Win 7 x64-et. Minden tökéletesen működik 1 dolgot kivéve. Alvó állapotból visszatérve nem működik a billentyűzet. Egy Genius Twintouch 720e-t használok, az eszközkezelőben ki van pipálva, hogy az eszköz felélesztheti a gépet....stb. Letöltöttem hozzá a friss win 7-es drivert, de nem müxik. Usb-s vezeték nélküli, ha megnyomok egy gombott villog is az usb-s érzékelője, de nem ír semmit. Ötlet?

(#18041) Morden24 válasza RootRulez (#18039) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha semmi változás nem volt az íróprogramban/beállításokban/író firmware-jében/alaplap biosában vagy beállításaiban, akkor az lenne a tippem (ofkorsz szokásos kábelellenőrzős dolgok után, de ha írott lemezt jól olvas, akkor ez nyilván nem lehetséges), hogy döglődik az ODD, de meg kéne nézni másik gépben esetleg.

Sectumsempra - For Enemies

(#18042) hackeeeee válasza RootRulez (#18039) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, ez érdekes. Én is az alattam írt dolgokat javaslom, esetlegesen firmware frissítés. :K

Véleményem szubjektív...

(#18043) AirBooms


AirBooms
addikt

Mellesleg érdekelne, hogy az miért van, hogy a Total Commanderben megtudom nézni a rejtett mappákat, fálokat (itt be tudtam állítani), de az Intézőben, hiába állítom ezt be a Mappa beállításainál, mégsem látom továbbra sem a rejtett fájlokat mappákat? Mit csinálok rosszul? :F
W7 Pro64 Hun (legális)

(#18044) Morden24 válasza AirBooms (#18043) üzenetére


Morden24
nagyúr

A rejtett mappa mellett a rendszerfile-ok mutatása is be van kapcsolva (a mappás pötty alatti 3. lehetőség, default-ban pipa van előtte, ami azt jelenti, hogy úgy rejti a rendszerfile-okat)?

Sectumsempra - For Enemies

(#18045) AirBooms válasza Morden24 (#18044) üzenetére


AirBooms
addikt

Igazad volt, ez volt a gond!

:R

(#18046) pzstm


pzstm
titán

Ha igazán össze szeretnéd gányolni a rendszert....
WinBubble 2.0 For Windows7 with over 200 Tweaks ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#18047) Gorneck válasza pzstm (#18046) üzenetére


Gorneck
titán

Nyehhh... :Y :W

Gorneck#1239

(#18048) Sub-ZeRo válasza pzstm (#18046) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Na ez az a progi, amit sose fogok felrakni. ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18049) Gorneck


Gorneck
titán

14megás IE8 friss? Most gyütt...

Gorneck#1239

(#18050) Laccoss válasza Gorneck (#18049) üzenetére


Laccoss
addikt

7,3Mb az nem?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.