Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#48001) gera021 válasza Sub-ZeRo (#48000) üzenetére


gera021
aktív tag

csak azért kérdezem mert 64gb ssd-m van és érdemes lenne átteni, nyernék vele-e kis helyet..., na meg gyorsabban be töltené a windows-t h nincs annyi dolog benne?

(#48002) hackeeeee válasza fatal` (#47998) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is csak hébe-hóba használok.. Néha ránézek, hogy jól működik-e már a saját iGoogle oldalam pl, bár sajnálattal konstatálom, hogy a Doc's és a naptár modul még mindig nem jó valamiért, csak nem értem miért...Valamit megnéztem, és közölte, hogy telepítsek flash-t, és nem értettem miért, miközben tudtam, hogy van..

Véleményem szubjektív...

(#48003) Sub-ZeRo válasza gera021 (#48001) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azon elfér maga a windows, meg a programjaid. A játékokat persze nem oda kellene rakni. Az hogy sok dolgot telepítesz rá, szerintem az ssd-t nem érinti, de még a hdd-t sem.
Nekem most majd 60 giga van a c meghajtón, csak játék és ugyan olyan gyorsan tölt be.
Inkább az számít, mik indulnak el automatikusan. Nekem mondjuk az live mess., meg a steam is indul és arra kell várnom.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48004) fatal` válasza gera021 (#48001) üzenetére


fatal`
titán

Nem fog gyorsabban bootolni, maximum minimálisan (értsd 1-2 sec). A méretbeli eltérés is nagyon kicsi.

(#48005) Sweet Lou 6 válasza gera021 (#48001) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

telepítés után nyisd meg a Windows szolgáltatások be- és kikapcsolását, ott vedd ki a pipát a Táblaszámítógép, meg a MediaCenter elől, ez felszabadít pár száz megát. (természetesen ezután nem lesz Media Center-ed. esetleg ha nem használod a Windows Media Playert és a beépített DVD-írást, akkor azokat is kikapcsolhatod.) mást ne nagyon piszkálj ott, mert meglepetésekben lesz részed.

sweetlou6.wordpress.com

(#48006) gera021


gera021
aktív tag

köszönöm a segítségeteket...

(#48007) zsolthee válasza Fire/SOUL/CD (#47993) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ha már raid, akkor ne az 5400-es adat HDD-re menjen az install.
Jobb szeretem a telepített cuccokat távol tartani az adataimtól. Azért van az az egy TB, hogy filmek meg képek menjenek rá.
Jó, tudom, fragmentáció stb. De nem érzem lassúnak az op.rendszert. Mondjuk nincs is semmi a Win7-en kívül fent, csak egy office, HDD Sentinel és egy író progi és a játékok.
Mivel így alakult a C mérete, nem hagyok parlagon 100-120GB-ot :N

[ Szerkesztve ]

(#48008) combonari


combonari
tag

Mindenki figyelmébe ajánlom!

Ez egy könnyített vezérlőpult elérés windows7-re, egy mappából, kategóriákra bontva lehet módosításokat végezni a gépen. Érdemes megcsinálni :) Ennyit kell hozzá tenned:

-Nyiss egy új mappát
-Nevez el "GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}"-nak (idézőjel nélkül)
-Élvezd a godmódot!!!! :C

(#48009) hackeeeee válasza combonari (#48008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez régi dolog már, nem kicsit. :D

Véleményem szubjektív...

(#48010) Воланд válasza combonari (#48008) üzenetére


Воланд
titán

Másfél éves "hír". ;)

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48011) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Bakker, besz@rás... :D

Véleményem szubjektív...

(#48012) polonic válasza hackeeeee (#48011) üzenetére


polonic
félisten

Ó de rusnya. :)

(#48013) hackeeeee válasza polonic (#48012) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:)

Angry Birds-ös hangok viszont viccesek.. :)

Véleményem szubjektív...

(#48014) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Egy nagyon hülye, de számomra fontos kérdésem lenne!

Raid módban (BIOS-ban a SATA vezérlő RAID módra kapcsolva AHCI helyett) telepítettem a W7x64-et. Most szeretném visszakapcsolni a SATA vezérlőt AHCI módra, viszont ha átkapcsolom, a telepített W7 nem indul el.
Tud valaki segíteni, hogy mit kellene a Regeistry-ben átírnom, hogy AHCI módban elinduljon a W7?

(#48015) petipsy


petipsy
csendes tag

Eléggé ideges vok ugyanis meg akartam nyitni egy játékot a gépemen.(Fekete özvegy) És nem tudta megnyitni a rendszer. Feljött a szokásos "válaszd ki mivel akarod megnyitni panel" én meg rákattintotta a Windows Media Centerre véletlen és azóta, ha bármelyik létező progimat megakarom nyitni (a Google Crome-től kezdve az MS Office programokon keresztül a Messenger-ig) a Media Center jön fel. Sőt az ikonjuk is olyan lett. Már próbálkoztam minden létező társatási menüponttal alapértelmezett programmal a vezérlőpultban st. de seh se tom h lehet átállítani h nem a Media Centerrel nyisson meg mindent a gép. PLS segítsetek

(#48016) combonari válasza petipsy (#48015) üzenetére


combonari
tag

Próbáld meg, hogy letörlöd a media centert. Akkor talán feldobja megint lehetőségként, hogy melyik programmal akarod futtatni. Egyébként ilyen problémáról az életbe nem hallottam :DDD

(#48017) Sub-ZeRo válasza Clemi (#48014) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48018) Lastemperor válasza petipsy (#48015) üzenetére


Lastemperor
tag

Próbáld ezt:

Egy notepadba másold be a következőt:

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithList]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithProgids]
"exefile"=hex(0):

- Lemented egy .reg file-ba, pl: exe.reg
- Unicode-ot válaszd a kódolásnál, mielőtt lemented
- Célgépen duplakatt a reg file-ra, vagy parancssorból "REG IMPORT Exe.reg"

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#48019) lovelybird


lovelybird
csendes tag

Sziasztok! Az internettel lenne problémám. Laptopon, routeren (tp-link) keresztül fogom a netet. 15-20 percig simán elmegy minden gond nélkül, utána pedig hirtelen x-re vált a jelzője. A hibaelhárítással helyrejön, de utána percenként ezt csinálja. Folyton azt írja ki, hogy probléma merült fel a vezeték nélküli hálózati adapterrel vagy hozzáférési ponttal. Amíg xp volt rajta, addig semmi baj nem volt vele, csak amióta win 7. Megpróbáltam más routerre is felcsatlakozni, de onnan is ledobál. Viszont ha direktbe dogom a gépbe a netkábelt, akkor semmi baja. Driverek frissítve vannak, sőt a router is új. Sajnálom, hogy ilyen analfabétán írtam le a problémám, de nem vagyok valami nagy informatikus. Remélem van valakinek valami ötlete. :)

(#48020) combonari válasza lovelybird (#48019) üzenetére


combonari
tag

Valószínűleg a routerrel lesz a probléma. Konkrétan hogy néz ki az, amikor megpróbálsz rá felmenni, de "ledobál"?

szerk. Egyébként érdemes lenne ezt itt feldobnod :))

[ Szerkesztve ]

(#48021) lovelybird


lovelybird
csendes tag

Úgy néz ki, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor gond nélkül csatlakozik a routerre. Elmegy így x ideig (változó), aztán hirtelen átvált a jel x-re...aztán jön a hibaelhárítás, akkor minden helyreáll, utána pedig szinte percenként ezt csinálja. De olyan üzenet is szokott jönni, hogy a hálózati adapter le van tiltva vagy hogy az alapértelmezett átjáró nem érhető el.
Köszi a tippet! :)

(#48022) combonari válasza lovelybird (#48021) üzenetére


combonari
tag

Routert beállítottad? Hány portos routerről beszélünk egyáltalán? :)

(#48023) hackeeeee válasza combonari (#48022) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha egy ideig van nete, és a helyreállítás megoldja, akkor ez miért számít, hogy hány portos a router? :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48024) lovelybird


lovelybird
csendes tag

Egy ilyen routerről van szó: TP-LINK WR340GD (ennél bővebben sajnos nem tudok nyilatkozni róla :D ) Be van állítva. De ha ez nem is lenne, akkor az összes többi sincs, amikre eddig próbáltam csatlakozni? Mert mindenhonnan dobál... :(
Esetleg nem lehet valami olyasmi baja, hogy az op. rendszer telepítésnél a drivert nem úgy telepítették fel ahogy kellett volna? (na nem mintha értenék hozzá :) ) Mert amióta a win 7 van rajta, csak azóta csinálja.

(#48025) Clemi válasza Sub-ZeRo (#48017) üzenetére


Clemi
veterán

Sajnos a Registry azon átírásán amit linkeltél, már túl vagyok, mindenütt jelen van az msahci.sys fájl ahonnan bekellene olvasni, de nem segített.
Ha kikapcsolom a RAID módot ugyanúgy egy villanásnyi kék képernyő, és ujraindulás au eredmény.

(#48026) hackeeeee válasza lovelybird (#48024) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Nekem akkor jött egyszer ilyen elő, amikor kézzel frissítettem a hálókártya driver-t. Amikor hagytam a windows álltalit, és azt, hogy winupdate-ről frissítsen, akkor nem jött elő a gond.

Véleményem szubjektív...

(#48027) Sub-ZeRo válasza Clemi (#48025) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ide-be elindítod a géped, bebootol, majd reg állítás, restart, bios, ahci és jó is. Én már csináltam 7 alatt működik. Ha nálad nem megy, akkor új rendszer ahci-vel.
Ja és nem raid mode kell neked, hanem ahci.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48028) Clemi válasza Sub-ZeRo (#48027) üzenetére


Clemi
veterán

Az a baj, hogy szerintem elbeszélünk egymás mellett:

Azt már csináltam én is, hogy az AHCI módban telepített W7-nél reg módosítás után RAID módra állítottam a SATA vezérlőt, majd feltoltam az Intel vezérlőjét, és hibátlanul működött a rendszer. Ez ahhoz kellett, hogy használatba tudjam venni az Intel Smart Response Recnology-t vagyis betoltam egy SSD-t gyorsítónak a rendszer winyó mellé.

Sajnos vagy az SSD nem alkalmas erre a technologiára amit vettem vagy a rendszer kiforratlan még, mindenesetre miután többször előfordult, hogy egy sima ujraindítás után a windows nekiállt az indexeket javítani vagy 10 percen keresztül, ráadásul eltünt néhány fájlom is a telepített rendszerről (jellemzően megjahtó dll-ek) úgy döntöttem felhagyok a rendszer ilyetén gyorsításával.

Meg kell jegyeznem egyébként, hogy tényleg gyors volt a rendszer mint állat, de sajnos....

Ezt a döntésemet megelőzően persze feltettem a rendszert RAID módban, is és úgy használtam egy pár hétig, csak miután jöttek a fájl vesztések szétbontottam a gyorsító tömböt, és kivettem az SSD-t (most vizsgálat alatt vana szervízben, hogy hibás-e), majd így kezdtem el használni a rendszert. Működik is, bár a fájlvesztések miatt csinálnom kellett egy rendszer visszaállítást ami persze már hibátlan állapotba hozta a rendszert, legfeljebb azt veszem észre, hogy mintha lassabban indulna mint kellene.

Most azért akartam, illetve akarok ujratelepítés nélkül átállni AHCI módba, mert egy külön winyóra OS X Leopard-ot akarok tenni, és az OS X nem látja a SATA rendszerben lévő HDD-ket csak akkor, ha AHCI módban megy a rendszer.

Szóval a lényeg, ha a RAID módba telepített rendszert AHCI módban akarom elindítani, ugyanolyan kék képernyős ujraindulás a válasz, mint amikor IDE módból AHCI módra váltunk át. A registry-ben hibába írtam át az értékeket, nem hozott semmi változást.
Tehát az IDE-AHCI-RAID átállítás megy, de visszafelé sajna nem tudom mit kellene átírni, hogy jó legyen.

(#48029) Fire/SOUL/CD válasza Clemi (#48028) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen üzemmódban ment a RAID?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48030) Clemi válasza Fire/SOUL/CD (#48029) üzenetére


Clemi
veterán

Nem volt semmilyen üzemmód bekapcsolva, csak a vezérlőt aktiváltam a Smart Response miatt, és a Windows alól az Intel programja csinált egy RAID0-s tömböt az SSD-ből és a Rendszer winyó egy darabjából, amit a programban bármior ki-be lehetett kapcsolni.

(#48031) Fire/SOUL/CD válasza Clemi (#48030) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oksa, erre voltam kíváncsi. Mivel Te magad sosem hoztál létre RAID tömböt(W7 telepítése előtt több vinyó a gépbe és a RAID bios-al nem operáltál) így van egy halvány esély, nevezetesen távolítsd el a RAID driver-t teljesen. Gép restart és BIOS-t IDE-re(nem AHCI-re) állítani elsőre, ha így nem megy (mert visszaolvasva módosítottál olyat is amit nem kellett volna), akkor még végső próbaként AHCI-re állítani és próba...

Ebben a módszerben benne van a sikertelenség, és ami fontosabb, teljes adatvesztés lehetősége a vinyón! Csak saját felelősségre!

UI: Ha lehetőséged van rá, akkor ments le minden értékes/pótolhatatlan adatod a hdd-ről és W7 reinstall... Én ezt tenném, és ezt is javaslom Neked...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48032) kecsusz


kecsusz
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem.Tudom,hogy mások is kérdezhették már,de azért feltenném én is ezt a kérdést.
Win7 telepítése elindul,bebootol a cd,telepítés rendesen megy.Az újraindításnál viszont azt írja ki,hogy nem találja a winload exe fájlt és ezért nem megy tovább a telepítés. :(
Tudnátok segíteni a helyreállításhoz?
Mit kéne tennem,hogy továbbfusson a telepítő?

Köszönettel.

(#48033) Neil Watts válasza kecsusz (#48032) üzenetére


Neil Watts
veterán

Eredeti a Windowsod? Nem karcos a lemez? Az elso mondatomra a valasz remelem igen lesz :U

(#48034) cigam válasza Neil Watts (#48033) üzenetére


cigam
félisten

Hát ha tényleg CD-ről van szó...

Amúgy milyen lemezek vannak a gépben? Hogy néz ki a partíciókiosztás? Nem kavartad be a telepítőben a partícióstáblát? Mert akkor könnyen elkeverednek a betüjelek újraindítás után.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48035) cigam


cigam
félisten

A kereső nem dobott ki mediaplayer topikot, de ha van nyugodtan linkeljétek.

A Zene könyvtár tulajdonságainál a könyvtárhelyekhez felvettem (mappa belefoglalása) a D:\Muzsika könyvtárat. Mikor elindítom a WMP12-t, egyből rácuppan a témára, és 100%-ra kihajtja a procit, mondván frissíti a műsortárat. Sajna ennél többet nem közöl.
Elképzelhető, hogy utánna tudok nézni mit művel? Mert értem én, hogy 37GB-nyi muzsikát időbe telik átnyálazni, de ennyibe? Az nem lehet hogy beragadt vhol a közepén? Hol tárolja a műsortár adatbázist?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48036) gallus


gallus
aktív tag

Sziasztok!

Itt a PH-n, de nem tudom pontosan hol olvastam
- sajnos azt sem tudom pontosan mit :) -
A win7 telepítéskor olyan dolgokat is felmásol a merevlemezre amire azután már nincs is szüksége.
Tényleg van ilyen?
Meg lehet ezektől valahogy szabadulni?

Valami olyasmi rémlik, hogy usb-ről telepített a srác, talán iso is van benne,
- de ez nem biztos,
és hogy akkor nem megy fel ez a sok felesleges dolog.

Köszi.

(#48037) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hogy hívják ezt a látványos megjelenítést, amit a dx9 még nem tudott és úgy istenítjük? És ha már itt vagyok, elárulnátok, hogyan tudom kikapcsolni? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48038) Воланд válasza cigam (#48035) üzenetére


Воланд
titán

Windows Media Player

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48039) jeni válasza gallus (#48036) üzenetére


jeni
félisten

Szia
USB -n is van eredeti Win 7? Bár még nem láttam forgalmazni olyat.
Az attól függ melyik verzió van meg,abból is több csomagban kapható.
Csak úgy szelektálni nem lehet amúgy sem szabad nyilvánosan erről beszélni.

(#48040) cigam válasza gallus (#48036) üzenetére


cigam
félisten

Ez butasság, a telepítő média nem befolyásolja, hogy mit tesz fel, és mit nem.

Ha nins rá szükség miért másolja fel? De meggyőzhető vagyok, mondj konkrét példát. Mit másol fel feleslegesen.

Na jó egy kettőt én is tudok. pl. külöböző témák, háttérképek, stb... számomra felesleges, de nemzavar, ha ott van, és nem is foglal akkora helyet, hogy érdemes legyen vele foglalkozni.

macilaci78
Aero?

jeni: ha nem is usb-n árulva, de maga az MS kiadott egy tool-t, ami az eredeti médiáról készít egy USB-ről indítható telepítőt. (Ugye mamár elég sok hordozható gépben nincs optikai olvasó). Mellesleg botrány is volt belőle.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48041) gallus válasza cigam (#48040) üzenetére


gallus
aktív tag

Pont ez az, hogy én sem tudom. :F
Ha megtalálom a cikket belinkelem.
:))

(#48042) cigam válasza Воланд (#48038) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48043) Clemi válasza Fire/SOUL/CD (#48031) üzenetére


Clemi
veterán

telepítése előtt több vinyó a gépbe és a RAID bios-al nem operáltál) így van egy halvány esély, nevezetesen távolítsd el a RAID driver-t teljesen. Gép restart és BIOS-t IDE-re(nem AHCI-re) állítani elsőre, ha így nem megy (mert visszaolvasva módosítottál olyat is amit nem kellett volna), akkor még végső próbaként AHCI-re állítani és próba...

Nagyon köszi a segyteséget, és hogy szántál rám időt, de közben ujrahúztam ez egészet. Ez a tuti.

(#48044) Воланд válasza cigam (#48042) üzenetére


Воланд
titán

Nincs mit!

400 Million Windows 7 Licenses Sold

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48045) polonic válasza cigam (#48035) üzenetére


polonic
félisten

Nekem se jóval kevesebb az mp3 könyvtáram és nálam nem terhelte le a processzort a műsortár frissítése alatt.

(#48046) Psychonaut válasza macilaci78 (#48037) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mire gondolsz? A Windows 7-ben Aero van alapvetoen, mint "latvanyos megjelenites" - mar ami a felhasznalok szemebe tunik. Ha arra gondoltal, kikapcsolni igy tudod:

Jobb klikk az asztalon-->Personalize-->Basic and High Contrast Themes-->Windows 7 Basic
VAGY
Jobb klikk az asztalon-->Personalize-->Window Color-->Enable transparency elol kiveszed a pipat

(#48047) fatal` válasza macilaci78 (#48037) üzenetére


fatal`
titán

"Hogy hívják ezt a látványos megjelenítést, amit a dx9 még nem tudott és úgy istenítjük?"

Ha az aerora gondolsz, akkor az DX9et használ (átlátszó ablakfejlécek, ilyesmi).

Vagy a DX11ben lévő tesszelációra gondolsz? Az csak DX11et használó játékokban van és külön kikapcsolni nem tudod (minek?).

(#48048) Psychonaut válasza fatal` (#48047) üzenetére


Psychonaut
addikt

En is erre a kettore gondoltam, de hol talalkozik valaki tesszellacioval a Windows 7-ben? :D

(#48049) fatal` válasza Psychonaut (#48048) üzenetére


fatal`
titán

Fogalmam sincs. :D

De játék alatt minek kikapcsolni?

(#48050) Psychonaut válasza fatal` (#48049) üzenetére


Psychonaut
addikt

Majd visszajon es megmondja. De erzem en hogy ez DiRT 2/3 topikba valo lesz. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.