Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26601) fatal` válasza cigam (#26600) üzenetére


fatal`
titán

Miért tenné? Nem a saját gépe. Nem mondtam, hogy crackelje, 30 napig működik anélkül, a tulaj majd eldönti megveszi e.

(#26602) cigam válasza fatal` (#26601) üzenetére


cigam
félisten

?
Így kezdte: "Hozzám került egy windows 7" Semmi nem utal arra, hogy más gépére telpíti.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26603) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok!

Tegnap előtt raktam új win7 -et a gépre, de azóta ha googleba képeket keresek 80-90% ra leterheli a processzort, mitől van ez? :F

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#26604) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, lehet régebben kérdeztem már, de 64 bites XP mellé felrakva a 64-bites Home Premiuomot, ugye a 64-bites XP-n ki kell kapcsolni a rendszervisszaállítást ahhoz, hogy ne akadjon a két rendszer ?

(#26605) Laccoss válasza #41133696 (#26604) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem nincs összefüggés. Egyedül a boot fájlok (bootmenü) különböznek, mivel a két windows két külön partíció van, emiatt a visszaállítás is csak a saját windowsukra van hatással. Szerintem.

(#26606) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv,
A Windows Media Centert le lehet valahogy tiltani?
Semmi szükségem rá. Néha elkezdi frissíteni magát, vagy nem tudom mit csinál, akkor 5-10 percre megöli a vinyót...

rip and tear, until it is done

(#26607) negyedes válasza zoo8800 (#26606) üzenetére


negyedes
addikt

Windows komponensek ki/be kapcsolasanal.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26608) zoo8800 válasza negyedes (#26607) üzenetére


zoo8800
veterán

Erre gondolsz:
Komponensszolgáltatások/szolgáltatások (helyi)?

rip and tear, until it is done

(#26609) negyedes válasza zoo8800 (#26608) üzenetére


negyedes
addikt

Pasz. Nem tudom, hogy mondjak neki magyarul. De en erre az ablakra gondoltam:

Control Panel->Programs-> az Uninstall programs mellet jobb oldalt van.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26610) szki


szki
őstag

Sziasztok!
Van egy csoda wifis d-link dwl-120+ usb-s eszközöm. Win7x86 alatt sikerült megetetni vele a WinXP-s drivert, és működik 22Mbps-mal a kommunikáció a DI-614+ router felé. De Win7x64 alatt nem megy. Nem írtak rá 64 bites drivert sose...
Mit lehetne tenni?

[ Szerkesztve ]

(#26611) negyedes válasza szki (#26610) üzenetére


negyedes
addikt

Kompatibilitasi modban probad meg felntenni(azt hiszem a device managerben van, vagyis onnan kell felrakni). Ha nem megy akkor masik kartya kell aminek van x64 drivere.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26612) zoo8800 válasza negyedes (#26609) üzenetére


zoo8800
veterán

Megvan, köszi :)

rip and tear, until it is done

(#26613) #41133696 válasza Laccoss (#26605) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha utólag teszem fel a régebbi Windows-t, akkor a Windows 7 telepítő lemezéről a javítás opció bootolhatóvá teszi a Windows 7 -et csak magát ,vagy érzékeli a régi rendszert is ?

(#26614) #41133696 válasza #41133696 (#26613) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez itt elég korrekt leírásnak tűnik.

(#26615) Cicero válasza cigam (#26602) üzenetére


Cicero
őstag

hunfatal barátunk nagyon jól ráérzett nem az én gépemről van szó, - én más platformot használok - egyik ismerősömnek telepítettem a notijára az ost.

Kérdés az lenne így frissen install után h a windows miért csak 3.86 GB memóriát akar használni a 4 GB-ból annak ellenére hogy a 64 bites verziót telepítettem? :Y

hardware reserved 148 MB. Megnézem biost...

[ Szerkesztve ]

(#26616) Neil Watts válasza Cicero (#26615) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Talan mert a VGA annyit levesz? :F

Udv. core2

(#26617) Cicero válasza Neil Watts (#26616) üzenetére


Cicero
őstag

Külön 1GB-ja van, (ati hd 5470) szerintem kizárt. Biost megnéztem, eléggé szellős szinte semmit nem lehet állítani...

Intel i5 van benne, az lesz a hunyó szerintem. Azért a bios még mindig egy vicc...

[ Szerkesztve ]

(#26618) Neil Watts válasza Cicero (#26617) üzenetére


Neil Watts
veterán

i5, azaz! :)

(#26619) fasirTTT


fasirTTT
őstag

vannak win7-re olyan témák amik azért eléggé átalakítják a kinézetét ? :D
XP-hez volt annnó sok fasza ÉS találtam win7-hez is, de az istenért nem tudtam, hogy mit kell vele csinálni/másolni

esetleg valaki help ? :B

(#26620) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Lenovo N200 -as laptopom és amikor visszajön alvó állapotból akkor nem pörög fel a ventillátorja, és a proci felmegy 80 fokra is meg néha meg is áll az egész gép, kikapcsol.
Próbáltam bios-t frissíteni de nem oldotta meg a problémát.
Tudtok valami megoldást?

(#26621) negyedes válasza fasirTTT (#26619) üzenetére


negyedes
addikt

Asztaltakolostopik csak szolok: eleg konnyen ki lehet nyirni a rendszert ilyesfajta mokolasokkal. ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26622) Laccoss válasza negyedes (#26621) üzenetére


Laccoss
addikt

Ügyesen kell csinálni:)

(#26623) Cicero


Cicero
őstag

Valami gáz van az Otthoni Csoporttal: a felállás az lenne hogy van egy asztali gép ami madzagon keresztül megy a routerbe és ehhez kéne hozzáférni wifin keresztül a notebookal. Csináltam otthoni csoportot a notival aztán megadtam az asztalinak a kódot, baj nélkül lement a dolog, de nem látják egymást.
Az asztali a Hálózatok alatt még látja a notit, de jelszót kér amit nem tudom hol kéne megadni viszont a noti már nem látja az asztalit - megjegyzem a routerre csatlakozó többi gépet látja a noti.

Mind kettő win7, egyik magyar másik angol - nem igaz h ez a gond, akkor lefejelem a villámhárítót.

Ötlet? Valami tutorial h ezt hogy is kéne beüzemelni? Youtubeon olyan marha egyszerűen megy az embereknek és ez marhára idegesít.

(#26624) Sub-ZeRo válasza Cicero (#26623) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbálj router reset után próbálkozni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26625) fatal` válasza cigam (#26602) üzenetére


fatal`
titán

Bocs, elnéztem, azt hittem egy olyan gép került hozzá, amin win7 van. Így érvényes, amit írtál, sorry. :)

(#26626) fasirTTT válasza Laccoss (#26622) üzenetére


fasirTTT
őstag

naja :D
hát azért nem szeretném kinyírni a gépem :D

(#26627) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

windows 7-re frissítettem a hétvégén. Az eddig atomstabil gépem azóta folyamatosan fagyogat - nincs kék halál, egyszerűen leáll minden, jellemzően akkor, amikor a TV proggy megy illetve, amikor ablakot mozgatok.
Szerintem driver problémája van. A Matrox Parhelia 128-as karihoz sem találtam kifejezett drivert, csak vista-t, azt tettem fel.

A PCI-os silicon image karimhoz, amin a rendszer van, indításkor véletlenül az XP driverét adtam meg. Letöltöttem a win7-est, de nem tudom cserélni, minduntalan aszondja, h a driver napra kész. Pedig az eszközkezelő 1.0.62-es drivert mutat, a letölthető meg 1.3.71-es...

mi a teendő?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#26628) Laccoss válasza rlazol (#26627) üzenetére


Laccoss
addikt

Manuális frissítés?

(#26629) rlazol válasza Laccoss (#26628) üzenetére


rlazol
addikt

hogy gondolod? az eszközkeleőben, ha megmutatom neki a driver helyét, közli, h a driver naprakész és ennyi. nem nyúl hozzá.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#26630) nolika


nolika
aktív tag

Van 3GB ram és 1GB video memória.

Felraktam egy Win7 ultimate-et 64 bitest(!), és azt írta, hogy 3gb-ból csak 2gb használható.

Miért?

(#26631) zka67 válasza rlazol (#26629) üzenetére


zka67
őstag

Eltávolítás és meg fogja kérdezni, hogy a driver fájljait is eltávolítsa-e. Igen-t nyomsz neki és úgy már fel tudod tenni. A másik kártyádat is töröld le és hagyd hogy a windows keressen hozzá drivert.

(#26632) rlazol válasza zka67 (#26631) üzenetére


rlazol
addikt

ehh... a matroxhoz a windows nem talál drivert. illetve amit talál, azzal a képernyőmódjaim nagyrésze nem működik. Kell neki a matrox powerdesk, hogy menjen az 1600*1200#85 Hz. A SATA kártyát meg nem távolíthatom el, mert erről megy a rendszer.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#26633) fatal` válasza nolika (#26630) üzenetére


fatal`
titán

Milyen alaplapod van?

BIOS 3GB-t ír? AMI BIOSnál a Memory Remap Featuret kell átállítani (nem emlékszem mire), AWARDnál is van egy kapcsoló azt kell 64bitre tenni.

(#26634) nolika válasza fatal` (#26633) üzenetére


nolika
aktív tag

Bios 3gb-ot ír, AWARD van, a lap pedig GA-575SLI-S4

mod: és ha mondok egy olyat, hogy olyan kapcsoló nincs a biosban?

[ Szerkesztve ]

(#26635) nolika válasza fatal` (#26633) üzenetére


nolika
aktív tag

már itt írták a problémát!

Sőt, a gyártó oldalán nem is létezik ez a bios. Se dátummal, se kiadással nem egyezik a dolog. Mintha ezt a revíziót ki se adták volna...
Nekem is most az új memóval rakoncátlankodott, de most megy a dolog.
szóval biosfriss sztem

(#26636) fatal` válasza nolika (#26635) üzenetére


fatal`
titán

Jah, AMD. Nekem Inteles lapjaim vannak. Így passzolom. :S

(#26637) nolika válasza nolika (#26635) üzenetére


nolika
aktív tag

bios frissítés után megy....
érdekes, de most már nem írja ki, kihasználja elvileg. De ilyen kapcsoló nem volt.

(#26638) fatal` válasza nolika (#26637) üzenetére


fatal`
titán

Elképzelhető, hogy AMD chipseteknél nincs ilyen. :) Akkor BIOS hiba volt, legalább megoldódott, végülis ez a lényeg. :)

(#26639) katona.t


katona.t
tag

Helló

Feltettem valami téma módosító programot és amióta leszedtem, ilyenek az ikonjaim:
[link]
A program nevét már nem tudom. Hogyan tudnám visszaállítani eredetire?

[ Szerkesztve ]

(#26640) fatal` válasza katona.t (#26639) üzenetére


fatal`
titán

C:\users\felhasználónév\AppData\Local\iconcache.db fájlt töröld le, hátha újralétrehozva megjavul.

Esetleg ha ez nem segít akkor egyesével az ikonoknak újrabetallózhatod az exéjüket, vagy az ikonfájlt.

[ Szerkesztve ]

(#26641) Sub-ZeRo válasza katona.t (#26639) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Uh, ha úgy sem megy, ahogy írták, akkor férged van, ami nem rég került ki netre.
Itt infó!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26642) fatal` válasza Sub-ZeRo (#26641) üzenetére


fatal`
titán

Látod ez eszembe sem jutott, pedig olvastam a cikket. Nekem pl. nincs is autorun a pendriveon.

(#26643) Sub-ZeRo válasza fatal` (#26642) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem van, de azért frissítettem most a rendszert biztos ami biztos.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26644) fatal` válasza Sub-ZeRo (#26643) üzenetére


fatal`
titán

Jó is, hogy szólsz, elfelejtettem a kézi updatere nyomni, magától meg még nem jött föl az értesítés, biztos még nem ellenőrzött a gépem.

(#26645) Sub-ZeRo válasza fatal` (#26644) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Reggel gép bekapcsolás után egyből szólt, hogy van frissítés.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#26646) Morden24


Morden24
nagyúr

Korábban már felmerült, hogy lehet-e Hotmail Plus szolgáltatásra előfizetni itthonról, illetve honi bankkártya használatával

A válasz IGEN.

Nem kell semmi mást tenni, mint felmászni erre a honlapra és kiválasztani az országot. Innentől minden megy, mint a karikacsapás, részemről éppen most fizettem be :K

Sectumsempra - For Enemies

(#26647) bobsys válasza Morden24 (#26646) üzenetére


bobsys
addikt

akkor vegre megoldottak
mennyibe is kerul az egyeves elofizetes? forintban

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26648) Morden24 válasza bobsys (#26647) üzenetére


Morden24
nagyúr

19.99€
A számlatörténetemet még nem tudom megnézni, mert kicsit lassú a feldolgozás.

Sectumsempra - For Enemies

(#26649) bobsys válasza Morden24 (#26648) üzenetére


bobsys
addikt

ugy latom a szokasos, usaban 19.99$ itt meg ugyanaz euroban

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#26650) fatal` válasza Sub-ZeRo (#26645) üzenetére


fatal`
titán

Ma virrasztottam úgyhogy nem volt reggeli gépbekapcsolás, de a kézi keresés megtalálta, fel is raktam. A reboot egyelőre várat magára. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.