Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26501) fatal` válasza cigam (#26500) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Ott azt lehet beállítani, hogy az alvó állapottal együtt hibernáljon e (pl. áramszünet esetére) vagy ne.

(#26502) cigam válasza fatal` (#26501) üzenetére


cigam
félisten

Ezt furi, mert nem ki/be kapcsoló, hanem azt álítja be hány perc tétlenség után hibernálódjon.
Most direkt kipróbálta, és elfogadta a 21 percet úgy, hogy az alváshoz 15 perc volt beálítva.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26503) fatal` válasza cigam (#26502) üzenetére


fatal`
titán

Akkor nem tudom mit állít. :D Lehet hogy lemegy aludni és a beállított perc után meg hibernál és áramtalanít.

[ Szerkesztve ]

(#26504) Steelmanus válasza cigam (#26502) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ennel a beallitasnal a Hibrid alvas Engedelyezve volt?

(#26505) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#26502) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha semmi mást nem állítottál, csak a hibernálás idejét, akkor feltételezem, az egy hordozható gép, ha meg igen, akkor úgy is működött ahogy kell.

Az alvás és a hibernálás közt alapvetően az a különbség, hogy az előbbi a RAM-ba, míg utóbbi a HDD-re ment. Előbbi esetben kell folyamatosan az 5V a ramnak, míg utóbbinál "semmi".

A hibrid alvás, az az alvás és a hibernálás keveréke. Fontos, hogy alapban(egy asztali gépnél, BIOS megfelelően beállítva(S3), eredeti W7-et telepítve) az alvás funkció igazából hibrid alvásba teszi a gépet, ez esetben az időzítés az alváshoz megadott érték. A fentieket továbbra is szem előtt tartva, ha egy asztali gépet hibernálásba szeretné küldeni a user, ahhoz ki kell kapcsolni a hibrid alvást ill. megadni a hibernálás időzítőjét. Ez esetben nem érdekes, hogy az alvás időzítője mennyin áll, nem az lesz a mérvadó.
Hordozható gépeken, alapban már a BIOS-ban is S4 üzemmódot szoktak beállítani, ami a hibernálás, egy laptopra telepített W7 esetén ezét elég, ha csak a hibernálás idejét módosítják, hisz a hibrid alvás alapból hiányzik. Azért alkalmazzák hordozhatóknál a hibernálást elsődlegesen, mert lényegesen "mélyebb" alvás, jobban kímélhető a telep...

Fire.

UI: Bocsesz, ha mindezt tudtad, nem kiokításnak szántam...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26506) creed30 válasza fatal` (#26497) üzenetére


creed30
aktív tag

kikapcsoltam az UAC-ot + rendszergazdaként indítottam a windirstatot,de így sem engedi törölni a rendszer a kiválasztott fájlokat :O

van itt egy informatikus? ;] :Y

(#26507) Tosee válasza creed30 (#26506) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Próbáld meg egy live os (pl ubuntu linux) segítségével törölni a fájlokat!

Vagy adj magadnak ideiglenesen hozzáférést (jogosultságoknál vedd fel a rendszergazdák csoportot, és a te fiókodat is, majd állítsd be az engedélyeket) ahhoz a mappához, ahol ezek a fájlok találhatóak!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#26508) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy 1TB-os WD vinyót és telepitettem fel 64 bites Win7 Pro-t.
Azóta az avast ezt az üzenetet dobálja fel:

a win msdnaa-s, szóval nem tört, nem buherált. az összes frissítés feltelepítve hozzá..
nem tudom, van-e köze a win7-nek hozzá, mert 32 biten nem volt ilyen, és akkor is ez a vírusirtó volt fenn

Renault Megane IV Limited

(#26509) Fire/SOUL/CD válasza Jaded (#26508) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

2 lehetőség szolgálhat megoldással (gondolom a W7 tűzfalát használod)

1. A hálózatot állítsd át nyilvánosra (ilyenkor több portot letilt/tesz zártá vagy láthatatlanná)
2. Ha ez nem segít, akkor egyéb tűzfal alkalmazása

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26510) Jaded válasza Fire/SOUL/CD (#26509) üzenetére


Jaded
senior tag

Igen a win7 tűzfalát használom. átálítottam amit írtál, majd kiderül megoldja-e a problémát :)
köszönöm a segítséget! ;)

Renault Megane IV Limited

(#26511) creed30 válasza Tosee (#26507) üzenetére


creed30
aktív tag

Próbáld meg egy live os (pl ubuntu linux) segítségével törölni a fájlokat!

ez nekem kínai! :Y

Vagy adj magadnak ideiglenesen hozzáférést (jogosultságoknál vedd fel a rendszergazdák csoportot, és a te fiókodat is, majd állítsd be az engedélyeket) ahhoz a mappához, ahol ezek a fájlok találhatóak!

leírnád pontosan hogy kell ezt csinálni?
az UAC-ot is csak a google segítségével tudtam kikapcsolni :K

(#26512) fatal` válasza Jaded (#26508) üzenetére


fatal`
titán

Nem a 64bit és nem az Avast hibája, ugyanezt a kombót használom és teljesen jól működik.

(#26513) negyedes válasza Jaded (#26508) üzenetére


negyedes
addikt

Biztos nem fetrtozott a geped? Nem artana tobb kergetovel atnezetni. 64bites rendszerre nem arta 64bites virusirtot tenni.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26514) fatal` válasza creed30 (#26511) üzenetére


fatal`
titán

Jobb klikk a mappán / fájlon akármin, tulajdonságok és a biztonság fülnél állíthatod a jogosultságokat. :)

(#26515) Fire/SOUL/CD válasza negyedes (#26513) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Avast támogatja a W7 x64-et... Nem nyilvános hálózati profilnál több port van nyitva/látható, ezért ezeken érkezhet támadás, amit az Avast network shild-je blokkol (szerencsére). Ez egy ismert jelenség amúgy, bár fertözésre lehet gyanakodni, de frissen telepített, jogtiszta W7 esetén talán nem ez lesz a gond...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26516) fatal` válasza negyedes (#26513) üzenetére


fatal`
titán

Avast kompatibilis a 64bites win7tel, csak nincs külön telepítője, egyben van a 32 bitesével.

(#26517) Jaded válasza negyedes (#26513) üzenetére


Jaded
senior tag

mivel most lett újrapakolva az egész rendszer, elvileg nem szabadna fertőzöttnek lennie..
átálítottam nyilvánosra, ahogy Fire mondta, de nem sokkal utána jött a riasztás :(
pedig ugyanígy volt a 32 bites win7-en is, vagy 5-6 hónapon keresztül, és meg sem szólalt az avast soha

Renault Megane IV Limited

(#26518) creed30 válasza fatal` (#26514) üzenetére


creed30
aktív tag

rendben feladtam!
egyszerűen sehogyse engedi a rendszer törölni a kiválasztott fájlokat! :W

(#26519) cigam válasza Steelmanus (#26504) üzenetére


cigam
félisten

Igen BE-re van álítva a hibrid alvás. (Ezek szerint - ha jól értettem a súgót - amikor elalszik, akkor már ha kirántom a tápot alóla, akkor is úgy fog ébredni, mintha hibernálva lett volna, de ha csak felébresztem, akkor alvó állapotból jön vissza pár mp alatt.)

Viszont akkor csak a "dugót" huzza ki a hibernáláskor, és nem kell felébrednie a hibernáláshoz. Ügyes. Most már ezt is értem. Pláne hogy most olvasom Fire/Soul/CD hozzászólását. Nem volt kioktató, sokat tudok, de azt is tudom, hogy sok a fehér folt a tudásomban, és rengeteget tanultam eddig is töletek. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26520) fatal` válasza creed30 (#26518) üzenetére


fatal`
titán

Akkor én is csak az Ubuntu Live CD-t tudom javasolni.

(#26521) cigam válasza creed30 (#26518) üzenetére


cigam
félisten

Azért 1-2 dolog:

Kapcsold vissza az UAC-t. Tuti nem emiatt nem engedte törölni.
Nem írtad be a fájl elérési útját. Ha ennyire nincs hozzá jogod, akkor biztosan büntetlenül törölhető kézzel?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26522) Fire/SOUL/CD válasza Jaded (#26517) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor töltsd le ezt a progit és futtasd [link]. Az Am I vulnerable fülön futtasd a tesztet, ha az eredmény az, hogy nyitva van/látszik a 135-ös port, akkor a DCOMbobulate me fülön tiltsd le.(nagy valószínűséggel látszani fog a port)

Ha ez sem használ, akkor külső tűzfalat kell használni, vagy ha router mögött vagy, akkor azt bekonfigolni.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#26523) creed30 válasza cigam (#26521) üzenetére


creed30
aktív tag

azt nem tudom hogy miért nem törölhetném "büntetlenül" pl. a wmv és mp3 kiterjesztésű fájlokat a C:-ről?

meg biztos lehetne még ezen kiterjesztések közül törölni mást is,de hogy mit azt (sem) nem tudom :N

(#26524) cigam válasza creed30 (#26523) üzenetére


cigam
félisten

Mondjuk azért mert egy program része, a működéséhez szükség van rá?
A fotódból (még mindíg) nem derül ki hogy mi annak a fájlnak az elérési útja és neve amit törölni szeretnél.

Ha nemtudod mi micsoda, miért akarod törölni? Pláne, hogy a legnagyobb helyfoglaló a windows mappa. Ezzel a partizán tisztogatással csak azt éred el hogy elöbb utóbb törölsz vmi olyant amitől megborul a rendszer. Aztán persze nem te leszel a hunyó hanem a windows.

Bár hiányzik a méret oszlop, gyanítom egy nagyobb winyó oldja meg csak a helyszűkét.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26525) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Adott két HDD, mindkettőben van egy Filmek mappa. Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy ez a két filmek mappa egy másik gépről egy mappának látszódjon? Vagy legalábbis jelenjenek meg egy mappában a két mappa elemei (nyilván csak virtuálisan)
Köszi!

Steam: marcias88

(#26526) marcias válasza marcias (#26525) üzenetére


marcias
őstag

Ja, igen: ezen a gépen XP SP3 fut.

Steam: marcias88

(#26527) Jaded válasza Fire/SOUL/CD (#26522) üzenetére


Jaded
senior tag

Úgy néz ki, hogy most jó.. remélem így is marad :))
köszönöm a segítséget :R

Renault Megane IV Limited

(#26528) cigam válasza marcias (#26526) üzenetére


cigam
félisten

Ez a W7 fórum nem az XP, de ettől függetlenül sehogy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26529) fatal` válasza marcias (#26525) üzenetére


fatal`
titán

Sehogy.

(#26530) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!
Olyat hallottam, hogy Win7 64bites oprendszert 2 évnél régebbi gépre nem ajánlott feltenni, nem tudom mennyire igaz ez?
A jelenlegi rendszeremre jó a Win7 64 bit?
Most 32 bites megy, semmi baja.
Köszönöm!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#26531) fatal` válasza bluobluo (#26530) üzenetére


fatal`
titán

Baromság, ki mondta ezt a hülyeséget? Nyugodtan felteheted.

(#26532) marcias válasza cigam (#26528) üzenetére


marcias
őstag

Sorry, akkor lehet törölni a kérdést, azért írtam ide, mert Win7-es géppel akarom elérni, és későn kapcsoltam, hogy nem az számít. Ha meg nem lehet, akkor úgyis mindegy. :)

Valamelyik Win Server verzióval egyébként lehetséges lenne? :B

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#26533) Morden24 válasza bluobluo (#26530) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát, sok hülyeséget lehet hallani...

A géped tökéletesen alkalmas a Win7-re, egyébként elegendő a 32-es is, ha nem akarsz rambővíteni, de a 64-esből sem származik semmi hátrányod.

Sectumsempra - For Enemies

(#26534) bluobluo válasza fatal` (#26531) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Ok. Köszi!
Valahol olvastam, már nem tudom merre ha meglesz beteszem

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#26535) bluobluo válasza Morden24 (#26533) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Igen a ram miatt gondoltam, mivel "csak" 3,25-t lát a 4-ből, és ugye minnél több a ram, annál jobb.... :U :)

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#26536) Morden24 válasza bluobluo (#26535) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem "csak 3,25"-öt lát, hanem összesen lát 4-et (beleértve a vga ramját, a memóriát, cache-eket stb.)

Sectumsempra - For Enemies

(#26537) cigam válasza Morden24 (#26533) üzenetére


cigam
félisten

Azért elötte nem árt megkukkolni, hogy amire felteszed támogatja/ismer-e a 64bitet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26538) Morden24 válasza cigam (#26537) üzenetére


Morden24
nagyúr

2 éves hardvert mondott. Ott már nincsen gond.

De persze igazad van, fő az elővigyázatosság :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#26539) bluobluo válasza cigam (#26537) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Egy próbát éppen megér szerintem, csak volt akinél nem volt jó a 64, így visszaállt a 32-re mivel a 64-nél voltak fagyási meg más fura dolgok :U

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#26540) cigam válasza Morden24 (#26538) üzenetére


cigam
félisten

??
Neki azt mondták, hogy 2 évnél régebbi gépre nem lehet, nem azt mondta, hogy 2éves gépe van. Egyébként meg nem a kora számít. A mai napig lehet venni olyan gépet, amiben nem 64bites a proci.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26541) Morden24 válasza bluobluo (#26539) üzenetére


Morden24
nagyúr

Általában vagy működik, vagy nem kategória a 64bit, nem kell attól tartani, hogy csak úgy magától "fagyogatni" fog, főleg nem konkrétan a Windows.
Persze ha valami netről lopott, össze-vissza hegesztett vackot teszel fel, akkor mindegy, hogy melyik verziót telepíted, nagy eséllyel szar lesz.

(#26540) cigam: Akkor félreolvastam. De kötözködj még egy picit. Ha valamit elfelejtettem közölni a kérdezővel, neki adj tanácsot, ne engem oktatgass.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#26542) cigam válasza bluobluo (#26539) üzenetére


cigam
félisten

Az egyedi probléma lehetett, vagy olyan progit akart futtatni ami nem tűrte a 64bites környezetet, vagy turkált oprendszert/programot futtatott. de lehetett HW-es gondja is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26543) cigam válasza Morden24 (#26541) üzenetére


cigam
félisten

Mi a ebben a kötözködés? Te is beismerted, hogy félreolvastad. Vagy úgy gondolod, hogy egy "nagyúrat" nem lehet kijavítani? Ugyanmár ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#26544) bluobluo válasza cigam (#26540) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Igaz nem mondtam, de Júniusban volt 2 éves a gép. :D
Nem vagyok nagy szaki e téren de ha jól emlékszem annó a 64bites oprendszereket inkább AMD rendszerekhez ajánlották, a 32-est meg inkább Intelhez, de lehet tévedek, meg azóta már nagyot változott a számítástechnika....

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#26545) Morden24 válasza cigam (#26543) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, arra gondolok, hogy mindenbe bele lehet kötni, és tök feleslegesen írod nekem a javításaidat, rajtam nem valószínű, hogy segíteni fog, mikor 2007 óta 64 bites rendszert használok.
Nem azért nem írok le valamit, mert ki akarok b_szni a kérdezővel, hanem mert félreolvastam/elfelejtettem/feleslegesnek tartottam megemlíteni. A lényeg, hogy ne NEKEM címezd, hanem annak, akinek kell.

Sectumsempra - For Enemies

(#26546) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Jó miattam ne vesszetek össze, én csak azt szerettem volna megtudni, hogy a jelenlegi gépem tudja-e kezelni a 64bites Win7-et gond nélkül!
Majd kipróbálom....

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#26547) Morden24 válasza bluobluo (#26546) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tudja, legalábbis azok a dolgok, amik fel vannak sorolva a cuccok leírásodban.

Sectumsempra - For Enemies

(#26548) bluobluo válasza Morden24 (#26547) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Oké.
Amúgy van magyar oldal ahol le vannak ezek írva, hogy mik a hardveres elvárások 64bites win 7-hez?
Ha van ilyen, átnézném!

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#26549) pete_21 válasza bluobluo (#26539) üzenetére


pete_21
addikt

A géped tökéletes a 64 bitre, és a 4 Gb ram miatt meg még ajánlott is áttérni.
Gondolom olyan fagyási dolgokra panaszkodtak, amilyen nekem is volt még amikor áttértem 64 bitre, de ez nem az oprendszer hibája, hanem annak tudható be, hogy az illető nem a megfelelő programokkal próbálkozik. :)
Én amikor legelőször raktam 64 bites oprenszert, akkor a 32 biten jól bevált NOD32 és Outpost tűzfalat raktam fel kapásból. Na ez a kettő nem bírta egymást, és random, de kis időközönként elkezdett fagyni a gép, de úgy, hogy csak a resetre reagált. Azóta Eset Smart Securityt használok, és nincs fagyás.
Nem reklámnak meg istenítésnek szántam, csak a tapasztalatomat írtam le, hogy az a két progi nem szerette egymást 64 biten, pedig 32-őn vígan elvoltak, és ilyenekből lehet az, hogy szidják a 64 bites oprendszert, pedig nem ő a hibás, hanem a 3rd party programok írói... :)

[ Szerkesztve ]

(#26550) bluobluo válasza pete_21 (#26549) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Oké köszi!
Amúgy én csak a NOD32-t használom újságból kiszedett havikóddal.
+ karbantartókat amiket a CHIP magazin is jónak itélt
(ccleaner, smart defrag, Advanced SystemCare pro)
valószinü az lesz amit mondtál, hogy külömbözőek voltak a progik, nállam is voltak már olyan gondok, hogy összeakadt valami, ilyenkor újraindult a gép...igaz ez xp-n volt :U

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.