Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21001) Sub-ZeRo válasza BudaiZoli (#20998) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Dx websetup. Letöltöd és frissíti neked.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21002) RootRulez válasza BudaiZoli (#20998) üzenetére


RootRulez
félisten

Ami a játékokhoz/alkalmazásokhoz kell...

═════════════════════════════════════════

(#21003) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#21002) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21004) janos1988


janos1988
addikt

Hogy lehet egy program tobb megnyitott ablakat egyszerre visszaallitani?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#21005) Dot válasza Laccoss (#20995) üzenetére


Dot
őstag

Mit kell átírni? Valszeg ez lesz a bibi.

Amúgy igen is van különbség 150 és 600 között sőt 150 és 250(ami a megengedett) is van sok különbség!! Főleg így ahogy fényképeztem hogy ugrál össze-vissza!

Mivel csak ez a játék ilyen és csak w7 alatt. szóval nem hinném hogy driver baja lenne!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#21006) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ismeritek? Most láttam meg és működik. Egy ikonból 273 windows 7 beállítás.
[link]

(#21007) RootRulez válasza Sub-ZeRo (#21003) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem mondtam ám butaságon :N Mert hiába van fent DX11 alapból, kell a DX9 is, ha olyan játékkal játszana az illető. És manapság még valószínűbb, hogy az emberek inkább DX9-es játékokkal játszanának a Win7-es rendszerükön, min tDX11-essel...

═════════════════════════════════════════

(#21008) pzstm válasza Kolondrum (#21006) üzenetére


pzstm
titán

“Isten-mód” a Windowsban?

Erre gondolsz? ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21009) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Találkozott már valaki azzal a problémával Win7 alatt, hogy ha a netkapcsolat maximális sebessége körül tölt lefele, akkor annyira belassul a gép, hogy akadnak a zenék, valamint a filmek?

Nem lejátszófüggő, mindegyikkel akad...

Ha van ötletetek, légyszi írjatok!

Fujitsu Siemens laptopról van szó, 2 magos 1,85GHz-es proci, 3 giga ram...

Jut eszembe, a lapozófájlt kikapcsoltam, lehet köze a problémámhoz?

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#21010) dudo


dudo
tag

Sziasztok!

lenne egy olyan kérdésem hogy tudtok ajánlani valami ingyenes videovágó programot ami működik W7 alatt külső codec-ek nélkül, mert virtualdubot akartam használni de a wmp codekek nem jók neki :F . Viszont codek pakokat nem akarok felrakni.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#21011) csabyka666 válasza dudo (#21010) üzenetére


csabyka666
addikt

Videovágó - kodekek nélkül? Hm...

Szerintem egyszerűbb, ha mégis dobsz fel egy KLite-ot. Nincs azzal semmi baj.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#21012) Kolondrum válasza pzstm (#21008) üzenetére


Kolondrum
félisten

:K csak más körítéssel láttam. Lényegében egy és ugyan az a kettő.

(#21013) dudo válasza csabyka666 (#21011) üzenetére


dudo
tag

úgy értem hogy a kodek legyen benne a programban mint a vlc-ben vagy a mpchc-ban
ilyen vajon létezik?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#21014) Marmonkanna


Marmonkanna
tag

üdv!
két kisebb problémám lenne:
- hogy lehet kikapcsolni az ikonok rögzítését (nem desktopon)? xp-nél csak kivettem a pipát a nézetnél, de most egybe van állva az összes file, még rácshoz igazítva se tudok kihúzni egyet mondjuk a jobb alsó sarokba...

- nem működik a betekintő ablaktábla (preview pane). be van kapcsolva, de akkor is csak az adott file ikonját mutatja kicsit nagyobban. se képek, se videók, semmit se jelenít meg. WTF?

(#21015) csabyka666 válasza dudo (#21013) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem hallottam még ilyenről.
Nekem kicsit furcsa is lenne, mert pont az a lényege, hogy amit elmentesz, azt valami kodekkel mented el.
Aztán ki tudja...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#21016) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Mivel ti olyan tapasztaltak vagytok: most próbálgatom a Win7 ultimate_32bit eng. verzióját.(gép: elég erős hpq 6910p notebook, 2GBRAM-al) Nagy szenvedés árán 3 3szköz híján minden drivert felismertettem vele. A rendszernél beállt közben a kék halál is csupán a driver program telepítésétől, úgy hogy csak reinstallal ment tovább. szép is gyors is a win7, meg éljen a jövő, de szerintetek ideje most átállni win7-re, vagy maradjak még az XP-nél? (főleg CAD tervezőket használok) Köszi a választ.

(#21017) felyx


felyx
csendes tag

Nekem egy rakás gondom van a windows 7-el annak ellenére hogy kifejezetten tetszik.

1. Több winyom is van és szinte mindegyiken volt már XP vagy más oprendszer. Felraktam win7et formázás után a legutóbbi XP particiójára. Nincs más oprendszer instalálva a gépen csak a win7. Észrevettem hogy ha kiveszem a win7 dvd-t akkor BOOTMGR is missing click ctrl+alt+del to restart üzit kapok és nem indul a win. Kis kutakodás után rájöttem hogy az E meghajtomon van a bootmgr stb. holott nincs is oprendszer már rajta a win7 pedig a C-n van értelem szerűen. Na most egy rakás megoldást kipróbáltam, pl. a dvd startup recoveryt meg hasonlók de semmi se működik. Ha valaki tudna segíteni hálás lennék.

2. Néhány ikon fogja magát és nem jelenik meg normálisan, azaz nem a program iconja jelenik meg hanem az a beépített icon ami akkor jelenik meg ha nem találja a progi iconját a windows. Ha erre valakinek van megoldása megköszönném.

3. Hibernálta magát a gép és amikor visszajött egyszerűen nem volt hang nem játszott le a windows semmilyen média filet, még online videokat se, semmit. Életembe nem találkoztam még ilyesmivel. Restart megoldotta de gondoltam megírom hátha valaki tudja a miértet.

4. Razer Diamondback 3G egerem van, leszedtem hozzá a win7-es drivert így böngészőkben működnek az extra gombok (mouse 4, mouse 5), de játékban nem tudom használni őket, már eleve configolni se lehet mert nem látja a gombokat. Ez nagy szívfájdalmam mert kellenének, megköszönném ha valaki tudna segíteni.

Így egy nap win7 után kb. ennyi gyűlt össze. Zavaró, mert jó rendszer lenne, de ez a sok macera nemsemmi. Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni a problémáimmal kapcsolatban.

(#21018) felyx válasza felyx (#21017) üzenetére


felyx
csendes tag

Az egeres probléma megoldódott időközben. Úgy tűnik csak egy restart kellett neki game install után.

(#21019) Laccoss válasza Dot (#21005) üzenetére


Laccoss
addikt

Ezt, nekem Cs-nél megoldotta a 100 feletti pinget.

"run regedit,
then find HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Audiosrv\DependOnService
double click on it and remove MMCSS from the list"

Reboot, és már jó is.

(#21020) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#21007) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért nevettem, mert azt hittem hogy képekhez kell pl. dx. :DDD Úgy írtad játékokhoz/alkalmazásokoz... Van máshoz is dx? :DDD

felyx:
1. A vinyót lehúzod, amin még a BOOTMGR fájl van majd nyomsz a lemezről egy javítást. A régi partíciót meg törlöd utána, amin a fájl van.
2.?!
3.Kapcsold ki a hibernálást. Vagy ha van firewire kártyád, akkot pipáld ki, hogy az eszköz feléleszthet.. Vagy ha pipálva van, akkor vedd ki a pipát.
4. Egy restart kell neki. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21021) pzstm válasza felyx (#21017) üzenetére


pzstm
titán

1. Nem csak formázást csináltam volna a helyedben, hanem C partíció törlése, majd új partíció létrehozása és annak a formázása

2. ilyennel még sehol nem találkoztam, szóval ezt passzolom

3.ez tuti valami driver/codec gond lesz, ugyanis egyetlen gépen sem panaszkodtak még ilyenre (párra pedig raktam már Win7-et)

4.Tessék írni a gyártónak. Mondjuk érdekes, hogy Win7 alatt megy, csak játékokban nem. Ugyanezeknél a játékoknál XP alatt ment?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21022) Superman


Superman
nagyúr

Lenne egy olyan kérdésem, hogy feltettem az egyik notimra a Windows 7-et. A noti processzora 1.86GHZ-ről visszavett 800MHZ-re, ami édeskevés és ezen is marad, akármit indítok el (filmet, tömörítést, bármit).

Az Intel Speedstep-et kéne kikapcsolni, de a biosban nincs ilyen opció sajnos. Operációs rendszer szinten már megpróbáltam variálni az energiagazdálkodással, maximális teljesítményt beállítva, hatástalan.

Windows XP alatt nincs ilyen probléma. Mit tudok tenni? (Azon kívül, hogy XP-t használok...)

(#21023) pzstm válasza Superman (#21022) üzenetére


pzstm
titán

Itt is nézted már?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21024) Superman válasza pzstm (#21023) üzenetére


Superman
nagyúr

Igen, néztem, de furcsamód a "Processzor energiagazdálkodásánál" nekem hiányzik a Minimum és a maximum érték, csak a "Hűtési házirendre" tudok ráállni.... :F :F

(#21025) virkir válasza felyx (#21017) üzenetére


virkir
veterán

2. Ez egy elég régi bug nem tudni mitől jön elő egyeseknél.
A megoldás annyi, hogy valami programmal kiszeded az ikonokat az .exe-ből, elmented az adott program könyvtárába majd ezt külön megadod a program ikonjánál.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21026) pzstm válasza Superman (#21024) üzenetére


pzstm
titán

nah ezt nem értem miért :F
Tuti ott keresendő a bibi oka? Nincs esetleg BIOS-ban valami speciális feature belőve alaplaphoz? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#21027) Sub-ZeRo válasza Superman (#21024) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy egy bios update? :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21028) Superman válasza pzstm (#21026) üzenetére


Superman
nagyúr

Én sem. Ez egy Amilo Pro laptop. A Bios minimális szintű, alig lehet állítani valamit...

Nem értem, miért nem látszanak ezek a beállítások. A Win7 egy céges Windows7 Enterprise....

(#21029) Superman válasza Sub-ZeRo (#21027) üzenetére


Superman
nagyúr

Lehet, de 2007-es az utolsó bios, amit a Fujitsu kiadott hozzá...

(#21030) Sub-ZeRo válasza Superman (#21029) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És az van fent?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21031) Superman válasza Sub-ZeRo (#21030) üzenetére


Superman
nagyúr

Még nincs, de ezek után megfontolandó, hogy feltegyem, mert 800MHZ semmire nem elég....

(#21032) Sub-ZeRo válasza Superman (#21031) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nézzd meg azért az oldalon, hogy mik vannak benne javítva...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21033) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv.

Tegnap feltettem az XP módot. Minden szép és jó, csak 1 bibi van: nem tudom a színmélységet állítani, csak a 16 bit működik.

Ez miért van?

rip and tear, until it is done

(#21034) gyurci76


gyurci76
csendes tag

Sziasztok
Olyan problémám van, hogy feltelepítettem a windows 7 ultimate verziót!
Minden szuper megy, csak egy fontos bajom van.
Mikor rámegyek, hogy leállítás, a gép nem kapcsol ki. A monitor vagyis a tv kikapcsol, de a gép tovább megy! Nem értem. Nincs bekapcsolva az alvó mód semmi. Csak úgy tudom kikapcsolni, hogy a gépen a főkapcsolót megnyomom hosszan!!!

Valaki segítsen mert nem akarom szétrombolni a gépem emiatt!!!

Asus P5B Deluxe, intel core2 quad q6600 2400Mhz, 4x1 giga dual ddr2 geil ultra, WD 250 giga sata2, Plextor dvd iró, Asus EN9600 GT Top 512 MB, Chieftech 500W táp

(#21035) Sub-ZeRo válasza gyurci76 (#21034) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem van firewire kártya a gépedben. Állítsd be, hogy az eszköz felélesztheti a gépet, vagy valami hasonló szöveg van. Ott pipáld ki, ha már kivan, akkor vedd ki a pipát.
Utána ki fog kapcsolni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21036) gyurci76 válasza Sub-ZeRo (#21035) üzenetére


gyurci76
csendes tag

köszönöm, kipróbálom!!!!
Majd jelzek, hogy mi volt:)

Asus P5B Deluxe, intel core2 quad q6600 2400Mhz, 4x1 giga dual ddr2 geil ultra, WD 250 giga sata2, Plextor dvd iró, Asus EN9600 GT Top 512 MB, Chieftech 500W táp

(#21037) Marmonkanna válasza Marmonkanna (#21014) üzenetére


Marmonkanna
tag

BUMP! erre senki? HELP! :O

(#21038) csabyka666


csabyka666
addikt

Erre valaki?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#21039) Superman válasza Sub-ZeRo (#21032) üzenetére


Superman
nagyúr

Most nézem a Fujitsu oldalát és floppy-n kellene biost frissíteni...a vicc az, hogy nincs floppy meghajtó a gépben... :Y

(#21040) Sub-ZeRo válasza Superman (#21039) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

pendrive?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21041) Superman válasza Sub-ZeRo (#21040) üzenetére


Superman
nagyúr

Ha más nem, hát az lesz....

(#21042) #40835072 válasza Sub-ZeRo (#20991) üzenetére


#40835072
törölt tag

nem olvassa be a pleytor íróm!... nem csináltam a gépeel semmit egyszer csak bekapcsolom és ez lett... azaz semmi se lett :DDD :W

(#21043) Sub-ZeRo válasza #40835072 (#21042) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor más telepítő valakitől, vagy egy másik meghajtót kell beszerezni. :W

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21044) felyx válasza Sub-ZeRo (#21020) üzenetére


felyx
csendes tag

Próbálkoztam azzal, hogy BIOS-ban letiltom az E meghajtót amin a bootmgr van és utána dvdről startup recoveryt indítottam volna, de ebben az esetben nem találta meg a windows 7 installt és így nem tudta kijavítani a gondot. Csak akkor találta meg a repair a windows 7 installt ha engedélyezve volt a másik meghajtó. A másik problémám pedig az, hogy minden winyom teli van és nemtudok most 120 GB adatot csak úgy eltüntetni a másik winyoról hogy eltudjam tüntetni a partíciós tábláját. Valami más megoldás esetleg eszedbe jut azt megköszönném.

(#21045) #40835072 válasza Sub-ZeRo (#21043) üzenetére


#40835072
törölt tag

kösz :R

(#21046) Laccoss válasza felyx (#21044) üzenetére


Laccoss
addikt

EasyBCD vagy BCDedit betölt, átírni hogy hol keresse a bootot, utána dvdről javítás?

120Gbos kérdést nem értem... és nem is ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#21047) felyx válasza Laccoss (#21046) üzenetére


felyx
csendes tag

Én ezt a mondatot valahogy nem értem, mármint hogy mire gondolsz. A 120 GB-os kérdés? Az E meghajtóm amin a bcdedit azt írja hogy boot manager van és fizikailag is látom rajta a bootmngr filet stb. az a 120 GB-s winyom teli adatokkal. Ha az előbbi tanács alapján oldom meg a problémát akkor el kellene az adatokat mentenem róla majd törölni a particíót újra létrehozni és formázni stb, közben pedig a C meghajtón használni a startup recoveryt. Így érted?

(#21048) felyx válasza Laccoss (#21046) üzenetére


felyx
csendes tag

Kezdem felfogni amit írtál, de nem tudom hogy lehet/kell átírni hogy hol keresse a boot-ot.

(#21049) Laccoss válasza felyx (#21048) üzenetére


Laccoss
addikt

Elindítod az EasyBCD-t, és ezt kell látnod a View setting alatt

Name: Windows 7
BCD ID: {current}
Drive: C:\
Bootloader Path: \Windows\system32\winload.exe
Windows Directory: \Windows

Értelemszerűen ha nem ez van, akkor meg kell változtatni a megfelelő helyen (64bitesnél a bootloader path lehet más, akkor nem a system32ben lesz a winload.exe). Minimális angol tudás kell csak hozzá. Ha nem tudsz, akkor szótározz.

[ Szerkesztve ]

(#21050) felyx válasza Laccoss (#21049) üzenetére


felyx
csendes tag

A probléma az hogy ezt látom még se jó. Detailed/Debug modeban viszont már ott van a másik partició is:

Windows Boot Manager
--------------------
identifier {9dea862c-5cdd-4e70-acc1-f32b344d4795}
device partition=E:
description Windows Boot Manager
locale en-US
inherit {7ea2e1ac-2e61-4728-aaa3-896d9d0a9f0e}
default {7a1ba181-6174-11df-85aa-a9a6c1708cc4}
resumeobject {7a1ba180-6174-11df-85aa-a9a6c1708cc4}
displayorder {7a1ba181-6174-11df-85aa-a9a6c1708cc4}
toolsdisplayorder {b2721d73-1db4-4c62-bf78-c548a880142d}
timeout 30

Windows Boot Loader
-------------------
identifier {7a1ba181-6174-11df-85aa-a9a6c1708cc4}
device partition=C:
path \Windows\system32\winload.exe
description Windows 7
locale en-US
inherit {6efb52bf-1766-41db-a6b3-0ee5eff72bd7}
recoverysequence {7a1ba182-6174-11df-85aa-a9a6c1708cc4}
recoveryenabled Yes
osdevice partition=C:
systemroot \Windows
resumeobject {7a1ba180-6174-11df-85aa-a9a6c1708cc4}
nx OptIn

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.