Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35001) dellfanboy válasza Fire/SOUL/CD (#34986) üzenetére


dellfanboy
senior tag

virusirtás megoldotta a problémát!
:@szacsee
thx mindenkinek boldog karácsonyt

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#35002) dudu5130 válasza Morden24 (#35000) üzenetére


dudu5130
őstag

Ez az hogy se xp-nél nem csinált ilyet se másik game-nél, de még csak az ismerősök között se midnenkinek...
Szóval nem tudom mi van vele.

(#35003) faranus válasza Воланд (#34997) üzenetére


faranus
aktív tag

hát volt egy másik win7 a vinyón de amikór az SSD t vettem akkor egy programmal ugyahogy van az egész partíciót klónoztam az SSD re és íy ment tovább annyi hogy a profilomat másoltam szóval az ott nincs! Megpróbáltam azt a wint simán indítja csak amikor lépnék be a profilomba akor azt monfgya hogy ne mlehet betölteni mert hiányoznak a fiókbeállítások!

tisztelettel faranus :R

(#35004) Воланд válasza faranus (#35003) üzenetére


Воланд
titán

Várjál, akkor most két w7 van a merevlemezeken? Az egyik az ssd-n a másik meg azon amelyikről klónoztál? Mert így tényleg nem fogja betölteni rendesen. Amiről klónoztál azt a partíciót formázzad. Amit írtam azt megnézted, hogy csak az ssd-vel indítod a gépet?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35005) robagp


robagp
tag

Hello!
Win7 -en a szüleimnek "általános jogú felhasználó" státusz van adva.
Ezen nem is változtatok!
Viszont, a Metin2 -vel /internetes játék/ játszana az édesapám, és indításkor adminisztrátori hozzáférést kér /jelszót/ így el se tudja indítani.
A játékot telepíteni kell a gépre, de ingyenes netes játék.
A könyvtár amiben telepítve van, teljes hozzáférés van adva nekik.
Mit kell csinálnom, hogy tudjon játszani, de a korlátozása maradjon?
Köszi!

(#35006) faranus válasza Воланд (#34997) üzenetére


faranus
aktív tag

megvan a probléma hogy mért nem látom az egyik partíciót mert ott csak azt írja hogy Primary Partition! tehát hiányzik a system és az active! Ezt nem lehet valahogy átírni?
a C re azt írja hogy boot, Page File, Active, Crash Dump, Primary Partition! tehát elég sok hiányzik közöttük a system is amit az E meghajtóra ír! Lehet az lesz hogy leformatálom azt amire most rektam fel és a régiket is kivéve azt a partíciót amin a zenék meg a filmek vannak!

tisztelettel faranus :R

(#35007) benedekco


benedekco
addikt

Van egy kis problémám. Vagy elbuzgeráltam valamit, vagy valami nincs rendjén. Egy Laserjet 6L-es nyomtatót szeretnék telepíteni. Hálózaton van a cucc és egy WXP-s gépen van rajta. A HP oldalán azt mondják, hogy simán nyomtató hozzáadásánál meg lehet csinálni a bulit. Úgy, hogy egy Windows Update gomb-ra kattintok rája. Namost ez a gombocska nálam, nincs ott ahol az általuk linkelt képeken ott van.
Oprendszerem, Win7 x64
A hiányzó gomb a saját lemeznél lenne, de nincs ott.

Esetleg valakinek van ötlete?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35008) föccer válasza benedekco (#35007) üzenetére


föccer
nagyúr

Öööö, gondolom letölt, kicsomagol, majd saját lemezzel betallóz az ini fájlt.

örül.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35009) Воланд válasza faranus (#35006) üzenetére


Воланд
titán

Így kellene kinéznie az lemezkezelőnek:

Leírom még egyszer: lehúzol minden vinyot, csak az ssd marad, arra felrakod a rendszert, addig nem rakod vissza a többi merevlemezt, amíg legalább egyszer nem indult el a rendszer. Utána vagy leformázod a vinyokat, vagy manuálisan törlöd a boot mappákat (rejtett fájlokat/mappákat láthatóvá kell tenned), de a rendszervinyoról ne töröld, sőt nézd meg előbb, hogy ott van-e ilyen mappa, ha nincs, akkor ne töröld ezeket sehonnan! Sőt, ezt inkább hagyd ki, formázd a vinyokat, vagy manuálisan töröld azokat a fájlokat amik a régi rendszerhez tartoznak. Nem tudom, hogy mivel klónoztad a rendszert, de van egy olyan érzésem, hogy egyrészt szépen elb@szta a program a boot-ot, sőt, szvsz az alignálás sincs rendesen beállítva. Jobban jártál volna ha rögtön tiszta telepítést csinálsz, ennyi idő alatt már 3-szor kész lehettél volna. Meg mi az, hogy átmásoltad a profilt? Az elérési utat is módosítottad a registryben, vagy csak másoltad a személyes mappákat?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35010) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#35009) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A W7 csak egy esetben teszi át a boot fájlokat másik lemezre/partícióra, ha a telepítéskor nem elsődleges aktív partícióra próbálják meg feltelepíteni. A "boot fájlok" csak aktív partíción lehetnek, ennek hiányában keres a rendszerben egy olyan HDD-t vagy partíciót, ami ennek eleget tesz. Nem a programokkal szokott gond lenni, hanem pár alapvető szakmai információ hiányával. ;]

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok, minden topiklakónak!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35011) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#35010) üzenetére


Воланд
titán

"Nem a programokkal szokott gond lenni, hanem pár alapvető szakmai információ hiányával."
Remélem ezt nem rám írtad, mert ha igen, akkor megsértődők rád! :P :DDD

Tudom, hogy csak elsődleges, aktív partíción lehetnek a boot fájlok (de ha több aktív elsődleges partíció van, akkor hajlamos nem arra tenni, amire én telepítem a rendszert, én már jártam így), de ebben az esetben szerintem már alapból nem azon a partíción voltak ahonnan klónozta a rendszert, így nem is csodálkozom, hogy nem indul rendesen.

Kellemes Ünnepeket Neked is!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35012) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#35011) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Dehogy, nem rád értettem :N , hisz a megoldást is leírtad. Ha több HDD van a gépben, akkor telepítés idejére célszerű csak azt az egyet bennhagyni, amire fel kell telepíteni az OS-t... :K
Klónozó, rendszerköltöztető stb progikkal sincs gond, de akármennyire is felhasználó barát progik, alapvető szakmai ismeretek hiányában teljes adatvesztést is okozhatnak, de ez 99%-ban user error szokott lenni, nem pedig progik hibája.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35013) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#35012) üzenetére


Воланд
titán

Akkor nem szóltam! :R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35014) faranus válasza Воланд (#35009) üzenetére


faranus
aktív tag

na megnéztem mindent összehasonlítottam a partíciókat! amin a régi win volt azt formatálltam mivel az egyáltalán nem zavart be semmibe! A fő gond az hogy valami valami rejtélyes oknál fogva azt a partíciót nevezte ki rendszernek amin soha a büdös életbe nem volt win és most sincs ezért csak arról tudok bootolni! az SSD amin a win van oda szépen ír mindent amit mondtál hogy rendszerindítás meg stb csak a rendszert cserélte fel! Most újrarakom de valamiért ha beteszem a CD t akkor ne ma telepítő jön meg minden hanem a CD ről kezdi bootolni a wint és ugyanúgy betölti! ezt se értem!

tisztelettel faranus :R

(#35015) Воланд válasza faranus (#35014) üzenetére


Воланд
titán

BIOS-ban a boot-nál vedd ki az ssd-t, csak a cd meghajtó legyen bent, ssd-n kívül minden vinyot húzz le az alaplapról. Ergo semmi más ne legyen rádugva csak az ssd, meg a cd meghajtó, miután feltelepítette a rendszert újraindításnál lépj be a biosba és állítsd vissza, hogy az ssd-ről bootoljon.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35016) faranus válasza Воланд (#35015) üzenetére


faranus
aktív tag

ok de lehet hogy csak holnap lesz időm!
Boldog karácsonyt mindenkinek és köszönöm a sok segítséget!

tisztelettel faranus :R

(#35017) Воланд válasza faranus (#35016) üzenetére


Воланд
titán

Nincs mit, Neked is!

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35018) faranus válasza Воланд (#35017) üzenetére


faranus
aktív tag

na formáztam a régi és ki is szedtem! kikapcsoltam a gépet hogy már ma úgyse tudok mit tenni aztán bekapcsoltam hogy hátha és bootol tökéletesen habár még mindig a vinyóhoz és nem az SSD hez írja hogy rendszer de legalább megy ugyanúgy látszólag mint régen a másik! egy probléma van már csak hogy a vinyón cak az egyik partíció aktív a másik ne mamit a sajátgépbe nem is látok de a lemezkezelésnél mutatja! Ezzel mi lehet a gond?

tisztelettel faranus :R

(#35019) Воланд válasza faranus (#35018) üzenetére


Воланд
titán

Betűjelet kell neki adni a lemezkezelőben. Jobb klikk a partíción és ott van.

Szerk.: Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35020) faranus válasza Воланд (#35019) üzenetére


faranus
aktív tag

lol és ennyi az igen köszönöm szépen nagy mester vagy! és Még egyszer Boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket!

tisztelettel faranus :R

(#35021) Morden24


Morden24
nagyúr

Boldog Karácsonyt mindenkinek :)

Sectumsempra - For Enemies

(#35022) Lenry válasza Morden24 (#35021) üzenetére


Lenry
félisten

köszi, neked is, és minden Win7 topiklakónak, segítségnyújtónak és kérőnek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35023) sfdrakex válasza Morden24 (#35021) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Köszi, viszont kívánom neked is meg mindenkinek a topicban.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35024) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Békés Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35025) Воланд


Воланд
titán

Békés Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35026) apro


apro
senior tag

Boldog Karácsonyt. Mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#35027) Steelmanus válasza Воланд (#35025) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Én is Kívánok Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

woland_y2k Koszonom a kepet, elmentettem, beteszem Bejelentkezo kepernyonek.

(#35028) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Boldog karácsonyt mindenkinek!

(#35029) benedekco válasza föccer (#35008) üzenetére


benedekco
addikt

XP-s és 2000-es drivverrel már próbálkoztam, de nem engedi feltenni Win7-re. A google meg nem adott letölthető megoldásokat.

Mi történt veled? Mi ez a változás? Komoly pofa.

Boldog Karit Mindenkinek!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35030) föccer válasza benedekco (#35029) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy kicsit átszabták az arcomat :B

Valamiért azt vettem le a hsz-ből, hogy win xp-re kellene driver, és nem win7-re.

Elvileg itt található win7-het driver. Nem tudom, hogy 64 bites kell-é vagy 32 bitesre.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35031) cigam


cigam
félisten

Friss 64bites rendszer tulajként érdeklődnék, hogy van-e olyan oldal, ahol összeszedték azokat a programokat amiknek vannak 64bites alternatívái/verziói. Olyasmire gondolok mint az http://www.osalt.com/ csak nem opensource alternatívára, hanem 64bitre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35032) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#35031) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én nem tudok ilyen gyűjtőoldalt, esetleg ezt: [link]
Mellesleg ez miért fontos számodra? :U
(Azért kérdem csak, mert az x86 kódokat is futtatja, úgy hogy nem katasztrófa, ha xyz proginak nincs 64 bites változata, ha meg van, akkor a gyári oldalon az is ott van)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35033) föccer válasza cigam (#35031) üzenetére


föccer
nagyúr

Én fordítva szoktam csinálni. Ha szükségem van egy programra, akkor annak megnézem, hogy jelent-e meg 64bit-es verziója.. :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35034) Fire/SOUL/CD válasza föccer (#35030) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Teljesen mindegy, hogy x86 avagy x64, mert az az oldal "átverős"...Csak dísznek vannak a Vista/W7 driverek felsorolva, letölteni nem lehet... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35035) föccer válasza Fire/SOUL/CD (#35034) üzenetére


föccer
nagyúr

Püff neki. Odáig nem néztem, mert minek töltsem le, ha nekem nincs rá szükségem.

Azért az szánalmas, hogy kamu :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35036) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#35032) üzenetére


cigam
félisten

PL. rendszerkarbantartó programoknál lehet difi/bibi. Esetleg kép/hangkonvertáló progik is profitálhatnak a 64bitből.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35037) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#35036) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, de ilyen, a "rendszer tönkretételére alkalmas" progiknál amúgy is meggyőződik az ember a gyári oldalon (nem ilyen gyűjtőoldalakon) legalább arról, hogy pl W7 x64 támogatott avagy sem... :DDD
(Végeredmény szempontjából mindegy, hogy azért nem fog többet indulni a W7, mert azt nem támogatta a "rendszerbűvölő" alkalmazás, vagy azért, mert ugyan támogatja, csak a user azt is kipipálja, amit nem kellene...) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35038) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#35037) üzenetére


cigam
félisten

Jó, akkor másképpen fogalmazom: Ajánljatok nekem olyan ingyenes "rendszer tönkretételére alkalmas" progit, ami fel van készülve arra az esetre, hogy 64bites rendszerrel találkozik.

Kicsit más: Ma 60%-os kedvezményt adnak az összes Ashampoo termékre, jól meg is vettem a HDDcontrol2-t 2125.-ért :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35039) Morden24 válasza cigam (#35038) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ccleaner van natív 64bites, ha az megfelel.

Sectumsempra - For Enemies

(#35040) ela


ela
tag

Békés ,Boldog és Gazdag Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves fórumtársamnak.

ela

A jó pap is holtig tanul.

(#35041) cigam válasza Morden24 (#35039) üzenetére


cigam
félisten

Ha ló nincs, a szamár is jó :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#35042) szaszaddd15


szaszaddd15
csendes tag

Hello!

Olyan problémám lenne, hogy bekapcsolom a gépet, windows betölt, majd jönne a bejelentkezés, de ahelyett csak egy fekete monitort kapok. Próbáltam nem-e ki van kapcsolva a monitor, fényerőt is változtattam, de semmi. Recoveryvel visszaállítottam egy régebbi mentésre, a probléma továbbra is fenn áll. Megköszönném a segítséget.
Ja és még annyi, hogy laptopot használok(ha ez befolyásolna valamit).

Boldog(abb) karácsonyt!

(#35043) megema válasza megema (#34991) üzenetére


megema
őstag

Semmi tipp?

Kellemes Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#35044) Sub-ZeRo válasza megema (#35043) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Ezek közül próbáltd valamelyiket? Ezzekkel kellenne megpróbálnod, nem windows 7-es driverekkel. Hátha.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35045) Dot


Dot
őstag

Hali!
Valaki tudna segíteni?
W7 mellé fel lehet rakni xp-t?
Vagy csak fordítva?
Esetleg a sima felrakáson kívül kell-e állítani valamit?

Vagy melyik hsz-ben van ez leírva?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#35046) sfdrakex válasza Dot (#35045) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fel lehet rakni, csak utána w7 lemezről a bootot kell helyre állítani hogy lássa mindkét rendszert, de több hszben is le van írva, próbáld a keresőt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35047) klambi


klambi
addikt

simán mikor csak a win van feltelepitve, mennyit foglal? 8-10gb?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#35048) Morden24 válasza klambi (#35047) üzenetére


Morden24
nagyúr

Attól függ, melyik kiadás, és hány bites, plusz ott a pagefile.

Sectumsempra - For Enemies

(#35049) klambi válasza Dot (#35045) üzenetére


klambi
addikt

én boot menüt csináltam

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#35050) klambi válasza Morden24 (#35048) üzenetére


klambi
addikt

bocs
win7 ultimate x64 7600

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.