Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18651) Yeffy válasza Tomics (#18628) üzenetére


Yeffy
veterán

na mi van, mit alakítottál már amott? :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18652) God Vazzeg válasza Woodslave (#18650) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mindjárt nézek egy angol nyelvű tanulmányt a problémáról, pill... :D ;]

(#18653) Woodslave válasza God Vazzeg (#18652) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tudnék párat linkelni ami szerint teljesen felesleges :K ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#18654) Bubee82 válasza Woodslave (#18653) üzenetére


Bubee82
őstag

Gyúrni azért még nem felesleges? :F Vagy már az is az? :( ;]

(#18655) Woodslave válasza Bubee82 (#18654) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát van olyan elmélet, hogy olyan sűrűn felesleges ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#18656) SzlobiG válasza Tomics (#18628) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#18657) Bubee82 válasza Woodslave (#18655) üzenetére


Bubee82
őstag

:DDD

(#18658) God Vazzeg válasza SzlobiG (#18656) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Biztos patkányozott :D ;] Pedig az itt alap.. :K :D

(#18659) God Vazzeg válasza Woodslave (#18653) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nyilván.. De a gyakorlat meg azt mutatja, hogy a fehérje az alapja az izom építésnek, szóval.. :U :D

(#18660) SzlobiG válasza God Vazzeg (#18658) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja csak a BF3 topikba nem.:D

(#18661) bobalazs válasza Tomics (#18193) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Letettem, leteszem a cigit. Most már írhatok a topikba?

Ma délelötti bicó, tricepsz jól esett, a kitartás is jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#18662) God Vazzeg válasza SzlobiG (#18660) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Biztos nem tudta hogy hol van :DDD

(#18663) Yeffy válasza God Vazzeg (#18662) üzenetére


Yeffy
veterán

hát ilyen van... :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18664) mocsanisi válasza Ijk (#18634) üzenetére


mocsanisi
senior tag

az a baj hogy én se. lesz ez szárazabb is:)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#18665) SzlobiG válasza mocsanisi (#18664) üzenetére


SzlobiG
félisten

Inkább tömegelj.:)

(#18666) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hadd tegyek már fel egy jó hülye kérdést.
Azon kívül hogy leírják mekkora a fehérjeigénye a szervezetnek, izomnak, nem mondják sehol hogy mi van ha pl. 2-3g/tskg helyett 1g/kg fehérjéhez jutok egy-egy nap. Azon kívül hogy oké lebomlik a nehezen szerzett izom, no de kevés bevitt kalóriamennyiség mellett gondolom zsír is bomlik, ha már egyszer mozog az ember nem? Illetve ha
Azt veszem alapul hogy az elmúlt 7 hónapba mióta gyúrni járok, nagyon szrul kajáltam. (nem is fogytam, he) Ha azt a 2-3g/ mennyiségű fehérjét bevittem volna, most egy elég izmos mikulás lennék gondolom. Így meg csak az erőm nőtt. Egyébként az a kategória vagyok akinek a 95 kilóhoz az a mennyiségű csirkemell árban húzós. Tinédzser koromban, vagy 15 éve, voltam valami 70 kiló- de akkor megint krva szrul néztem ki, csontok kilátszottak ilyesmi. Gondolom a 80 kiló ideális lenne nem, hogy kérdezzek is már valamit. (ja, magasság 177cm)

[ Szerkesztve ]

(#18667) Herczi válasza bobalazs (#18666) üzenetére


Herczi
senior tag

Most az a kérdés, hogy izmosabb lennél-e most, ha több fehérjét ettél volna? Elméletileg igen, gyakorlatilag nem.

(#18668) Tamoo válasza bobalazs (#18666) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"mi van ha pl. 2-3g/tskg helyett 1g/kg fehérjéhez jutok"
Semmi. Nem tudom nekem egyáltalán van-e olyan nap egy héten, amikor megvan a 2g/tskg... szerintem nincs :DDD persze én nem is vagyok követendő példa.

(#18669) bobalazs válasza Herczi (#18667) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

hogy hogy gyakorlatilag nem? Sőt a kérdés hogy minimális fehérjefogyasztás mellett miből fejlődik meg erősödik az ember?

(#18670) Woodslave válasza bobalazs (#18669) üzenetére


Woodslave
nagyúr

1. sehogy (semmiből) Azaz etióp testépítő bajnokság nem létezik :D
2. egy átlagember, pláne terembe járó közel sem minimális fehérjét fogyaszt, mert lehet hogy mi csak a csirkét meg a fehérjeport számoljuk, de attól még vannak nem teljes aminosavprofilú fehérjék (növény) mégis van pár izmos vega...

Mondjuk ez a 2-3gramm is elég vicces, mert azért nem mindegy, 100 kg-s embernél már 100 gramm a különbség :D

Meg vannak azért olyan nézetek, hogy nem biztos hogy egy szteroid és egyéb teljesítménynövelő szerek nélküli személynek is ezek a számok lennének a mérvadók

Az erősödés mondjuk nem csak az izomtömeg növekedésének eredménye.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#18671) mocsanisi válasza SzlobiG (#18665) üzenetére


mocsanisi
senior tag

ahhoz nincs kedvem. fehérje legyen meg, ch meg amennyi jólesik: D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#18672) bobalazs válasza Woodslave (#18670) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ez a 2-3gramm is elég vicces, mert azért nem mindegy, 100 kg-s embernél már 100 gramm a különbség Pontosan, így gondolom én is.

(#18673) Woodslave válasza bobalazs (#18672) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lényeg, hogyha valami csodakalkulátor összeadná mindazt a proteint amit beviszel, lehet rájönnél, hogy nem az alacsony bevitel miatt nem lettél kigyúrt mikulás... :D

Mondjuk az is igaz, hogy én nem azért nem eszem több proteint, mert egy tanulmányban ezt olvastam, hanem mert nem akarok rá költeni, de ha nem érdekelne, akkor tuti 200 gramm lenne a minimum.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#18674) God Vazzeg válasza bobalazs (#18666) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A fehérje bár 3 kalória magában, de nem energiát ad. Azt a ch adja. Ha van ch, de nincs fehérje, akkor azok a dolgok szenvednek hiányt, amelyekhez a fehérje kellene, pl az izom visszaépítése, amit edzésen szétbaxtál. Ch-ból sose lesz fehérje, vagy elégetik a sejtek, vagy zsír keletkezik belőle.

Másik eset, ha mondjuk diétázol, akkor ugye sok a fehérje, de kevés a ch. Ilyenkor a test olyan folyamatai szenvednek hiányt amelyekhez ch kellene, pl az agyi funkciók, és mivel a glikogén raktárak leürülnek (ch tölti fel őket) ezért az 1rm is csökken erősen. Ezért érzed magadat gyengének. A fehérjéből lehet ch, bár rossz hatásfokkal alakítja át a szervezet.

A zsírhoz akkor nyúl a szervezeted ha üresek a glikogén raktárak, és valahonnan energiát akar nyerni. Ezért jó a kardió éhgyomorra, vagy reggel nyomni.

Erősödni erősödhetsz fehérje nélkül is, sőt tipikus hiba, hogy valaki azt hiszi elég a fehérje mert erősödik. Ez nem így van, mivel egy adott pontnál tovább csak úgy tudsz majd erősödni ha izmosodsz is, a fentiek miatt viszont ehhez fehérje kell. Hogy a fehérjét milyen forrásból viszed be az a testednek lényegtelen, a folyékony formával (turmix) egyedül az a baj, hogy a bélműködésednek nem tesz jót, mivel alapból szilárd kajára van berendezkedve, így sok turmix esetén bejátszhat a czifrafoschás :D

Remélem felhomályosodtál picit, Wood: bár nem olvasod el idáig, de tudom hogy nem érdekel az egész, csak leírtam :DDD

(#18675) Woodslave válasza God Vazzeg (#18674) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mindig a végéről kezdem ;] :D (meg amúgy is qrva gyorsan olvasok, mire észrevettem hogy nem érdekel, már elolvastam :D )

inkább azt mondd meg mi van az active sporttal. Megyek vasánap Kecsóra, gondoltam, ha nyitva lenne (kétlem) akkor lerázom az asszonyt és veszek egy Jacket. :K de a honlap meghalt :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#18676) spammer válasza bobalazs (#18666) üzenetére


spammer
veterán

Az izmok nem fognak olyan könnyen lebomlani, csak ha tartósan éhezel :) Ha van egy "normális" CH beviteled, akkor a szervezet fel fogja használni energiaként, az izmok lebontása nem igazán "energiatakarékos" megoldás, vagy hogyan is fogalmazzak... Persze ha se a CH, se a zsír bevitel nem megfelelő/magas (pl. ketogén diétában), akkor nem marad más, minthogy az izomzatot kell a szervezetnek leépíteni.

"no de kevés bevitt kalóriamennyiség mellett gondolom zsír is bomlik, ha már egyszer mozog az ember nem?"

Igen. De akkor is főként aerob mozgás során.

"Ha azt a 2-3g/ mennyiségű fehérjét bevittem volna, most egy elég izmos mikulás lennék gondolom."

Nem feltétlenül. Biztos izmosabb lennél, de nem biztos, hogy "izmos mikulás" szinten lennél. Szervezetfüggő, hogy a bevitt tápanyagokból mennyi hasznosul. Vannak ugye, ekto/mezo/endomorf típusú emberek, illetve inkább kevert típusúak. Ettől is függ.

Egyébként nem kell szerintem annyira komolyan aggódni a nagy mennyiségű fehérjebevitelen, mert naturál szinten hiába zabálsz napi 1 kiló húst, akkor sem fog benned elraktározódni...

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18677) God Vazzeg válasza Woodslave (#18675) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Problémák vannak a honlap üzemeltető céggel, ne is várd a honlapot hogy jó lesz. Nyugodtan mehetsz, nyitva vannak :K

(#18678) God Vazzeg válasza spammer (#18676) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kontráznék: naturálban rohadt fontos hogy magas legyen a ch bevitel, mivel sokkal rosszabb a hatásfoka a felhasználásnak.

1. roid mellett azért kell a sok fehérje mert hatványozottan beépül
2. naturálban meg azért kell, mert nem épül be annyira, így nem mindegy hogy mondjuk 200g 50%-a épül be, vagy 300g 50%-a.

És még a hormonális dolgokat nem is vettük számba :D ;]

(#18679) Woodslave válasza God Vazzeg (#18674) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mondjuk a glikogénraktárak kérdéssel nem értek egyet. Elég baj lenne, ha csak akkor nyúlna zsírhoz, mert 1. ha a májról van szó, akkor még rendben van (nemtom) 2. az izom viszont qrva nehezen merül le, mert az izomglikogént csak annak az izomnak a munkájához használja az izom, ahol tárolva van.

Amúgy a zsírhoz (is) tudomásom szerint akkor nyúl, ha alacsony az inzulinszint és éppen kalóriahiány van.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#18680) bobalazs válasza God Vazzeg (#18674) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyugi, én végigolvastam. Nagyjából az első bekezdést már tudtam máshonnan is- a második érdekes volt- nem gondoltam volna hogy agyi fáradtsághoz vezet a ch hiány.
Zsírhoz szerintem nyúl a szervezetem mindenhogyan- talán a magas pulzus miatt (vérnyomásom jó) csak nem szabad telibezabálnom magam ahogy hozzászoktam. Napi 2-3x egy vagonnal. (egy hete már nem ez a jellemző- no és a dohányzást is letettem. talán a magas pulzusszámi is megoldódik? azért így fogalmazok, mert így is rohadtul cigi hiányom van xD- 15 év azért -egyiknapról a másikra)
(#18676) Spammer neked mindig kielégitőek a válaszaid! ;]

[ Szerkesztve ]

(#18681) Woodslave válasza God Vazzeg (#18677) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a címét írd már le. (ide vagy privi) :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#18682) God Vazzeg válasza Woodslave (#18679) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Akkor indokold kérlek azt a jelenséget hogy tartós diéta alatt miért gyengül az izom ereje, annak tudatában hogy a ch-val betöltött glikogén raktárak táplálják az (izom)sejtek működését.. :U

Alacsony inzulinszint ofkorsz, de mikor is van ez? Amikor éhes vagy, mivel az alacsony inzulinszint az egyik kiváltója az éhségnek :K

(#18683) Bubee82 válasza bobalazs (#18669) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem kell ezt annyira túlmisztifikálni. A szervezet nem így működik. Két dolgot jegyeznék meg, a tudományosság bugyraiba ereszkedés igénye nélkül:

1. Nemhogy 1 nap, de sokszor még 1 hét is kevés, h változás álljon be. És ezt most mindenre értem. A szervezet nagy sok mindent képes sokáig kompenzálni, máshonnan energiához, vagy máshoz jutni. Képes bizonyos aminosavakat szintetizálni pl. szénhidrátokból, vagy fordítva: aminosavból glükózt. Huzamos időnek kell eltelni ahhoz, h ez a változás beinduljon. Ha mondjuk a három makrokomponensből a CH és a zsír kielégítő mennyiségben és minőségben rendelkezésre áll, azonban a fehérje csak súrolja az épüléshez szükséges mennyiséget, akkor sincs nagy gond. Nem csak a fenntartás, de még az épülés is tovább folytatódhat, nem esik csorba rajta, vagy csak kevés. Nem is biztos h érzékelhető rövidebb távon.

2. A szervezetnek van egy olyan tulajdonsága is, h a kevesebből jobban tud gazdálkodni. Ha huzamosabb ideig arra van kényszerítve h kevesebből érje be, akkor a tápanyag gazdálkodása mintegy feljavul, ami alapvetően logikus is. Tápanyagbőség esetén sok mehet veszendőbe, mert egyszerűen nincs rá szükség, gyakorlatilag meg sem emésztődik, mert kapacitás sincs rá. Na meg igény sem. Arról nem is beszélve, h bizonyos aminosavak (limitáló) korlátozzák mások felszívódását. Tehát hiába pang a vékonybeledben egy mázsa leucin, ha metionin meg nincs. De ez csak egyetlen példa. Ezért marhára nem mindegy önmagában a mennyiség. Lehet kevesebb mennyiségből is jól gazdálkodni, ha a minőség a helyén van. Itt is igaz az, h a kevesebb néha (majdnem mindig) több.

(#18684) God Vazzeg válasza Woodslave (#18681) üzenetére


God Vazzeg
veterán

(#18685) bobalazs válasza Bubee82 (#18683) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ide is köszi. kész biológia óra... :K ;)

(#18686) Kassadin


Kassadin
addikt

Mejj-bicó adta, majdnem szétszakadtam. Vigyáznom kell most már magamra. :( :DDD

spammer: Zsírt akkor se kell túlzásba vinni. Mondjuk, nem mindegy, milyen zsírról beszélünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#18687) spammer válasza God Vazzeg (#18678) üzenetére


spammer
veterán

Igen, a CH fontos, mivel energiát abból nyer az ember. Éppen azt írtam, hogy ha van megfelelő CH/zsír, akkor nem fog olyan könnyen lebomlani az izom, mert fedezve van az energiaszükséglet.

Az igaz és nyilvánvaló, hogy naturálban rosszabb hatásfokkal épül be, de éppen azért mert naturál, van egy max, ami felett akkor sem fog beépülni több, ha kétpofára eszed egész nap a húst :) Kell a megfelelő bevitel, ez kétségtelen, de egyénfüggő, hogy kinél mennyire fog hasznosulni a többletbevitel. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem kell 1 kiló húst enni egy nap egy hobbigyúrosnak, max akkor, ha sok pénze és gusztusa van hozzá :))

Diéta az már megint más téma, ott persze, hogy kell a még magasabb fehérjebevitel.

szerk:

(#18686) Kassadin: persze, de zsírból is megvan, hogy mennyi kell. Ketogén diétában viszont nincs más :) De hát csinálja a ketogént az, akinek 2 anyja van :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18688) GiP23


GiP23
csendes tag

Rendelek a profigymtől, sajnos már csak hétfőn fog megérkezni. Ha valaki budapesti és szeretne rendelni mehetne együtt, hogy ne legyen szállítási díj.

(#18689) megint én


megint én
őstag

Szevasztok!
Aránylag rég írtam, de most kérdeznék.

Ketten járunk le edzeni Én nagyon könnyen hízok, és szépen jön is sz izomtömeg. Viszont kicsit szeretnék gyorsítani a dolgon. Én nem számolom miből mennyit eszek, de úgy néz ki KB hogy reggel inkább szénhidrát, estefelé pedig inkább fehérje. Összesen olyan 4-5x igyekszem étkezni, de van hogy csak 2-3 jön össze, de nem jellemző. Utóbbi időben edzések után fehérje turmix, és lefekvés előtt nem zabálok, csak még egy turmixot lenyomok. Viszont edzéseken nagyon gyakori (leginkább a bicepsznél vettem észre), hogy simán megy 7 ismétlés de a nyolcadiknál leblokkolok. Pedig régen fokozatosan fáradtam, és éreztem az izom bedurranását, de most csak simán nem bírom felemelni a nyolcadikat. Nem értek a témához, de ez azért is lehet, mert kevesebb szénhidrátot eszek? Edzés előtt, illetve közben kortyolgassak ilyet? CarboX Vagy valami más alternatíva? Esetleg a diagnózisom is rossz?
Emellett még mivel tudnám fokozni a hatást?
Sokaktól hallottam hogy kreatint kéne még, de sok rosszat is hallottam.
Vagy esetleg L-glutát? Vagy amino mixet?

A havernak viszont tök más a problémája, neki rá van aszalódva a bőr a csontjaira, és állítása szerint rengeteget zabál, de mégsem hízik? Ő még csak nemrég kezdte, ezért nem szed semmit. Neki mi kéne? Komplex tömegnövelő por? Viszont azokban van kreatin általában és ő eléggé elhatárolódik tőle.

(#18690) megint én válasza God Vazzeg (#18684) üzenetére


megint én
őstag

Én ezeknek láttam egy új üzletüket a csörsz utcában. Nem messze a MOM parktól.

(#18691) spammer válasza megint én (#18689) üzenetére


spammer
veterán

Edzés közben tilos szénhidrátot fogyasztani! Ha gyengének érzed magad, nem ettél eleget aznap, akkor egy közepes/lassú felszívódású szénhidrátot kellene betolni, hogy kitartson az edzés végéig. A gyors felszívódású lehet, hogy az edzés elején adja a pówert, aztán ha hirtelen leesik a vércukor, akkor szevasz.

Termékeket majd ajánlanak a okosok, vagy nézz utána.

Haverod étrendje rendben van? Eleget eszik? Vitamin/ásványi anyag bevitel rendben van? Ha igen, akkor mehet neki a tömegnövelő.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18692) bandus válasza Tomics (#18628) üzenetére


bandus
veterán

ez még a jobbik eset, én vasárnap óta ma először mertem fingani.... :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18693) GiP23 válasza megint én (#18689) üzenetére


GiP23
csendes tag

Szia szerintem a blokkolást a hirtelen savasodás okozhatja amit valamilyen ásványianyag hiány okozhat. Érdemes lenne valamilyen vitaminkomplexet kipróbálni. Széhidrát ezen nem segít mert ha azzal lenne gond, akkor nem egy ismétlésig blokkolnál le, hanem egy pár sorozat után nehezen bírnál nekikezdeni bárminek.

(#18694) Márk01 válasza Bubee82 (#18683) üzenetére


Márk01
tag

Egyetértek. :K

===============================================================

(#18695) spammer válasza GiP23 (#18693) üzenetére


spammer
veterán

Bicepsznél nálam is előfordult ilyen "blokkolás". Főleg egykezessel. Leengedtem és az utolsónál vissza már nem bírtam emelni, illetve valamennyire tudtam, de egyszerűen elakadt az úton is kész. Aztán a következő sorozat utána ment gond nélkül, de van ilyen, hogy egyszerűen ha beleszakadsz, akkor sem bírod már az utolsót.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18696) Márk01 válasza Woodslave (#18675) üzenetére


Márk01
tag

Már megint a teljesítmény fokozás? :D Ez a sok "szer",nem lesz ennek jó vége..... :DD

===============================================================

(#18697) Bubee82 válasza megint én (#18689) üzenetére


Bubee82
őstag

A következőket javaslom, a leírásod alapján:

Az edzés közbeni táplálkozás óriási jelentőségű és nagyon sok előnnyel jár. Általánosságban azt javaslom neked, h szerezz be egy olyan kiegészítőt, amiben a szénhidrát rész amilopektin / vitargo / waxy maize starch. Az első kettő a preferált. Vagy te keversz egy jó BCAA arányú és az említett CH-t tartalmazó koktélt, vagy egy olyat választasz ami komplex. Utóbbit javaslom, mert ezek tartalmaznak elektrolit adalékot és ezen felül rendszerint béta-alanint, ami nagyon jól jön, mivel kitolja a fáradtságküszöböt. Ez megoldást jelenthet a problémádra. Az edzés közbeni ital koncentrációja ne legyen több 8%-nál, de inkább az alatt. Mehet egy kevés (max. 5 gramm) kreatin is ilyenkor, de az első az aminosav és a CH.

4 (vagy akár 3) étkezés is elég lehet, ha azok összetétele és mennyisége megfelelő. Nagyon jól teszed, h a nap első felében viszed be a CH nagy részét, csak este arra figyelj h a fehérje mellé zsír is menjen. De CH NE legyen ebben az esetben. Ha jól megoldod ezt, akkor azzal is számolhatsz, h a testzsírod lassú csökkenésnek indul, mindamellett h javul az izomtömeged. Tehát CH esetében helyezd a hangsúlyt a délelőtti, kora délutáni órákra.

A haverod meg eddzen egyelőre és legyen türelmes. Azért ha egyáltalán nincs gyarapodás huzamosabb ideig, akkor érdemes lenne utána nézni, h nincs -e véletlenül valami emésztőszervi problémája. A "sokat zabál" általában relatív. Mindenki másként ítéli meg a sokat.

(#18698) Kassadin válasza mocsanisi (#18617) üzenetére


Kassadin
addikt

Amúgy minek erőlteted a sima fekvenyomást? Emlékeztetsz tavalyi önmagamra, aki inkább csinálta ugyanazt végig, mintsem hogy változtatott volna rajta, mert majd jobb lesz... nem lett jobb, aminek nincsen eredménye, azt fölösleges erőltetni(gyakorlatra értettem). ;] Már most látszik, hogy mennyire túlfejlett a vállad a melledhez képest, mi lesz majd később, ha továbbra sem fogod stimulálni a mejjed növekedésre. Elfelejteném ezt az egész sima fekvenyomást a helyedben, úgy látom és tapasztaltam magamon is, hogy amíg nem tudsz normálisan ráedzeni, addig csak váll és tricepsz növelésére alkalmas gyakorlat. Amúgy azért írom, mert az alkatunk meg a genetikánk szinte ugyanaz, csak a fejünk más.:DDD

Ferdepados fekvenyomással szoktam kezdeni mindig(rúddal), utána mondjuk egykezes fekvenyomás és tárogatás+kisebb súllyal peck-deck tárogatás(köszi Bubi, áldom a neved azóta is). Vagy mondjuk kombinálod a dolgokat és egykezessel indítasz ferdapadon/vagy váltogatod a szögeket az arra alkalmas padon, aztán egykezes fekvenyomás és tárogatás/pulóver, ami jól esik. Próbáld ki azt, amit elsőnek írtam, ha így sem sikerül jót edzened, akkor ott nálad van a hiba szvsz. Ahogy GiP is írta, szorítani kell magadat a padhoz, ahogy tudod, derekadat és a hátadat is, nekem is kell, különben mindenem dolgozik, csak a mellem nem.

Na mára eleget okoskodtam, megyek játszani. xd

Bubee82: Oké, hogy este kerülni kell a ch-t, de én vacsira is mindig zabot szoktam enni, egyrészt jól lakok tőle, másrészt meg imádom. :D

[ Szerkesztve ]

(#18699) megint én válasza Bubee82 (#18697) üzenetére


megint én
őstag

Ja-ja én is úgy gondolom, hogy relatív kinek mi a sok kaja.

Nekem meg tudnál akkor segíteni, mivel tudom ezt a "Vagy te keversz egy jó BCAA arányú és az említett.." ezt így hogyan.
Eddig én ezeket szedem:
Mega daly one multivitamin edzés előtt kb2 órával,
magnézium+B6 tabli (tescós) lefekvés előtt,
100% whey pro edzés után és lefekvés előtt.
(#18693) GiP23, (#18695) spammer Amit írtál itt jön képbe, most visszagondolva akkor jön elő a "leblokkolás" amikor huzamosabb ideig nem szedek pluszba magnéziumot.
És akkor edzés közben mit keverjek amit kortyolgatnom kéne? Kis kreatin+micsoda? Ja és a kreatinból néztem annyi féle-fajta van, hogy nem igazodok ki rajta mi micsoda.

[ Szerkesztve ]

(#18700) spammer válasza megint én (#18699) üzenetére


spammer
veterán

Ha kreatint akarsz szedni, akkor edzés utáni turmixba tedd, nem kell edzés alatt kortyolgatni.

Nekem teljesen mindegy mit csinálsz, de edzés közben nem kellene CH, inkább előtte tölts be. Ha normálisan eszel/iszol előtte megfelelő mennyiségű CH-t, akkor semmi gondod nem lesz edzés közben, bírni fogod. Ha edzés közben cukros löttyöt szopogatsz, annak az lesz az eredménye, hogy szépen ugrálni fog a vércukor/inzulinszinted. :U

Egyébként lehet, hogy tényleg a magnézium lesz a ludas a blokkolásos témával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.