Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31001) Tipo16V válasza Vandit. (#30998) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

az egyértelmű hogy koxolt. de ez zavar valakit is? :F

[ Szerkesztve ]

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#31002) Vandit. válasza Tipo16V (#31001) üzenetére


Vandit.
addikt

Hagyjuk inkább, látom lejött neked a mondanivalóm lényege. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#31003) Markgx10 válasza Zomb€€ (#30981) üzenetére


Markgx10
őstag

Most miért ütöttél meg, azt írtam, hogy hülyéskedtél, vagy már ez is verést érdemelt??? :( :((( :O ;]

(#31004) Radnix válasza Markgx10 (#31003) üzenetére


Radnix
senior tag

Biztos túlteng a tesztó :D

(#31005) harry válasza spammer (#31000) üzenetére


harry
veterán

Te is ilyen újfajta sportoló lehetsz, aki látott egy alapismereteket, és azóta csak az az igaz :) Többen voltunk így ezzel ebben a topicban, de idővel az ember megismer más technikákat, edzéselméletet, tapasztalatokat, amik következtében kétségbevonható lesz az a bizonyos 'alapismeretek'. Alapnak persze jó, de ne hidd, hogy minden csak úgy működik, ahogy ott van.

Más: nagyobb izomméretből (térfogatból) miért is következne egyből a nagyobb erő? Eddig többnyire úgy láttam, az 'azonos méretű' erőemelő, testépítő, küzdősportoló elég különböző erőszintekkel rendelkeztek. Nem beszélve arról, hogy mi számít erőnek, egy adott, minél súly statikus megmozdítása, vagy ha a nálad kétszer nagyobb ember vállad fölött hátradobod? Kb. fölösleges ezen vitázni, mindenki arra erősít, ami neki fontos, nincs is ezzel semmi baj. Bár az mondjuk érdekes lehet, hogy sokan törzserőről még hírből sem hallottak, de azért mondják, hogy nem jó a teljes testes edzés.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#31006) panizzi


panizzi
aktív tag

ezt eszi valaki?

[link]

no limit

(#31007) spammer válasza harry (#31005) üzenetére


spammer
veterán

"Te is ilyen újfajta sportoló lehetsz, aki látott egy alapismereteket, és azóta csak az az igaz"

El vagy tévedve. De én mondjuk anno elolvasgattam a dolgokat, nem úgy, mint az újonnan betévedők.

"nagyobb izomméretből (térfogatból) miért is következne egyből a nagyobb erő?"

Mivel az izomban tárolódik az energia, így logikus, hogy ha valaki nagyobb és fejlettebb izomzattal rendelkezik, akkor az nagyobb erőt is képes kifejteni. Vagy szerinted honnan jön az erő? Kiveszi a "zoxigénbü"?

"Eddig többnyire úgy láttam, az 'azonos méretű' erőemelő, testépítő, küzdősportoló elég különböző erőszintekkel rendelkeztek."

Láttad egymás mellé állítva őket, ugyanazokat a feladatok végezve? Ha lesz 3 ugyanolyan testfelépítésű (ugyanolyan izmos) erőemelő, testépítő vagy küzdősportoló, akkor képesek is lesznek azonos tömegű súlyok mozgatására is. Nyilván, mivel a RoniKómen nem szokott farönköket emelni ezért lehet balfaszkodni fog, de nem azért, nem nem bírja el súlyt. Ugyanígy a Katona Ervin is biztos képes ugyanakkora súllyal evezni vagy fekve nyomni, mint egy hasonló adottságú testépítő, max a technikája, kivitelezése nem megfelelő. Küzdősportos dettó.

Csak példák.

Te is azt hiszed, hogy van küzdősportos izomzat, gyúrós izomzat, meg erőemelő izomzat?

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31008) harry válasza spammer (#31007) üzenetére


harry
veterán

Milyen erő? Attól, hogy valakinek nagy karja van, nem feltétlenül fog nagyot ütni - és fordítva. Én úgy gondolom, hogy testépítésnél, meglepő módon, az izomzat építéséről van szó, amihez kell egy adott terhelés, megfelelő tápanyag, és pihenés. És ezek közül egyik sem feltételez minél nagyobb erőt, vagy robbanékonyságot/dinamikát, szemben pl. az erőemeléssel vagy küzdéssel. Nyilván erősödsz, és emelni kell a terhelést, de testépítésnél nem elsődleges cél a súly növelése, csak az, hogy a szervezetet az 'építésre' késztesd. Többen mondták már, hogy visszavettek a nagy súlyból, mert fölösleges volt. Testépítésnél jó a nagy volumen, sejttérfogat növelés, hogy több tápanyagot tudj beépíteni - ez küzdősportnál hátrány, mert nagyobb, lassabb leszel. Meg az sem ugyanaz az erőkifejtés, hogy egyszer egy minél nagyobb súlyt kell-e kinyomni, vagy kis súly, minél többször. Így szerintem igen, más az izomzat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#31009) engine88


engine88
aktív tag

szombaton volt egy kemény vállazásom
vasárnap semmi baj nem volt
de ma hétfő reggelre olyan fájdalom lett mindkét vállamban hogy laptopot alig bírtam felnyitni

mindkét vállamban ugyanott, és ugyanolyan fájdalom, de csak akkor ha emelek valamit
ha mozgatom a karom, akkor nem érzem. délutánra se múlt el :S

mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#31010) Dani82


Dani82
senior tag

[link]

Ez a cucc jo hátedzéshez? Benéztem egy biotech shopba, de nem volt túl meggyőző a srác, hogy én ezt keresem e.

(#31011) macikos válasza spammer (#31007) üzenetére


macikos
addikt

Azért ez nem teljesen igaz.

Jaroslaw Olech 74 kilósan 365-el guggol, egy kétszer!!! akkora, 140 kilós erőemelő guggol ennyivel.

Dani82: Igen.

[ Szerkesztve ]

(#31012) MPowerPH válasza Dani82 (#31010) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha igen, akkor most én is rendelek egyet. :)

Ma lenyomtam az első lábedzésemet is(3 éve hogy utoljára lábra edzettem...) a mell után. Térdfájás már régóta nem jelentkezett, így rászántam magam, bár kicsit féltem, nehogy gond legyen.
Guggolást próbálgattam az elején először csak rúddal, majd elkezdtem felpakolgatni. Abban maradtam magammal, hogy a 60kg így első nekifutásra elég, csináltam belőle 4x10-et. Majd vádlira még rádobtam +20kg-t, ebből 4x12. Aztán lábnyújtásból 4x12 -őt. És a végén kitörést, 2db 15kg-s súlyzóval 4x14.

Így nagyjából rendben van, vagy még kozmetikázzak az edzésterven. Pl. ott a lábhajlítás, de azt piszokul utálom. :o

Egyébként utána alig tudtam feljönni a lépcsőn, szanaszét görcsölt a lábam és a farom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#31013) deniro2 válasza spammer (#31007) üzenetére


deniro2
senior tag

Ez az erő dolog egy rohadtul összetett kérdés szerintem, de -szokás szerint- a legtöbben ezt is fekete-fehéren képesek csak megközelíteni...
Szerintem egy azonos méretű és betöltöttségű izomköteg azonos erőkifejtésre képes, függetlenül a "létrehozás" módjától. Viszont egy konkrét mozgásforma soha nem kizárólag egy izomcsoportot használ, ezért a közreműködő izmok fejlettsége nyilván nagymértékben befolyásolja a végrehajtást, illetve a mozgás egyéb járulékos igényei, mint a keringési rendszer kapacitása vagy az izmok savasodásának sebessége is komoly különbséget eredményezhetnek, így viszont valós összefüggés is lehet a különböző edzéssel elért fizikumok között, annak ellenére, hogy maga az izom mindenkin ugyanaz.

(#31014) Radnix válasza panizzi (#31006) üzenetére


Radnix
senior tag

kb 30 hozzászólással ezelőtt beszéltük, h igen, de szar íze van

(#31015) spammer válasza harry (#31008) üzenetére


spammer
veterán

Itt az erőkifejtésről van szó. Akinek nagy karja van, az bizony tud is nagyot/erőset ütni, az már tök más dolog, hogy nem olyan gyorsan és jó technikával, mint egy küzdősportoló. De attól még erősebbet üt RoniKómen, mint egy ÁtlagPisti, hiába küzdősportol az ÁtlagPisti 10 éve, ha 50 kiló.

"Testépítésnél jó a nagy volumen, sejttérfogat növelés, hogy több tápanyagot tudj beépíteni - ez küzdősportnál hátrány, mert nagyobb, lassabb leszel. "

Még mindig arról volt szó, hogy a nagyobb izomzat több energiát képes tárolni, amit nagyobb erőkifejtésre tudsz felhasználni. Nem arról volt szó, hogy mi hátrány a küzdősportban, vagy mi nem. A kerékpározásnál is hátrány, mégsem tartozik ez most ide.

"Meg az sem ugyanaz az erőkifejtés, hogy egyszer egy minél nagyobb súlyt kell-e kinyomni, vagy kis súly, minél többször. "

Nyilván nem ugyanaz 20x 5 kilós egykezesekkel nyomni, meg 8x 40 kilóssal. És? Ha én nyomok 100-at 10 kilóba, akkor erős vagyok? :N

Nem arról beszélünk, hogy melyik sportban kell a gyorsaság/technika (pl. küzdősport), hanem arról, hogy az izom milyen erőkifejtésre képes.

(#31013) deniro2 : igen, ezzel egyet is értek, nyilván komplexebb a dolog, de nehogy már azt mondja valaki, hogy ha valakinek nagyobb/fejlettebb izomzata van (és be is van töltve), akkor az nem erős(ebb) :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31016) BÁ Nutrition válasza macikos (#31011) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

videót kérek róla :R
remélem nem olyan lesz hogy kb lemegy spárgába és úgy guggol 5 centit olyan guggoló ruhába ami 150 kilót dob rajta.

pl mint itt[link]

áhh isten vagy srác :R :R :R :R mekkora rekord :Y
:W

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31017) macikos válasza BÁ Nutrition (#31016) üzenetére


macikos
addikt

[link]

Itt még 75 kilóban indult, ugye utána lettek módosítva a súlycsoportok erőemelésben, de 74 kilósan is guggolt vele.

Ez a legjobb teljesítmény guggolásban a világon. Majdnem a testsúlya 5-szörösével guggol!!!

(#31018) Ijk válasza macikos (#31017) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nálunk is volt egy alacsony férfi, legalább 150 kilót felpakolt a rúdra és szériázott vele. Persze itt már mocsanisi is lassan annyival guggol, de itt gyengék földjén ilyet is ritkán látni. Nem nézett ki egyáltalán izmosnak, viszont combjai voltak, ill. lehetett 165 centi.

"150el nők szoktak guggolni fitness formába ha épp offszezon van"
Videót!

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31019) BÁ Nutrition válasza macikos (#31017) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez mondjuk legalább guggolás volt. :)
rawba is kíváncsi lennék mennyit tud

Ijk: 150el nők szoktak guggolni fitness formába ha épp offszezon van

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31020) macikos válasza BÁ Nutrition (#31019) üzenetére


macikos
addikt

Milyen 150-el?

52kilós, finom kislányok guggolnak 200-al: [link]

(#31021) BÁ Nutrition válasza macikos (#31020) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nagyterpeszben ruhában bekokszolva
én meg szériára mondtam, offszezonban, versenyfelszerelés nélkül
de mondhatok többet is ha attól megnyugszol :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31022) Ijk válasza macikos (#31020) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szériára gondoltam. Egyébként azok a tárcsák miből vannak hogy az 200 kiló? :F

Mutassatok már videót egy átlag fitnessforma csajról, ahogy mondjuk 12-t guggol 150-be.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31023) spammer válasza Ijk (#31022) üzenetére


spammer
veterán

Arra én is kíváncsi lennék, mert nálunk egy ilyen tárcsa kb. 20-30 kiló (rendes vastárcsa)... :U

szerk: na jó, lehet hogy van 40-50 kiló is :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31024) deniro2 válasza Ijk (#31022) üzenetére


deniro2
senior tag

Higanytárcsa... Megint nemértesz hozzá...:) ;]

(#31025) BÁ Nutrition válasza Ijk (#31022) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

videót nem tudok, de ő simán tolja annyival[link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31026) Dani82


Dani82
senior tag

kis szotyika igy estefelé diéta alatt ördögtől való?:D

(#31027) drogery válasza Ijk (#31022) üzenetére


drogery
tag

25 kg-os. egyébként rá is van írva.. :Y

így kéne guggolni, de ez csak bw*3 :(

(#31025)Bá: nem látom a link tartalmát, de fogadnék h VV

[ Szerkesztve ]

(#31028) Nexuiz válasza drogery (#31027) üzenetére


Nexuiz
tag

na ez elég f@sza guggolás. :K

Nem én voltam!

(#31029) Ijk válasza drogery (#31027) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na igen én is szinte a seggemmel verem a sarkam. Viszont az ilyen előrebillenésekkel vigyázni kell. Meg a lába eléggé instabil, persze ilyen súlynál.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#31030) BÁ Nutrition válasza drogery (#31027) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

VV?
:F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31031) drogery válasza Ijk (#31029) üzenetére


drogery
tag

térdei mennek össze, mint egy szűzk*rvának :DD

(#31030) BÁ Nutrition: akkor nem. Varga Violettára gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#31032) Kassadin válasza Tipo16V (#31001) üzenetére


Kassadin
addikt

Inkább az a zavaró az érettebb gondolkodású és idősebb embereknek, hogy neked ez a majomgyerek a példaképed. Mert azt elmondhatjuk, hogy a drog és alkoholhegyek nem sportemberhez méltóak, a testépítés neki tulajdonképpen jó ürügy volt, hogy még több nőt próbáljon fel.

(#31033) Richard!


Richard!
addikt

Szép Estét!

Érdeklődnék,hogy ez a termék mennyire jó?mennyire hasznos?napi 2-3 edzéssel hány kiló izom jöhet fel 1 hónap alatt?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#31034) Vandit. válasza Richard! (#31033) üzenetére


Vandit.
addikt

Nagyjából 500 g izom fog ettől jönni 1 hónap alatt. De csak akkor ha tényleg napi 2-3-at edzel, különben nem. :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#31035) Richard! válasza Vandit. (#31034) üzenetére


Richard!
addikt

és mennyi zsírt? ;]

(#31036) Kassadin: problem?

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#31036) Kassadin válasza Richard! (#31033) üzenetére


Kassadin
addikt

Úristen.

(#31037) Nexuiz válasza Richard! (#31033) üzenetére


Nexuiz
tag

2-3 edzés/nap? :F Ezek szerint se az edzésterved, se a kajád nincs rendben

[ Szerkesztve ]

Nem én voltam!

(#31038) Richard! válasza Nexuiz (#31037) üzenetére


Richard!
addikt

mire ideér nézek vmit.a kajával vagyok hadilábon.úgy egyek,mint most vagy azért jobban meg kell válogatni?szal csak fehérjés cuccokat.pl csirkemell stb

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#31039) P00By válasza Richard! (#31038) üzenetére


P00By
nagyúr

Gyúrósok ide! - Kezdőknek info az 1.hsz-ban!

(#31040) Tipo16V válasza Kassadin (#31032) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

honnan tudod hogy drogozott és piált? de nem is ez a lényeg, én leszarom hogy ki mit csinál, amikor nem edz. ő edzett, és kvajó formája volt, ami bárki bármit mond, azért nem mindennapi, vagy csak én járok rossz helyeken.
És ennyi a lényeg hamár gyúrós fórumon vagyunk. jó volt a forma vagy nem? :U

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#31041) spammer válasza Richard! (#31033) üzenetére


spammer
veterán

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#31042) Richard! válasza spammer (#31041) üzenetére


Richard!
addikt

örülök h bearanyoztam a napodat ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#31043) Eagl3 válasza P00By (#31039) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem érted... ő már nem kezdő, hisz "szert" is rendelt már. :DDD

(#31044) P00By válasza Eagl3 (#31043) üzenetére


P00By
nagyúr

:D

(#31045) Radnix


Radnix
senior tag

voltam ma edzeni, nagyon jól ment, minden előre megtervezett ismétlést maradék nélkül teljesítettem (igen most a fanatikus időszakomat élem, előre az egész hetet megtervezem, milyen gyakorlat hány sorozat, hány ismétlés, hétről hétre növelve a terhelést minden gyakorlatban). Na de nem is ez a lényeg!

Felszereltek a terembe egy tv-t a falra, érdekes módon nem a kardió gépekkel szembe, hanem a "súlyzós" részre, és ugye ment a foci, és gyakorlatilag a terem 90% nézte a focit és hangosan dumáltak közben, teljes volt a kocsmahangulat, még a sör hiányzott a kezekből. :DDD Én mondjuk könnynen beszélek, mert 100%-ig hidegen hagy a labdarúgás :U

richie900812: Én vigyáznék ezekkel a kokszokkal, hallottam már hogy több embernek is leesett a pöcse, és nem állt fel a veséjük!

[ Szerkesztve ]

(#31046) Richard! válasza Eagl3 (#31043) üzenetére


Richard!
addikt

Ő fog tanítani ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#31047) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Na, ma elkezdtem a módosított edzéstervet csinálni, ma csak hátaztam. Egyenlőre ez abból állt, hogy csináltam a szokott gyakorlatokból picivel többet 1-2 új gyakorlattal fűszerezve. Jó vót, jó vót! :D

Radnix: Jaja, beléptem és ahogy megláttam a TV-t: "Ezt most nem mondjátok komolyan..." :DDD Rákészültem hogy mekkorát fogok edzeni, erre tessék. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#31048) Radnix válasza 30z.Samu (#31047) üzenetére


Radnix
senior tag

Igen megvolt az első közös edzésünk, ami abból állt, hogy mindketten edzettünk a terem 2 különböző pontján :D De nem akartam zavarni, láttam, hogy nagyon nézi a meccset ;] :DD

(#31049) Richard! válasza Radnix (#31045) üzenetére


Richard!
addikt

ez vhogy most nem volt vicces :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#31050) Radnix válasza Richard! (#31049) üzenetére


Radnix
senior tag

Tudod ez ilyen topik, itt a kezdőket egyfolytában ugratjuk, és akkor finoman fejeztem ki magamat. :D Amúgy meg nem kell felvenni ezeket, utánna kell olvasni a dolgoknak, aztán nem kapsz ilyet az arcba a hüyleségek miatt ;)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.