Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28001) nepszter1 válasza dragonfx (#27999) üzenetére


nepszter1
addikt

Horváth, szerb , montenegrói a csaj azt tudom meg valami év segge lett valamelyik évbe :D

(#28002) spammer válasza Fred23 (#27995) üzenetére


spammer
veterán

gogsszal vagy anélkül?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#28003) nepszter1


nepszter1
addikt

Megvaan :

Keyre Agustina neve

(#28004) Fred23 válasza spammer (#28002) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gogx nélkül. De ugye a fehérje nem csak épül, hanem bomlik is, szóval Wood ne örüljön! :D Fogalmam sincs az értékekről, de lehet, hogy aki mondjuk bevisz 150-et, ami mind be is épül, közben le is bont 140-et, szóval a nettó hozama lesz 10g izom per nap. ( Sacperkábészerhasraütéssel számolva. )

(#28005) deniro2 válasza Fred23 (#27995) üzenetére


deniro2
senior tag

Szerintem inkább feldolgozni tud ennyit, nem beépíteni...

(#28006) Fred23 válasza deniro2 (#28005) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az számomra is még logikusabb lenne, de beépítés rémlik a cikkből. Mert nem hinném egyébként, hogy bárkinek elbomolhat napi 140g fehérje a testéből. Valahogy nem tudom elképzelni, de lehet, hogy tévedek.

(#28007) Fred23 válasza Fred23 (#28006) üzenetére


Fred23
nagyúr

Még mielőtt ebbe is belekötne valaki: normális kajálás mellett értem, mert persze, elbomolhat napi 140g fehérje is egy testből, ha az a test mondjuk kaja nélkül töri a köveket, mint Boyka.

Viszont ha feldolgozásról van szó, az azt jelentené, h még kevesebb fehérjére van szüksége a testnek!

Majd megmondja valaki, aki ért is hozzá, ha van itt olyan. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#28008) BÁ Nutrition válasza Fred23 (#28007) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem tudom mennyi fehérjére van szüksége a testnek de a legtöbb ismerősöm szerintem 50g-ot se nagyon visznek be naponta, és mégis élnek..
meg elég valószínű hogy ezt így nem is lehet megmondani, mert tuti hogy egy macikosnak 3x annyi kell mint Penenének..

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28009) Fecogame


Fecogame
veterán

Hülye kérdés lesz...

Ha a mostani 6-7-8dl-nyi napi folyadék helyett megiszok napi 2-2,5 litert, akkor fog növekedni a testtömegem?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28010) Woodslave válasza Fecogame (#28009) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csak ha nem hugyozod ki :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28011) Fecogame válasza Woodslave (#28010) üzenetére


Fecogame
veterán

:DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28012) Woodslave válasza Fred23 (#28007) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nemcsak itt nincs olyan, sehol sincs :N

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28013) Fred23 válasza BÁ Nutrition (#28008) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sógorom 110 kiló olyan 20% testzsírral, és napi 80g fehérjénél biztosan nem visz be többet, viszont nem ritka, hogy elfogyasztja a napi 1 dl valamilyen jobbféle olaját. Szereti. Ja, és focizik is, edzésekre is jár, és így 80g! ( Mondjuk kapus. )

Én meg vega voltam 20 évig, és 50-70g fehérje között lehettem közben. Szóval erősen túl van lihegve a téma, az biztos. Jelenleg abban hiszek, hogy elég nekem 1,5 gramm testsúlykilónként.

Wood: ez tök jó, akkor mondhatom magabiztosabban a megalapozatlan véleményeimet! :)

[ Szerkesztve ]

(#28014) Woodslave válasza Fred23 (#28013) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K persze, csak qrvára nem fog hinni neked senki, mert nem vagy extrém (jó fej vagyok? ;] ) izmos

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28015) Fred23 válasza Woodslave (#28014) üzenetére


Fred23
nagyúr

Na de ha a Te fényképeddel reklámozom a mondanivalómat? ;]

Ja, és rákerestem a gyros-ra, hogy biztos legyen a 80g. De több fehérje van benne, mint gondoltam, szóval lehet 90g is a sógorom fehérje fogyasztása. Bár abból sem eszik minden nap, szóval az átlag lehet 80g körül.

(#28016) Zomb€€ válasza Woodslave (#28014) üzenetére


Zomb€€
őstag

:(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#28017) Integra


Integra
titán

segítsetek, mit mondjak annak a barátnőmnek, aki ilyeneket nézeget, hogy szedné????!!!!
bpi rx6 és bpi roxyclean
tanácstalan vagyok, én azt mondanám, hogy a picsába az ilyen szeméttel és edzen többet és jobban ha kell, de nem vagyok szakértő és nem a saját véleményem szeretném mondani..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28018) Kassadin válasza Integra (#28017) üzenetére


Kassadin
addikt

Diéta+kardió. Mondd ezt neki. :D

(#28019) macikos válasza Fecogame (#28009) üzenetére


macikos
addikt

"6-7-8dl-nyi napi folyadék"

Mi vagy te, kolibri? Én csak edzésen 4 litert simán megiszok.

(#28020) Eagl3 válasza Integra (#28017) üzenetére


Eagl3
veterán

Szedje ha akarja... ne arról győzd meg, hogy ne szedjen ilyet, hanem arról, hogy étkezzen és mozogjon rendesen.

(#28021) Fecogame válasza macikos (#28019) üzenetére


Fecogame
veterán

Egyszerű: Elfelejtek inni :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28022) paye válasza Fred23 (#28013) üzenetére


paye
tag

...Én meg vega voltam 20 évig...

Miért hagytad abba, ha nem titok...? :R

(#28023) Tamoo válasza paye (#28022) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#28024) szőröscica válasza paye (#28022) üzenetére


szőröscica
addikt

Gondolom rájött, hogy faszság.

(#28025) macikos válasza Fecogame (#28021) üzenetére


macikos
addikt

Kaja nélkül hetekig elvan az ember, de víz nélkül 1-2 nap és meghalsz. Akkor gondolhatod, hogy milyen fontos a szervezetnek a víz, főleg ha sportolsz is!

(#28026) Integra válasza Eagl3 (#28020) üzenetére


Integra
titán

én meggyőzni? ennél a lánynál életemben nem ismertem makacsabb, önfejűbb, csakazértis nőt... :DDD megkérdeztem, hogy és miért érzed úgy, hogy ilyet kell szedned? erős vagy, és egészséges és csak helyesne kell táplálkoznod és funkcionális edzened, sokkal többet fogsz elérni, mint ezekkel a tablettákkal.. válasz: "mertcsak."
na, ezek után mint halottnak a csók.. :DDD de azért imádom.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28027) Eagl3 válasza Integra (#28026) üzenetére


Eagl3
veterán

semmit nem fognak érni ezek a bogyók edzés és diéta nélkül... majd rájön magától. Én már letettem arról, hogy magyarázkodjak ezen a téren. Egyszer-kétszer lyukra futnak ilyen csoda módszerekkel aztán ha valóban fogyni szeretnének majd meghallják a tanácsot.

(#28028) Integra válasza Eagl3 (#28027) üzenetére


Integra
titán

én is ezt mondtam, és ha már helyesen eszik és keményen edz, akkor meg mi a francnak? nem értem...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28029) Fred23 válasza paye (#28022) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem hiba volt. A szüleimtől indult, én gyerek voltam... erre szoktattak rá, én meg folytattam. Nem annyira szörnyű tulajdonképpen, lehetne vele jól is élni, de mi tényleg hülyén csináltuk... így utólag egyszerűen fáj, hogy mennyire hülyén. :W

Most úgy gondolom, az emberi testnek jobb, ha húst is kap, de igaz az is, hogy én tapasztalatból tudom, hogy meg lehet lenni nélküle is. A másik meg az, hogy sokaknál szerintem lelki betegség jele a vegaság, általában az erőszakos indulatok túlzott elfojtását jelenti. Az van benne, hogy én már tényleg, de tényleg annyira toleráns, meg állatbarát, meg másokért aggódó, stb. vagyok, hogy na. De ezeket a tulajdonságokat már inkább hiszem el egy kedves, gyúrós, "150-et nyomok b@zmeg!" húsevőtől. A vega általában kompenzál, és belül az ellentéte van. Aztán ki tudja, ez is csak egy vélemény. :U

(#28030) littlelion21 válasza Fred23 (#28029) üzenetére


littlelion21
addikt

A vegáknak üzenem (toom szakállas)

(#28031) Ijk válasza Fred23 (#28029) üzenetére


Ijk
nagyúr

Őszintén te hogy tudsz összeírni ennyi oltári nagy marhaságot? :D
Könyvet kellene írnod.

Integra: Ne mondj neki semmit, mert úgysem hallgat rád. Csak belepofázol az életébe , és nem fog lefogyni miattad. (Ugyanis nem fog lefogyni se így, se úgy)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28032) Tomics válasza Fred23 (#28029) üzenetére


Tomics
addikt

Szóval te szellemi fogyatékos vagy. ;]

PH! addikt since 2004

(#28033) Integra válasza Ijk (#28031) üzenetére


Integra
titán

az a kemény, hogy nem kell neki lefogynia, gyönyörű nő.. csak a női hiúság, a tökéletességre törekvés etc etc.. meg ez a társadalom és totál eltévednek... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28034) Fred23 válasza Tomics (#28032) üzenetére


Fred23
nagyúr

Csak voltam, de kinőttem. :D

littlelion21 képéről például meg tudom mondani, hogy leginkább miért hatásos: az átlagos vegák egyik legalapvetőbb ösztönét célozza meg, mégpedig nem is azonnal, hanem sunyiban, akkor, mikor kezdené megvédeni az álláspontját! Reflexből olyasmire gondol a vega, hogy a saláta értéke nem egyenlő egy állatéval, mert az állat érző lény pl., vagy éppen fejlettebb valamilyen favorizált szempontból, stb. A baj csak az, hogy a vegák szinte mindig alapvetően az egyenlőségre törekednek, azt védik, annak nevében szeretnek fellépni. Gyűlölik a rangsorolást. Szívből, ösztönből, de még tudatosan is az értékek egyenlősítése, mellérendelése mellett szeretnek állást foglalni. A kép pedig arra kényszeríti őket, hogy rangsoroljanak. Ez a legfőbb oka szerintem annak, hogy poénosnak tartjuk ezt a képet, és nem más. A vega magával kerül konfliktusba ettől a képtől.

ljk: Magyarországon a normális, a hagyományos a húsevés, aki ettől eltér, bizonyára van valamilyen oka rá. Ezeket az okokat megkeresheti, akinek van hozzá kedve, ideje. Nekem nincs, csak szemezgetni maximum, illetve emlékezetből leírni az általános, gyakori tapasztalatokat, mint pl. félelem az erőszaktól, és az erre való reakció, vagy a megfelelni akarás túlzásba vitele, vagy a gyengeség önigazolásához, az egyén önbecsülésének megalapozásához kell -akár nem is maga a vegaság, hanem pl. az a környezet, hit, ami az "átlag vegák" sajátja, és ez hozzá csak a toldalék, stb. Bármennyit írhatnék róla, de tényleg nem akarok többet. :D

[ Szerkesztve ]

(#28035) Ijk válasza Fred23 (#28013) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fehérjét nem csak az izomba építesz be, egy átlag embernél sokkal kisebb az a mennyiség ami erre fordul. A fehérje bevitel az aminosavak és maga a nitrogén bevitel miatt fontos, amiből a szervezeted képes lesz aminosavakat előállítani. Ha nem viszel be elég fehérjét, akkor a tested az elsődleges raktárhoz nyúl, az izomzathoz. Egy átlag 70 kilós, nem aktív sportolónak min. 40g fehérje szükséges naponta, ha nem viszi be akkor 70 kiló alá megy.

Testépítőknél, sportolóknál kissé más a helyzet, ugyanis sokkal gyorsabb az anyagcsere, az izomrostokat minden edzéssel megrongálod, abból elbomlik a nitrogén, kipisálod. Ezt pótolni kell, főleg hogy az izomépítés a cél, így többet kell bevinned, mint amit lebontottál.
Másfelől a fehérjét energiaforrásként is használja a szervezet, így egy alacsonyabb CH bevitel esetén is hozzá fog/tud nyúlni.
Hogy egy X kilós testépítőnek Y testzsírral pontosan mekkora napi bevitelre van szüksége, azt senki nem tudja megmondani. Ez a 2g/kg empirikus érték elég korrekt, elég pontos étrendet lehet belőle építeni, ami be is válik.

De most az egész tudományos maszlagtól eltekintve, nyilván a sok hülye bodys feleslegesen viszi be a méregdrága fehérjét, amikor töredék áron több CH-val, kevesebb fehérjével ugyanazt érné el. Az a szerencse hogy a fórumokon vannak okos emberek, akik képben vannak az ismerősük pontos napi bevitelével, és kifundálják a tuti mennyiségeket, ami persze be is fog válni. A vízautó is működik, csak a szemét olajmaffia nem engedi gyártani.

Integra: Mondom, hagyd csak rá. Én nem pofázom bele mások dolgába, hogyan fogyókúrázzanak. Ha megkérdeznek szívesen segítek, de nem nekem kell megtenni a lépéseket, edzéseket, diétát helyette. Hidd el, azért mondom, mert te ebből jól nem jöhetsz ki.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28036) dragonfx válasza nepszter1 (#28001) üzenetére


dragonfx
veterán

a szavazás ugy volt hogy hányan spricceltek rá..lexarom honnan valo, bejöhetne edzés utána a tusolóba :DDD :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28037) deniro2 válasza Integra (#28017) üzenetére


deniro2
senior tag

Ha jól áll anyagilag a barátnőd, diétázik és edz rendesen, akkor szerintem semmi gond nincs ezzel a 2 cuccal, baja nem lesz tőlük, valszeg még segíteni is tudnak pár százalékot...
Nőket csak akkor szabad lebeszélni bármiről is, ha tényleg kárt akarnak tenni magukban, egyébként jobban jön ki az ember a dologból, ha hagyja őket menni a saját fejük után. Mondd meg neki, hogy ezek a cuccok csak akkor érnek valamit, ha ő 100%-ot beletesz a diétába és edzésbe, így vélhetőleg nem rajtad fogja számon kérni, ha esetleg nem jön össze amit eltervezett.

(#28038) Woodslave válasza Ijk (#28035) üzenetére


Woodslave
nagyúr

"De most az egész tudományos maszlagtól eltekintve, nyilván a sok hülye bodys feleslegesen viszi be a méregdrága fehérjét, amikor töredék áron több CH-val, kevesebb fehérjével ugyanazt érné el." :U :K

:N ;]

Borsós Fred, a kapitány: : az én képeimmel ugyanazt érnéd el :( :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28039) Woodslave


Woodslave
nagyúr

ja sok szó van a funkcionális edzésről, szerintem én megtaláltam.
Vasárnapi kondicionáló edzésem: kettlebell swing a pályán és sprintek. A pálya majd' 1 kilóméterre van, oda kivittem a bellt (a mindennapi életben a bevásárlószatyrok cipelésében nagy segítség) aztán swing (nálam a gyerek kivétele az ágyból, vagy csak simán felemelése) sprint (menekülés a bármi elöl). :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28040) drogery válasza Woodslave (#28039) üzenetére


drogery
tag

nálad ez nem funkcionális edzés, hanem sport specifikus :DD

(#28041) Woodslave válasza drogery (#28040) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:D hát ja

a mai napon 78.1 kg voltam, azaz 1 hónap alatt 3 kg-t fogytam, közben az erőszintem nagyjából maradt, bizonyos gyaksikban nőtt (mondjuk én az erőszintből messzemenő következtetéseket nem vonok le, mert kb. ugyanolyan xarul nézek ki mint 1 hónapja :D )
Ha év végéig hozom ezt, akkor a karácsonyfa alá teszek egy 60 kg-os szálkás testet :)) ;] - vagy inkább a fára dísznek :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28042) tween


tween
őstag

(#28043) Márk01 válasza Woodslave (#28039) üzenetére


Márk01
tag

Látom a kedélyállapot változását.... :DD

===============================================================

(#28044) dragonfx válasza Integra (#28017) üzenetére


dragonfx
veterán

Az nem baj nem meggyőzhető amit ő erre elver azt te nőkre, haverokra.. ;] ;] ...ha ez se hat....

ez egy erősebb zsírégető.ha gyorsan és sokat akar leadni hasznos lehet.de mellette a kajára figyeljen oda.főleg du.n.tól...és persze heti 4 kemény edzés...mert anélkül nem megy semmi.

u.i.:jó drága cucc csak mert jobban cisllog mint a többi nem biztos jobb is.zsírégető már 3-4e.ért is van.inkább a fennmaradóból olyat vegyne amia du.i vagy este komplex étkezést helyettesiti....ha jól emlékszek a builderne épp akciosan van valami aminostar.os cucc.vagy ha más nem ott a pinkfit.es ultra loss shake...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28045) Ijk válasza Woodslave (#28041) üzenetére


Ijk
nagyúr

Te még foglalkozol azzal hogy mit mutat a mérleg? Az a lényeg mit mutat a tükör. :DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28046) Woodslave válasza Ijk (#28045) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja a tükör egyszer azt mutatja, hogy qrva jól nézek ki, máskor meg hogy qrva xarul. Sőt más fényviszonyok esetén mást mutat, de a fürdőszobai tükör is. :D

Mivel fogyás esetén csökkeni kell a testsúlynak (mivel közben nem építek ugyanannyi izmot, erre azért figyelek ;] ) ezért a mérleg nagyjából objektív mérce. Persze tudom azt nem mutatja meg miből veszítek, de az izomvesztés gondolatát kizártam, így nem is történhet meg :C ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28047) Tamoo válasza Woodslave (#28046) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"ja a tükör egyszer azt mutatja, hogy qrva jól nézek ki, máskor meg hogy qrva xarul."

Akkor ugyanolyan szar tükrünk van.... :((( venni kellene egy normálisat :DDD

(#28048) macikos


macikos
addikt

A topiklakóknak való tükör: [link]

:D

(#28049) Tamoo válasza macikos (#28048) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:DDD

(#28050) deniro2 válasza macikos (#28048) üzenetére


deniro2
senior tag

:DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.