Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19451) natë válasza Eagl3 (#19449) üzenetére


natë
nagyúr

Az enyém kevert fehérje, a tiéd gondolom tejsavó volt. Bingó? :K

Boxer001 : Én, az ex mindig annak becézett. :DDD
Nem játszottál te véletlen BF2-t?

[ Szerkesztve ]

(#19452) Tamoo válasza natë (#19448) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Minek veszel olyan szart? :F

(#19453): kíváncsiságból vehettél volna valami jót is. Vagy féltél hogy rákapsz? :D

[ Szerkesztve ]

(#19453) natë válasza Tamoo (#19452) üzenetére


natë
nagyúr

Kíváncsiság. ;)
Egyébként kajából oldom meg a fehérjebevitelem, most csak véletlenül vettem egyet.

(#19454) spammer válasza natë (#19451) üzenetére


spammer
veterán

Nebasszáááfel, én is nemrég kaptam egy kevertet ebből, de még nem kóstoltam.. Akkor felkészülök a legrosszabbra :D

Ha nem megy le, mondogasd ezt magadnak: "Nem vagyok buziiiiii" :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19455) Eagl3 válasza natë (#19451) üzenetére


Eagl3
veterán

Tejsavót ittam igen.

(#19456) natë válasza spammer (#19454) üzenetére


natë
nagyúr

Telít és az állaga olyan, mint az agyag. Az íze is hasonló.

(#19457) kmisi99


kmisi99
addikt

sovány húsokon kívül ti mit ajánlotok még fehérje bevitelre? Hallottam hogy a rizsben is meg a zabpehelyben is elég sok a fehérje. Arra a határozásra jutottam hogy gyökeresen megváltoztatom a táplálkozási szokásaimat és teljesen arra állok rá hogy a testépítéshez megfelelő és alapból is egészséges kajákat egyem ne pedig szart.

(#19458) Ijk válasza kmisi99 (#19457) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Hallottam hogy a rizsben is meg a zabpehelyben is elég sok a fehérje."
Ugyan ezt honnan hallottad? :F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19459) szőröscica válasza kmisi99 (#19457) üzenetére


szőröscica
addikt

Te mi a halál f*száért nem olvasod el az alapelveket, meg a sárga kapszulát? Utána nem írnál ekkora orbitális baromságokat.

(#19460) kmisi99 válasza Ijk (#19458) üzenetére


kmisi99
addikt

Fogalmam sincs ezt még régebben hallottam de lehet akkor már rosszul emlékszem :DDD De azt tudom hogy sok a szénhidrát. De amúgy hogy most utána néztem a wikipedián a rizsnek kb 8% a fehérje az is több mint a semmi :D

joamilestoné Épp most is olvasom a sárga kapszulát nagyon tetszik a könyv.

[ Szerkesztve ]

(#19461) Ijk válasza kmisi99 (#19460) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hüvelyes növényekben aránylag sok fehérje van. Nem bírsz húst enni a vagy mi?
Elég körülményes kiváltani a húst hosszútávon. Ha már hányingered van tőle akkor néhány napig érdemes lehet helyettesíteni, de sokszor akarod kiváltani akkor úgyis behízol.

spammer: Ja, mi vagyunk csak az iditák, hogy ezer forintokért vesszük a hús kilóját, amikor fillérekért ott a rizs. :DDD

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19462) spammer válasza kmisi99 (#19460) üzenetére


spammer
veterán

Ha sok lenne benne a fehérje, akkor ki a franc venné a drága húsokat meg tejsavófehérjéket? :D Meg már úgy eleve... RIZS. Nem állatbúúúú van! :D

Ja és el ne felejtsd! [link] ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19463) kmisi99 válasza Ijk (#19461) üzenetére


kmisi99
addikt

Semmi bajom a hússal nagyon is szeretem csak azt hittem ezekbe a hüvelyesekbe is fontos a fehérje forrás. Egyébként most értem a sárga kapszula 53 oldalára és fel is világosultam hogy idézem "a rizs nem fehérje forrás" :DDD

Egyébként mennyire fontos a húsok elkészítési módja? Arra is oda kell figyelni? Gondolom rántani meg csomó olajban sütni nem ajánlott de ezenkívül van még fontos tényező?

(#19464) spammer válasza kmisi99 (#19463) üzenetére


spammer
veterán

Ennyire azért ne görcsölj rajta. Nyugodtan rántsad, süssed, fűszerezd, a lényeg, hogy finom legyen. Mert még így is - ha állandóan ezeket eszed - olyan szinten rá fogsz unni, hogy néha tényleg undorod lesz. Most képzeld el, ha mindig csak főtt csirkét ennél... Ne ússzon a zsírban, olajban, de azért nem kell teljesen a végletekig elmenni, hogy akkor most aztán totál tisztán csak.. Nem vagy te Tóth Dani, nem csinálsz versenydiétát sem...

Szóval ésszel, de nyugodtan készítsd el változatosan.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19465) BÁ Nutrition válasza #11527168 (#19430) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

délután nekem is megvót első edzésem a műtét óta, már hiányzott.
nem volt teljesen reménytelen hál isten.. ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19466) kmisi99 válasza spammer (#19464) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz részletes választ ez kellett nekem :R Akkor ennyire komolyan nem veszem az étrendet csak simán komolyan. Eddig nem nagyon voltam vallásos de ez a sárga kapszula a bibliám lett ez valami rohadt jó könyv és kegyetlenül jól megfogalmazta az író. Végre nem valami szakmai szar nyelv hanem kimeri mondani közérthetően a dolgokat. Azt hiszem ha élőbe látom a könyvet meg is veszem.

(#19467) spammer válasza kmisi99 (#19466) üzenetére


spammer
veterán

Bunnynak köszönd meg a builderen az edző válaszolban :) Amúgy nem fogod látni sehol a könyvet, majd a sargakapszula.hu -ról lehet rendelni, amikor lesz 2. kiadás. Majd valamikor, gondolom most már hamarosan.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19468) macikos válasza kmisi99 (#19457) üzenetére


macikos
addikt

Tojást. Igaz, most valami kib*szott drága lett, de nagyon jó fehérjeforrás, jobb, mint a hús.

(#19469) Boxer001


Boxer001
veterán

Valaki, aki elég jó gyúrós kajálást csinál, leírná, hogy mi vagyonba fáj neki egy hónap? Vagy senki se merte még kiszámolni. ;] Tudom, nem kell okoskodni, a szar kaják is sokba vannak, mi az, ami nincs sokba...
Nem visszakérdéseket várok boozyk. ;]

Eddig jól tippeltem...annyi pénzem nincs kajára, úgy hogy izmos már nem leszek, bár nem is reméltem, inkább gyűjtök másra. :)

[ Szerkesztve ]

(#19470) BÁ Nutrition válasza Boxer001 (#19469) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem kb 70-80k körül havi szinten, szal neked 60 környéke lenne kb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#19471) penene válasza Boxer001 (#19469) üzenetére


penene
őstag

Ja, BÁnak 70-80k és még így se izmos. Szal inkább bele se gondolj, hogy mennyi kéne, hogy TE izmos legyél. :DD

(igyekeztem 2 emberbe belekötni 1 hszben ;] )

(#19472) Boxer001 válasza penene (#19471) üzenetére


Boxer001
veterán

Akkor neked mennyi lenne? ;]

(#19473) penene válasza Boxer001 (#19472) üzenetére


penene
őstag

Van, amit pénzen nem lehet megvenni, mint az én izmosságom sem. ;]
Ma pl. le akartam menni gyúrni, de lusta voltam, hogy majd holnap, akkor úgyis jön kolléga... Szal ennyi. :DDD
Gondoltam, ma akkor legalább lábazom, erre már 20:40 újra éhes vagyok és most kéne, én meg csak ülök itt.

De most ez idegesít is, szal nyomok egy edzés előtti pörgetőt, még ha éhes is vagyok, kis vitargo, aztán lenyomom a lábat. :D Utána meg persze nem fogok duplán kajálni (turmix + szilárd), mert tuti lusta leszek.

Szerintem már attól híznék, ha este jobban kajálnék, de úgy eszek, mintha diétáznék... Nem tudatos, csak lusta vagyok kajálni már este. :D Szal agycsere kell, nem pénz. :D Meg motiváció.
Egyébként nekem simán jobb így, majd ha tudok keményebben edzeni, akkor nyomom még komolyabban a kaját is, mert most egy kis gyógytornás lábért nem nyomtam. Persze nyilván jobban fejlődne tömegnöveléssel, de egyelőre alap erő probléma van, meg térd, szal majd zabálok, ha le is tudom jobban edzeni.

Sztem a héten el kezdem a kreatin kúrát is, aztán hadd szóljon. :D

[ Szerkesztve ]

(#19474) spammer válasza penene (#19473) üzenetére


spammer
veterán

"Ma pl. le akartam menni gyúrni, de lusta voltam"

Ennyi! :DDD ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19475) macikos válasza penene (#19471) üzenetére


macikos
addikt

Én soha nem csináltam ezt a minden nap csirke-rizs dolgot. Eszegettem, sokszor csak rizst, mert Anyáméknak nem volt pénzük húsra. Persze ettünk meg eszünk húst, de nem világba. Nem erről szól az élet. Na meg nem kötöm fel magam, ha kimarad 1 vagy akár több étkezés.

Szerintem -aztán mindenki azt csinál amit akar- teljesen felesleges egy átlag hobbi szinten edző embernek havi szinten több tízezer forintot vagy akár százezret elkölteni kajára. Aki versenyző, az más tészta, de ne hitegesse már az ember magát, hogy csak így lehet megizmosodni, meg alacsony testzsírral rendelkezni.

Azt látom, hogy haveri körömben is ilyen HOS meg akármi cumókra elverik az emberek a pénzüket, aztán ugyanúgy néznek ki, mint tavaly, meg tavalyelőtt. Jó, persze, hobbi, a hobbi meg általában pénzbe kerül, a testépítés pláne, de engem zavar vagyis inkább sajnálom azokat a fiatalokat, akik abban a hitben élnek, hogy ha minden nap tolják a csirke-rizst meg a Jumbot, akkor ők Mr. Olympiák lesznek.

Oda kell figyelni a kajálásra, de egy bizonyos szint felett felesleges. Azt is mondhatnám: sokkal több a kiadás, mint a bevétel. Tehát ha valaki elkölt kajára havi szinten 50 ezret, aztán kitalálja, hogy jövő hónaptól 150-et költ, attól ő még nem lesz 3-szor olyan izmos.

Szóval mérlegelni kell, hogy kinek mik a céljai, stb. Ha valaki versenyezni akar, az csinálja, örülök neki, de mondjuk egy ilyen embernek már 20-22 évesen olyan fizikummal kell rendelkeznie, hogy ha dobna magáról egy képet a topikba, akkor kb. senki nem linkelne többet magáról képet :D

[ Szerkesztve ]

(#19476) Ijk válasza Boxer001 (#19469) üzenetére


Ijk
nagyúr

Minek akarsz izmos lenni? Én sem akarok.
Fontosabb a szálkásság. :K

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19477) Woodslave válasza Márk01 (#19428) üzenetére


Woodslave
nagyúr

bedurranva kell mérni? :F

;]

nekem kis fejem van, de legalább a testem is hozzá igazodik :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#19478) Boxer001 válasza penene (#19473) üzenetére


Boxer001
veterán

Nekem motiváció megvan, agycsere se kéne. :D
macikos
De ember, voltál már boltban? Simán elmegy úgy is több tízezer, hogy ahhoz képest lófaxt se ettél, legalábbis én lófaxt se eszek ahhoz képest, amennyit fel tudnék zabálni...
Egyébként pont ezen gondolkoztam, hogy rizst, meg krumplit fogok zabálni minél többet, hús meg ahogy jön, de nem tudok orrba-szájba.
Ijk
Én szálkás akarok lenni, de kéne némi izomtömeg is.

[ Szerkesztve ]

(#19479) _ATi_1 válasza macikos (#19468) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia/ Sziasztok!

A tojás miért jobb fehérjeforrás, mint a hús ?

(#19480) penene válasza macikos (#19475) üzenetére


penene
őstag

Persze. Mindenki tudja, mi mennyit ér meg neki. :)
Én drágán kajálok, mert munkahelyen az étkezdében veszek 2x (egyiket délután nyomom be gyakorlatilag főételt), ennyi pénzből kihozható 3-4 étkezés is, ha nem több.

(#19481) macikos válasza _ATi_1 (#19479) üzenetére


macikos
addikt

[link]

III. Táblázat. Közismert fehérjék biológiai értéke:
Fehérje Biológiai érték
tejsavó peptid keverékek 110-159
tejsavó koncentrátum (laktalbumin) 104
egész tojás 100
Tehéntej 91
tojásfehérje (albumin) 88
Hal 83
Marhahús 80
Csirke 79
Kazein 77
Szója 74
Rizs 59
Búza 54
Bab 49

Persze a tojásban fajlagosan kevesebb fehérje van, mint a húsban, meg elég drága is. Én a minőségről beszélek. Lásd: tejsavó és tojás van elől. Azok a legjobbak.

penene: Például ma láttam a tescoban Tesco Basmati rizst. 1 kiló=900 forint. Anyátok, gondoltam. Rendben van, hogy diétában jobb, mint a sima rizs, de most komolyan, ki az aki ezt megveszi?

spammer: :D

[ Szerkesztve ]

(#19482) spammer válasza _ATi_1 (#19479) üzenetére


spammer
veterán

Mert benne van egy "félig kész" csirke, és így sokkal olcsóbb, mintha csirkehúst vennél! ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19483) penene válasza Boxer001 (#19478) üzenetére


penene
őstag

A CH úgyis olcsóbb, mint a fehérje, szal ebből a szempontból még mindig jobban állsz, mintha diétázni akarnál. :D

(#19484) Ijk válasza Boxer001 (#19478) üzenetére


Ijk
nagyúr

Izomtömeg, szálkás formával együtt lehetetlen jó kajálás nélkül.
Szar kajával lehetsz szálkás de nem izmos, vagy izmos de zsíros. Bár, kinek mit jelentenek ezek a fogalmak.
Úgyse leszel elégedett soha, a lehetőségeidhez és a ráfordított energia alapján be kell lőni valami racionális célt.

macikos: Barnarizsnek homok íze van.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19485) _ATi_1 válasza macikos (#19481) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszönöm. Szerencsére tojáshoz ingyen hozzá tudok jutni, de eddig a húst jobban preferáltam a nagyobb fehérjetartalma miatt. :)

(#19486) Boxer001 válasza penene (#19483) üzenetére


Boxer001
veterán

Jobban, az biztos. :U
Ijk
Na ez az, hogy nem túl faxa a helyzet...
Úgyse leszel elégedett soha, a lehetőségeidhez és a ráfordított energia alapján be kell lőni valami racionális célt.
Mást nem tehetek. :U Csinálgatom, nem hagyom abba, max. ha lebetegszem, aztán ennyi, a semminél ez is jobb.
ATi
Ingyen van a tyúkok etetése, vagy lopod?

[ Szerkesztve ]

(#19487) _ATi_1 válasza Boxer001 (#19486) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Minden este körbemegyek a városban, és összeszedem a tojatokat ( :) ).
Pontosítok: Nincs ingyen, de közel sincs a bolti árhoz képest. :)

(#19488) God Vazzeg válasza macikos (#19475) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Mi a vércsoportod?

(#19489) _ATi_1 válasza macikos (#19481) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ezek szerint valódi tehéntejet (a bolti tejjel ellentétben) érdemes fogyasztani fehérje-bevitel céljából ?

(#19490) Eagl3 válasza _ATi_1 (#19489) üzenetére


Eagl3
veterán

olvasd már el azt a qurva könyvet...

(#19491) spammer válasza _ATi_1 (#19489) üzenetére


spammer
veterán

Fehérje több van benne, de ugye sokkal zsírosabb is, szóval...

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#19492) Tipo16V


Tipo16V
aktív tag

beteg vagyok, hol lázas, hol hőemelkedés..edzés már egy hete nem volt, összevagyok szakadva :(

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#19493) Ijk válasza spammer (#19491) üzenetére


Ijk
nagyúr

A laktózzal van baj leginkább, aki azzal próbálkozik hogy tejjel visz be fehérjét, az irgalmatlanul fosni fog, de legalább puffadni, hacsak nincs benne valami kaukázusi gén.

Boxer001: Minek olvasnád, hiszen már annyit offoltál itt hogy csak ragadt rád némi tudás. Bár ha évek után most kérdezed meg hogy mennyibe kerül a normális kajálás... ;]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19494) Boxer001 válasza Tipo16V (#19492) üzenetére


Boxer001
veterán

Nekem is ugyanez volt pár hete, hőemelkedés-láz, ez váltotta egymást.
Eagl3
Én már csak azért se olvasom/olvasnám el azt a szájbabaxott könyvet. :U :D
Ijk
Nekem pl. sose volt semmi problémám a tejjel, legyen az házi pl...
Szerk.:
Jah mert a kaja ára sose változott... :) Hidd el ha erre a "szarra" bármikor is annyi pénzem lett volna, amennyi kéne...de mindegy, tudom, csak akarni kell, mert ott a kibaszott Erő, meg a Titok, és bármekkora lehetek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19495) Eagl3 válasza Boxer001 (#19494) üzenetére


Eagl3
veterán

Akkor olvasson góglét vagy bánom is én mit csak informálódjon valahonnan.

(#19496) _ATi_1 válasza Eagl3 (#19490) üzenetére


_ATi_1
senior tag

"Testépítőknek természetesen a minél magasabb pontszámmal bíró fehérjék fogyasztása javasolt."

Ezt írja a táblázat felett. A tehén-tej a tojás után a második...Épp azért kérdeztem meg, mert eddig mindenhol azt olvastam, hogy kerüljük a tejet..

(#19497) macikos válasza God Vazzeg (#19488) üzenetére


macikos
addikt

Nem tudom. Talán B. De tényleg nem tudom, csak tipp :D Miért?

_ATi_1: A táblázat a fehérjék biológiai értékét mutatja. Ha megnézed, szerepel benne a rizs is, elég jó pontszámmal, de ez nem jelenti azt, hogy a rizsre, mint fehérjeforrásra kell tekinteni. A rizsfehérjéről van szó.
A tojással is az a baj, hogy alacsony a fehérjetartalma, és drága is, de mondjuk például neked, aki olcsón hozzájut, nem pálya, megengedheted magadnak, hogy tucatszámra egyed.

A tehéntej fehérjéjéről van szó. Tehát ami még nincsen szétválasztva tejsavóra, kazeinre, peptidekre, stb. Nem magáról a tejről van szó, mert az ugye tele van tejcukorral és zsírral.

[ Szerkesztve ]

(#19498) penene válasza macikos (#19497) üzenetére


penene
őstag

Emlékszem, jó pár éve még nyomtam az 5/2 es rántottákat, meg más a 6/1-est.
Azok még más idők voltak. :DDD

Most ha diétáznék, se dobnám ki ilyen árak mellett. De már elvből se dobom ki, mert én megtehetem, hogy megeszem a sárgáját is. :D

(#19499) _ATi_1 válasza macikos (#19497) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszönöm, ez kielégítő válasz volt. :R

Jöhetnek a "viszlát"-ok :D

(#19500) Boxer001 válasza _ATi_1 (#19499) üzenetére


Boxer001
veterán

Viszlát. ;]
Tipo
Számtalanszor ittam házi tejet (az már a múlt) forralás nélkül, sose volt semmi bajom. Nyomiknak van. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.