Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74601) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Teljesen laikus vagyok WP téren, ma vettünk ki apunak szolgáltatótól egy lumia 550 -et, és gmail címtár névjegyeivel olyan probléma van, hogy látja a telefonkönyv, számok, képek, nevek, mailcímek, egyéb adatok minden rendben, de amikor hívni akarja az egyik gmail címtárban szereplő személyt, vagy valaki olyan szmély hívja aki már a telefonkönyvben szerepel a gmail által azok nevét egyáltalán nem írja ki, csak a telefonszámot :F

Ez valami hiba, vagy csak én nem találtam rá megoldást? :)

(#74602) egykori válasza DeathAdder (#74601) üzenetére


egykori
őstag

Az nem lehet, hogy a gmail címtárában és a telefonban nem pontosan ugyanaz a név szerepel?

(#74603) DeathAdder válasza egykori (#74602) üzenetére


DeathAdder
veterán

gmail címtáron kívül egyetlen szám se nincs a telefonban sem a sim kártyán, mivel ezelőtt is csak gmailből szinkronizálva jöttek le a névjegyzékek (androidos telefonra).
A számok jól vannak beírva, a telefonkönyvben szépen látszik is minden részletesen, de kimenő vagy bejövő híváskor se a nevet sem pedig a hívó képét nem mutatja, csak egy telefonszámot :F

(#74604) chipesz válasza DeathAdder (#74603) üzenetére


chipesz
őstag

Másnak is volt ilyen problémája ha Google-ből szinkronizált. Nem emlékszem pontosan, valami olyasmi volt, hogy nem a megfelelő rubrikában volt a telefonszám (talán vállalatiként volt megadva), s így nem jelezte a kontakt nevét. Butatelefonon az volt a megoldás, hogy minden számnak +36-tal kellett kezdődnie. Esetleg ezt is kipróbálhatod.
(Jézusom mennyi "volt". :D)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#74605) flesh válasza DeathAdder (#74601) üzenetére


flesh
aktív tag

Valahol duplikáció van, rendesen át kell nézni a címtárat.
Esetleg rakd fel a RapDialer-t és ott egy számot elkezdesz beírni, akkor látni fogod hol szerepel még esetleg más bejegyzésnél.

RapDialer

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#74606) brownus


brownus
veterán

640 lte frissült mar valakinek wp10-re?

(#74607) Melack válasza brownus (#74606) üzenetére


Melack
veterán

Insiderrel eleg sokaknak...

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#74608) brownus válasza Melack (#74607) üzenetére


brownus
veterán

az mi? és ha azzal upgradelek, és jön a hivatalos w10, akkor automatikusan frissül? vagy csak az időközönként kiadott frissítések jönnek majd? értem ez alatt, hogy ez egy hoivatalos, fullos wp10!?

[ Szerkesztve ]

(#74609) kovacsroli válasza brownus (#74606) üzenetére


kovacsroli
senior tag

majd tavasszal...

;]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#74610) tpeter77 válasza this is life (#74556) üzenetére


tpeter77
addikt

kösz, ez hasznos volt nekem is! :)

(#74611) tpeter77 válasza DeathAdder (#74603) üzenetére


tpeter77
addikt

nálam olyan volt, hogy 2 névhez ugyanaz a tel.szám volt elmentve (az egyikhez 2 különböző, a másikhoz csak a sajátja), és amelyik ABC szerint előbb volt, azt a nevet írta ki a telefon.
Nem kicsit lepődtem meg, de a hívó fél is kamillázott, hogy miért a beosztottja nevén szólítom :D

#74604 chipesz
Akkor működik csak jól a google címtárból az importálás, ha a telefonszám a mobil telefon alá van elmentve!
Ha bármelyik másik mezőbe került a telefonszám, csak az üres nevet vitte át a rendszer.
Tavaly elég sok névjegyzék költöztetést csináltam, de a legtutibb az volt, ha SIM kártyára lementettél mindent, és WP alá beimportáltad. Kicsit melós, de működik.
A másikhoz meg sok idő és internet előtti ücsörgés kell, de ha gyorsan kell közel 100 telefont cserélni nem kérdés, hogy melyik módszert alkalmazod.

[ Szerkesztve ]

(#74612) csabyka666 válasza Melack (#74591) üzenetére


csabyka666
addikt

Óh, vagy úgy...sose hiányzott, ott a Skype meg a Viber. FB-n csak chatelek.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#74613) csabyka666


csabyka666
addikt

YouTube háttérben futtatásához más alternatíva? TubeCast egy vacak, a MetroTube-ot nem találtam. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#74614) sesshou válasza MC Pite (#74532) üzenetére


sesshou
senior tag

A nincs kérdés melyik kellene alatt mire célzol? :) most sikerült egy kicsit megbarátkoznia a 735-el amiatt azt választanám mert abban 1G memória van és van benne villanó is.

(#74615) Mr. Nimbus válasza csabyka666 (#74613) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

(#74616) tomboy0013 válasza csabyka666 (#74613) üzenetére


tomboy0013
veterán

myTube.

(#74617) liquidgold válasza csabyka666 (#74613) üzenetére


liquidgold
tag

TubeCast vacak???

(#74618) akos3


akos3
addikt

Sziasztok. Tudom h mar tobbszor is volt rola szo, de a biztonság kedvéért ujra felteszem.
Ha egy használt mobilt veszek es gyari visszaallitast (hard reset) csinálok mielott használatba vennem, megtörténhet h a Here drive törlődik róla? Csak mert tudjatok van vele ez a mizéria, hogy nincs mar fenn az áruházban. Mert azt nagyon nem.akarom h megveszem a telót es utana ne tudjak a Here-rel navigálni...

Egyebkent 925-rol.lenne szo. Tudom h páran nem ajanlottatok de most talaltam egy garisat mé szep allopotut...Nagyon elgondolkoztam. Persze nem tudom h a 720at valoban megérne e lecserélni azzal a hibajaval egyutt h néha a pokolba kívánom bongeszeskor...

(#74619) Gery1987 válasza akos3 (#74618) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Ha alapon 8.1 vagy 8.0 volt rajta akkor fix hogy nem fog elveszni róla mert a gyári SW tartalmazza, ergó a HR után is benne lesz. De ha Win 10-ről álltak át akkor is mennie kell.

Az hogy mivel a Nokia eladta ez milyen frissítési dolgokkal jár már más kérdés.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#74620) Cane


Cane
őstag

A teló amit frissíteni kellene egy 640XL DS. Az insider alkalmazásnál telepítés előtt olvastam ilyet, hogy lehetséges garanciavesztés, ill. a telefon sérülhet, stb és ehhez hasonló okosságok.
1. Ez csak a szokásos FW/SW frissítés előtti gyártói szöveg vagy volt olyan például, hogy WP10 telepítésére alkalmas eszköz elszállt insider telepítés miatt? (nem a frissítés-telepítés közbeni telefon ki-be kapcsolásra, nyomkodásra gondolok hanem magára az SW működésére)

2. Fast vagy a Slow insidert célszerű választani?

3. Kell-e menteni adatokat, bármit a WP8.1 > WP10 frissítés előtt?

Üdv, :R

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#74621) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Üdv!

Nem tudom, hogy mennyire OFF, de szeretnék Androidról áttérni WP-re. Tudom, hogy van a Milyen mobilt vegyek topic, de ez egy speciális dolog. Egyszerű kérdés, Lumia 640 vagy Lumia 735?

Szolgáltatótól venném, a 735 egy tizessel rövidebb, mint a 640.

Köszönöm előre is a válaszokat.

szerk: Lehet, hogy eldőlt közben, mert a 735 már nincs készleten :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#74622) akos3 válasza Gery1987 (#74619) üzenetére


akos3
addikt

Koszonom, ez jo hir :)
Mar csak azt kell eldöntenem.h valoban megeri-e lecserelnem a 720ast..

(#74623) juve600 válasza Aethelstone (#74621) üzenetére


juve600
nagyúr

üdv

redmi 1s topicból ismerlek :D

640ds-re váltottam én is ,jó kis teló

(#74624) Aethelstone válasza juve600 (#74623) üzenetére


Aethelstone
addikt

:) Akkor nem habozom :) Asszonynak már megvan 3 hete a 640-es, nagyon bejön neki is és nekem is, szóval Android levesbe/kuka.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#74625) Yahhher válasza chipesz (#74604) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Nekem úgy működik, ha a telefonszám "munkahelyiként" van elmentve.
De ha van más megoldás, annak örülnék.
Valaki?

B.

(#74626) csabyka666 válasza Mr. Nimbus (#74615) üzenetére


csabyka666
addikt

Ok, de fizetős. Ha nem lesz más, megveszem ezt, de első körben ingyeneset keresnék...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#74627) csabyka666 válasza tomboy0013 (#74616) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, bár ez is fizetős, de kénytelen leszek venni valamit. Milyen hosszú a próbaidőszak?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#74628) csabyka666 válasza liquidgold (#74617) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen. Ahogy írtam korábban is, ha háttérbe teszem, beakad, majd előröl kezdi a lejátszást, megint beakad, majd odapörget, ahol tartott, amikor még aktív volt az app. Botrányos, ideggyenge vagyok tőle, ha egy zene akadozik! :W (Lumia 820, szóval még azt se mondanám, hogy annyira gagyi lenne a hardver...)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#74629) tpeter77 válasza Yahhher (#74625) üzenetére


tpeter77
addikt

74611-ben megírtam.

(#74630) tboldi válasza csabyka666 (#74626) üzenetére


tboldi
nagyúr

A MetroTube-nál a trial verzió is teljes, a vásárlással csak támogathatod a fejlesztőt, ha akarod.

(#74631) StLui


StLui
veterán

Már egy éve legalább küzdök azzal, hogy néha (havi 1-2 alkalom legalább) fogja magát a telefonom és nem hajlandó híváskor csengeni. Már telefonváltás is volt azóta 920-ról 640XL-re, de a hiba azóta is megmaradt, hol kell az újraindítás, hol magától megjavul (erre nem jöttem rá mitől). ost gondoltam lecserélem az elmúlt két évben használt egyedi star wars csengőhangot, imperial march, valami alapra, de nem is tudom meghallgatni ilyenkor a csengőhangokat, ráklikkelek a lejátszás ikonra és néma marad, pedig érzékeli a tapintást.
Találkozott valaki ezzel a hibával?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#74632) csabyka666 válasza tboldi (#74630) üzenetére


csabyka666
addikt

Jaa, vagy úgy! Oksi, akkor teszt, és ha minden ok, "donate". :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#74633) csabyka666 válasza Mr. Nimbus (#74615) üzenetére


csabyka666
addikt

Na feltelepítettem. Eddig ez a befutó, bár háttérbe téve kb fél másodpercre megáll a lejátszás, de legalább folytatja szépen.

Egy problémám van vele: miért nem tudja csak a hangot letölteni???

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#74635) Aethelstone válasza #05304832 (#74634) üzenetére


Aethelstone
addikt

Köszi!

Az nem "baj", hogy ez még Nokia? MS nem fogja az út szélén hagyni? :) Láttunk már hasonlót a 7-8 átállás kapcsán...bár az nem pont ez volt :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#74636) this is life válasza csabyka666 (#74613) üzenetére


this is life
Ármester

Nalam semmi gond a tubecasttal , nem lehet hogy valami a sw kornyezetben kavar be nalad ? Melyik lumian futtatod ? Nalam 820/735 semmi gond a mukodessel ... most probaltam ki .. most nezem neked is 820 akkor passz nalam w10 a 820-on....

Aethelstone

Azet a wp 7-8 atallas nem kimondottan kiszurasbol alakult ugy ahogy, a secure uefi miatt csak szervizes flashelessel ment volna fel a kernel csere miatt, meg aztan akadtak hw korlatok is emlekeim szerint...
A hulyeseg inkabb az volt , hogy nem sokkal a wp 8 megjelenese elott is fejlesztett es adott ki keszuleket a nokia, anelkul hohy tudtak volna hogy lesz e lehetoseg upgradere... aztan hogy ezt ki szurta el passz.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#74638) DeathAdder


DeathAdder
veterán

+chipesz +flesh +rokafiu77

Köszi mindenki, így már tudok miből kiindulni.
Legközelebb ha kezembe kerül apu telefonja, átnézem megint ezek tudatában :R

(#74639) Aethelstone válasza #05304832 (#74637) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nos, a Droidból elegem van. Képtelen vagyok egy tényleg rendesen működő custom romot találni. A gyári rom meg utoljára kb. 1 év kapott frissítést, ezzel sikerült elérniük a 4.4.2-t és magyar nyelvet sem akartak belerakni.

Nekem egy olyan cucc kell, ami bekapcsolom, működik. Pont. A WP úgy tudom, hogy ilyen :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#74640) juve600 válasza Aethelstone (#74639) üzenetére


juve600
nagyúr

pontosan :D

(#74641) csabyka666 válasza this is life (#74636) üzenetére


csabyka666
addikt

Nekem 8.1-em van, nemrég lett visszaállítva gyáriba, alig pár program van fenn. Én egy 40 perces mixet nyomtam be, azzal sokat várt, amíg magáhoztért a háttérben.

Nálad egy ilyen hosszú zenével se akad meg egy pillanatra se? Az érdekes...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#74642) spiderpig820 válasza spiderpig820 (#74559) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Már magyar régióval is letölthető a Netflix!

4B

(#74643) akos3 válasza Aethelstone (#74639) üzenetére


akos3
addikt

jól tudod :K Sztem jól teszed az átállást!

(#74644) akos3


akos3
addikt

Ha mindenről van biztonsági mentésem és csinálok egy gyári visszaállitást akkor a következő bekapcsoláskor megkérdezi h belépés után visszaállítson e mindent? vagy pontosan h működik ez?

szerk. elvben felküldtem most mindent az éterbe, beléptem pc-n a one drive-ra, de nem látok ott semmit... :Y

[ Szerkesztve ]

(#74645) Aethelstone válasza akos3 (#74643) üzenetére


Aethelstone
addikt

Köszönöm a megerősítést :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#74646) Bukk900 válasza akos3 (#74644) üzenetére


Bukk900
őstag

A telefonon nézd meg a biztonsági másolatok kezelésénél, nálam 65MB.

(#74647) akos3 válasza Bukk900 (#74646) üzenetére


akos3
addikt

Nekem is pont annyi. Akkor valszeg a képeket, videókat nem küldte fel...

És azt tudod hogy HR után mi fogad a telon? hogyan tudom leszedni a mentésem?

(#74648) skroy válasza akos3 (#74647) üzenetére


skroy
senior tag

HR utáni indításnál a fiókodba bejelentkezve rákérdez, hogy szeretnél-e visszaállítást biztonsági mentésből. Kiválaszthatod a biztonsági mentést, amelyiket szeretnéd, ha esetleg több van. Szinte mindent visszaállít. w10-en még a csempék elrendezését is, bár lehet hogy 8-on is, már nem emlékszem. A képek és videók felhőből elérhetőek Onedrive-on. Ha van más email fiók a microsofton kívül is, annak a jelszavát kérni fogja. Az alkalmazásokat is letölti, amik a mentéskor a telón voltak.

(#74649) akos3 válasza skroy (#74648) üzenetére


akos3
addikt

Köszönöm a részletes választ!

ÍLehet nyomok egyet, hátha kicsit kevésbé lassul be majd... :U Mondjuk abban nem reménykedek, hogy visszajön a Here Drive hangja, mert az már korábban se volt...

(#74650) spiderpig820 válasza skroy (#74648) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Igen, 8.1-en is visszaállítja a csempék elrendezését.

[ Szerkesztve ]

4B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.