Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) polonic válasza Imy (#23198) üzenetére


polonic
félisten

(#23202) Imy válasza polonic (#23201) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm, a paprika megtette a hatását.

Frissítés után az ESD könyvtárat vajon lehet törölni?

(#23203) evilskati válasza Imy (#23198) üzenetére


evilskati
aktív tag

(#23204) Imy válasza evilskati (#23203) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm :R , közben már meg lett.

(#23205) mexel válasza DarkChild (#21494) üzenetére


mexel
veterán

Köszi!

(#23207) TechN7ne válasza #41133696 (#23206) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sztem teljesen értelmetlen összemérni a két fajta operációs rendszert. Aki PC-t használ az egyértelmüen Windows oldal,aki meg Macintosh-t annál marad a Mac OS. Inkább ez a statisztika azt mutatja,mennyien használnak PC-t és mennyien használnak Macintosh-t. :)

(#23208) #41133696 válasza TechN7ne (#23207) üzenetére


#41133696
törölt tag

A MAc engem nem izgatott, nincs MAC-em, csupán a többi Windows-al való arányát néztem. ' hónap alatt nem rossz egyáltalán. Na meg ugye az emberek nagyrésze a 64-bites verziót használja.

(#23209) TechN7ne válasza #41133696 (#23208) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Természetesen,mivel már átlagban a 4GB az alap ha már új konfigot használ az ember. 2012-ben már nem is nagyon létezik 2GB ram kapacitású gép,újonnan persze.

[ Szerkesztve ]

(#23210) polonic


polonic
félisten

Na. . . ez fantasztikus. . .

(#23211) stewe780 válasza #41133696 (#23206) üzenetére


stewe780
őstag

A steam alapvetően játékosokat vizsgál, a wint meg a legtöbben a játékok miatt használják. Szóval egy ilyen kimutatásban természetes, hogy sehol nincs a mac.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#23212) mexel


mexel
veterán

kezd tele lenni a hócipőm ezzel a nyolcassal. teljesen önkényesen és kiszámíthatatlanul csinál egy-két dolgot. már írtam, hogy a napokban 1 ikon eltűnt, csak fehér négyzet van helyette. A másik: sok ikonon ott az uac jele, pdig az is ki van kapcsolva. Ma reggel amikor bekapcsoltam a gépet eltűntek az uac jelek, és megjelent az ikon is. Most kb 20 percig nem voltam a gépnél, ránézek és megint uac jelek és nincs ikon csak fehér négyzet. Semmit nem állítottam, csak operát használtam. Elég érdekes. Nem tudja valaki az uac jelét miért teszi az ikonokra?

(#23213) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Nincs valami megoldás, hogy clean install után elfogadja azt a retkes upgrade kulcsot? Mekkoraegy ökörség ez az MS-től...ha már adnak egy kulcsot mi az istenért kell minden formázást win7 telepítéssel kezdenem.Komolyan nevetséges. Ha ezt tudom akkor lewarezolom a szarba és nem adok ki rá pénzt.....

Ha valaki tud valami okosságot ennek a megoldására ne tartsa magában:)

Előre is köszi a helpet :R

(#23214) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Eljött az ideje, hogy váltsak win 8-ra.
Melyik verziót érdemes megvenni?Itthoni használatra lenne.
Ezekben van még olyan hogy xp mód? Sajnos a win7 home editionban nem volt, ezért pár régi játékommal nem tudtam játszani.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23215) betyarr válasza Tommmmka (#23213) üzenetére


betyarr
veterán

(#23216) FLx válasza Ace Ventura (#23214) üzenetére


FLx
addikt

Otthonra simán elég a Windows 8 is. XP mód nincsen egyikben sem.

(#23217) fatal` válasza Ace Ventura (#23214) üzenetére


fatal`
titán

XP mód alatt egyébként sem tudtál volna játszani, mert nincs GPU emuláció, pontosabban egy S3 triot emulál.

Nincs XP mód, Hyper-V van. De VirtualBox vagy VMWare alá bármikor feltehetsz egy XP-t, ezek 3D emulációra is képesek (DirectX, OGL).

[ Szerkesztve ]

(#23218) rgeorge válasza Xmodule (#23169) üzenetére


rgeorge
addikt

De ez így nem legális, az egész procedúra úgy kezdődött, hogy 2012. második felében vettél Windows 7-t, még be is kellett írnod a vásárlás dátumát, nem?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#23219) Xmodule válasza rgeorge (#23218) üzenetére


Xmodule
őstag

dede. persze hogy akkor vettem a gepet. te nem?;] amugy meg mi nem legalis? nem ker win7 kodot ergo nem is irtam be semmi hamisat.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23220) rgeorge válasza Xmodule (#23219) üzenetére


rgeorge
addikt

Az nem legális, hogy nincs megfelelő upgrade alapod a féláron vett Windows 8-ra. Az, hogy telepítés közben nem kér kódot, semmit sem jelent. Legalább másokat ne biztass erre a csalásra.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#23221) Xmodule válasza rgeorge (#23220) üzenetére


Xmodule
őstag

Ezt, hogy nincs megfelelö win7 upgrade alapom nem tudom honnan vetted. Nem 1 rossz laptop van itthon amin van win7 kod. Szoval nem ertem a problemadat. Ugyanugy megvettem azokat is. Nincs itt semmi csalás vagy trükközés. Win7 ért is fizettem anno es most a win8 ért is. A win8 rol számlát is kaptam hogy megvettem. Ennyi. Komolyan azt gondolod hogy bárki valaha is megnezei majd mikor vetted a gepedet? Igazabol irtam nem kell ezt a modszert valasztani csak leirtam van ilyen is. Mi van akkor ha valaki mas is pont ebben az idöben vett egy gepet win7 -tel? Na ugye hogy jo hogy belinkeltem hiszen azok is megvehetik igy olcsobban. Nem kell ssd- t venni hozzá vagy mondjuk tripla áron megvenni. Legyen már egy kis eszed. Es az hogy telepites közben nem ker kodot szerinted semmit sem jelent. Igen igazad van kb ennyire erdekli a MS -t hogy most valosak e az adatok. Itt most az a lenyeg hogy minél többen megvegyék a win8 at hogy dagadjon a mellük a számoktol. Ök is tudják ne aggodj, hogy ez az uj win8 nem ér többet 13$ nál. Különben nem adnák ilyen akcioban. A MS nem szeretet szolgálat. Raadasul ott van az app store ahol megint cska költheted a penzedet. Most az hogy van aki tripla aron veszi meg csak jo nekik hiszen igy extra extra profitot kapnak onnan. Amugy remelem nem az az ember vagy aki mar megvette jo borsos aron aztan most faj neki hogy mas meg akcion belul olcsobban hozza tud jutni. No offense.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23222) Imy


Imy
veterán

Win8 alá milyen ingyenes antivírust, és tűzfalat használtok?
Comodo?

(#23223) Boonen007 válasza Imy (#23222) üzenetére


Boonen007
őstag

Beépített tűzfalat és MS Defender vírusirtót... ez mind ingyenes.

(#23224) negyedes


negyedes
addikt

vot ma? szar a windows 8 ugye? :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#23225) pzstm válasza negyedes (#23224) üzenetére


pzstm
titán

vót' bizony

meg is lett magyarázva hogy MAC nem játékra való, nem is releváns a statisztika :DDD :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#23226) rgeorge válasza Xmodule (#23221) üzenetére


rgeorge
addikt

Ne személyeskedj. 13$-ért vetted, tehát 2012.07.01 után vett Windows 7-tel kell rendelkezned, ezt a feltételt el is fogadtad a vásárláskor. Én tavaly decemberben vettem a notebookomat, tehát a 9000Ft-os Windows 8-at vettem meg, mert erre voltam jogosult. Az eddigi hozzászólásaidból nem az derült ki, hogy volt n. db. 2012.07.01 után vett Windows 7-ed. Most is csak azt írtad, hogy nem egy rossz laptopod van Windows 7-tel, ebből inkább az derül ki, hogy ezek nem fél éves darabok.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#23227) vlevi válasza negyedes (#23224) üzenetére


vlevi
nagyúr

Volt már, de azt is leírta valaki, hogy egy játékokat forgalmazó cég statisztikájában még jó, hogy a windows a legnépszerűbb. Ennyi erővel 0.000% a linux használók aránya.
Vagy nézhetnénk a gőz helyett az eredetet (steam, origin) is. Ott azhiszem a mac használók aránya is 0%

(#23228) Imy válasza Boonen007 (#23223) üzenetére


Imy
veterán

És ezek teljessen biztonságossak?

(#23229) TechN7ne válasza negyedes (#23224) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen volt tegnap este,és ezt válaszóltam rá. :)

(#23230) polonic


polonic
félisten

Hogy is van win8-nál ez a secureboot (így hívják? :D )?

Milyen feltételnek kell teljesülnie ehhez?

(#23231) Imy


Imy
veterán

Nektek mennyi helyet foglal az oprendszer? Nálam 34,6Gb-ot, de csak chrome, thunderbird van fent eddig. Semmi extra....
Previewről frissítettem, nem lehet valamit törölni? Még a végén a 60Gb-os partició nem lesz elég...

(#23232) Psychonaut válasza Imy (#23231) üzenetére


Psychonaut
addikt

16GB friss telepítés után (x64).

(#23233) Imy válasza Psychonaut (#23232) üzenetére


Imy
veterán

Akkor nálam valami sok helyet használ. Mi lehet az? Talán a windowsold mappát letörölhetem?

(#23234) Psychonaut válasza Imy (#23233) üzenetére


Psychonaut
addikt

Elvileg nyugodtan törölheted, igen.

(#23235) Xmodule válasza rgeorge (#23226) üzenetére


Xmodule
őstag

Na akkor te is örülhetsz a kedvezmenyes win8 nak én is az enyemnek. És ha még van valaki akinek 2012.07.01 utan vett win7 van az is örulhet a 13$ -os win8 nak. Ennyi:) Mindenki boldog és kész. Senkit nem buztitottam, hogy hazudjon csak leirtam, hogy a rendszer nem ellenöriz. Aki akarja megveszi igy is ugy is. Aki meg nem akarja az letölti valahonnan mashonnan es 1 centet nem fizet érte. En fizettem erte mert ennyit realisnak tartottam ezert a win7 skin updatert. Többet nem adtam volna érte. Részemröl a téma lezárva.

Psychonaut ne mond már meg mit irhatok le és mit ne. Én igy gondolom. Vagy talán én irtam egyetlen egy hszedhez is hogy ezt ne ird mert szerintem marhaság? Nem. Akkor te se tedd. Köszi:)

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23236) Psychonaut válasza Xmodule (#23235) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezt a "win7 skin upgrade" butaságot befejezhetnéd már.

(#23237) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy eredeti XP lemezem viszont a P4-es számítógép amivel kaptam azt már eladtam. Azt szeretném kérdezni, hogy ha fel telepítem az új gépemre a meglévő eredeti XP-t akkor van rá lehetőség, hogy frissítsem Windows 8 Pro Upgrade 32-bit/64-bit re? Elnézést ha butaságot kérdezek, de nem nagyon értem, hogy mit takar az, hogy "A frissítés csak olyan számítógépre telepíthető, amely érvényes alaplicenccel és az alábbi operációs rendszerek valamelyikével rendelkezik: Windows 7, Windows Vista vagy Windows XP (SP3)"
Válaszokat előre is köszönöm.

(#23238) Imy válasza Psychonaut (#23234) üzenetére


Imy
veterán

Ok, kösz, Te is csinálsz egy képet, hogy nálad milyen mappák vannak?

(#23239) Psychonaut válasza Imy (#23238) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#23240) Imy válasza Psychonaut (#23239) üzenetére


Imy
veterán

Aha, akkor az ESD mappa is törölhető, ha jól látom. Mi a vélemény?

(#23241) Psychonaut válasza Imy (#23240) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hogy őszinte legyek, az nem tudom mit tartalmaz. A Windows.old mappában a régi installod van, csak frissítés után jöhet létre egyáltalán, clean installnál nincs is, azért törölheted biztosan.

N.Szil (#23237):
Ha OEM Windows volt, vagyis a régi gépeden volt a termékkulcsos matrica, akkor nem frissíthetsz így. Ha retail Windows volt, vagyis nem kellett a termékkulcsot a géphez kötni, akkor frissíthetsz így.

[ Módosította: radi8tor ]

(#23243) Imy válasza Psychonaut (#23241) üzenetére


Imy
veterán

Elvileg az ESD mappába kerülnek a frissítési fileok, most találtam: [link]

Szóval szerintem ez törölhető. Más szerint?

(#23244) catroot válasza Imy (#23231) üzenetére


catroot
veterán

Az azért szép lenne, ha 60 gigás partíciót megenne, én 40-et adtam neki :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#23245) Воланд válasza polonic (#23230) üzenetére


Воланд
titán

tpm chip kell hozza.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23246) polcsa


polcsa
aktív tag

Légyszi, aki ismeri a megoldást segítsen:

"Nézzétek el nekem, de van egy láma kérdésem.
Egy friss, Win 8-as notin a tulaja átállított valamit és a fénykép nézegetés csak egyesével működik, tehát egyre rákattint, azt behozza, de nem tud "lapozni", mert ezt írja:
"Az összes fénykép forrása rejtve van. Ha valamelyiket meg szeretné jeleníteni, állítsa át a beállításokat!" - de hol, hogyan? Kicsit hülyének érzem magam, de nem tudtam segíteni."

(#23247) Imy válasza catroot (#23244) üzenetére


Imy
veterán

:)
A windows old mappát nem engedi mind letörölni, még 10Gb-os, minixp alól sem. :(

2920 elemet nem bírok letörölni.

[ Szerkesztve ]

(#23248) Psychonaut válasza Imy (#23247) üzenetére


Psychonaut
addikt

Próbáld meg saját tulajdonba venni.

(#23249) N.Szil válasza Psychonaut (#23241) üzenetére


N.Szil
tag

Igen a régi gépemen volt a termékkulcsos matrica, de leszedtem és megvan az is. Rá tehetem az új gépemre? Vagy csak a régi géppel érvényes?

(#23250) Psychonaut válasza N.Szil (#23249) üzenetére


Psychonaut
addikt

Elvileg csak a régivel érvényes.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.