Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) Malachi válasza Bodor (#21598) üzenetére


Malachi
addikt

USB-ről bootolva elindult a system restore, van egy 5 napos visszaállítási pontom, az jó. kíváncsi leszek, mi sül ki ebből, nagyon remélem, hogy nem valami hardver hiba, vagy ilyesmi. azt se tudom, hogy szűrném ki, hogy mi romlott el épp.

az eddigieket köszi, meglátjuk mindjárt, hogy mi lesz.

(#21602) < CyberBob > válasza ricshard444 (#21599) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A minialkalmazások mennek (link fentebb) az aero-t pedig már készítik a devianart-on. Legalábbis egy itteni korábbi hozzászólás szerint :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#21603) FLx válasza Воланд (#21588) üzenetére


FLx
addikt

Azért a találgatásoknál jóval többet tudni, az biztos, hogy a fejlesztőcsapatok nem nagyon kedvelték Sinofsky stílusát, sőt, nagyon sokan elmentek a cégtől amikor ő teljhatalmat kapott. Ballmer is nyilatkozta, hogy Sinofsky távozásával jobb kommunikációt és együttműködést vár a fejlesztőcsapatoktól.

(#21604) Onderon válasza Malachi (#21597) üzenetére


Onderon
senior tag

shift-ctrl-esc ->task manager előjön? fut az explorer.exe? ha nem, indítsd el!

erre továbbra sincs senkinek ötlete mi? :(

[ Szerkesztve ]

(#21605) Воланд válasza FLx (#21603) üzenetére


Воланд
titán

persze, ez az egyetlen biztos pont a tortenetben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21606) ricshard444 válasza < CyberBob > (#21602) üzenetére


ricshard444
veterán

Errort dob,nemmegy fel sajnos
Az Aero-t örömmel hallom :)

Vannak dolgok...

(#21607) JamesHun válasza ricshard444 (#21606) üzenetére


JamesHun
addikt

kicsit pontosabban ezt az error részt és talán segíthetünk is

SeriesX: JamesSHun

(#21608) Malachi


Malachi
addikt

köszönöm mindenkinek, aki hozzászólt, külön a szakértőnknek, sikerült a visszaállítás és megy a gép, semmilyen adat nem veszett el. HD sentinel szerint 100%-os a rendszervinyó.

gyanítom, hogy mi lehetett a ludas, feltettem ma egy tv streamer programot, amivel külföldi sport adókat lehet nézni, és tele volt felugró reklámokkal, meg minden vacakkal. le is akartam szedni, de odáig már nem jutottam el. ki tudja, miket telepített a gépre. futtatok majd egy vírusellenőrzést is.

köszönöm még egyszer! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#21609) Bodor válasza Malachi (#21608) üzenetére


Bodor
veterán

Azt javaslom, hogy a további ilyen esetek megelőzésére készíts időközönként a rendszerről egy lemezkép mentést, és természetesen rendszer mentő lemezt is, ami természetesen nem ugyanaz, mint a telepítőlemez.
Örülök, hogy sikerült helyrehozni a hibát.

(#21610) XZoli


XZoli
aktív tag

Az F8 csökkentett módú indítás a Windows 7-nél is csoda volt ha sikerült, mert Asus alaplapoknál ez a boot sorrend választó is, Windows 8 nem is sikerült. remélem lesz valami megoldás erre is

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#21611) Takhanto válasza Malachi (#21590) üzenetére


Takhanto
őstag

Nekem is volt ilyen és kiderült hogy egy progi kavarta be. Pl Runrefog keylogger okozta ,w7-nél tökéletesen ment.

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#21612) ricshard444 válasza JamesHun (#21607) üzenetére


ricshard444
veterán

Közben sikerült :R

Vannak dolgok...

(#21613) Hunyika2


Hunyika2
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám van, hogy a film lejátszásnál, vagy játék során előfordul, hogy a hang lehalkul elég durván.

A media playerben pedig nem lehalkul hanem néha meg áll a film.

Nem igazán értem, h mi lehet a probléma.

a gépem az aláírásomban.

Légyszi segítsetek

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#21614) Onderon válasza Hunyika2 (#21613) üzenetére


Onderon
senior tag

mivel játszod le a filmet? van valami codec installálva? mi a hangkártyád típusa? volt hozzá windows 8-as driver vagy gyári windows driverrel használod?

(#21615) Hunyika2 válasza Onderon (#21614) üzenetére


Hunyika2
tag

MPC HC-vel szoktam lejátszatni a filmeket.

K lite van fönt

és a saját realtec-es driverét használtam a hangkártyának, ami integrált, ma töltöttem le hozzá frisset, de azzal is ugyan az a probléma

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#21616) Onderon válasza Hunyika2 (#21615) üzenetére


Onderon
senior tag

szerintem próbáld meg k-lite nélkül és ha úgy sem akkor vlc playerrel. mpc hc-t nem ismerem. meg lehet hülyeség, de én azért letöltenék egy directx 9.0c-t is a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#21617) polonic válasza Hunyika2 (#21615) üzenetére


polonic
félisten

Ha mpc-hc van, akkor minek a k-lite?

Ezek a codec packok csak belebarmolnak a rendszerbe.

(#21618) Onderon válasza polonic (#21617) üzenetére


Onderon
senior tag

pontosan.

(#21619) Hunyika2 válasza Onderon (#21618) üzenetére


Hunyika2
tag

Az MPCHC-t a kodek pak telepítette fel :P és már régóta ezt a kodeket használom

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#21620) TRob1 válasza polonic (#21617) üzenetére


TRob1
veterán

Ez így van. Teljesen feleslegesek, sőt, sokszor többet ártanak mint használnak.

Amúgy én is az MPC HC-t részesítem előnyben, de még nem volt vele problémám Win8 alatt - ahogy eddig sem a win7 alatt.

¤ R'n'R ¤

(#21621) Hunyika2 válasza TRob1 (#21620) üzenetére


Hunyika2
tag

meglesem, h mit csinál ha csak az mpchc van fent :) majd írok a fejleményekről

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#21622) Malachi válasza Hunyika2 (#21621) üzenetére


Malachi
addikt

ezt érdemes átolvasni, ha leszedted a K-lite-ot, akkor egy AC3 filtert esetleg tegyél fel a leírás alapján. nagyon szépen feljavítja a hangzást.

(#21623) Bodor


Bodor
veterán

Csak hogy meglegyen a bőség zavara, én meg az XBMC-t javaslom. Nagyon jól beállítható, nekem tökéletesen megfelel, természetesen úgy, hogy TV-re van kiküldve a jel.

[ Szerkesztve ]

(#21624) Sify válasza Bodor (#21623) üzenetére


Sify
senior tag

+1 XBMC. Legjobb lejátszó.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#21625) Onderon válasza Bodor (#21623) üzenetére


Onderon
senior tag

főleg az új béta, bár sokminden hiányzik még belőle úgy vettem észre (pölö nálam nem működik az online felirat-letöltés) de már most látszik, hogy sokat javítottak rajta.

(#21626) Bodor


Bodor
veterán

Mivel jobb az új béta? Nem találtam róla leírást.

(#21627) Onderon válasza Bodor (#21626) üzenetére


Onderon
senior tag

gyorsabban indul (nincs ssd-m, nem tudom azzal milyen volt az előző, de ez most pillanatok alatt elindul) és lehet bebeszélem, de mintha a kép- és hangminőség is jobb lenne. amúgy xbmc.org főoldalán van kint róla sok info, zanzásítva a főbb feature-ök és alatta havira lebontva eddig a fejlesztés során mi került bele.

[ Szerkesztve ]

(#21628) Aarpok


Aarpok
őstag

Lehet rosszul tudom,de az MPC-HC megköveteli a directx felrakását nélküle el sem indul a telepítő :U Egy üzenetet jelenít meg,hogy fel kell rakni a directx - et.Én is ezt a lejátszó programot használom csak az ac3 filtert teszem még fel és minden megy.

Аарпок

(#21629) Sub-ZeRo válasza Aarpok (#21628) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Felmegy a telepítő, cask kéri, hogy a telepítés után, hogy dx-et frissíts. Persze cask akkor ha nem tetted még meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21630) Aarpok válasza Sub-ZeRo (#21629) üzenetére


Aarpok
őstag

Köszi a kiigazítást :R előtte már felteszem a directx - et.

Аарпок

(#21631) #40553216 válasza Malachi (#21590) üzenetére


#40553216
törölt tag

Csak személyeskedés. :DDD
A "korrektor" státusznak nincs köze a nyelvi helyesség ellenőrzéséhez, ugye? :DDD ;)

(#21632) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Melyik a legbővebb változat a windows 8 ból?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21633) Sub-ZeRo válasza DonThomasino (#21632) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8_editions

4 kattintás volt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21634) TA68 válasza < CyberBob > (#21574) üzenetére


TA68
senior tag

Az érintő képernyő filmeken marha jól néz ki, de a valóságban egy 24 colos monitoron dolgozva, 15-20 perc után garantáltan leszakad az ember keze. Lassan nem lesz külön számítógép, hanem bele kerül az is a monitorba, de az egér, mint beviteli eszköz garantáltan maradni fog! Hülye hasonlat, de a hangszórót sem sikerült a mai napig kiváltani semmivel, pedig rengeteg próbálkozás volt rá.

(#21635) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Milyen állapotban van most a windows 8? Érdemes feltenni végleges és egyetlen rendszerként? Jelenleg egy windows 7 fut a gépen, de egyre jobban belassul, egyre inkább megszolgálva a reinstallt.. De most elgondolkoztam, hogy windows 8at tennék fel a heylére.
A gond csak az, hogy az nem egy mai laptop, és csak Vista32 driverek találtam hozzá az asus hivatalos honlapján... (A notebook típus: Asus F3Ke Ap-122) Van rá esély, hogy működik Vistas driverekkel? Más: Erőforrás igénye milyen a windows 7hez képest? Jelenleg 2 GB ram van a notiban, az a win7hez elég volt. Bár a hűtés néha hangoskodik, (de könnyen lehet, hogy ez inkább a VGA miatt van.) Minden program elfut rajta, ami windows 7en? A grafikus felületen és a boot időn kívül egyáltalán milyen jelentős változásokkal kell számolnom, ha váltok? Köszi előre is:R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#21636) kertsa válasza somogyib (#21511) üzenetére


kertsa
senior tag

Ez volna az eseménynapló.

Nem igazán értek az elemzéséhez :U

[ Szerkesztve ]

(#21637) Sub-ZeRo válasza pocokxx (#21635) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Simán menni fog, lehet még drivert sem kell felraknod, cask vga-hoz, meg max lan/wifi-hez.
Én már cask 8-on vagyok és tökéletes. A ram meg elég, ha egy 32-es windowst raksz fel. A memória kezelése meg jobb mint 7-é.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21638) pocokxx válasza Sub-ZeRo (#21637) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Esetleg akkuidőről lehet tudni valamit?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#21639) Воланд válasza pocokxx (#21635) üzenetére


Воланд
titán

arra a laptopra nem erdemes. nincs meg a minimalisan megkovetelt kijelzofelbontas, a vga-hoz nem lesz normalis driver.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21640) Воланд válasza Воланд (#21639) üzenetére


Воланд
titán

pontositanek: meg van a minimum, csak snap nem lesz a metros alkalmazasoknal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21641) kkdesign


kkdesign
senior tag

Hali, feltelepítettem a win 8at, és a laptopomhoz járó kütyüket is amit a windows nem ismert fel. van egy olyan program, ami csak annyit csinál, hogy az Fn gombot + azokat a gombokat amin olyan színű parancs van avval együtt használhatom, ez ugye kellene, mert enélkül egy laptop nehezebben használható sámomra.
a problémám viszont a következő lenne, állogatja nekem a fényerőt ha kell, ha nem. Nem tudom sehol beállítani hogy hagyja békén 100%on... Valaki ötlet, hogy mit kell állítanom ?

(#21642) kukulec


kukulec
őstag

a windows 8 esetében előfordulhat, hogy a nem upgrade-es, oem jelölésű szoftver ára csökkenni fog? a másik: egyszerű felhasználó számára fontos a pro által nyújtott többlet? (láttam a különbségeket, de fogalmam sincs, hogy gyakorlati hasznuk mennyi lenne nálam. gyanítom, mivel nem tudom pontosan mik azok, így nyilván nem nekem vannak, de jó lenne, ha tudnám)

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#21643) jediweb válasza kukulec (#21642) üzenetére


jediweb
aktív tag

Hát szerintem nem mostanában, a win8 kb 25e dvd-n az upgrade 18e dvd-n ... Az a 25e ft szerintem úgy, hogy hordozható ( mint a régi box ) nem egy rossz ár ... (a win7 box árakhoz képest ) ...
De ez csak az én véleményem ...

Apropó, nálam a win8 mondhatni elég stabil, így most, hogy nem piszkáltam el(SSD okán, csak a minumumot)
(új telepítés ) nem váltanék vissza win7-re mint ahogy sokan teszik, nyilván óvatosan nyomulok benne nem installálom tele ismeretlen programokkal- előbb utóbb meg simán lesz olyan stabil mint most a win7 ....

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#21644) Hunyika2 válasza Malachi (#21622) üzenetére


Hunyika2
tag

Hát tegnap leszedtem a k-lite-ot

De ugyan úgy elhalkult.

Most feltettem az ac3-at, dx természetesen frissítve.

Remélem, h ez megoldja a problémát :)

Intel i5 4670K, MSI Z87-G45 Gaimng, Corsair Vengeance 1600 MHz 2x4GB, OCZ 60GB Vertex 3, Western Digital Blue 500 GB 7200rpm 32 Mb, Sapphire HD7850 2GB OC, FSP Hexa 500W

(#21645) pocokxx válasza Воланд (#21640) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor érdemes vagy, nem?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#21646) Воланд válasza pocokxx (#21645) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21647) juhi56 válasza Воланд (#21646) üzenetére


juhi56
tag

A kezdőképernyőről nem lehet elérni a Beta Team-et, miközben már működik. Mi az oka, tudjátok?

(#21648) kukulec válasza jediweb (#21643) üzenetére


kukulec
őstag

köszi

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#21649) Kernel válasza pocokxx (#21635) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy inkább kipróbálom magam, már ha van alkalmas hely hozzá.

De mivel én általában legalább két partíciót használok (C: rendszer, D: adat), így a D: meghajtóra könnyen fel tudtam próbálni, csak üres hely kérdése. És könnyen le is lehet onnan takarítani, ha csalódnál benne, mint jó páran itt a fórumon is.

Érintőképernyő nélkül gyakorlatilag semmi értelme, a Metro inkább csak egy irritáló, játékos butaság benyomását kelti. Normális Startmenü nincs, én a Total Commandert használom helyette (a próbarendszeren).

Van viszont egy lebutított, Aero nélküli GUI. Mint a Windows 2000-ben. Ennél már jobb a Win7 is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21650) < CyberBob > válasza TA68 (#21634) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Így van. :)

Kernel: jól összefoglaltad a lényeget. :D

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.