Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) emvy válasza #40553216 (#21149) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, nem ugyanaz, mint a hybrid sleep. Mindenkepp van pl. POST, ami sleep utan nincs. Ezenkivul ujra be is kell logolnod. Tehat user szemszogbol nezve ugyanugy nez ki, mint egy lekapcsolas.

Linuxon sok minden elerheto, csak epp nem megy, vagy nem mindig, vagy nem mindenkinek. Ne engem uss, tiz eve hasznalok Linuxot, nem arrol van szo, hogy utalom a rendszert.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#21152) FLx válasza #40553216 (#21149) üzenetére


FLx
addikt

Nem. Normál boot folyamat van, a leállással és indítással együtt, csak a kernet-t hibernálja, ezért nem kell újrainicializálni az indításkor.

(#21153) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

ERRE tud valaki megoldást?

(#21154) Medical


Medical
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban. Van egy laptopom 128 GB SSD vel amin, win7 és a szükséges progik vannak telepíve. Egy 500GB külső HDD van hozzá csatlakoztatva, amit adattárolónak használok. Tegnap csináltam egy virtuális meghajtót a HDD n azzal a szándékkal, hogy erre szeretném feltelepíteni a win8-t. Kimondottan tesztelni és megismerni később pedig, ha elnyerte a tetszésem lecserélném a jelenlegi op. rendszerem erre.
Kérdéseim:
a külső HHD lévő virtuális lemezre fel lehet e telepíteni a win8-t?
ha igen, milyen módon, esetleg pendrive -ról lehet e?
laptop indításakor egyáltalán, hogyan lehet indítani a win8?
esetleg sikeres telepítés után, kifogástalanul működik e?
nem zavar e be az SSD lévő op. rendszeremnek?
stb.
nagyon meg köszönném, ha részletesen és mindenre kiterjedő segítséget adnátok.
Köszönöm.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#21155) kenyesan válasza HZoli87 (#21135) üzenetére


kenyesan
csendes tag

Szia,

Ez alapján [link] a 8191SE és a 8192SE ikrek lehetnek. Alkalomadtán simán megpróbálnám a toshibától leszedett 8192-est, annál újabbat nem igazán találni.
Ha belenézel az 8192se.inf fájlba jó néhány 8191se bejegyzés van benne és FSC hardwere id.

[ Szerkesztve ]

(#21156) Bali27


Bali27
addikt

Tegnap óta kb 2 perc mire megnyílik a mail szolgáltatás... Valakinek van valami hasonló gondja?
Elinditom és bejön a kezdőképernyője és vagy 2 percig elmélkedik.. Nem hiszem hogy a windows update volt rá rossz hatással... Norbi Updatet meg nem kapott..:)

(#21157) FLx válasza Medical (#21154) üzenetére


FLx
addikt

Gondolom a külső eszköz USB-n csatlakozik, ebben az esetben egyik út sem járható. Ha esetleg lenne ENT verziód, akkor lehetne Windows To Go limitált funkcionalitással.

(#21158) FLx válasza FLx (#21157) üzenetére


FLx
addikt

Ha nem USB-n van a VHD akkor egyébként így kellene:

http://blogs.technet.com/b/blainbar/archive/2012/09/25/step-by-step-4-ways-to-dual-boot-microsoft-windows-8-and-windows-server-2012-with-or-without-windows-7.aspx

(#21159) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Ha már felmerült a sleep mode: nekem elég gyakran előfordul, hogy bekapcsoláskor fekete képernyő, semmire nem reagál, hard reset a kikapcsoló gombbal, majd boot után folytatja onnan ahol azelőtt abbahagytam, majdnem mintha visszajöttem volna alvó módból. Kb mintha hibernáció lenne, de az nem lehet mert le van tiltva ssd miatt... Másnak nincs ilyen gondja?

(#21160) davidsz válasza bulikavagyok (#21159) üzenetére


davidsz
őstag

Alkalmanként nekem is megcsinálja. Nem jöttem még rá hogy mitől van.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#21161) Sub-ZeRo válasza bulikavagyok (#21159) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vga driverrel kisérletezz. Nálam is ilyen szokott lenni, ha nem "jó" neki a driver. Cseréld egy régebbire, vagy újabbra. Hátha megoldja. Nekem megoldotta a problémát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21162) bulikavagyok válasza Sub-ZeRo (#21161) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a gyors választ! Már kicsit kezdem unni ezt a driver mizériát Win8-on.. A hálókártyám sem megy rendesen, most meg ez is, pedig Win7-en atomstabil volt minden...

davidsz : Köszi Neked is!

(#21163) betyarr


betyarr
veterán

tálcára szeretnék tenni kikapcsolás és újraindítás ikont,de jó lenne ha kattintás után rákérdezne,hogy biztos-e benne.valaki tud ilyet csinálni/ajánlani?

(#21164) Medical válasza FLx (#21157) üzenetére


Medical
aktív tag

Igen, külsőn csatlakozik USB-n.
Megnéztem a másik lehetőséget amit lentebb javasoltál, de mivel SSD van a laptopba, nem akarom a win7 mellé rakni így sem a win8-t.
Köszönöm a gyors választ.

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#21165) batagy válasza nicu71 (#21148) üzenetére


batagy
őstag

Hmm, szerintem jó a HDD, le lett előtte formázva (teljes formázásal és új partíciókat is csináltam), HDD Sentinel is 100%.

Viszont DVD író az IDE-es, ami IDE-SATA átalakítóval csatlakozik alaplapi SATA portra, és a SATA port AHCI módra van állítva, nem tudom ez számít-e, szerintem nem.

Egyébként itt olvastam hogy a Win8-ban a shutdown eleve másképp viselkedik.

(#21166) Sátán44


Sátán44
addikt

Win 8 (64)-em van. Feltettem a Hyper-V + egy XP-t. Hogyan lehet netet varázsolni a virtuális Xp-ben? A hálózati adapter résznél nem engedi kiválasztani a valós hálózati kártyám. Egy másik dolog, hogyan tudom úgy használni,mint win 7-nél az XP módot? Az eszközkezelőmet sem látom virtuális környezetben, ez azért lenne fontos, mert van olyan eszközöm, ami csak XP-t támogat.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21167) szabeska


szabeska
addikt

Nektek is villog a kurzor rendszerindításnál a bal felső sarokban, a kék windows lógó képernyőjekor?

F1

(#21168) Sweet Lou 6 válasza szabeska (#21167) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nálam nem.

sweetlou6.wordpress.com

(#21169) Sub-ZeRo válasza szabeska (#21167) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem nem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21170) szabeska válasza Sub-ZeRo (#21169) üzenetére


szabeska
addikt

Valami bug lehet, ujrainstall is volt azóta, és még mindig... Mindegy, ez legyen a legnagyobb probléma :)

F1

(#21171) #40553216 válasza emvy (#21151) üzenetére


#40553216
törölt tag

+(#21152) FLx

Ok, köszi. Energiahasználat szempontjából is? Tehát semmi fogyasztás nincs?

(#21172) emvy válasza #40553216 (#21171) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs.

while (!sleep) sheep++;

(#21173) FLx válasza #40553216 (#21171) üzenetére


FLx
addikt

Nincs, teljesen kikapcsol. Igazából minden esetben amikor shutdown-t nyomsz, hybrid boot az alapértelmezett.

(#21174) FLx válasza Sátán44 (#21166) üzenetére


FLx
addikt

Nem lehet úgy használni mint az XP módot, ez teljesen más technológia. Hálózatot úgy tudsz varázsolni, hogy a virtual switch manager-ben létrehozol egy új external switch-et.

(#21175) #40553216


#40553216
törölt tag

OK.

(#21176) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nemtom volt-e téma, de ez a frissítő elég béna. A későbbi telepítést vállasztottam. Bár az asztalon megjelent 2db 0byte-os fájl (parancsikon?), azok nem mutattak sehova, duplaklikkre társítani akarta őket a W7.
Se image fájlt nem találtam, se semmi utalást arra, hogyan tovább. Véletlenül találtam rá a gyökérkönyvtárban egy (rejtett) ESD könyvtárra, amiből el tudtam indítani a telepítőt. Ezexerint utólag nem is tudok telepítő médiát létrehozni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21177) Sátán44


Sátán44
addikt

Köszönöm, akkor hagyom az egészet a francba. A régi eszközöm felélesztése lett volna a fontos.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21178) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok! Be van nekem állítva hogy az egeremről állítok hangerőt viszont ilyenkor a bal felső sarokban ugye megjelenik az az értesítő, hogy mekkora a hangerő. Azt nem lehet valahogy kikapcsolni? Már nem egyszer kattintottam bele véletlenül a, hang meg közel maxra fel...

(#21179) sunny84


sunny84
senior tag

Helló mindenki ;) , az lenne a kérdésem van 1 másik gépem win7 full támogatás de a lap régebbi már , mindenre lenne rá win 8 driver kivétel az alaplap ami asus m2n-e nvidia nforce 570 ultra amd.. a prockó athlon 2 x2 240 , vidi kari asus 250gts , ram 3 gb .Érdemes erre win 8 x64 et rakni? . Gondolom a win 8 valamit felrakna vagy ilyesmi mert meglesném ezen is a win 8at .. A fő gépemen win7 x64 ulti jogtiszta van ..

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#21180) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok! Egy ismerősöm ismerőse számomra képtelenséget állított a bootolási időt illetően. először is itt egy laptop (i5-ös konfig) bootolása.
Az ismerősöm jelen volt az ominózus "jelenségnél".
Az állítás a következő: A bekapcsológomb megnyomásától számítva a rendszer felállásáig 4 másodperc telt el.
Pffffffch!!!!
Lehetetlen! -mondom én
Akkor nem tudok számolni? -mondá ő...
A reakcióm: Max ha alvó állapotban volt. (Mivel hibernálás ugyebár már nincs a win 8-ban)
Igazam volt?
Vagy reális a 4 másodperces teljes bootidő? A konfigot nem ismerem, de egy újonan vásárolt vasról van szó.

(#21181) Gabás válasza sanyek2 (#21180) üzenetére


Gabás
addikt

UEFI boottal elérhető ehhez közelítő idő

(#21182) FLx válasza sanyek2 (#21180) üzenetére


FLx
addikt

Elvileg lehet ilyesmi, bár nekem UEFI, GPT, hipergyors SSD kombóval is legalább 20 sec, nem tudom miért.

(#21183) hudyfiu válasza sanyek2 (#21180) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Múlt héten telepítettem egy VAIO-t sztem vagy 2 éves lehetett.
Sima vinyóval 13mp volt az indulás gomb megnyomástól és sztem még uefi sem volt, meg sem néztem.

(#21184) sanyek2 válasza Gabás (#21181) üzenetére


sanyek2
senior tag

Valószínűnek tartom, hogy UEFI-s a lap, de hogy 4 másodperc?... Irracionális számomra... :/ Mit jelent a "ehhez közelítő idő" jelző?
10mp?
12?
Neadjisten 6?

(#21185) sanyek2 válasza FLx (#21182) üzenetére


sanyek2
senior tag

UPP!!! :R

(#21186) sanyek2 válasza hudyfiu (#21183) üzenetére


sanyek2
senior tag

El nem tudom képzelni hogy hidegindítással, hogy lehet gyorsabb egy 2 éves vas egy SSD-vel felszerelet UEFI alapokon nyugvó rendszernél....
Várjunkcsak...laptop...Talán ez a magyarázat?

(#21187) Gabás válasza sanyek2 (#21184) üzenetére


Gabás
addikt

pl. 6,5

Ennek persze vannak feltételei, pl a GOP technológiát támogató videokártya, nem tudsz közvetlenül belépni a BIOS-ba stb.

(#21188) sanyek2 válasza Gabás (#21187) üzenetére


sanyek2
senior tag

Besz_rás... : O
Mennyi az esélye hogy akár egy ilyen konfigot összedobjon az ismeretlen srác?.. :F

[ Szerkesztve ]

(#21189) FLx válasza sanyek2 (#21188) üzenetére


FLx
addikt

Ha most veszel vasat, azoknál már bőven lehet ilyen, még ha nem is a legdrágább cuccokat veszed bele.

(#21190) sanyek2 válasza FLx (#21189) üzenetére


sanyek2
senior tag

Egy ASROCK Z77 PRO4-M-ből bootidő terén sacc/kb mit lehetne kihozni?
Samsung 830 128GB SSD-vel és egy i3 2120-al, vagy 2100-al egyetemben?
(VGA HD7770)
(Ez lesz az új konfigom, ha minden összejön)

(#21191) sunny84 válasza sunny84 (#21179) üzenetére


sunny84
senior tag

esetleg erre tudna valaki választ :U köszi

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#21192) batagy


batagy
őstag

Honnan tudom, hogy a rendszer UEFI-vel bootol, vagy Legacy BIOS-szal?

P8H77-M PRO.
A használati útmutató szerint kéne lenni egy ilyen beállításnak az UEFI Advance-ban:
Boot Menu -> UEFI/Legacy Boot.

A könyv szerint a defaultja "Enable both UEFI and Legacy", azonban a helyzet az, hogy ilyen menüpont nincs is a BIOS-ban, legalábbis az 1003-as verzióban.

Kösz

(#21193) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Amúgy sztem feleslegesen megy az uefi-zés.
Alvó mód tökéletesen működik...
Másodpercek alatt bent van a rendszer.

(#21194) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már róla szó, de nekem egy elég furi érzésem van ezzel a win8-al kapcsolatban. Öt napja használom de egyre jobban úgy érzem mintha valami idióta skin-t vagy mod-ot töltöttem volna a win7-re. Szép meg jó ez az új nyitóképernyő, mondjuk egy Tab-ra, de ha az általam telepített korábbi programok bármelyikét onnan indítom, először bedobja az asztalt és utána onnan indul a progi. Meg a kezdőképernyőn indított böngészés igazán idegesítő a képernyőmegosztogatásával együtt. És akkor lepődtem meg a legjobban amikor a nyomtatómhoz nem találtam 8-as drivert, de simán elfogadta a 7-eshez valót! Úgyhogy szerintem ez csak egy ráncfellvarrás a 7-re. És eddig csak arra volt jó, hogy folyton mérgelődjek, mert startmenü nélkül fél óra mire megtalálok bármit.

Kérdés:
1.,A kezdőképernyőről inditott progikat be lehet zárni valahogyan?
2.,És nem lehet kiirtani ezt a jelszóvédelmet indulásnál, mert megmarom magam tőle!

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#21195) sanyek2 válasza sunny84 (#21191) üzenetére


sanyek2
senior tag

Érdemes-e? Realatív. A géped befogadja a 8-at. Több mint valószínű hogy le is kezeli a driver nélküli lapot. De hogy mennyire vagy vállalkozó szellemű, illetve nyitott vagy e az új dolgokra rajtad múlik. A szakértők úgy saccolják(!) januárban lesz érdemes váltani 8-ra. Addig szépen alkalmazkodnak a gyártók (vga, cpu) az új rendszerhez.

(#21196) hudyfiu válasza Z.m.Z (#21194) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Feladatkezelővel be tudod zárni gondolom.

Start8 progit ha felteszed akkor le tudod tiltani az új menüket.

admin cmd-be: Control Userpasswords2
Ezzel a jelszókérést ki tudod szedni.

(#21197) Malachi válasza Z.m.Z (#21194) üzenetére


Malachi
addikt

"startmenü nélkül fél óra mire megtalálok bármit."

Win+X bármelyik képernyőről

(#21198) Z.m.Z válasza hudyfiu (#21196) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Köszi.. :R

(#21199) #40553216 válasza sanyek2 (#21190) üzenetére


#40553216
törölt tag

És mit veszítesz, ha 1,5 sec helyett 20 sec alatt bootol be?

(#21200) Z.m.Z válasza Malachi (#21197) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Köszönöm, de ez is csak részmegoldás. Mondjuk olyan gondom volt, hogy telepítettem egy daemont de nem kértem asztali ikont (megszokás) és amikor indítani akartam, hoppá nem találtam. Aztán fájlkezelő bla-bla programfiles.... készítettem parancsikont az asztalra... bláááá... Valahogy mindig utáltam a sok ikont az asztalon, én minden progit a tálcáról vagy startmenüből indítottam de má a 98 óta. Most meg tessék. De láttam, hogy valaki csinált már startmenüt utólag erre is, bár akkor inkább vissza a 7 az egyszerűbb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.