Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#937) #72042496 válasza Cs(|)be (#932) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jaja, a Stacker az nagy találmány! :R
Mégis, úgy érzem, még csak most fogja igazán kimutatni a foga fehérjét. Eddig időről időre berezonált az oldallap (nagyon zavaró), de így, hogy letámadtam szegényt a radikkal, hát pfff...
...az elpusztíthatatlanság illúzióját kelti, vagy nem is tudom. 73 órája egyfolytában megy a gép, de meg se nyekkent a szerkezet, rezonancia a múlté.

A hangszigetelés is hozzájárul az érzéshez, most már tényleg egész halk a masina - simán tudok aludni mellette. (Haverom majdnem kikapcsolta, mert bukóra nyitott ablaknál nem hallotta, hogy megy. :D)

Arra leszek nagyon kíváncsi, hogy a vízhűtés mennyiben halkít még rajta. A CPU hűtője konstans 840 RPM-en megy, a VGA-é 1400-on, ezeket kiváltom a vízzel. A belső hő csökkenésével talán a táp is visszavesz a tempóból. Marad a két DDC, a sercegő QuadGT és a 430-as S12 egy mindenütt alaposan szigetelt házban.

A hőfokoknak mondjuk mindenképpen jót fog tenni a víz. A mostani 68 fokos CPU és 85 fokos PWM láttán nem mondom, hogy különösebben örvend a lelkem. A GPU 70 fokos, és amit nagyon durvának tartok az a 67 és 65 fokos HDD...a RAM-ok olyan forrók, hogy puszta kézzel fogcsikorgatva is csak óvatosan lehet megfogni őket.

Mindezt azért írtam le, hogy meglegyenek az adatok, legyen majd mihez viszonyítani. Lehet, hogy nem pontosak (Everest 4.00.976), de ugyanezzel a programmal mérve a vizes hőfokokat, a különbségek már nagyjából azok lesznek. :)

És akkor még nem is beszéltünk arról, mi van, ha fogom magam és jól ''szájon lépem'' a rendszert. Jelenleg a CPU 1,31 voltot kap az Everest szerint (BIOS - 1,375 V), 3,2 GHz-en így 14 napig biztosan képes 100%-on futtatni a BOINC-ot, úgy, hogy közben még használom is a gépet. (Utána sem fagyott ki, csak egy Xp update miatt már ajánlott volt újraindítani. :) )
Így hát biztonságos, de ha megcélzom olyan 1,5 V környékén a 3,8 - 4 GHz-et, a memóriáknak is többet adok, ill. a VGA-n is rántok valamennyit, bele se merek gondolni, mi lenne a léghűtéssel, ha nem akarom feladni a jelenlegi csendet...
Nem is az, hogy a léghűtéssel mi lenne, hanem a gépemmel. Biztosan nem bírná, lehet, egyes elemek el is hullanának. Elég hosszasan vezettem fel a konklúziót, de csak azért, mert nem akarok flame-et: ilyen kondíciók mellett úgy látom, nem létezik olyan léghűtés, amelyre rá merném a bízni a gépem. Eljött a meszkalin, izé.. a víz ideje! :D :R

Elnézést a terjengősségért.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.