Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) OC válasza DavideX (#5745) üzenetére


OC
őstag

Az árak folyamatosan frissítve lesznek, de ez nem ebbe a topicba való.

Ha 50k a max., amit rászánsz a dologra és csak cpu-t hűtenél egyelőre, akkor valahol az Apogee GTX - Laing DDC - MAG Triplából (bármelyik, de ha nem vagy nagyon-nagyon csendmániás, akkor a jövő miatt egy extreme) trió körül gondolkodnék. Ehez max. még dobsz be egy Noise Isolator tartit, aztán már csak csövek, csatik, ventik kellenek.

Szatesz: Privátban már írtam valakinek, hogy árak szempontjából nincs reális alapja a Subcooling és a Nyugdíjas-féle üzletelés összehasonlításának. Nem akarom bővebb lére ereszteni, nem kenyerem a vitatkozás, meg mások ócsárolása.

P00By: Köszi szépen, próbálok rászolgálni azok bizalmára, akik tovább látnak az orruknál.

(#5752) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok vizesek :)) a gépem egyenlőre még mindig halott, de van 2 nagyon olcsó 8800GTX blokkom eladó, ha esetleg vki éppen venni akarna :R

(#5753) Szatesz válasza OC (#5751) üzenetére


Szatesz
őstag

Értem de akkor hol vannak reális árak a subcoolingnak?vagyis uj árak mert en csak azokat néztem és azokat hasonlitottam nyugdijaséhoz...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#5754) Nyugdíjas válasza Szatesz (#5753) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt tényleg nem itt kéne...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5755) Reset Elek válasza Szatesz (#5753) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Gondolom előbb a helyesírási hibákat javítja ki, aztán lesznek az árak átütve.
De ha nagyon vásárolni akarsz tőle, keresd meg priviben, biztos segít!

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5756) szacsee válasza Reset Elek (#5755) üzenetére


szacsee
nagyúr

Inkább mail-en, vagy telón, mert mikor én raktam volna össze a cuccokat, akkor 1 hét után meguntam a várakozást, na meg a fellengzős hangnemet a fórumban... :B :R
De ezzel nem csak én voltam így...mellesleg. :U

(#5757) OC válasza Szatesz (#5753) üzenetére


OC
őstag

Ott lesznek azok, csak nem megy minden varázsütésre, azonnal. :U Viszont utána sem kell az ő áraihoz hasonlítani. Ha nem érted még mindíg, akkor kérdezd meg tőle, mert ez valóban nem ide való.

Reset Elek: Mindíg szívesen veszem az építő jellegű kritikát, ez a jövőben sem lesz másként. Ellenben Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el... :DDD Tudom, hogy hemzseg a helyesírási hibáktól az oldal, de hogy ez mennyiben befolyásolja mondjuk a használhatóságát, azt azért megkérdőjelezem. És első körben azt hiszem, hogy az árak talán jobban izgatnak mindenkit, mint a hibák a szövegekben.

Nyugdíjas: Csak jelzés értékkel közlöm, hogy holnap BP-n vagyok...

(#5758) Szatesz válasza OC (#5757) üzenetére


Szatesz
őstag

Dehogynem értem..

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#5759) Nyugdíjas válasza OC (#5757) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én sem szeretem amugy, hogy megy itt az istenités,és másik oldal fikázása egyaránt, pro és kontra.Bárki is álljon egyik, vagy másik oldalon. Ezt már többször szerettem volna irni. Eddig ugy gondoltam talán jobb,ha inkább csendben maradok. De hát legyen...
Ezt sem szeretném bő lére ereszteni. De valóban, én is szeretnék megkérni mindenkit,hogy talán az üzletet,és az egyik, vagy másik kereskedővel,eladóval (nevezzük akárhogy) kapcsolatos véleményeket ne itt a topicban tegyük már közzé! (Máshol se! ;] ) Köszi!:D
Nem hiszitek el,de nekem az sem teccik,amikor "szépen" fogalmazva "reklámozva vagyok",mert nem kértem erre senkit. Persze jólesik,de ez nem ennek a helye.
"Kivel érdemes üzletelni?" topic asszem pont ilyesmire van:B


Részemről téma nyitva,és zárva is egyúttal. Csak gondoltam állást foglalok én is. :R

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5760) Szatesz


Szatesz
őstag

Én senkit nem reklámoztam csak segitettem egy embernek aki kérdezte hol és mit vegyen...Szerintem ezért vannak ezek a topicok ha kell segitunk ha tudunk...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#5761) Delta-Laca válasza Nyugdíjas (#5759) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Kérdésem lenne: Szacsee emlegette, hogy talán jobb lenne a 10-es belső átmérőjű csövet (ha jól tudom ez 13/10-es :B) használnom a mostni 10/8-as helyett. Szerinted a DDC-VC pumpának jó lenne ez a nagyobb csőátmérő?

Üdv.: Delta-Laca

(#5762) vldani


vldani
csendes tag

Szépnapot'!

Srácok, valakinek nincsen fölös vize?Vagy esetleg mit érdemes vennem csak a procira(D820,kicsi gépre) vízt?Radi kéne, daul vagy tripla, blokk az asszem nexxos hp pro lessz majd, ileltve tartály. Max 25-30k-m van az egészre, de minél kevesebb annál jobb. :B :C

(#5763) Delta-Laca válasza Nyugdíjas (#5759) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Kérdésem lenne: Szacsee emlegette, hogy talán jobb lenne a 10-es belső átmérőjű csövet (ha jól tudom ez 13/10-es :B) használnom a mostani 10/8-as helyett. Szerinted a DDC-VC pumpának jó lenne ez a nagyobb csőátmérő? InnovaProtect-től vélemény?:B

Üdv.: Delta-Laca

(#5764) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok Urak!

Nem tudjátok, hogy hol lehet fellelni fekete színű csövet? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#5765) varga911


varga911
senior tag

13mm-es belső átmérőnek van értelme 1/4"-os csatlakozóknál? Gondolom kisebb az ellenállása, de a csatik nem szűkítik le drasztikusan?

(#5766) Nyugdíjas válasza varga911 (#5765) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem értek annyira az áramlástanhoz,de azt hiszem a viz nem szereti,ha mondjuk a 10es csatiból kiérve 13as lesz az átmérő a csőben,aztán megint be a 10esbe...:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5767) rii


rii
nagyúr

hella good

ilyen csövet hol lehet venni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5768) varga911 válasza Nyugdíjas (#5766) üzenetére


varga911
senior tag

Pont ez okozza nálam is a dilemmát. :DD 1/2"-es menetelésű radi/blokk létezik amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#5769) helkis válasza rii (#5767) üzenetére


helkis
addikt

ez sima "gégecső", barkácsboltokban valószinü, de szeritem ebben van az igazi cső ami a vizet veszi (vagy fake az egész), a gégét nem arra találták ki, de díszíteni megfelelő..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5770) rii válasza helkis (#5769) üzenetére


rii
nagyúr

igen .... csak külcsín lenne ;-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5771) P00By válasza rii (#5767) üzenetére


P00By
nagyúr

Én ettől félnék ;]

(#5772) helkis válasza rii (#5770) üzenetére


helkis
addikt

[link] vagy [link];)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5773) Dimitrov válasza varga911 (#5768) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Thermochill radikon van 3/8as menet ha jol emlékszem...1/2-esnek én is nagyon örülnék ha beszerezhetö lenne :)
Blokkbol 1/2es menetüt még nem láttam...de az pl egy viszonylag kis prociblokkra vagy nb-re nemtom h férne el...bitang nagynak tünik nekem valahogy az a menet egy blokkra :F

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#5774) Delta-Laca válasza Nyugdíjas (#5766) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Értem mire gondolsz, de akkor pl.: a D-Tek Fuzion-on eleve nagy belső átmérőjű csatik vannak? Radin én eddig nem láttam eleve nagy átmérőjű csatikat, de ha mégis van, mutassátok meg, meg akarok világosodni :R

Üdv.: Delta-Laca

(#5775) Reset Elek válasza szacsee (#5756) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Jah, jah.
De ha követed az eseményeket, láthatod, hogy a subcooling gazdát cserélt...

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#5776) Grim666


Grim666
tag

Srácok, Tody féle cpu blokk egy Q6600-on mennyire reális elképzelés?Milyen CPU blokk lenne megfelelő egy ilyen kaliberű prockóhoz?Mellé valszeg vmi tripla radi meg vmi Laing pumpa(DDC v. D5) lenne berakva.Alu és rez radi között nagy különbség van teljesítményben?

(#5777) .mf


.mf
veterán

(#5764) Játékos: fekete csövet eddig csak Tygonból láttam, aranyáron. Hogy mennyire kapható az itthon, az megint más kérdés. A helyedben inkább máshogy oldanám meg (kábelharisnya?)

(#5765) varga911: nem sok. A blokkok úgyis nagyobb ellenállást jelentenek. A vízhűtés egyik nagy "veteránjának", Cathar mérése szerint 10/8 gyorscsatis és afölött van egy kis különbség, de kevés és nem az fog számítani.
Nagyobb csatlakozókat eddig csak a Thermochill radik G3/8"-esét láttam, de már arra sem könnyű csatlakozókat szerezni.

(#5767) rii: gégecső; láttam már vízhűtésben, de ott ez csak a cső burkolata volt, arra használták, hogy a cső ne törjön meg belül (mint a rugók/fémspirálok). Közvetlenül vízhűtésre használni nem jó ötlet, nagy a turbulens ellenállása. Dekorációnak jó, akár előnyös is lehet.

(#5776) Grim666: Alu radikat már csak a galvanikus korrózió miatt is kerüld, mint bármely más alu-részegységet egy rézblokkokból álló körben.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5778) tsar válasza .mf (#5777) üzenetére


tsar
aktív tag

Úgy látom ez az alu réz dolgokkal kapcsolatos tévhit még mindig él, úgyhogy mégegyszer.
A nagyobb csövekkel kapcsolatban Reset Eleknek volt egy mérése, most nem találom, de voltak számottevő különbségek az áramlásnál.

[ Szerkesztve ]

(#5779) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ez a fajta gyorscsatlakozó mennyire megbízható? Nem ereszt?
Arra kellene, hogy az oldallapot (arra van felfúrva a radiátor) a víz leengedése nélkül is le tudjam szedni, ha valamit matatni akarok a gépben...

Az ellenállása mondjuk elég nagy, de bízom a DDC erejében. Állítólag úgyis meg kell terhelni, különben hangoskodik. :)

[ Szerkesztve ]

(#5780) szacsee válasza Delta-Laca (#5774) üzenetére


szacsee
nagyúr

Varga911 & Delta-Laca!

Radi van 1/2"-os kimenettel (tudom menjek a p.csába). ;]
A D-tek-hez highflow csati jár, aminek a belső átmérője 10mm-es és kis erőlködéssel simán rá lehet húzni a 10-es belsejű csövet is, ezért cserélek csövezést vissza 10-esre! (ezt nemtom miért írtam :U )

(#5781) Kovalic


Kovalic
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek arról, hogy az alábbi konfighoz egy Antec p182-es házat újítanék be?

C2d 6600
8800 gt

1 tripla radi
Laing d5
CPU blokk
kiegyenlítő tartály

később 8800 gt blokk, stb.

Köszi a segítséget!

(#5782) WildDaemon


WildDaemon
aktív tag

Sziasztok!

2900XT-re milyen blokkot lehet felrakni illetve mit mennyiért lehet beszerezni esetleg használtan?

Köcce a helpet!

(#5783) .mf


.mf
veterán

(#5778) tsar válasza .mf (#5777) üzenetére: :U
1.) tévhitnek nevezed, de csak alátámasztani tudod? (Igen, van fémes kapcsolat. Csatlakozók vannak becsavarva abba a radiba, és hiába nikkelezett réz, az a mikrométeres réteg becsavaráskor ledörzsölődik. De ha jól emlékszem olyan példát is láttam már, ahol nem voltak fémes kapcsolatban, mégis volt korrózió. Továbbá: két fém elektródpotenciáljának különbsége jelentős, és a vízben oldott oxigén is van. És nem, nem azért baj, mert az egyik fogy, hanem azért, mert ami elfogyott belőle, az felgyülemlik valahol. Sok esetben ez a prociblokk volt, alaposan lassítva a vízfolyást.)
2.) most megint keressek elő képeket arról, hogy ez igenis egy létező jelenség, és elég csúnya az eredménye? Nézd meg csak saját magad, galvanic corrosion és alu szavakkal olyan fórumokon, ahol komolyabban foglalkoznak vízhűtéssel (procooling vagy xs).
Szóval mégegyszer a kedvedért: galvanikus korrózió létezik. :U

(#5781) Kovalic: csak házon kívül oldható meg. Ajánlott elhelyezés: a ház mögött pl [L]http://christianlykke.net/Lasse/Computer/06-06-2007/CAM_1059_800x600.JPG[/L]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5784) Nyugdíjas válasza WildDaemon (#5782) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Használtat biztos nem kapsz.... Kb két emberről tudok itt a ph!-n akinek van. Vagy láttál eladót?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5785) szacsee válasza .mf (#5783) üzenetére


szacsee
nagyúr

(#5786) Nyugdíjas válasza .mf (#5783) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Osztán az eloxálást mire találták ki?:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5787) szacsee válasza Nyugdíjas (#5786) üzenetére


szacsee
nagyúr

Innen indult el-e, de mindenki mellébeszél, hisz nemtom, hogy ha a radi, vagy akár a tartály tartalmaz alu-t akkor mi a frászért lépne kölcsönhatásba a rézzel, mivel ahogy mondod minden manapság eloxált, no meg a full alu tartály is pl csak a szilikon-csővel lenne összekötve a réz-blokkokkal meg a folyadék ami érintkezik mindkettővel...a házi radik, pl hasonlók mint az enyémek, abba meg mindbe rézcső van réz csonkal csak a lamella alu...a link után nem a tied, mert azt vágod elég jól... ;]

(#5788) WildDaemon válasza Nyugdíjas (#5784) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Igen de pont elvitték előllem :(
Miket javasolnál hozzá?

(#5789) OC válasza .mf (#5783) üzenetére


OC
őstag

Azért azt ne felejtsük el, hogy normális ember olyan folyadékot használ, amely antikorróziós adalékot (csak hogy örüljenek a marketingesek, ha már kitalálták ezt a szép szót :DDD ) is tartalmaz. Nem vagyok meggyőződve róla, hogy mindenki megfelelő folyadékot használ a hűtéséhez.

Arról meg végkép nem, hogy ha valaki regisztrál az XS-re, vagy a Procoolingra, akkor azonnal magába szívja az ott felhalmozódott tudást. Ez a komolyan foglalkoznak vízhűtéssel dolog is piszkálja a csőrömet. Igaz amatőr szinten, de teszteltem radit, pasztát. Reset Elek szimulációs modelleket készítget/fejlesztget, Shteer és tomika (bocsi, nem jut eszembe a teljes nicked) szintén alkotnak folyamatosan ésatöbbiésatöbbi.... Ez azt jelenti, hogy mi itt csak homokozunk, mert nincs 6km-nyi colos cső, meg 6 tripla radi, meg 4 D5 a gépeinkben? Vagy a csupán egyszínű csővel van gond?
Azokat a fórumokat is éppúgy fentatással kell olvasni, mint bármely más "médiát". Valamint nem őket majmolni, hanem ellesni az okosságokat, és valami újat, vagy legalábbis jót alkotni. Szerintem... és bocsi az offért, aszem kifakadtam. :(

(#5790) varga911 válasza Grim666 (#5776) üzenetére


varga911
senior tag

Tody blokk + quazán egyáltalán nem reális elképzelés. Nekem a polírozott E6300-at tartja 59°C-on orthos alatt. Igaz, csak egy ventivel, de így is sok szerintem.

Quadra pl. D-Tek Fuzion egy jó blokk, most akciós, 14k körül kijön, persze ha van angol ismerősöd.

(#5791) Delta-Laca válasza szacsee (#5780) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Najóvanmá :DD :DD Nagyon durva cucc, de nekem elég lenne akkora is mint kb a MORA :D
Lehet meghagyom ezt a csövezést, max a DDC kicsit le lesz terhelve ;)

Üdv.: Delta-Laca

(#5792) Joshi válasza OC (#5789) üzenetére


Joshi
titán

És legalább ez a fórum magyar! :C :DD :D

[ Szerkesztve ]

(#5793) Reac^ válasza WildDaemon (#5782) üzenetére


Reac^
őstag

2900XT-re Tody-nál van (most már) univerzálisnak nevezett blokk.
2900as szériára lett tervezve viszont sok minden mással is kompatibilis :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#5794) .mf


.mf
veterán

(#5785) szacsee válasza .mf (#5783) üzenetére: igen, kösz - még mindig nem tapasztaltam ki az itteni keresést

(#5786) Nyugdíjas válasza .mf (#5783) üzenetére: aztán amint megsérül a pármikronos elox-réteg, pl egy csonk becsavarásával, már lőttek is neki :DDD

(#5789) OC válasza .mf (#5783) üzenetére: az a folyadék/adalék csak tüneti kezelés, és sztem nem éri meg a vele való macerát és többletköltséget, amikor úgyis a radiátorok döntő többsége rézből van.
[OFF]A második részhez csak annyit, hogy az ott körülnézést is ajánlottam, nem csak az itteni, (valamint a régebbről megmaradt német/európai) hatások alapján gondolkozni. Itt nem sok szó van róla, amikor felemlegetem, akkor meg lehurrogtok. Ott viszont egy csomó példa van rá, és természetesnek veszik, hogy az alunak megvan ez a nagy hátránya és ezért kerülik is.

Öregem, pedig múltkor, amikor már azt elértem/megéltem, hogy R.Zoli is egyetért velem abban, hogy az alu emiatt kevésbé ajánlott és az antikorróziós adalékok csak tüneti kezelés, már kezdtem azt hinni, hogy lassan megindult itt is valamilyen változás... :U :P
Ha már ilyen kifakadósdi van :P [/OFF]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5795) P00By válasza .mf (#5794) üzenetére


P00By
nagyúr

Én nem akarok belefolyni,de nagyon rossz ezekre ránézni:(#5785) szacsee válasza .mf (#5783) üzenetére: :D

(#5796) tsar válasza .mf (#5783) üzenetére


tsar
aktív tag

Az elektrokémia korrózióról, mégegyszer:
A korróziós folyamatot elindító potenciálkülönbség csak bizonyos feltételek egyidejű teljesülésekor valósul meg, így az elektrokémia korrózió egyidejűleg szükséges és elégséges feltételei az alábbiakban fogalmazható meg:
1. Legyen két különböző elektródpotenciálú hely egymással fémes összeköttetésben.
2. Ezt a két elektródpotenciálú helyet kösse össze mozgásképes ionokat tartalmazó elektrolit.
3. A redukciót biztosító un. depolarizátor jelenléte.

A mérnöki gyakorlatban az elektrokémiai korróziós esetek túlnyomó többsége négy depolarizátor jelenlétére vezethetők vissza (hidrogénion, oldott oxigén, oldott széndioxidból képződött hidrokarbonátion, és oldott elemi klór), amelyek az alábbi redukciós folyamattal biztosítják az anódos oldódás lehetőségét azaz a korróziót.
Réz alumínium párosítás esetén az alumínium fog fogyni, ha bekövetkezik az elektrokémia korrózió.
De lehet, hogy a vegyészmérnököknek hülyeségeket tanítanak és nem is értenek hozzá. :U
Bővebben:[link]

[ Szerkesztve ]

(#5797) vinakos


vinakos
csendes tag

Sziasztok!

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy az új Nvidia 8800GTS 512mb-okra felmegy-e a Zalmann GTS-re való hűtése?

Kösz

(#5798) szacsee válasza vinakos (#5797) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem! :R
Illetve felmegy, csak fel fog feküdni pár alkatrészen ami elég gáz... :DDD

(#5799) P00By


P00By
nagyúr

(#5800) RockHaRD válasza P00By (#5799) üzenetére


RockHaRD
addikt

szép-szép de nálam az EK acetale tetejű blokkja nyert :DD nem bizom többet a müanyagba :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.